تاپیک مشاوره و گفتگو کاردانی به کارشناسی

mahan_33

عضو جدید
تا سال 91 اینطور بود که الان نیست . بله واسه پسران هزار نفر و دختران چون تعدادشون کمتره 68 نفر بجنورد و شریعتی تهران
شبانه هم 24 نفر فقط بجنورد.
این امار سال پیش هست , شاید امسال تغییر کنه

خب تعدادشون کمه اما نه در این حد !!!

بنظرتون با توجه به اینکه تعداد دخترا کمه اگه ریاضی رو 60-70 درصد بزنم و مدار منطقی و الکترونیک و فیزیک الکتریسیته و مغناطیس رو هر کدوم 20-30 درصد , رتبم حدودا چند میشه و ایا با این شرایط احتمال قبولی الکترونیک دختران شریعتی رو دارم ؟

ضمن اینکه سوال پیش اومده برام منبع ریاضی کدوم کتابه ؟ ریاضی عمومی مدرسان شریف بنظرتون کافیه ؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خب تعدادشون کمه اما نه در این حد !!!

بنظرتون با توجه به اینکه تعداد دخترا کمه اگه ریاضی رو 60-70 درصد بزنم و مدار منطقی و الکترونیک و فیزیک الکتریسیته و مغناطیس رو هر کدوم 20-30 درصد , رتبم حدودا چند میشه و ایا با این شرایط احتمال قبولی الکترونیک دختران شریعتی رو دارم ؟

ضمن اینکه سوال پیش اومده برام منبع ریاضی کدوم کتابه ؟ ریاضی عمومی مدرسان شریف بنظرتون کافیه ؟
علم و تجربه من تو این زمینه بالا نیست و منتظر نظرات باقی دوستان هستیم . چون خودمم 23 / 5 میخوام کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم
از این دید بهش نگاه کنیم که هر کسی ریسک نمیکنه و وقت نمیذاره که برای ظرفیت 68 نفری بخونه ... ظرفیت کمه اما مسلما تعداد داوطلبی که به طور جدی کنکور میدن همه بالا نیست .
اگر به ریاضی و نکات تستی اون اشنا و مسلط هستید عالیه . از اوجایی که بعضی از سوالای ریاضی واقعا اسونه یعنی کافیه تو دوره مطالعه فقط یک یا دوهفته رو بهش اختصاص داد میشه 30 الی 40 درصدشو به راحتی زد . حالا وقت گذاشتن بیشتر و اشنایی داشتن با نکات تستی هم میتونه درصد رو بالا تر ببره .
مدرسان خوبه من کامل نخوندمش ولی بعضی پاسخ های تشریحی با نکته تستی فرق داره و ادمو یکم گیج میکنه. در کل کتاب خوب و کار راه اندازیه .
خب گرایش من قدرته
ولی با میانگین همون 40 درصد درسای تخصصی بدون ریاضی و زبان و ادبیات (سفید)
رتبم بین 1100 نفر 139 شد در ازمون ازمایشی مدرسان.
نظر شخصی منم اینه که درسی مثل ریاضی وقت بیشتری روی تست زدن میخواد تا مطالعه
و تستای سال 80 تا 90 رو بزنید میبینید که چقدر شبیه به هم هستن و کافیه تو همین محدوده مطالعه کنید

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
ظرفیت کمه ولی ما تلاش میکنیم
:d
امید به خودمون میدیم هم امید واقعی هم کاذب
.
باز خوبه دو نفر شدیم تو تالار که میخوان کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کنن.

mahan_33

عضو جدید
علم و تجربه من تو این زمینه بالا نیست و منتظر نظرات باقی دوستان هستیم . چون خودمم 23 / 5 میخوام کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم
از این دید بهش نگاه کنیم که هر کسی ریسک نمیکنه و وقت نمیذاره که برای ظرفیت 68 نفری بخونه ... ظرفیت کمه اما مسلما تعداد داوطلبی که به طور جدی کنکور میدن همه بالا نیست .
اگر به ریاضی و نکات تستی اون اشنا و مسلط هستید عالیه . از اوجایی که بعضی از سوالای ریاضی واقعا اسونه یعنی کافیه تو دوره مطالعه فقط یک یا دوهفته رو بهش اختصاص داد میشه 30 الی 40 درصدشو به راحتی زد . حالا وقت گذاشتن بیشتر و اشنایی داشتن با نکات تستی هم میتونه درصد رو بالا تر ببره .
مدرسان خوبه من کامل نخوندمش ولی بعضی پاسخ های تشریحی با نکته تستی فرق داره و ادمو یکم گیج میکنه. در کل کتاب خوب و کار راه اندازیه .
خب گرایش من قدرته
ولی با میانگین همون 40 درصد درسای تخصصی بدون ریاضی و زبان و ادبیات (سفید)
رتبم بین 1100 نفر 139 شد در ازمون ازمایشی مدرسان.
نظر شخصی منم اینه که درسی مثل ریاضی وقت بیشتری روی تست زدن میخواد تا مطالعه
و تستای سال 80 تا 90 رو بزنید میبینید که چقدر شبیه به هم هستن و کافیه تو همین محدوده مطالعه کنید

خیلی ممنون از توضیحات خوبتون

منتهی من متوجه نشدم منبع ریاضی ریاضی عمومیه یا کاربردی هم سوال میدن ؟

یه سوال دیگه اینکه من یه لیسانس کامپیوتر دارم . اگر قبول بشم احتمال اینکه بعضی دروس مثل ریاضی مهندسی - گسسته و دیفرانسیل - سی پلاس پلاس و 8 واحد دروس عمومی رو تطبیق بدن هست بنظرتون ؟ (ممنون میشم دوستانی که میدونن راهنمایی کنن )

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از توضیحات خوبتون

منتهی من متوجه نشدم منبع ریاضی ریاضی عمومیه یا کاربردی هم سوال میدن ؟

یه سوال دیگه اینکه من یه لیسانس کامپیوتر دارم . اگر قبول بشم احتمال اینکه بعضی دروس مثل ریاضی مهندسی - گسسته و دیفرانسیل - سی پلاس پلاس و 8 واحد دروس عمومی رو تطبیق بدن هست بنظرتون ؟ (ممنون میشم دوستانی که میدونن راهنمایی کنن )
کاربردی نمیدونم منظورتون کدومه. ولی توابع و انتگرال و غیره همه هست. بیشتر انتگرال میدن. نگاهی به تستای سال گذشته بندازید متوجه میشید.
کتابی نمیشناسم . فقط مدرسان خوندم که خوبه.
بله دروس عمومی و تخصصی مشترک بالای 12 رو تطبیق میدن

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
کارنامه سال 91 من. که نخونده کنکور دادم . هدف قبولی نبود بیشتر روی امار و سطح سوالات تمرکز کرده بودم.
خب با این اوضاع که درسی بالاتر از 4% نزدم اما
تو انتخاب اولم که روزانه شهید منتظری مشهد بود 2984 شدم. البته این دانشگاه رتبه یک تا 92 رو میگیره نه بیشتر.
به نظرم الان یعنی سال 93 داوطلبا قوی تر شدن .
و
دانشگاه غیر انتفاعی تبریز قبول شدم که رتبم بین کسایی که اون دانشگاه رو انتخاب کردن مشخصه.
هدف اینه که چند تا کارنامه داشته باشیم تا به طور تقریبی بتونیم درصدها و انتخاب دانشگاه ها رو حدس بزنیم.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    26.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    34.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahan_33

عضو جدید
کارنامه سال 91 من. که نخونده کنکور دادم . هدف قبولی نبود بیشتر روی امار و سطح سوالات تمرکز کرده بودم.
خب با این اوضاع که درسی بالاتر از 4% نزدم اما
تو انتخاب اولم که روزانه شهید منتظری مشهد بود 2984 شدم. البته این دانشگاه رتبه یک تا 92 رو میگیره نه بیشتر.
به نظرم الان یعنی سال 93 داوطلبا قوی تر شدن .
و
دانشگاه غیر انتفاعی تبریز قبول شدم که رتبم بین کسایی که اون دانشگاه رو انتخاب کردن مشخصه.
هدف اینه که چند تا کارنامه داشته باشیم تا به طور تقریبی بتونیم درصدها و انتخاب دانشگاه ها رو حدس بزنیم.

با توجه به کارنامتون ظاهرا تعداد شرکت کننده ها بالاست و رقابت سختی در پیش داریم.

منم امسال کنکور ارشد رو تقریبا همینطوری گذروندم ولی مجاز شدم اما امیدی به قبولی ندارم حالا هم دارم ریسک میکنم یه ماه دیگه عمر مبارک رو صرف کنکور برق میکنم که امسال حداقل یکی از این هارو قبول بشم . من یه لیسانس دارم و قاعدتا اصلا به فکر مدرک نیستم فقط میخوام استاد بالا سرم باشه و کمکم بکنه و تو مقطع روزانه بدون اینکه هزینه بکنم تحصیل کنم تا ایده هایی که تو سرم دارم رو بتونم عملی کنم .. ایا این توقع زیادیه ؟ اخه چرا اینقدر ظرفیت های این رشته ها محدوده ؟
بنظرتون چطوری و کجا اعتراض کنیم ؟ شنیدم این دانشگاه ها زیر نظر اموزش و پرورشه و اونا هم گفتن ما تعهدی نداریم برای بچه های کارشناسی ناپیوسته و بیشتر ظرفیت روزانه رو میدیم به معلم ها . ایا درسته ؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
با توجه به کارنامتون ظاهرا تعداد شرکت کننده ها بالاست و رقابت سختی در پیش داریم.

منم امسال کنکور ارشد رو تقریبا همینطوری گذروندم ولی مجاز شدم اما امیدی به قبولی ندارم حالا هم دارم ریسک میکنم یه ماه دیگه عمر مبارک رو صرف کنکور برق میکنم که امسال حداقل یکی از این هارو قبول بشم . من یه لیسانس دارم و قاعدتا اصلا به فکر مدرک نیستم فقط میخوام استاد بالا سرم باشه و کمکم بکنه و تو مقطع روزانه بدون اینکه هزینه بکنم تحصیل کنم تا ایده هایی که تو سرم دارم رو بتونم عملی کنم .. ایا این توقع زیادیه ؟ اخه چرا اینقدر ظرفیت های این رشته ها محدوده ؟
بنظرتون چطوری و کجا اعتراض کنیم ؟ شنیدم این دانشگاه ها زیر نظر اموزش و پرورشه و اونا هم گفتن ما تعهدی نداریم برای بچه های کارشناسی ناپیوسته و بیشتر ظرفیت روزانه رو میدیم به معلم ها . ایا درسته ؟
تا سه سال پیش زیر نظر اموزش و پرورش بودن . الان دانشگاه شدن و زیر نظر وزارت علوم.
خب اقایون با خانم ها فرق داره .
واسه دختران شاید داوطلبا یک سوم باشه.
وزارت قسمتی برای شکایات داره ولی بعیده که نتیجه بده.
خب یک نقص بزرگ برای سیستم اموزشی کشور حساب میشه تا سال 91 واسه پسران هم رشته قدرت 220 نفر بود . یعنی با رتبه بالای 220 روزانه قبول نمیشدیم.

babakkamrani

عضو جدید
سلام چقدر برای مدرسان هزینه کردی چه کلاسهایی خوبه بصورت حضوری بنویسیم از کی شروع میشه آزمونها و کلاسها؟؟؟ ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدی

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام چقدر برای مدرسان هزینه کردی چه کلاسهایی خوبه بصورت حضوری بنویسیم از کی شروع میشه آزمونها و کلاسها؟؟؟ ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدی
سلام.
کلاسای حضوری رو نمیرم. فقط ازمون میدم.
هزینه ازمونش حدودا 500 هزار تومن شد.
8 تا ازمون .
2 ماه مونده به کنکور ازمون ها شروع میشن
.از کلاسا خبری ندارم .باید زنگ بزنی نمایندگی شهری که سکونت دارید و بپرسید
.
انتخاب کلاس ها با خودتونه . از کسی که رفته تجربه بگیرید

ashkan 56789

اخراجی موقت

babakkamrani

عضو جدید
سلام مصطفی جان ازت واقعا ممنونم که کمک به بچه ها بخصوص من کردی برات آرزو موفق میکنم دوتا سوال داشتم سطح سوالات آزمون میخوام بدونم سخته یا متوسط در ضمن چرا رشته برق قدرت درس الکترونیک سفید میزارن؟؟؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام مصطفی جان ازت واقعا ممنونم که کمک به بچه ها بخصوص من کردی برات آرزو موفق میکنم دوتا سوال داشتم سطح سوالات آزمون میخوام بدونم سخته یا متوسط در ضمن چرا رشته برق قدرت درس الکترونیک سفید میزارن؟؟؟؟

علیک سلام
خواهش میکنم تا جایی که سواد بکشه در خدمتم
سطح سوالات مدرسان خوبه یعنی بالاست .
ازمون دوم بسیار سخت و پیچیده بود و ازمون پنجم هم سوالای ساده زیاد داشت و هم خیلی پیچیده.
در کل بستگی داره ادم اون مطالب مربوط به ازمون رو مطالعه کرده باشه یا نه .
.
قدرتیا (نه همه )بیشتر به مباحث ماشین ها و کارگاه برق تسلط دارن تا الکترونیک . و از طرفی الکترونیک ضریب 2 داره و درسی مثل کارگاه برق ضریب 4 .واسه همین وقت رو صرف کارگاه میکنن تا الکترونیک

و الکترونیکیا به مدار منطقی بیشتر از کارگاه برق
.
مثلا خودم با نمره خوبی الکترونیکو پاس کردم اما الان هیچی ازش یادم نیست و سفید میذارم. و وقتمو میذارم روی مباحث کارگاه و ماشین .
اگه وقت کنم یا فیزیکو ادامه میدم یا الکترونیک.
مدار هم که برای هر دو مشترکه .
...
سوالا رو به صورت دفترچه به ما میدن واسه همین نمیشه تو نت گذاشت.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
چند کارنامه از سال های گذشته برای اولویت بندی بهتر متقاضیان کارشناسی ناپیوسته مجموعه برق

1

2

3

4

5

6

این کارنامه ها برای سال 90 بوده و مسلما با افزایش ظرفیت در سال 93 با رتبه های بالا تر هم میتوان روزانه یا شبانه قبول شد

babakkamrani

عضو جدید
لعنت به کنکور راحت سوالاتش بچه بازی بود ریاضی تابع بود ماشین سوال تشریحی مسخره داده بودن واقعا نخونده میشد درصد بالا تمام درسها زد

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
لعنت به کنکور راحت سوالاتش بچه بازی بود ریاضی تابع بود ماشین سوال تشریحی مسخره داده بودن واقعا نخونده میشد درصد بالا تمام درسها زد

از ساده بودن زیادی نتونستم خوب جواب بدم.
اینم یه شگرد بود واسه طراحا
سوالای مدار چقدر اسون بود.!

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سوال 186 کنکور کاردانی به کارشناسی سال 93 حذف شد
.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
اعلام نتایج ازمون کاردانی به کارشناسی در هفته اخر شهریور ماه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
مصطفی کجا قبول شدی؟؟ بجای شیرینی جزوه بده
من؟:d
روزانه قبول شدم
انتخاب شهید منتطری و بیرجند که بهترین هستن بعد از انتخاب سومم بود
انتخاب دوم قبول شدم
روزانه
....
نتیجه شما چی شد؟

babakkamrani

عضو جدید
روزانه قبول شدم
انتخاب دوم قبول شدم
روزانه
....
نتیجه شما چی شد؟

مبارکت باشه کارنامه ها اومد کارنامه خودتو هم بزار بقیه هم استفاده کنن من این کنکور سرمایه گذاری نکرده بودم کاردانی دولتی کرج خوندم کارشناسی آزاد تهران جنوب میرم

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
روزانه قبول شدم
انتخاب دوم قبول شدم
روزانه
....
نتیجه شما چی شد؟

مصطفی جان تبریک میگم بهت ایشالا در ادامه راه موفق باشی :gol::gol::gol: