◄◄دفتر مشاوره انتخاب رشته كارداني به كارشناسي

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MaFia

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان عزيزم .

ديدم بحث انتخاب رشته داغه ، گفتم اينجا رو اختصاص بديم به اين موضوع .

رتبه هاتون رو بگيد ، تا به هم كمك كنيم .

خوب ، اول اينكه

• مقایسه ظرفیت های موسسات غیر دولتی و غیر انتفاعی در سال های 88 و 89
طبق آمار ، ظرفیت پذیرش موسسات غیر انتفاعی در سال 89 چندین برابر سال 88 بوده .

در گرایش های برق ، قدرت ، مخابرات ، كنترل ، ICT و توزیع انتقال به صورت زیر بودند :

ظرفیت پذیرش الكترونیك در سال 88 : 2500 نفر
ظرفیت پذیرش الكترونیك در سال 89 : 5600 نفر

ظرفیت پذیرش قدرت در سال 88 : 80 نفر
ظرفیت پذیرش قدرت در سال 89 : 2080 نفر

ظرفیت پذیرش كنترل در سال 88 : 240 نفر
ظرفیت پذیرش كنترل در سال 89 : 1440 نفر

ظرفیت پذیرش مخابرات در سال 88 : 960 نفر
ظرفیت پذیرش مخابرات در سال 89 : 2240 نفر

ظرفیت پذیرش توزیع در سال 88 : 560 نفر
ظرفیت پذیرش توزیع در سال 89‌ : 560 نفر

نتیجه گیری :

ظرفیت رشته ی الكترونیك در موسسات غیر دولتی ( غیر انتفاعی ) در سال 89 به نسبت سال 88 ، تقریبا [2] برابر افزایش داشته .

ظرفیت رشته ی قدرت در موسسات غیر دولتی ( غیر انتفاعی ) در سال 89 به نسبت سال 88 ، تقریبا [26] برابر افزایش داشته .

ظرفیت رشته ی كنترل در موسسات غیر دولتی ( غیر انتفاعی ) در سال 89 به نسبت سال 88 ، تقریبا [6] برابر افزایش داشته .

ظرفیت رشته ی مخابرات در موسسات غیر دولتی ( غیر انتفاعی ) در سال 89 به نسبت سال 88 ، تقریبا [2] برابر افزایش داشته .

ظرفیت رشته ی توزیع در موسسات غیر دولتی ( غیر انتفاعی ) در سال 89 به نسبت سال 88 ، تقریبا [1] برابر افزایش داشته . ظرفیت یكسان بوده و افزایشی نداشته است .

ظرفیت رشته ی ICT در موسسات غیر دولتی ( غیر انتفاعی ) در سال 89 به نسبت سال 88 ، تقریبا [10] برابر افزایش داشته .

ظرفیت كل پذیرش موسسات غیر دولتی رشته های برق در سال 88 : 5000 هزار نفر
ظرفیت كل پذیرش موسسات غیر دولتی رشته های برق در سال 89 : 18000 هزار نفر

كه در سال 89 به نسبت سال 88 تقریبا [3.63] برابر افزایش رو داشتیم .

در سال 88 تقریبا با رتبه ی 18000 هزار هم امید به قبولی بود . امثال امید هارو بالا ببرید :)

یه مثال کوچیک می زنم که بیشتر مشخص بشه

فرض میکنیم :

رامین رتبه 70

محمد رتبه 71

سارا رتبه 72

را بدست اورده باشند

و دانشگاه سبزه وار تنها یک نفر پذیرش دارد
و دانشگاه غیر انتفایی فلان جا هم فقط یک نفر پذیرش دارد

نحوه انتخاب رشته دوستان هم به صورت زیر باشه

رامین:
1 - غیر انتفایی
2 - سبزه وار

محمد :
1- سبزه وار
2 - غیرانتفایی

سارا :
1 - سبزه وار
2 - غیر انتفایی

در این صورت
رایانه ابتدا برای رامین انتخاب رشته انجام می دهد و چون غیر انتفایی ظرفیت خالی دارد همان انتخاب اول قبول می شود

و بعد برای محمد انتخاب رشته انجام می شود و چون سبزه وار جای خالی دارد او هم انتخاب اول قبول می شود

و برای سارا انتخاب اول جا ندارد
به سراغ انتخاب دوم میره که اون هم جا ندارد
به همین صورت انتخاب های بعدی تا جایی که ظرفیت خالی پیدا بشود
حتی اگر تمام انتخاب های سارا پر باشد و در انتخاب 100 یا اخرین انتخاب یک ظرفیت خالی
وجود داشته باشد ان ظرفیت به سارا داده خاهد شد و حال اگر رتبه بعد از سارا (73 ) همان انتخاب اخر سارا را در اولویت اول خود ثبت کرده باشد دیگر جای خالی نیست وبه سارا تعلق گرفته

چیزی که مشخص است این که تا انتخاب رشته سارا به اتمام نرسه سیستم به سراغ نفر بعد یا رتبه 73 نخواهد رفت

نکته دیگر این که اگر رامین در انتخاب اول سبزه وار را زده بود به طور حتم قبول می شد و محمد به غیر انتفایی می رفت

پس انتخاب ها را از روزانه و بعد شبانه واموزشکده ها شروع کنید و در نهایت به سراغ غیر انتفایی ها بروید ( البته اگر روزانه ای وجود داشته باشه ...

• برای انتخاب رشته گامهای زیر رو باید با دقت بردارید

۱- شما هر رتبه ای که آوردید و مجاز شناخته شدید مایوس نباشید و حتما حتما انتخاب رشته رو انجام بدید

اینکار چند فایده داره
یکیش اینکه اگر رتبه نجومی هم که آورده باشید مثلا ۳۰۰۰۰(سی هزار) با انتشار وضعیت انتخاب رشتتون در مهرماه برای سال بعد میتونید بفهمید که تراز دانشگاههایی که زدید و قبول نشدید چه حدودیه

دوم اینکه خیلی از بچه ها امسال رتبه پایین تر از شما رو میارن و انتخاب رشته نمیکنن چون میخوان یه سال دیگه بخونن
سوم اینکه از شانس احتمالیه تکمیل ظرفیت برخوردار میشید.

۲- ابتدا استان هایی رو که مایل به ادامه تحصیل در آن ها هستید رو جدا کنید از بقیه و در ادامه شهرستان های مورد نظرتونو از تو این استانا در بیارید
مثلا به فرض من استانای گلستان و مازندرانو رو اول انتخاب میکنم بعد تو گلستان گرگان و گنبد و مازندرانم ساری و بابل رو فقط میزنم

۳- با توجه به رتبتون زیر ۱۰۰۰ روزانه و شبانه رو بزنه و در ادامه غیرانتفاعی و اونایی که رتبه های ۱۰۰۰ به بالا هستند فقط غیرانتفاعی ها رو بزنند البته تو هر رشته ممکنه تعداد روزانه وشبانه فرق کنه و حتی تا رتبه های ۲۰۰۰ هم بتونند چند تایی شبانه بزنند. اما سعی کنید واقع بینانه انتاخب رشته کنید و از حداکثر شانستون استفاده کنید.
حتما ۵۰ تا رو انتخاب کنید شما اگر قبول شبانه یا غیرانتفاعی قبول شدید میتونید نرید

۴-انتخاباتون رو بر اساس علاقتون مرتب کنید. و نه بر اساس شانس قبولی!!!!
مثلا من سجاد مشهد و شمال آمل و شمس گنبد رو میخوام انتخاب کنم اما شانس قبولیم تو سجاد مشهد کمتره پس اینجوری مرتب میکنم

سجاد مشهد
شمال آمل
شمس گنبد

سیستم میاد از انتخاب اول شروع به بررسی میکنه اگر اولی رو قبول شدم اولی میشه محل قبولی و بقیه رو هم بررسی میکنه و مهرماه تو سایت نشون میده کجاهای دیگم میتونستی قبول شی اما این به این معنی نیست که میتونم به اون دانشگاه ها هم برم نه
بازم تاکید میکنم سعی کنید واقع بینانه انتخاب رشته کنید و اگر رتبتون بالای ۱۰۰۰۰(ده هزار) دوستان برقی ICT هم برنند.

• معرفی ۱۰ دانشگاه برتر غیرانتفاعی ایران
بیش از 300 دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی در ایران وجود دارد که جالب است بدانید در این بین تنها ۳ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مجوز تبدیل به دانشگاه را از شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفته اند و بقیه همچنان در حد یک موسسه باقی مانده اند.

در معرفی ۱۰ دانشگاه برتر غیرانتفاعی، شاخص هایی نظیر نوع رشته های مورد پذیرش، مقاطع تحصیلی مورد پذیرش، تعداد رشته ها، فضای آموزشی، امكانات فیزیكی و تعداد اساتید متخصص در نظر گرفته شذه است
.

۱۰ دانشگاه برتر غیرانتفاعی کشور

۱- دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران (وابسته به جهاد دانشگاهی)

۲- دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) مشهد (وابسته به آستان قدس رضوی)

۳- دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران

۴- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سجاد مشهد

۵- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شیخ بهایی اصفهان

۶- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نبی اکرم(ص) تبریز

۷- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صدرالمتالهین(صدرا) تهران

۸- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شمال آمل

۹- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صنعتی مازندران بابل

۱۰- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه محدث نوری (ره) نور

خوب دوستان گلم اميدوارم مطالب گردآوري شده بالا بتونه كمك خوبي بهتون بكنه . حالا هم ميتونيد در مورد انتخاب شهر مشاوره كنيم با هم .

اينارو يادتون ندره :
رتبه
شهر هايي كه دوست داريد بزنيد
رشته هاي مورد علاقه.

موفق باشيد

zalzalak_amir

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستان:

به نظرتون م با رتبه ی 8926 برق قدرت کجا قبول میشم؟
اصلا امیدی هست؟؟؟
:w37:

MaFia

عضو جدید
سلام
رتبه 11351 قدرت شهر گرگان می خوام بزنم می تونم قبول بشم؟

سلام دوستان:

به نظرتون م با رتبه ی 8926 برق قدرت کجا قبول میشم؟
اصلا امیدی هست؟؟؟
:w37:

سلام .

واسه هردوتون شانس قبولي هست ، اما بايد قبول كنيم كه كمه شانستون .

غير انتفاعي هاي نزديك به شهر محل سكونتتون رو بزنيد و بريد سراغ بقيه ي شهر ها .
اگر رشته هاي ديگه هم مجاز شديد اون هارو هم بزنيد .

غير انتفاعي هايي مثل شمال آمل ، سجاد مشهد رو نزنيد ، چون رتبشون بالاست .

به هر حال اميد قبولي هست .
اين رتبه ها توي الكترونيك شانس قبولي خوبي دارن ، اما ظرفيت قدرت از الكترونيك كمتره.

آخرین ویرایش:

tulips

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز من با رتبه 6100ایا برق قبول میشم کدوم شهر ها رو میتونم انتخاب کنم

MaFia

عضو جدید
سلام
با 1018 معماری دهخدا قزوین قبول میشم؟

سلام . من راجع به رشته ي معماري زياد اطلاعات ندارم ، اما با توجه به ظرفيت رشته ي معماري ، بله شانس قبوليتون خيلي بالاس .

شما از انتخاب هاي بالا شروع كنيد بزنيد به ترتيب علاقتون .

با سلام خدمت دوستان عزیز من با رتبه 6100ایا برق قبول میشم کدوم شهر ها رو میتونم انتخاب کنم

سلام .

بله در قبوليتون مطمئن باشيد . منظورتون الكترونيك هست ديگه ؟

به جز شبانه ها ، غير انتفاعي هايي مثل كوثير قزوين ، آبيك قزوين ، سجاد مشهد و شمال آمل رو نزنيد ، بقيه رو به ترتيب علاقتون بزنيد .

6100 توي الكترونيك قبول هستش .

موفق باشيد :)

FreeTalk

عضو جدید
10000 به نظر تون شهر بزرگ مثل اصفهان یا شیراز یا مشهد می تونه بیاره؟ (گرایش الکترونیک و ICT)

hamidservat

عضو جدید
سلام دوست عزیر من رتبه ام تو قدرت 3500 شد ایا شهاب دانش قم قبول میشم یا باید به فکر قزوین باشم

MaFia

عضو جدید
10000 به نظر تون شهر بزرگ مثل اصفهان یا شیراز یا مشهد می تونه بیاره؟ (گرایش الکترونیک و ICT)

بله ، امثال ظرفیت ها طوری شده که 10 هزار هم شانس قبولی توی این شهر هارو داره .

ICT هم که شانسش خیلی بیشتر از الکترونیک هست .

شما 30 تا الکترونیک بزنید ، بقیه رو ICT . شهر هایی که دوست دارید رو بزنید ، البته غیر انتفاعی هایی مثل سجاد مشهد ، شمال آمل ، کوثر قزوین و آبیک رو نزنید چون رتبه ی بالاتری میخوان ، بقیه ی شهر ها تقریبا هم سطح هستند .

سلام دوست عزیر من رتبه ام تو قدرت 3500 شد ایا شهاب دانش قم قبول میشم یا باید به فکر قزوین باشم

شهاب دانش قم رتبش بالاتر هستش ، شما شهاب رو بزنید بعد برید سراغ قزوین ، بعد هم شهر های اطراف و شمالی رو بزنید .

MaFia

عضو جدید
سلام .

اول عرض کنم که مقایسه ی ظرفیت ها توی پست اول مربوط به سال های 87 و 89 بود .
چون مدتی از اون پست میگذره من دسترسی برای ویرایش نداشتم .

با رتبه 9700 از 31000 امیدی به قبولی قدرت هست ؟

ظرفیت قدرت بالا رفته اما فک نمیکنم 9700 رتبه ی قبولی باشه واسه قدرت .
حالا اگر الکترونیک یا ICT بود ، امید قبولی هم بود..

mahsa v0r0jak

عضو جدید
سلام
بنظرتون من با رتبه 15000 ict شهاب دانش قبول می شم
البته اینم بگم می دونم که تا پارسال تا رتبه 17000 گرفته

shahin.20

عضو جدید
سلام و خسته نباشين...
آقا اين دوست ما كارداني برق الكتريسيته قبول شده....
انتخاب واحدشون حضوريه...
خواستم راهنمايي كنين كه براي ترم اول چه واحدايي و بزنه و چيكار كنه و چرا و اينا...
با تشكر.

luky

عضو جدید
سلام
رتبه ام 74 شده روزانه ها رو زدم اما شبانه ها رو نه چون خوابگاه نداشت خانواده ام نگذاشتند منم غیر انتفاعی ابیک رو زدم احتمالا همون رو قبول می شم فکر می کنید اشتباه کردم اگه غیر انتفاعی قبول شدم برم آزاد بهتر نیست؟شروع کنم به خوندن براش؟

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام و خسته نباشين...
آقا اين دوست ما كارداني برق الكتريسيته قبول شده....
انتخاب واحدشون حضوريه...
خواستم راهنمايي كنين كه براي ترم اول چه واحدايي و بزنه و چيكار كنه و چرا و اينا...
با تشكر.

سلام
ترم اول که معمولا خود دانشگاه واحد میده
ولی اگه خودشون نمیدن باید چند درسی که معمولا به عنوان پیش میدن مثل ریاضی و زبان
حتما بردارن

Mehdi_tsu

عضو جدید
سلام
رتبه ام 74 شده روزانه ها رو زدم اما شبانه ها رو نه چون خوابگاه نداشت خانواده ام نگذاشتند منم غیر انتفاعی ابیک رو زدم احتمالا همون رو قبول می شم فکر می کنید اشتباه کردم اگه غیر انتفاعی قبول شدم برم آزاد بهتر نیست؟شروع کنم به خوندن براش؟

دوست عزیز من دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب هستم
من رتبه 26 این دانشگاه رو آوردم و هرگز هم برای سراسری کنکور ندادم

به نظر من دانشگاه آزاد واقعا از دانشگاه غیر انتفاعی و آموزشکده ها بهتره
من خیلی از درسامو با استادای علم و صنعت ، تربیت دبیر ، امیر کبیر و تهران پاس کردم
واقعا سطح دانشگاه بالاست

درصدامو تو تاپیک کارشناسی ناپیوسته زدم ، دوست داشتی یه نگاهی بهش بنداز

من که راضیم و امیدوارم شما هم راهتونو پیدا کنید

luky

عضو جدید
سلام
الان روزانه کازرون قبول شدم ورودی بهمنم اما می خوام کنکور ازاد هم بدم
مرسی بابت راهنمایی تون

mahan_bahal2002

عضو جدید
فردوسي

فردوسي

سلام:gol:.من دانشجوي ترم 2كارشناسي ناپيوسته الكترونيكم.ميخواستم بدونم واسه قبولي تو رشته خودوم درآزمون ارشد سراسري در دانشگاه فردروسي مشهد چه رتبه اي بايد بيارم.ممنون

1356216

عضو جدید
لطفا راهنماي فوري

لطفا راهنماي فوري

با سلام [FONT=&quot]مهندسي برق-شبكه هاي انتقال وتوزيع يا برق قدرت كدام را براي ادامه تحصيل انتخاب كنم (كارداني به كاشناسي ) دليل ؟بازار كار كدام بهتره و واحدهاي درسيش نصبت به ديگري اسون تره راهنمايي لطفا با سپاس [/FONT]

1356216

عضو جدید
كسي نيست جواب منو بده
با سلام [FONT=&quot]مهندسي برق-شبكه هاي انتقال وتوزيع يا برق قدرت كدام را براي ادامه تحصيل انتخاب كنم (كارداني به كاشناسي ) دليل ؟بازار كار كدام بهتره و واحدهاي درسيش نصبت به ديگري اسون تره راهنمايي لطفا با سپاس [/FONT]

hosseinassar

مدیر ارشد
كسي نيست جواب منو بده

سلام
همه سر و دست میشکنن برن قدرت :D
قطعا قدرت بهتر از انتقال هست هم از نظر بازار کار و هم از جنبه های دیگه
ولی از نظر سختی هم سخت تر از انتقال هست

NAV!D

عضو جدید
کدامیک: برق یا مکانیک ؟

کدامیک: برق یا مکانیک ؟

سلام .:gol:

مهندس های عزیز :

لطفا منو راهنمایی کنید و واقعا اگر اطلاعات دارید با من در میان بگذارید .

من برای کاردانی به کارشناسی بین این دو رشته(برق یا مکانیک/گرایش جوش) شک دارم و خودم به برق علاقه دارم و به من بعضی میگن بر برق بعضی میگن برو جوش .

حالا از شما عزیزان میخواهم که راهنمایی کنید و بگید که کدامیک بر چه مبنایی یا به قول معروف روی چه حسابی بهتر هست ؟

من خودم دو دیپلم جوشکاری و برق صنعتی دارم .:)

و نمره برقم هم خوب شد . اراده خوبی هم دارم .

الان کاردانی مکانیک گرایش جوش میخونم.

• برق (گرایش کنترل/قدرت)

• مکانیک(گرایش جوشکاری)

خواهشا این مسایل رو در نظر بگیرید :

• سختی رشته تحصیلی

• بازار کار آینده (ترجیحا برای کارآفرینی به این معنی که خودم شرکت بزنم)

• کلاس کاری

• اینکه ما دانش آموزان هنرستان بودیم که الان داریم میریم کارشناسی و در واقع ریاضیاتمون به پای بچه ها ریاضی نمیرسه.
با تشکر فراوان از همه شما .:gol::gol::gol:

شهاب یو

عضو جدید
گشتم نبود نگرد نیست

گشتم نبود نگرد نیست

کسی نیست مرا یاری کند!!!!!!الان حدود چند روزه دارم برای کنکور کارشناسی خودم رو اماده میکنم حتی به باشگاه هم کم میام دنبال کارنامه های ابزار دقیق سال های گذشته میگردم تمام سایت ها رو زیرو رو کردم راجع به ابزار دقیق هیچ درصدی پیدانکردم ازدوستان خواهش میکنم درصد ورتبه های برتر ابزار دقیق رو اگه میدونن بزارن ممنون:)بعضی سایت ها نسبت به رشه کنترل درمقطع کارشناسی کم لطف هستند تمام وقت مال ارشده پس لیسانس چی؟؟؟؟

mohsen_gh1991

عضو جدید
سلام به همه دوستان مشاور
میخوام بدونم برای قبولی تو رشته برق قدرت غیر انتفاعی بهار چه رتبه ای لازمه؟تا درصد قبولی بالای 80 درصد باشه؟
برای منتظری چطور؟
مرسی..
منتظرما :redface:

M e t a l l i c

عضو جدید
سلام با رتبه 20000 در رشته معماری جایی قبول میشوم ؟

با رتبه 17000 قدرت کجا قبول میشم (به تهران نزدیکتر باشد) و رتبه 7000 الکترونیک و مخابرات کجا قبول میشم

mohsen_gh1991

عضو جدید
سلام به همه دوستان...
این نتیجه کنکور منه

به نظرتون با رتبه 2823 گرایش قدرت مشهد میتونم قبول بشم؟غیر انتفاعی بهار منظورمه و یا شبانه منتظری؟
و مورد دوم اینکه کسی میدونه مشهد امسال به جز بهار جای دیگه ای هم قدرت میاره یا نه؟
منتظر پاسختون هستم.
ممنون :smile:

malijon

عضو جدید
دستم به دامنت !!!!!!!!

دستم به دامنت !!!!!!!!

Karnameh3.JPG
سلام میشه منم راهنمایی کنید این رتبه هام تو رشته ساخت و تولیده رشته ام طراحی صنعتیه می خوام همونو ادامه بدم فقط بدبختیم اینه که هم می خوام تهران باشم همین که ظرفیت روزانه و شبانه تو تهران واسه خانوم ها همش 250 تاست یعنی شانسه قبولیم چندتاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برااااااااااااااااام دعا کنید خیلی خونده بودم ولی تو کنکور وقت کم اوردم برا همینه بد دادم
یه سوال دیگه میشه راجع به دانشگا هه غیر انتفاعی توضیح بدی بهم اصلا نمی دونم چی به چیه شهریه اش مثه دانشگاه آزاده ؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.