تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

solid4u

عضو جدید
می تونی از دستور combine و گزینه subtract استفاده کنی و از قطعه اصلی کمش کنی ، یا این شکل که خودت درست کردی رو با دستور scale کوچکتر کنی و بعد پترن کنی ، به هر حال باید با دستورات به قول معروف بازی کنی تا به نتیجه دلخواه برسی .

solid4u

عضو جدید
سلام..

خط جهت دار میشه در سالید ورک ایجاد کرد؟

باتشکر

سلام
می شود یک کم بیشتر توضیح بدهی ، خط جهت دار در چه محیطی یا در چه قطعه ایی و کاربردی لازم داری؟ من متوجه منظورت نشدم! اگر عکس بگذاری که خیلی بهتر است حتی به صورت رسم دستی.....

Asghar_

عضو جدید
سلام
می شود یک کم بیشتر توضیح بدهی ، خط جهت دار در چه محیطی یا در چه قطعه ایی و کاربردی لازم داری؟ من متوجه منظورت نشدم! اگر عکس بگذاری که خیلی بهتر است حتی به صورت رسم دستی.....

سلام...میخوام شکل دو بعدی زیر رو در سالید به طور قشنگ بکشم..همینطور که میبینین این شکل دارای پاره خطهای چهتدار یا بردار می باشد که نشان دهنده نیروهاست.....ممنون میشم راهنمایی بفرمایید..

Asghar_

عضو جدید
سلام..

در سالید چطور میشه قسمت های پنهان کرده رو دوباره نمایان نمود؟...من یه مدلی رو در سالید کشیدم ولی وقتی در گمبیت ایمپورت میکنم، قسمت های پنهان شده، نیست!

باتشکر

saeid15207

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشی خدمت تمام کسانی که تو این تاپیک زحمت میکشن
دو تا سوال داشتم که اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم
تو قسمت weldment بعد از اینکه از weld bead برای جوش دادن لبه ها استفاده میکنم
خط جوش شماتیک مشخص نمیشه
از کجا میتونم این خط جوش فعال کنم و دیگری اینکه میشه جوش هایی که تو محیطweldانجام شده رو به صورت اتوماتیک تو محیط drawing نشون داد
با تشکر

rshrshrsh

عضو جدید
سلام دوستان.
یه عزیزی میتونه کرک solidworks 2015 جدا برا دانلود بذاره؟؟!!
ممنون.

mehdi amiry

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشی خدمت تمام کسانی که تو این تاپیک زحمت میکشن
دو تا سوال داشتم که اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم
تو قسمت weldment بعد از اینکه از weld bead برای جوش دادن لبه ها استفاده میکنم
خط جوش شماتیک مشخص نمیشه
از کجا میتونم این خط جوش فعال کنم و دیگری اینکه میشه جوش هایی که تو محیطweldانجام شده رو به صورت اتوماتیک تو محیط drawing نشون داد
با تشکر

سلام

http://s6.picofile.com/file/8193302926/Untitled2.tif.html

http://s6.picofile.com/file/8193303176/Untitled3.tif.html

mehdi599

عضو جدید
سلام, درباره ى قسمت soldworks flow simulation سوال دارم.
نصب کردم ولى نمى دونم از کجا بايد وارد محيط flow simulation بشم, اصلا تبش کنار تب هاى ديگه نيست!
بايد از همون اول روى new part کليک کرد يا new assembly.
ويديو هاى يوتيوب محيط رو اموزش مىدن ولى نحوه ى وارد شدن به اين محىط برام سواله!

عمو رسول

عضو جدید
سلام دوستان
من تو محیط sheet metal میخوام از دستور jog استفاده کنم. وقتی دستورو اجرا میکنم و سطحی که باید ثابت باشه رو انتخاب میکنم، این اتفاق نمیفته و خط اسکچی که برای جدایش ترسیم کردم ارتفاع میگیره و کلن دستور اجرا نمیشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

عکسشم میتونید ببینید.

sh1.JPG

mehdi amiry

عضو جدید
سلام دوستان
من تو محیط sheet metal میخوام از دستور jog استفاده کنم. وقتی دستورو اجرا میکنم و سطحی که باید ثابت باشه رو انتخاب میکنم، این اتفاق نمیفته و خط اسکچی که برای جدایش ترسیم کردم ارتفاع میگیره و کلن دستور اجرا نمیشه.

عکسشم میتونید ببینید.

مشاهده پیوست 243651

سلام
اگه امکان داره فایل یا عکسی از نمودار درختی یا از تنظیمات دستور بزارید. به اینصورت سوالتون واضح نیست.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام دوستان

عکسشم میتونید ببینید.

مشاهده پیوست 243651

احتمالا خط اسکچ به دیواره عمودی نزدیک است. یا خط را از دیواره دور کنید یا گزینه سمت راست در زیر بخش jog position را انتخاب کنید.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام..

در سالید چطور میشه قسمت های پنهان کرده رو دوباره نمایان نمود؟...من یه مدلی رو در سالید کشیدم ولی وقتی در گمبیت ایمپورت میکنم، قسمت های پنهان شده، نیست!

باتشکر

سلام
همه قسمت های دستور hide/show itemرو فعال کنید ببینید درست میشه

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام
طبق عکسهای زیر bend allowance را باید مشخص کنی تا فرمان jog کار کنه
مشاهده پیوست 244041مشاهده پیوست 244043

اگر اشتباه نکنم بطور کلی بهتر است از k factor برای طراحی قطعات استفاده کرد چرا که مقدار آن برای خم های با شعاع متفاوت ثابت است ولی Bend allowance تابعی از شعاع داخلی خمی است که طراح انتخاب می کند و اگر شعاع خم تغییر کند باید آن را دوباره حساب کرد.

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
چرا نرم افزار من تبflow simulation رو نداره
برنامه جانبی داره؟!

mehdi amiry

عضو جدید
سلام
چرا نرم افزار من تبflow simulation رو نداره
برنامه جانبی داره؟!

سلام
اول تو قسمت add-ins ببینید flow simulation تو لیست وجود داره یا نه، اگه وجود داره، اونو فعالش کنید، اگه وجود نداشت، فایل نصبی نرم افزار را اجرا کنید و در ادامه نصب، flow simulation را انتخاب کنید و ادامه بدید تا این ماژول نصب بشه و در اخر کل نرم افزار را دوباره کرکش کنید. بعد از کرک، نرم افزار را اجرا کنید و در قسمت add-ins، می تونید flow simulation را فعال کنید.

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
اول تو قسمت add-ins ببینید flow simulation تو لیست وجود داره یا نه، اگه وجود داره، اونو فعالش کنید، اگه وجود نداشت، فایل نصبی نرم افزار را اجرا کنید و در ادامه نصب، flow simulation را انتخاب کنید و ادامه بدید تا این ماژول نصب بشه و در اخر کل نرم افزار را دوباره کرکش کنید. بعد از کرک، نرم افزار را اجرا کنید و در قسمت add-ins، می تونید flow simulation را فعال کنید.

متشکرم ولی نشد!!!
کلا توی بخش EXEبرنامه همچین فایلی با این اسم هست اونو نصب کردم ولی بازم نشد

عمو رسول

عضو جدید
Capture.JPG
سلام دوستان

من شکل بالا رو ترسیم کردم و میخوام از دستور lofted surface استفاده کنم.
توو قسمت profiles منحنیای 1و2 رو انتخاب میکنم و توو قسمت guide curves منحنیای 3و4و5 رو انتخاب میکنم، ولی دستور اجرا نمیشه.
میگه منحنی شماره 5 مشکل داره.
فایلشم ضمیمه کردم.

مشاهده پیوست Mouse.zip

mech.shima

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 244901
سلام دوستان

توو قسمت profiles منحنیای 1و2 رو انتخاب میکنم و توو قسمت guide curves منحنیای 3و4و5 رو انتخاب میکنم، ولی دستور اجرا نمیشه.
فایلشم ضمیمه کردم.

مشاهده پیوست 244905

سلام
فایلتون متاسفانه باز نشد اما شما برای استفاده این دستور باید حداقل دوتا منحنی بسته داشته باشید ولی چیزی که من توی عکس میبینم دوتا منحنی بسته نداره یا اگرم هست وجه مشترک دارن

عمو رسول

عضو جدید
سلام
فایلتون متاسفانه باز نشد اما شما برای استفاده این دستور باید حداقل دوتا منحنی بسته داشته باشید ولی چیزی که من توی عکس میبینم دوتا منحنی بسته نداره یا اگرم هست وجه مشترک دارن

ممنون از پاسخگوییتون
ولی اگه منحنی باز باشه هم مشکلی نداره. توو اینجور مواقع میتونید selection manager رو انتخاب کنید و بعد میتونید منحنیهای باز هم انتخاب کنید.
فایل هم مشکلی نداره. دوباره دانلودش کردم و بازش کردم

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
مشاهده پیوست 244901
سلام دوستان

فایلشم ضمیمه کردم.

مشاهده پیوست 244905

اسکچ sketch9 را ویرایش کنید و بین نقطه میانی منحنی با منحنی curve1 قید pierce نعریف کنید تا دو منحنی با هم نقطه تقاطع داشته باشند.

saeid15207

عضو جدید
سلام به همه دوستان زحمت کش و فعال تو تاپیک
یه سوال داشتم
tool box
کامل نرم افزار ایا میشه دانلود کرد
لطفا دوستانی که اطلاع دارن لینک دانلودشو بذارن
ممنون