تاپیک سوالات مخابراتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

veronikaa

عضو جدید
ببخشید بخشید من ی سوال داشتم اونم اینه که واسه سیستم های مخابراتی بغیر از کارلسون چه کتابی خوبه یکمم سبک باشه.یعنی مطالبش سنگین نباشه اگه تا اخر امروز یکی بگه خیلی خوب میشه چون من فردا دارم میرم نمایشگاه کتاب برای همین زود تند سریع تا اخر وقت اداری یا شامگاهی امروز بدوووووووووووووووووووووووید. :):confused::razz::(:(:redface::eek:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ببخشید بخشید من ی سوال داشتم اونم اینه که واسه سیستم های مخابراتی بغیر از کارلسون چه کتابی خوبه یکمم سبک باشه.یعنی مطالبش سنگین نباشه اگه تا اخر امروز یکی بگه خیلی خوب میشه چون من فردا دارم میرم نمایشگاه کتاب برای همین زود تند سریع تا اخر وقت اداری یا شامگاهی امروز بدوووووووووووووووووووووووید. :):confused::razz::(:(:redface::eek:

سلام خوبین شما ؟

من هم کتاب سیگنال ها وسیستم اپنهایم خواندم وهم کارلسون به نظر من اپنهایم بیش تر توضیح داده

veronikaa

عضو جدید
بااااااااااااااااباااااااااااااااااااااااا دستت درد نکنه مرسی زحمت کشیدی . من خوبم شما خوبی مامان خوبه بابا خوبه خواهر برادرا همه خوبن ؟سلامه منو حتما برسون نرسونی ناراحت میشم.نه جدا از شوخی ممنون پس من فردا کتاب کارلسونو نگیرم اونه کیو بگیرم هان؟

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ممنون شما هم همین طور البته خواستی بیش تر تحقیق کن

AR13

عضو جدید
سلام
کسی مقاله در مورد اکولایزر دیجیتال یا کدینگ اطلاعات در ماهواره نداره؟؟؟؟

ارشیا2168

عضو جدید
راهنمایی وکمک

راهنمایی وکمک

در خصوص طراحی نقشه های برق ساختمان کمک میخواهم>"|:

veronikaa

عضو جدید
سلام.ببخشید یکی توضیح بده حلقه pll و همچنین سنتی سایزر کردن فرکانسو.و اینکه در حلقه pll در ic 4046 پایه های 10 و 15 چه کاربردی داره؟هر کی گفت خیلی باهوشه.

bahar_pourebrahi

عضو جدید
نیاز مبرم به کمک

نیاز مبرم به کمک

سلام.من به عنوان درس اختیاری شبکه های کامپیوتری برداشتم.استادم 1 پروزه (وصل شبکه های اترنت به اینترنت )بهم داده.حالا هیچی مطلب نمیتونم پیدا کنم.کسی نیست کمکم کنه؟:(

mdafra

عضو جدید
فيبر نوري

فيبر نوري

با سلام
من به پاور پوينت در مورد فيبر نوري نياز دارم.لطفا كمك كنيد.
با تشكر

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام
من به پاور پوينت در مورد فيبر نوري نياز دارم.لطفا كمك كنيد.
با تشكر

سلام

من پاور پوینت دارم چون این درس را گذراندم ولی 2 تا مشکل است هر دفعه که می خواستم در سایت بگذارم نشده و یکی این که مطالبش خیلی کامله ولی به زبان انگلیسی است البته اگر زبان گذرانده باشی ترجمه خیلی راحته چون کلماتش اسان است

ارشیا2168

عضو جدید
فرستادن پیغام روی خط تلفن

فرستادن پیغام روی خط تلفن

سلام دوستای عزیزم.
جهت انجام پروژه ای راهنمایی می خواستم . من جهت ساخت یک دزدگیر هوشمند با قابلیت شماره گیری با خط ثابت در قسمت پخش پیغام با مشکل مواجه شدم . در قسمت ضبط پیام و پخش اون مشکلی وجود نداره ، در قسمت شماره گیری هم مشکلی وجود نداره . مشکل من اینجاست که نمی دونم چطوری پیغام ضبط شده روی IC ISD 1420 رو بفرستم روی خط تلفن تا طرف مقابل پس از بر داشتن گوشی اون پیغام رو بشنود . ابتدا باید توسط مدار واسطی برداشتن گوشی توسط شخص مخاطب شناسایی شود و بعد پیغام مربوطه پخش شود . لطفا در صورت امکان من رو در این رابطه راهنمایی کنید و اگه نقشه یا توضیح خاصی دارید برام بگذارید . البته من در این رابطه یک IC با شماره CMX683 پیدا کردم تا حدی این کار رو برام می کرد ولی تو ایران پیدا نمیشه ممنون میشم به من کمک کنید
با تشکر

AR13

عضو جدید
سلام
اگر کسی مقاله یا مطلبی در مورد آنتن های موج متحرک(رونده)داره لطف کنه بزاره
چون شدیدا نیاز دارم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام من یه موضوع جدید و خوب واسه پروژم می خواستم.ممنون

باسلام

باتوجه به رشته شما فکر کنم رشته شما بیش تر به مهندسی کامپیوتر نزدیک باشه البته این دید دارم که یکی از دوستانم این رشته تحصیل می کند

پروژه جالبی که یکی از دوستان انتخاب کرده بودند
نوشتن نرم افزار موبایل بود البته خیلی روی پروژه کار شده بود واحتمالا به زبان جاوا بود

• Like
واکنش ها: sh85

daneshpajooh

عضو جدید
سلام من یک پروژه میخوام در مورد گیرنده و فرستنده های تلوزیون حد اقل 20 صفحه
WWW.QIAU.BLOGFA.COM

منظورتون از فرستنده و گيرنده هاي تلوزيون چيه ؟! :surprised:
و دقيقا چه جزئياتي رو لازم داريد ؟ مداراتش ؟ روش هاي مدولاسيون ؟ . . . ؟
ولي از اين لينك ها مي تونيد براي كسب اطلاعات كلي استفاده كنيد ( بعضي لينك ها انگليسي هستند و خودم مي تونم توي ترجمه ي اونها بهتون كمك كنم ) :

http://en.wikipedia.org/wiki/Transmitter
http://elc.parsfa.com/post-41178.html
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1

اجازه بديد به جاي ماهي ، ماهي گيري رو ياد بدم !
مي تونيد توي گوگل يا هر موتور جستجوي ديگه اين كلمات رو سرچ كنيد تا به مطلب مورد نظرتون برسيد :

RF transmitter
مدولاسيون
فرستنده - گيرنده
...

jalil14ms

عضو جدید
سلام.یک سوال مدلاسیون مخابرات دارم که باید با سیمولینک matlab شبیهسازی کنم.کسی میتونه کمک کنه؟

سلام.یک سوال مدلاسیون مخابرات دارم که باید با سیمولینک matlab شبیهسازی کنم.کسی میتونه کمک کنه؟

سلام.اینم متن سوال:
با استفاده از تکنیکهای مدولاسیون DSB در محیط simulink نرم افزار matlab سیگنال مدوله شده ای تولید و سپس با مدولاتور pll اشکار سازی نمایید.:eek::cry:

حالا من تونستم یه چیز هایی طراحی کنم که نمیدونم چطوری عکسش رو بزارم. کسی میتونه کمک زیادی بکنه

jalil14ms

عضو جدید
سلام.اینم متن سوال:
با استفاده از تکنیکهای مدولاسیون DSB در محیط simulink نرم افزار matlab سیگنال مدوله شده ای تولید و سپس با مدولاتور pll اشکار سازی نمایید.:eek::cry:

حالا من تونستم یه چیز هایی طراحی کنم که نمیدونم چطوری عکسش رو بزارم. کسی میتونه کمک زیادی بکنه

چون نتونستم عکس بزارم اگه کسی خواست خودش رو براش mail کنم

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام.اینم متن سوال:

عکس باید اول روی سایت های مخصوص آپلود کنید
بعد لینک عکس در "قرار دادن لینک" قرار بدید

smnzngnh

عضو جدید
كمك

كمك

لطفا اگه كسي مدار مدولاتور fm با شيفت فاز 90 درجه رو داره به ما هم كمك كنه بد جور كارمون گيره.پاي مشروتي وسطه پس لطفا كمك كنيد

ali_iaun

عضو جدید
اینجا کسی پیدا میشه که تو زمینه wireless communication coding کار کرده باشه یا مقاله ای داده باشه

afsane_321

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
من به یه ic فرستنده و گیرنده FM با برد 300 متر احتیاج دارم , ممنون میشم اگر کسی کمکم کنه

ngr_eghbali

عضو جدید
سلام

سلام

من می خواستم برای انتخاب موضوع پروژه پایان نامه ام کمکم کنین، می خوام هم شبیه ساریش کنم و هم بسازمش.
در عین حال باید یه موضوع کاملا جدید و قابل پیاده سازی باشه !

ممنون می شم اگر کسی موضوعی در نظر داره به من کمک کنه چون خیلی فرصتم کمه :cry:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گرایشم مخابرات نیست ولی به نظرم طراحی آنتن های مایکرو استریپ و شبیه سازی اون تو نرم افزار HFSS پروژه خوبی باشه.

ngr_eghbali

عضو جدید
من گرایشم مخابرات نیست ولی به نظرم طراحی آنتن های مایکرو استریپ و شبیه سازی اون تو نرم افزار HFSS پروژه خوبی باشه.

ممنون از پیشنهادتون، اما چون با نرم افزار HFSS کار کردم و ترجیح می دم بیشتر در شاخه سیستم مخابرات کار کنم تا میدان و امواج

وضعیت
موضوع بسته شده است.