تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

araz_heidari

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از راهنمای شما دوست عزیز دو سوال داشتم
1- ایا امکان دارد که ای سی را از روی برد در نیاوریم و بتوانیم پروگرم کنیم؟
2- در صورت امکان ریست چطور ایا این امکان نیز وجود دارد بتوانیم بدون جدا کردن این کار را انجام بدهیم ؟
با تشکر
خوبه
من هم از این به بعد دوست دارم در این بحثها شرکت کنم
:gol:

Mojtaba_Cad2007

عضو جدید
مدار دیمر 220

مدار دیمر 220

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت همه بچه های گل تاپیک استاد من یک پروزه به ما داداه که بدین قرار است:
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] - با استفاده از المانهایی که میشناسید یک دیمر برای لامپ 220ولت، 100 وات طراحی کنید به گونه ای که:[/FONT]​
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] [/FONT]
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] -فقط یک کلید روشن و خاموش داشته باشد ( بدون ولوم و پتانسیومتر )[/FONT]​
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] [/FONT]
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] -به هنگام روشن کردن لامپ، برای پیشگیری از سرد بودن فیلامان، لامپ را به آرامی روشن کند.( حدود 3 ثانیه )[/FONT]​
المان هایی که در درس الکترونیک صنعتی به ما گفتند عبارتند از:
ترایاک-دیاک-دیود-زنر-خازن و...
لطف اگر میشه نقشه مدار را برام بگذارین:confused:

junior_86_boy

عضو جدید
چطور میتونم تو پروتوس مدار قفل الکترونیکی طراحی کنم.
چطور میتونم تو پروتوس تقویت کننده توان طراحی کنم??????????????
هیچی بلد نیستم
:cry::cry::cry::cry:
به دادم برسید
:cry:

ormuzd

عضو جدید
درخواست معرفی کتاب و سوالی در مورد مدارات کنترل ماشینهای جوجه کشی

درخواست معرفی کتاب و سوالی در مورد مدارات کنترل ماشینهای جوجه کشی

با عرض سلم خدمت دوستان صاحب نظر در مبحث الکترونیک:

سوالی برام پیش اومده که اگه دوستان صاحب نظر محبت کنن و جواب مناسب بدن خیلی ممنون می شم. :redface:
- حدود3 سال قبل در نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات دامپروری ماشین جوجه کشی دیدم که همه پارامتر های مورد نیاز جنینهای پرنده را در دورهء انکوباسیون از قبیل سرعت و تعداد چرخش تخمها در روز و سرعت وزش باد و دما در قسمتهای ستر و هچر ( تا ظرفیت 64 واحد) اون توسط مجموعهء ای از مدارات الکترونیکی که امکان اتصال به کامپیوتر و یا یک شبکه کامپیوتری رو هم داشت کنترول می شد. از اونجایی که این دستگاه برام خیلی جالب بود و بدبختانه اطلاعات من هم در این زمینه صفر بود , سعی کردم که اطلاعات خودم رو در این زمینه گسترش بدم و برای همین هم در دوره های برق صنعتی شرکت کردم و تقریباً به مباحث جالبی در Logo و اوایل مبحث PLC رسیده بودیم که به دلیل پاره ای مشکلات شغلی نتونستم این دوره رو متاسفانه به اتمام برسونم. از هر کس هم که فکر می کردم اطلاعاتی در مورد چنین مداراتی داره می پرسیدم اما بدبختانه کسی پیدا نشد که برای سوالم جواب مناسبی داشته باشه. اگه دوستی در مورد این مدارات و یا نقشه اونها اطالعاتی داره متشکر می شم من رو راهنمایی کنه. :redface:
- از اونجایی که بنده در مبحث مدارات الکترونیکی هنوز مبتدی هم نیستم کتابی ترجیحاً به زبان فارسی در این مورد وجود داره - اگه لینکی برای دانلودش وجود داره دیگه بی نهایت متشکر می شم.

jdavis

عضو جدید
طراحی تقویت کننده

طراحی تقویت کننده

سلام دوستان
با عرض خسته نباشید می خواستم ی سوال بپرسم:
(از اولش میگم)همینطور که میدونین الان آخر ترم و ی سری دانشجو مثل من برای نمره ی بیشتر دست به دامن پروژه میشن.الان واسه درس الکترونیک 3 قراره در ی موردی برای استاد تحقیق ببرم.راستش خودم کلی سعی کردم و همه جارو گشتم.ولی هیچ مطلب به درد بخوری پیدا نکردم.ازتون خاهش می کنم اگه مطلبی در این موضوعی که معرفی میکنم دارین یه لطف کنین و معرفی کنین.سایت،کتاب،مقاله و....هر چی باشه فرقی نمیکنه.اگه هم دوستی بیاد تو همین سایت توضیح بده که واقعا ممنون می شم.
موضوع:خوب همونطور که می دونین هر تقویت کننده، ی فرکانس قطع بالا داره و ی فرکانس قطع پایین.که اینا رو خازن های داخلی و کوپلاژ و بای پس معیین می کنن.حالا اگه بخایم ی تقویت کننده طراحی کنیم که این فرکانس بالا و پایین رو خودمون محدود کنیم،باید چیکار کنیم؟فرض کنید که میخام ی تقویت کننده طراحی کنم که فرکانس کاریش بین 1مگا هرتز تا 10مگا هرتز باشه.(تاکیید می کنم که تقویت کننده ،نه *****.در مورد ***** مطلب زیاد پیدا کردم ولی تقویت کننده....!)تاکیید می کنم که اصلا ربطی به خازن های مدار نداره و باید ی طراحی خاص باشه که من اطلاعی ندارم.!!
خاهش می کنم ی لطف در حقم بکنید و این سوال رو جواب بدین.
:gol::cry:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت همه بچه های گل تاپیک استاد من یک پروزه به ما داداه که بدین قرار است:
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] - با استفاده از المانهایی که میشناسید یک دیمر برای لامپ 220ولت، 100 وات طراحی کنید به گونه ای که:[/FONT]​
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] -فقط یک کلید روشن و خاموش داشته باشد ( بدون ولوم و پتانسیومتر )[/FONT]​
[FONT=trebuchet ms, Arial, Helvetica] -به هنگام روشن کردن لامپ، برای پیشگیری از سرد بودن فیلامان، لامپ را به آرامی روشن کند.( حدود 3 ثانیه )[/FONT]​
المان هایی که در درس الکترونیک صنعتی به ما گفتند عبارتند از:
ترایاک-دیاک-دیود-زنر-خازن و...
لطف اگر میشه نقشه مدار را برام بگذارین:confused:
سلام دوست عزیز
یه نگاه به این جا بندازین مدار یک دیمر هست
من الکترونیک صنعتی نداشتم ولی اگر هم این مدار اون چیزی نبود که می خواستین یه نگاهی به سایر پروژه های سایت بندازین فکر نکنم بی توفیق بمونید
موفق باشید
یا حق

چطور میتونم تو پروتوس مدار قفل الکترونیکی طراحی کنم.
چطور میتونم تو پروتوس تقویت کننده توان طراحی کنم??????????????
هیچی بلد نیستم
:cry::cry::cry::cry:
به دادم برسید
:cry:

سلام من این مدار را دیدم به نظرم بد نبود
یه نگاه بهش بندازین
اگر مقبول بود شماتیک را هم داده کافیه خودتون ببریدش تو پروتئوس
موفق باشین
یا حق

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با عرض سلم خدمت دوستان صاحب نظر در مبحث الکترونیک:

سوالی برام پیش اومده که اگه دوستان صاحب نظر محبت کنن و جواب مناسب بدن خیلی ممنون می شم. :redface:
- حدود3 سال قبل در نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات دامپروری ماشین جوجه کشی دیدم که همه پارامتر های مورد نیاز جنینهای پرنده را در دورهء انکوباسیون از قبیل سرعت و تعداد چرخش تخمها در روز و سرعت وزش باد و دما در قسمتهای ستر و هچر ( تا ظرفیت 64 واحد) اون توسط مجموعهء ای از مدارات الکترونیکی که امکان اتصال به کامپیوتر و یا یک شبکه کامپیوتری رو هم داشت کنترول می شد. از اونجایی که این دستگاه برام خیلی جالب بود و بدبختانه اطلاعات من هم در این زمینه صفر بود , سعی کردم که اطلاعات خودم رو در این زمینه گسترش بدم و برای همین هم در دوره های برق صنعتی شرکت کردم و تقریباً به مباحث جالبی در Logo و اوایل مبحث PLC رسیده بودیم که به دلیل پاره ای مشکلات شغلی نتونستم این دوره رو متاسفانه به اتمام برسونم. از هر کس هم که فکر می کردم اطلاعاتی در مورد چنین مداراتی داره می پرسیدم اما بدبختانه کسی پیدا نشد که برای سوالم جواب مناسبی داشته باشه. اگه دوستی در مورد این مدارات و یا نقشه اونها اطالعاتی داره متشکر می شم من رو راهنمایی کنه. :redface:
- از اونجایی که بنده در مبحث مدارات الکترونیکی هنوز مبتدی هم نیستم کتابی ترجیحاً به زبان فارسی در این مورد وجود داره - اگه لینکی برای دانلودش وجود داره دیگه بی نهایت متشکر می شم.
با سلام
راستش دوستان از من خیلی مطلع تر هستن ولی من اون چیزی را که به ذهنم می رسه را می گم
این وسیله ای که شما می گین یک دستگاه بزرگ هست به احتمال زیاد که حتی واسه طراحی خودش هم از مهندسین برق در گرایش کنترل و شاید هم مهندسین مکانیک کمک گرفته شده و مدار به اون ساده گی که بتونید در یه سایت مدارش را پیدا کنید فکر نکنم باشه
یه کاری که می تونید انجام بدین این هست که به سایت شرکت سازنده برین و دیتا شیت این دستگاه را مطالعه کنید ( که البته بازم بعید می دونم ریز به ریز نکات مداریش در اون گفته شده باشه )
ولی با این حال این به ذهن من می رسید
موفق موید باشید
یا حق

ormuzd

عضو جدید
یه کاری که می تونید انجام بدین این هست که به سایت شرکت سازنده برین و دیتا شیت این دستگاه را مطالعه کنید ( که البته بازم بعید می دونم ریز به ریز نکات مداریش در اون گفته شده باشه )

دوست عزیز "سام نو" شرکت سازندهء این دستگاه هست که بعد از دیدن این دستگاه در نمایشگاه چند بار با مدیران شرکت تماس گرفتم و دو مرتبه هم CD معرفی محصولاتشون رو برام فرستادن که متاسفانه هر بار در زمان اجرا شدن نسبت به خرابی یه فایل ارور می داد , این از CD که چیزی ازش نفهمیدیم. به سایت شرکت هم به آدرس www.samnowco.com هم مراجعه کردم اما فقط تبلیغ کالاهاشون بود.

zahraAbedi67

عضو جدید
BacNet , LonWorks

BacNet , LonWorks

سلام
ميشه در مورد پروتكل ارتباطي يا زبان محاوره
BacNet , LonWorksاطلاعاتي در اختيارم بذارين؟

junior_86_boy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
یه نگاه به این جا بندازین مدار یک دیمر هست
من الکترونیک صنعتی نداشتم ولی اگر هم این مدار اون چیزی نبود که می خواستین یه نگاهی به سایر پروژه های سایت بندازین فکر نکنم بی توفیق بمونید
موفق باشید
یا حق

دوست عزیز خیلی به دردم خورد ،اگه ممکنه تقویت کننده توان رو هم اگه داشته باشین زحمتشو بکشین .:cry:

سلام من این مدار را دیدم به نظرم بد نبود
یه نگاه بهش بندازین
اگر مقبول بود شماتیک را هم داده کافیه خودتون ببریدش تو پروتئوس
موفق باشین
یا حق
دوست عزیز خیلی به دردم خورد ،اگه ممکنه تقویت کننده توان رو هم اگه داشته باشین زحمتشو بکشین .

AliZareiCh

عضو جدید
سلام دوستان من طراحی مدار راه انداز نرم موتور ( soft starter )تکفاز AC توسط teriac رو میخواستم .
لطفا کمک کنید دوستان
اگه کتابی هم در موردش هست بذارید
دمتون گرم
HELP PLEASE !!!

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز خیلی به دردم خورد ،اگه ممکنه تقویت کننده توان رو هم اگه داشته باشین زحمتشو بکشین .
با سلام
خواهش می کنم
در همون سایت در قسمت آرشیو پروژه هاش یه نگاه بندازین فکر کنم باشه

سلام
من در مورد پروتوس و جواب گرفتن از مدار با اسیلوسکوپ سوال دارم ؟

کافیه اسیلسکوپ را به اون قسمتی که می خواین وصل کنید
بعد از زدن گزینه play شکل یک اسیلسکوپ ظاهر می شه که مانند یک اسیلسکوپ واقعی هست و فقط دیگه آشنایی با طرز کار اسکوپ را نیاز داره
سلام دوستان من طراحی مدار راه انداز نرم موتور ( soft starter )تکفاز AC توسط teriac رو میخواستم .
لطفا کمک کنید دوستان
اگه کتابی هم در موردش هست بذارید
دمتون گرم
HELP PLEASE !!!
سلام دوست عزیز
فکر کنم در قسمت قدرت سوالتون را بیان کنید دوستان بیشتر اطلاعات داشته باشن

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با تشکر از راهنمای شما دوست عزیز دو سوال داشتم
1- ایا امکان دارد که ای سی را از روی برد در نیاوریم و بتوانیم پروگرم کنیم؟
2- در صورت امکان ریست چطور ایا این امکان نیز وجود دارد بتوانیم بدون جدا کردن این کار را انجام بدهیم ؟
با تشکر

با سلام
این نکات در دیتا شیت آورده شده می تونید با طالعه دیتا شیتش این موضوع را متوجه بشین
موفق باشین
یا حق

dr_mehry

عضو
من دنبال یک سنسور دما سنج می گردم برای نصب بر روی 206 .ظاهرا مشخصات سنسور باید این باشه . سنسور آنالوگ به رنج 1.5 ال 3.5 کیلو اهم .بنظ شما این سنسور رو میشه تو لوازم الکترکیها پیدا کرد یا نه ؟

jooly

عضو جدید
باسلام
من یک مدار پروگرام که بتونه ic at89c2051رو پروگرام کنه می خوام
بعد یک مدار پروگرام دیگه برای pic16f630میخوام
با تشکر:gol::heart:

صغی ترقه

عضو جدید
کمک بین رشته ای

کمک بین رشته ای

سلام به همه ی بچه های برق

راستش من دانشجوی معماریم،با اجازتون میخام یه میدون ساعت طراحی کنم

واسه اینکه ساعت از همه جا دید داشته باشه، میخام به صورت کره باشه و دیجیتال

حالا سوالم از شما اینه:همه تابلو های روان دیجیتالی فلت هستن؟ نوع کروی اونا وجود نداره؟

خیلی وقت پیش من تو TVیه چیزی دیدم که دوتا پسر ایرانی اختراع کرده بودن
یه کره ی شیشه ای بود که تو مرکزش یه دستگاه ریز قرار داشت و از اونجا پرتو ی لیزری ساطع میکرد روی بدنه ی کره
خود مخترعه یه سری جمله میداد به دستگاهش و جمله داده شده از طریق مرکز کره با پرتوهای لیزری روی کره به صورت دوار می افتاد
کسی اطلاعی راجع به این قضیه داره من حتی اسم این اختراع رو نمیدونم که بخام در موردش سرچ کنم

کمکم میکنید واجبه

ممممممممممممممنوووووووووووووون

junior_86_boy

عضو جدید
komaaaaaaaaaaaaak

komaaaaaaaaaaaaak

برای درس مدار منطقی میخام مدار قفل الکترونیکی طراحی کنم با پروتئوس

+BACHE

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان.من برای ترم بعد یعنی ترم 4 میخام درسای زیرو وردارم به نظرتون چطوره..
1-الکترونیک 1
2-مدار 2
3-مدار منطقی
3-ماشین 1
4-از مدار
5-اندازه گیری الکتریکی
6-فیزیک مدرن
ایا تغییرش بدم..

hadi.taghados

عضو جدید
با سلام لطفاً در مورد برنامه نویسی با bascomوavrبرای سنسور رطوبت sht7x کمک می خواهم

مهرا

عضو جدید
سلام دوستان.من برای ترم بعد یعنی ترم 4 میخام درسای زیرو وردارم به نظرتون چطوره..
1-الکترونیک 1
2-مدار 2
3-مدار منطقی
3-ماشین 1
4-از مدار
5-اندازه گیری الکتریکی
6-فیزیک مدرن
ایا تغییرش بدم..
نه دوست عزیز تغییرش نده تو چارت ما هم همینا رو باید برداریم
ولی من فکر کنم بتونمتحلیل سیستم رو هم برادارم

mvd12

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما سوال:
در نرم افزار keil چگونه می توان حداکثر حجم فایل هگز خروجی را از2کیلو بایت به 4کیلو بایت یا بیشتر افزایش داد.خواهش میکنم راهنمایم کنید.

mvd12

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما
سوال:
در نرم افزار keil چگونه می توان حداکثر حجم فایل هگز خروجی را از2کیلو بایت به 4کیلو بایت یا بیشتر افزایش داد.خواهش میکنم راهنمایم کنید.:redface:

divoone87

عضو جدید
کمک

کمک

سلام عزیزان.من با Bascom-AVR کار کردم اما الکترونیکم ضعیفه،اگه میشه کمک کنید.عجله دارم.یه مدار اینفرارد می خوام که با ای تی مگا 16 یا 32 باشه و بتونم 3تا خروجی مثل ال ای دی رو روشن و خاموش کنم.

gray

عضو جدید
طرزکار رله نمیدونم چی؟

طرزکار رله نمیدونم چی؟

میخام در مورد طرز کار یه نوع رله الکترونیکی(اسمشونمیدونم!همون مشکی کوچولو ها.روش نوشته HE.و6تاپایه داره) بدونم.پایه های بوبینوچجوری بفهمم؟

jooly

عضو جدید
با سلام
من یک مداری میخوام که ولتاژ یک منبع رو اندازه بگیره و روی یک lcd الکترونیکی به صورت بی سیم ارسال کنه
با تشکر خیلی سریع من این مدار رو لازم دارم
جون هر کی دوست داری جواب بده:gol::heart:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا