تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سنسور

عضو جدید
دیتا شیت

دیتا شیت

میشه از سایت دیتا شیت مدا 741 رو سرچ کنید و ارسال کنید.هرچی تلاش میکنم نمیشه

Amir Imani

عضو جدید
salam shiva jan.
gain e op-amp ba taghire frequency taghir mikone,
dar frequency haye bala gain kam mishe.
2 rahi ke be zehnam mirese inke:
ya az opamp hayi estefade konin ke ferkans ghate balashoon balatare ke in yani op-amp ba hazine bishtar.
ya inke mitoonin gain e taghvyat konandatoono payin byarin ta ferkanse ghatesh balatar bere ,
intori vase taghvyat haye zyad az chand marhale taghvyat estefade baya konin.
rahe hale dovom betore gheire mostaghim dar ketabe
electronice BOYLESTAD AND NASHLESKY
dar fasle op-amp ha e

سلام
كسي ميتونه بهم كمك كنه در مورد اينكه چطور ميتونم به يه op amp فركانس 100khz بدم؟

fars.

عضو جدید
کسی از دوستان نرم افزار hyperception ride 4.2 رامیشناسد یا سایتی که بشه ان را دانلود کرد اگر خود نرم افزار را دارید میشه به این ادرس ایمیل کنید با تشکرazam.1358@yahoo.com

popo_tnt

عضو جدید
AVR

AVR

سلام...
یه سری اطلاعات در مورد شبکه کردن AVR ها می خواهم...
+
یک مدار (پروژه) عملی
خیلی ممنون

mhhafez

عضو جدید
كمك در مورد adc و dac و اتصال آنها با spi

كمك در مورد adc و dac و اتصال آنها با spi

سلام دوستان
من ميخوام دو كانال صوتي را ديجيتايز كنم و به مسافتي انتقال بدم و به دو كانال آنالوگ تبديل كنم
آيا ميتونم يك a/d سريال رو مستقيما بدون ميكرو كنترولر بصورت باس spi به هم متصل كنم ؟
شما چه آي سي هايي را پيشنهاد ميكنيد ؟ اگه مداري سراغ داريد ممنون ميشم بذاريد . خيلي حياتي است .پروژه دانشجويي است و زياد براش وقت ندارم. ممنونم

افق جديد

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسان عزيز در مورد مداري كه بتونه اب رو تبخير كنه اطلاعات ميخام.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام.یه مقاله در مورد WHITE LEDS میخوام.

programmer 1

عضو جدید
كتاب مير عشقي خيلي سنگين گفته ، چي كار كنم !!!

كتاب مير عشقي خيلي سنگين گفته ، چي كار كنم !!!

سلام ،

من دانشجوي مهندسي نرم افزار هستم ،‌ واقعا اين ظلمه كه كتابي با عنوان مباني الكترونيك مير عشقي 1 را براي اين رشته در نظر گرفته اند ، درسته مباني ولي نه براي رشته ما كه حتي بعضي از قطعات را هنوز نديده ايم چه بماند به بررسي ساختار آنها آن هم به اين نحو ، حال بگذريم دوستان من با تمام تلاشي كه داشتم تونستم تا پايان فصل 5 يك چيزهايي بفهمم ولي هنوز احساس كمبود اطلاعتي مي كنم ،‌به نظر من اين كتاب اصلا براي افرادي كه آشنايي قبلي با الكترونيك نداشته اند مناسب نيست مخصوصا دو فصل انتهايي كه ديگه سنگ تموم گذاشته ، حال من فقط حدود 35 روز ديگه وقت دارم كه اين كتاب رو سرجمعش كنم براي امتحان پايان ترم به نظر شما چي كار كنم ، كتاب ديگه هست كه بزاريد استفاده كنم ، توصيه اي هر چيزي كه صلاح مي دونيد ،‌ واقعا نمي خواستم كه الكترونيك رو اين جوري شروع كنم ،‌ واقعا براي ساخت يك مدار الكترونيكي بايد اين همه اطلاعات گسترده در مورد يك ترانزيستور و ديود و ... دانست ،‌ به نظر شما چي كار كنم كه اين درس رو حداقل بتونم پاس كنم ، هر چند كه خيلي بدم مي آد اين درس رو فقط پاس كنم ، آخه من به الكترونيك هم خيلي علاقه دارم ،‌ لطفا راه حل بديد .

با تشكر./.

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام ،

من دانشجوي مهندسي نرم افزار هستم ،‌ واقعا اين ظلمه كه كتابي با عنوان مباني الكترونيك مير عشقي 1 را براي اين رشته در نظر گرفته اند ، درسته مباني ولي نه براي رشته ما كه حتي بعضي از قطعات را هنوز نديده ايم چه بماند به بررسي ساختار آنها آن هم به اين نحو ، حال بگذريم دوستان من با تمام تلاشي كه داشتم تونستم تا پايان فصل 5 يك چيزهايي بفهمم ولي هنوز احساس كمبود اطلاعتي مي كنم ،‌به نظر من اين كتاب اصلا براي افرادي كه آشنايي قبلي با الكترونيك نداشته اند مناسب نيست مخصوصا دو فصل انتهايي كه ديگه سنگ تموم گذاشته ، حال من فقط حدود 35 روز ديگه وقت دارم كه اين كتاب رو سرجمعش كنم براي امتحان پايان ترم به نظر شما چي كار كنم ، كتاب ديگه هست كه بزاريد استفاده كنم ، توصيه اي هر چيزي كه صلاح مي دونيد ،‌ واقعا نمي خواستم كه الكترونيك رو اين جوري شروع كنم ،‌ واقعا براي ساخت يك مدار الكترونيكي بايد اين همه اطلاعات گسترده در مورد يك ترانزيستور و ديود و ... دانست ،‌ به نظر شما چي كار كنم كه اين درس رو حداقل بتونم پاس كنم ، هر چند كه خيلي بدم مي آد اين درس رو فقط پاس كنم ، آخه من به الكترونيك هم خيلي علاقه دارم ،‌ لطفا راه حل بديد .

با تشكر./.
سلام دايي جان
متاسفانه دير پي بردي چه بلايي داره سرت مياد. روشي كه در دانشگاههاي ايران وجود داره به روش نقيض معروفه! يعني هر درسي رو با نظام دانشگاهي ياد گرفتيد تا ابد ياد نخواهيد گرفت!!!
ابتدا بايد سراغ يك مشاور روانپزشكي برويد و ازش بخواهيد هر آنچه در اين چند ماه در كله شما فرو شده پاك كنه. سپس برويد و كتاب Microelectronic نوشته Sedra/Smith را تورقي بفرماييد تا آرام آرام با نحوه برخورد ساده و منطقي با قطعات ساده الكترونيك آشنا شويد و لذت ببريد.
البته باز هم مشكل اساسي باقي مي مونه:
شما هيچوقت نمي تونيد تئوري عناصر الكترونيكي را درك كنيد مگر اينكه در عمل ازش استفاده كرده باشيد. در واقع تئوري پاسخ به پرسش هاييست كه در عمل برمي خوريم.
پاسخ بي پرسش ديديد؟!

navidrm

عضو جدید
سلام
شما می خواید با 741 سیگنال دیجیتالی رو تبدیل به سیگنال آنالوگ کنید؟
یا اول تقویت کنید و بعد با یه ای تو دی این کار رو انجام بدید؟

mohammad1988

عضو جدید
سلام ،

با تشكر./.

کتاب میرعشقی یکم سطحش بالاست و به نظر من اصلا" برای شروع مناسب نیست .
اگر بتونی یک جزوه مرتب پیدا کنی ، خیلی به نفعتون هست در غیر این صورت من کتاب قطعات و مدارات الکترونیک نوشته نشلسکی را پبشنهاد میکنم .این کتاب از نظر تفهیم درس راهتر از میرعشقی هست .

حمید صالحی

عضو جدید
سوال در مورد ارشد

سوال در مورد ارشد

من کارشناس الکترونیک هستم وبه برنامه نویسی میکروکنترلرها خیلی علاقه دارم بهترین رشته برای ادامه تحصیل چه رشته ای است؟

دلاوران

عضو جدید
آهنربای الکتریکی

آهنربای الکتریکی

سلام
من درمورد ساخت و روش کارکرد آهنربای الکتریکی یه سری اطلاعات کامل میخام اگه میتونید کمکم کنید متشکرم

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوال در مورد پروتئوس

سوال در مورد پروتئوس

سلام بر دوستان محترم
کسی هست که با پروتوئوس کار کرده باشه !
من می خوام مدار داخای ic ها را مشاهده بکنم منتها یادم رفته از کجا باید بیارم
ممنون می شم اگر جوابم را سری بدین
با تشکر
بدرود

nazliii

سلام میخواستم بدونم چطوری میشه از سایت های معتبر مقاله های جدید رو گرفت

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام میخواستم بدونم چطوری میشه از سایت های معتبر مقاله های جدید رو گرفت
سلام چندتا راهکار دارین
1) اسم اون مقاله را از توی اون سایت معتبر که نمی تونید free دانلود کنید بر دارین و در google سرچ کنید و از سایت های رایگان دانلودش کنید
2) با اسم نویستده هاش این کار را انجام بدین
3) به اینجا یه سر بزنید و درخواست بدین
موفق باشید
4) اگر هیچ کدوم نشد یه میل به نویسندش بزنید ( معمولا آدرس میلشون را می ذارن پایه مقاله هاشون ) یه کم خواش و اینا کنید شاید دلش به رحم اومد و فرستاد :redface:
دیگه موردی نداره از این همه یکی از این راه ها بالاخره جواب می ده ;)

junior_86_boy

عضو جدید
بچه ها اگه کسی سؤالات ارشد کنترل سالهای ۸۰ الا ۸۷ رو در لطفا برم میل کنه یا بذاره دانلود ....ممنونم.....

:cry:junior_86_boy@yahoo.com
از اون ۳ جلد سرمه ای دانشگاه تهران،۲ جلد اول رو دارم ،گرونن،واسه همون میخواستم ببینم اگه کسی داره پرینت بگیرم ۸۰ تا ۸۷ رو :cry:...:(

nazliii

سلام چندتا راهکار دارین
1) اسم اون مقاله را از توی اون سایت معتبر که نمی تونید free دانلود کنید بر دارین و در google سرچ کنید و از سایت های رایگان دانلودش کنید
2) با اسم نویستده هاش این کار را انجام بدین
3) به اینجا یه سر بزنید و درخواست بدین
موفق باشید
4) اگر هیچ کدوم نشد یه میل به نویسندش بزنید ( معمولا آدرس میلشون را می ذارن پایه مقاله هاشون ) یه کم خواش و اینا کنید شاید دلش به رحم اومد و فرستاد :redface:
دیگه موردی نداره از این همه یکی از این راه ها بالاخره جواب می ده ;)
ممنون.ولی من تو همون مرحله اول پیدا کردن مقاله موندم.اسم نویسنده شو نمیدونم.

elo0ne_lady

عضو جدید
سلام
خوبین؟
میشه کمکم کنین؟؟ من کد آژیر پلیس یا کورنومترو میخوام ب زیان اسبلیZ80(بی زحمت ه هر سطر چه کاری انجام میده)?????:gol::gol::gol:

ahmad.eng

عضو جدید
اصل داستان مربوط به مدار يه مبدل ديجيتال به آنالوگه كه فركانسه وروديش 100khz بايد باشه اما نميتونم از 741 استفاده كنم چون فركانسه كاريش از 6khz بيشتر نيستوفكر كنم بايد يه مدار قبل 741 بزارم كه فركانسو كم كنم اما دقيقن نمي دونم چجوري؟ واضح تر شد؟
با سلام
میتونید از مدار مبدل فرکانس استفاده کنید. تو همه ی کتاب های الکترونیک صنعتی مداراش هست.از جمله کتاب (محمد رشید).
اگه دسترسی ندارید می تونم مدارش رو براتون بفرستم.

h-shiva

عضو جدید
آهنرباي الكتريكي

آهنرباي الكتريكي

سلام
من درمورد ساخت و روش کارکرد آهنربای الکتریکی یه سری اطلاعات کامل میخام اگه میتونید کمکم کنید متشکرم

عليك سلام
يك ميخ ضخيم بلند يا ميله فلزي بردار و دور اون تا ميتوني سيم نازك شارلاكدار بپيچ ، حالا بااستفاده از باطري يا آداپتور (برق يكسو شده ) به دو سر سيمها (بعد از خراشيدن)برق بده ، الان ميله فلزي آهنرباي الكتريكي شده .:eek:

ehsan1102005

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من براي يه پروژه تغييرات مقاومت الكريكي را در حين تست كشش نمونم اندازه بگيريم.ميخام بدونم براي اين كار به چه تجهيزاتي نياز دارم ممنون ميشم اگه كمك كنيد

آخرین ویرایش:

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام به همه دوستان
من براي يه پروژه تغييرات مقاومت الكريكي را در حين تست كشش نمونم اندازه بگيريم.ميخام بدونم براي اين كار به چه تجهيزاتي نياز دارم ممنون ميشم اگه كمك كنيد
كاش مي گفتي جنس نمونه كشش چيه؟
چه شكليه؟
دستگاه كشش چند تني يا چند كيلوييه؟
به هر حال يه اهم متر دقيق كارتو راه ميندازه.

IKCO.DIAG

عضو جدید
راهنمای در مورد پایه های ای سی

راهنمای در مورد پایه های ای سی

با سلام خدمت یکایک دوستان و اساتید;)
لطف کنید در مورد نوشته های پایه ای سی راهنمایی کنید و این علامت اختصاری توضیح دهید سپاسگذار می شوم :cool:
در ضمن اگر جدول کامل و جامعی در مورد این مورد باشد بهتر است من دیتاشیب دارم ولی این توضیح به زبان فارسی می خواستم :w17:
مثلا Q یا VSS یا DQ7 یا A0 یا ... یعنی چه ؟؟؟:w08:

در ضمن ایا این پایه های ای سی های مختلف ارز یک قانون علامت اختصاری پیروی می کنند مثلا #WE در همه رایت است یا اینکه فرق میکنه ؟:w10:
نکنه اخر ::redcard:در مورد پایه های ای سی AM29F400BB 44PIN و M29F200BB 48 PIN اصلاعات کاملی می خواستم البته دیتاشیب طبق سایت http://www.datasheetcatalog.com/ در اوردم من اطلاعات فارسی می خواستم در مورد پایه های این دو ای سی :w36:

پیوست ها

• AMF9F400BB-AMD.JPG
    AMF9F400BB-AMD.JPG
    34.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

h-shiva

عضو جدید
سمبول لاجيك آي سيAM29F400BB

سمبول لاجيك آي سيAM29F400BB

با سلام خدمت یکایک دوستان و اساتید;)
لطف کنید در مورد نوشته های پایه ای سی راهنمایی کنید و این علامت اختصاری توضیح دهید سپاسگذار می شوم :cool:
در ضمن اگر جدول کامل و جامعی در مورد این مورد باشد بهتر است من دیتاشیب دارم ولی این توضیح به زبان فارسی می خواستم :w17:
مثلا Q یا VSS یا DQ7 یا A0 یا ... یعنی چه ؟؟؟:w08:
در ضمن ایا این پایه های ای سی های مختلف ارز یک قانون علامت اختصاری پیروی می کنند مثلا #WE در همه رایت است یا اینکه فرق میکنه ؟:w10:
نکنه اخر ::redcard:در مورد پایه های ای سی AM29F400BB 44PIN و M29F200BB 48 PIN اصلاعات کاملی می خواستم البته دیتاشیب طبق سایت http://www.datasheetcatalog.com/ در اوردم من اطلاعات فارسی می خواستم در مورد پایه های این دو ای سی :w36:
باسلام
توضيح پايه هاي آي سي حافظه AM29F400BBاز همان سايت .

IKCO.DIAG

عضو جدید
باسلام
توضيح پايه هاي آي سي حافظه AM29F400BBاز همان سايت .
با تشکر از راهنمای شما دوست عزیز دو سوال داشتم
1- ایا امکان دارد که ای سی را از روی برد در نیاوریم و بتوانیم پروگرم کنیم؟
2- در صورت امکان ریست چطور ایا این امکان نیز وجود دارد بتوانیم بدون جدا کردن این کار را انجام بدهیم ؟
با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا