تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
با استفاده از گیت های منطقی یک مولتی پلکسر 4به 1 طراحی کنید؟؟؟؟

شرمنده اینقدر سوال میکنم... !!! استاد خوبی برای درس مبانی دیجیتال نداشتم ...این ترم هم آز دیجیتال دارم... استاد عوض شده... خیلی سخت گیری میکنه... منم هیچی از دیجیتال یاد نگرفتم... بازم ممنون

goli69

عضو جدید
با استفاده از گیت های منطقی یک مولتی پلکسر 4به 1 طراحی کنید؟؟؟؟

شرمنده اینقدر سوال میکنم... !!! استاد خوبی برای درس مبانی دیجیتال نداشتم ...این ترم هم آز دیجیتال دارم... استاد عوض شده... خیلی سخت گیری میکنه... منم هیچی از دیجیتال یاد نگرفتم... بازم ممنون

in jozveie power pointo bekhun bet komak mikone

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=%DA%AF%DB%8C%D8%AA%20%D9%87%D8%A7%20%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%AA%DB%8C%20%D9%BE%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%B1%204%D8%A8%D9%871&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CCQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ilam.ac.ir%2Fstaffs%2Fmozafar%2Fdlc%2Ff11%2Fdlc-7.ppt&ei=TcCeT5WiKszEswbm_tmFAQ&usg=AFQjCNEBw1Jw4PTMUzrDTICdo2v3A2eSnQ&cad=rja

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
in jozveie power pointo bekhun bet komak mikone

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=%DA%AF%DB%8C%D8%AA%20%D9%87%D8%A7%20%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%AA%DB%8C%20%D9%BE%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%B1%204%D8%A8%D9%871&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CCQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ilam.ac.ir%2Fstaffs%2Fmozafar%2Fdlc%2Ff11%2Fdlc-7.ppt&ei=TcCeT5WiKszEswbm_tmFAQ&usg=AFQjCNEBw1Jw4PTMUzrDTICdo2v3A2eSnQ&cad=rja

ممنون مهندس... اما فکر کنم لینک کار نمیکنه....شما امتحان کن ببین درسته؟ بازم ممنون

goli69

عضو جدید
khahesh mikonam

لطفا پست های خود را به دستور خط فارسی ارسال کنید.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:

فاطمه(بهناز)

عضو جدید
سلام دوستان.پروژه من در مورد اتصال ماوس PS2 به avr.رشتم کامپیوتره و واقعیتش تاحالا از این کارا نکردم و فقط 2 هفته وقت دارم :( نمیدونم چیکار کنم فقط اینو میدونم که با proteus قابل شبیه سازی نیست.پس چه طوری به AVR منتقل کنم(سخت افزاری)؟اگر کسی میدونه خواهشا مرحله مرحله بگه من چه کنم....... :cry:
کلی سپاس

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام و درود خدمت مهندسین عزیز...
یک دی مولتی پلکسر 1به4 با استفاده از گیت هایnotو and.... طراحی ان به چه شکل میشه؟؟؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود خدمت مهندسین عزیز...
یک دی مولتی پلکسر 1به4 با استفاده از گیت هایnotو and.... طراحی ان به چه شکل میشه؟؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز....من بازم با سوالام وارد شدم...
1-پایه ی RBIرا در ای سی 7447 صفر میدهیم و به ورودیهای a.b.c.d.مقدار صفر میدهیم چه عددی روی 7سگمنت مشاهده میشود چرا؟

در فلیپ فلاپ نوع d 7447.به پایه ی reset=1نات وpreset=1 clk=0 D=Xنات ....خروجی Qو Qنات چه میشود؟؟؟چرا؟
من میگم presetعمل وصله و ما به اون یک دادیم و نات شده پس Qمیشه صفر....و resetهم همینطور ... یک دادیم نات میشه و Qنات میشه صفر... چرا رو ی برد که انجام میدم Qنات یک میشه؟؟؟؟؟

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال .
میخوام یه دستگاه cnc بسازم
دارم رو قسمتهای الکترونیکش فعلا تحقیق میکنم
یعنی درایور
اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه
چندین طرح از درایور پورت موازی دارم
حتی بوردشم با استاندارد خوبی ساختم
ولی نمیدونم چطوری باید مشخصات دریور رو با موتور مچ کنم
یه چیزهایی رو باید در نظر بگیرم
خصوصیات موتور چقدر میتونه به درایور مربوط باشه
از دوستان کسی بلد هست بیاد دست ما رو بگیره که همینک نیازمند یاری سبزتان هستم ;) ؟

خصوصیات موتور:

STEP MOTOR
4 سیم
ولتاژ : 4.5ولت
زاویه : 1.8درجه
جریان : 1 آمپر
تعداد سیم: 4 سیم
گشتاور عملیاتی :1.5Kg.cm

میخوام بدونم بوردی که دارم آیا هماهنگ با این خصوصیات هست ؟

پی دی اف درایور پیوست شد :

پیوست ها

• OS3unipolardata.pdf
    364.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mhsnrah

عضو جدید
یه سوال . میخوام یه دستگاه cnc بسازم دارم رو قسمتهای الکترونیکش فعلا تحقیق میکنم یعنی درایور اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه چندین طرح از درایور پورت موازی دارم حتی بوردشم با استاندارد خوبی ساختم ولی نمیدونم چطوری باید مشخصات درایور رو با موتور مچ کنم یه چیزهایی رو باید در نظر بگیرم خصوصیات موتور چقدر میتونه به درایور مربوط باشه از دوستان کسی بلد هست بیاد دست ما رو بگیره که همینک نیازمند یاری سبزتان هستم ;) ؟ خصوصیات موتور: STEP MOTOR 4 سیم ولتاژ : 4.5ولت زاویه : 1.8درجه جریان : 1 آمپر تعداد سیم: 4 سیم گشتاور عملیاتی :1.5Kg.cm میخوام بدونم بوردی که دارم آیا هماهنگ با این خصوصیات هست ؟ پی دی اف درایور پیوست شد :
درود به‌گمانم این بوردی که شما داری رو می‌شه به پورت پارالل کانکت کرد و با دادن جهت و استپ زدن توی کامپیوتر، سه تا استپر رو کنترل کرد. ماسفت هایی هم که برای درایو موتور به کار برده IRLZ44 هست که خیلی بیشتر از 1 آمپر هم کار می‌کنه. پس نباید موردی باشه. فقط برای دیتا فرستادن باید طبق جدول صفحه 4 کار کنید.

mhsnrah

عضو جدید
سلام دوستان.پروژه من در مورد اتصال ماوس PS2 به avr.رشتم کامپیوتره و واقعیتش تاحالا از این کارا نکردم و فقط 2 هفته وقت دارم :( نمیدونم چیکار کنم فقط اینو میدونم که با proteus قابل شبیه سازی نیست.پس چه طوری به AVR منتقل کنم(سخت افزاری)؟اگر کسی میدونه خواهشا مرحله مرحله بگه من چه کنم....... :cry: کلی سپاس
درود با چه برنامه ای؟ اگر با BASCOM باشه که خودش برای PS/2 لایبراری داره.

farshid70

عضو جدید
سلام
دوستان با ic 7490 چه ظور مقسم 5 بسازم(و نمایش در پروتوس)
خیلیی ممنونم

aaa20

عضو جدید
سلام من یه پروژه دارم که باید در مورد یک اپ امپ خاص مطلب تهیه کنم شبیه سازی کنم و آن را در قالب یک گزارش ارائه بدم لطفا اگر هر کسی مطلب یا مقاله یا سایتی داره که بتونه کمکم کنه به من اطلاع بده خیلی مهممه از همکاری شما مهندسا ممنونم.

mohamad majhol

عضو جدید
ba salam
man baraye vasl shodan b in majhol (aubtm-22) niaz b password daram
etelaati k bdast avordam password pishfarz 8888
vali in passwordo ghabul nmikone
mitunin komakam konin
ba tashakor

لطفا پست های خود را با دستور خط فارسی ارسال کنید.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:

goli69

عضو جدید
salam bacheha
midunid chejuri mishe ba estefade az taimer ru micro atmega32 ye moje sinusi ba ferekanse 55hz sakht?
ba code vision mikham
age komak konid mamnun mishem

لطفا پست های خود را با دستور خط فارسی ارسال کنید.

Ice Man

mohamad majhol

عضو جدید
سلام
من از چه طریقی یا چه نرم افزاری می تونم یک رله رو با aubtm-22 کنترل کنم
یعنی باید فایل hex کدویژنو واسه میکرو کنترلر بفرستم
چی داخل برنامه بفرستم
لطفا راهنماییم کنین

mhsnrah

عضو جدید
کسی تاحالا مازول AUBTM و با Atmega راه اندازی کرده؟
من حدود دو سال پیش با ماژول بلوتوث کار کردم.
یه سری AT Command داره که تو دیتاشیت توضیح داده و اگر طبق اون پیش برید می‌تونید دیتا بفرستید.
البته تا جایی که یادمه AUBTM کمی بدقلق بود و ساپورت خوبی هم نداشت آخر سر با BCD100 کار رو انجام دادم.

z.zarini

عضو جدید
با سلام
من یه سری اطلاعات در مورد مدار "تقویت کنننده صوت 3طبقه با تراس" نیاز دارم کسی میتونه کمکم کنه؟
(تحلیل علمی این مدار و وظیفه هر طبقه)

lord mohsen

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید من برای یه پروژه نیاز دارم که مدت زمان بین دو کار انجام شده رو با تایمر محاسبه کنم
به طور مثال بازدن یه کلید تایمر شروع بکار بکنه و بازدن کلیدی دیگر تایمر متوقف بشه و در اخر مدت زمانی که صرف شده
مشخص و در متغیری ریخته بشه می تونید کمک بکنید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید من برای یه پروژه نیاز دارم که مدت زمان بین دو کار انجام شده رو با تایمر محاسبه کنم
به طور مثال بازدن یه کلید تایمر شروع بکار بکنه و بازدن کلیدی دیگر تایمر متوقف بشه و در اخر مدت زمانی که صرف شده
مشخص و در متغیری ریخته بشه می تونید کمک بکنید؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/178675-پروژه-های-میکرو?p=716980&viewfull=1#post716980

فاطمه_برق

عضو جدید
با سلام
... برای نظم هر چه بیشتر تالار ، از این به بعد سوالات خود را تنها در این تاپیک بیان نمائید .
متشکرم .
سلام.
کسی یه رگولاتور سراغ نداره که ولتاژ 5 تا 12 رو بگیره و 10 ولت بهمون بده؟؟؟؟
تو رو خدا اگه کسی میدونه بهم بگه واسه پروژه پایانیم میخوام...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا