تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

Devilinator

عضو جدید
دوستان صاحب فن لطف کنن اینو واسم حل کنن ممنون
کنکور 69
مشاهده پیوست 225615

سلام کاری نداره صورت رو مشتق f و مخرج رو خود f بزار
سه حالت واسه مانده پیش میاد , یا داخل یا روی یا بیرونه که اون رو با آلفا های مختلف تو سه حالت بدست بیار .

• Like
واکنش ها: 0192

0192

عضو جدید
سلام
این سوالو میشه برام خوب توضیح بدین؟

نگاشتی که ناحیه داده شده در شکل زیر را به کل نیم صفحه بالایی بنگارد ، کدام است؟
2.JPG

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سلام سلام بچه ها چطوره حال شما
يه سوال معادلاتي دارم
در فصل سري تواني وقتي ميگه ضريب جمله سوم جواب چيه منظور آ دو هستش يا نه جوابو مينويسيم ضريب سومين جمله ميشه ضريب؟!

اين حل روش اقاي معتقدي هستش
گفته جمله سوم موجود ميشه ضريب
ولي اقاي كريمي گفته آ دوم كه اينجا منفي يك چهارم ميشه جوابه
حالا كدوم كدومه؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

power4ever

عضو جدید
سلام سلام بچه ها چطوره حال شما
يه سوال معادلاتي دارم
در فصل سري تواني وقتي ميگه ضريب جمله سوم جواب چيه منظور آ دو هستش يا نه جوابو مينويسيم ضريب سومين جمله ميشه ضريب؟!

اين حل روش اقاي معتقدي هستش
گفته جمله سوم موجود ميشه ضريب
ولي اقاي كريمي گفته آ دوم كه اينجا منفي يك چهارم ميشه جوابه
حالا كدوم كدومه؟!

مسعود جون ایرادی به حل هیچ کدومشون نیست ولی اگه ضریب اعداد ثابت رو a0 در نظر بگیری حل کریمی درسته اگه اگر هم ضریب
اعداد ثابت یک فرض بشه حل معتقدی در کل به این چیزا گیر نده روش حل مهمتره

llvll.asoud

کاربر ممتاز

مسعود جون ایرادی به حل هیچ کدومشون نیست ولی اگه ضریب اعداد ثابت رو a0 در نظر بگیری حل کریمی درسته اگه اگر هم ضریب
اعداد ثابت یک فرض بشه حل معتقدی در کل به این چیزا گیر نده روش حل مهمتره

خيلي فرق ميكنه اكه روش معتقدي درست باشه گزينه ٢ درسته ولي با حل كريمي گزينه سه درسته! همزمان كه نميشه هردو گزينه درست باشه؟!
ميخوام بدونم ضريب جمله سوم منظور آ دو هستش يا نه؟!

power4ever

عضو جدید
نگاه کن مثلا من بهت میگم عدد سوم رو مشخص کن اون موقع تو میگی نسبت به چه عددی صفر یا یک
دقت کنی معتقدی نوشته که احتمالا مد نظر طراح بوده، سوال دو پهلو حرف زده

llvll.asoud

کاربر ممتاز

نگاه کن مثلا من بهت میگم عدد سوم رو مشخص کن اون موقع تو میگی نسبت به چه عددی صفر یا یک
دقت کنی معتقدی نوشته که احتمالا مد نظر طراح بوده، سوال دو پهلو حرف زده

پس يعني جوابي كه كريمي اورده و گزينه سه گفته درسته؟!

pijoo

عضو جدید
دوستان میشه بودجه بندی ریاضیات در سالهای آخر رو بگن چطور بوده؟منظورم اینکه هر درس چندتا سوال میاد؟

Kaka_s

عضو جدید
دوستان میشه بودجه بندی ریاضیات در سالهای آخر رو بگن چطور بوده؟منظورم اینکه هر درس چندتا سوال میاد؟

تو این سه سال که سوالا 12 تا شده 2 بایر ریاضی مهندسی 7 تا اومده و معادلات 3 تا و یه بار هم ریاضی مهندسی 6تا معادلات 4 تا. آمارم که همیشه 2 تا تست اومده ازش.

pijoo

عضو جدید
پارسال معادلات چندتا اومده بود؟ارزش کلاس رفتن و خوندن داره؟سوالاش در چه حدیه؟

malih9068

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

دوستان تا قسمت اخرش میتونم حل کنم مقدار ماکزیمم و مینیمم رو چطوری باید دست بیارم؟

uploadfromtaptalk1416223894579.jpg

power4ever

عضو جدید
دوستان تا قسمت اخرش میتونم حل کنم مقدار ماکزیمم و مینیمم رو چطوری باید دست بیارم؟

مشاهده پیوست 226434

اگه روند حل رو میدونی پس میرم سر آخرین مرحله توی آخرین مرحله تابعی بدست میاری که فقط به تغببرات y وابستست
حوزه تعریف تابع هم دایره ای به مرکز صفر و شعاع 2 هست پس تغییرات y از منفی دو تا مثبت 2 هست که به ازای منفی دو
مینیمم رو بدست میاری و به ازا 2+ ماکزیمم رو.

malih9068

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

اگه روند حل رو میدونی پس میرم سر آخرین مرحله توی آخرین مرحله تابعی بدست میاری که فقط به تغببرات y وابستست
حوزه تعریف تابع هم دایره ای به مرکز صفر و شعاع 2 هست پس تغییرات y از منفی دو تا مثبت 2 هست که به ازای منفی دو
مینیمم رو بدست میاری و به ازا 2+ ماکزیمم رو.
مرسی دوست عزیز پس باید تغییرات y رو در نظر بگیریم!:D

pouya13691369

عضو جدید
IMG_20141117_165220.jpg

سلام دوستان اگه بتونید این سوال رو واسم توضیح بدید ممنون میشم...حلشو دارم ولی نمیفهممش

pouya13691369

عضو جدید
سلام دوستان این 2 سوالو اگه واسم قسمت مانده هاشو یه توضیح بدید...روش کلی ماندشو بلدم ولی از رو حل استاد کریمی که خلاصه حل میکنه متوجه نمیشمIMG_20141119_201231.jpgIMG_20141119_201222.jpg

keyhan386

عضو جدید
سلام دوستان این 2 سوالو اگه واسم قسمت مانده هاشو یه توضیح بدید...روش کلی ماندشو بلدم ولی از رو حل استاد کریمی که خلاصه حل میکنه متوجه نمیشممشاهده پیوست 226588مشاهده پیوست 226589
سلام دوست عزیز
روش مهندس کریمی رو من نمیدونم چیه ولی میتونی از روش زیر هم که سریع تر به پاسخ میرسی انتگرال را حساب کنی

111.jpg

power4ever

عضو جدید
سلام دوستان این 2 سوالو اگه واسم قسمت مانده هاشو یه توضیح بدید...روش کلی ماندشو بلدم ولی از رو حل استاد کریمی که خلاصه حل میکنه متوجه نمیشممشاهده پیوست 226588مشاهده پیوست 226589

سوال اول رو دوستمون کیهان پاسخ داد سوال دوم هم من توضیح میدم اول بدون سوال دوم از سوالای مرسوم نیست
و دیدت باید نسبت به مانده خوب باشه z=0 نقطه موردنظر برای محاسبه مانده است دوره تناوب عبارت سینوسی هم 4pi هست
یعنی دو بار صفر رو دور میزنه که اگه رسمش کنی متوجه میشی پس جواب میشه حاصلضرب 4pi در مانده یک زدم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این سوال مربوط به تعریف اولیه فوریه ست اما من بمشکل یرمیخورم

در سری فوریه مثلثاتی تابع متناوب:

f(x)= x , 0<= X <= L

f(x)= 2L-x , L<= X <= 2L
با دوره تناوب 2L ، یعنی f(x)= a0/2 + sigma [an Cos (np/L)x +bn Sin (np/L)x . داریم؟

ما برای محاسبه ضرایب سری فوریه از L استفده میکنیم و هروقت دوره تناوب T قرار دادیم باید انتگرال رو در 2 ضرب کنیم اما من بعد از حل باید جواب رو در دو ضرب کنم یا در 1/2

نمونه مثال زیر رو ببینید
اگر
int[G(w) Cos (wx)dw = (1/2)Cos x ,|x|<p/2 باشد آنگاه حاصل d [ (1-w^2) G(w)] /dw کدام است؟

سوال رو میتونم حل کنم اما انتخاب L من با کتاب جور در نمیاد!

سوال:
با استفاده از تساوی پارسوال و بدست آوردن بسط نیم دامنه کسینوسی تابع f(x)= X , 0<x<2 حاصل سری

A=1/1^4
+ 1/3^4 + 1/5^4 + ...

سوال:
اگر سری فوریه تابع:
f(t)= 0 , -p<= X <= 0

f(t)= Sin t , 0<= X <= p

بصورت: f(t)= 1/p + Sin t
/2- 2/p sigma [ Cos 2nt/ (4n^2 - 1 باشد، آنگاه حاصل سری :

(1-)
^(n+1) / (2n - 1)(2n +1 برابر است با؟

اگر براتون مقدوره این سوالات رو حل کنید من حلشونو دارم اما با حل خودم جور در نمیاد

با احترام ناتانائیل

keyhan386

عضو جدید

این سوال مربوط به تعریف اولیه فوریه ست اما من بمشکل یرمیخورم

در سری فوریه مثلثاتی تابع متناوب:

f(x)= x , 0<= X <= L

f(x)= 2L-x , L<= X <= 2L
با دوره تناوب 2L ، یعنی f(x)= a0/2 + sigma [an Cos (np/L)x +bn Sin (np/L)x . داریم؟

ما برای محاسبه ضرایب سری فوریه از L استفده میکنیم و هروقت دوره تناوب T قرار دادیم باید انتگرال رو در 2 ضرب کنیم اما من بعد از حل باید جواب رو در دو ضرب کنم یا در 1/2

نمونه مثال زیر رو ببینید
اگر
int[G(w) Cos (wx)dw = (1/2)Cos x ,|x|<p/2 باشد آنگاه حاصل d [ (1-w^2) G(w)] /dw کدام است؟

سوال رو میتونم حل کنم اما انتخاب L من با کتاب جور در نمیاد!

سوال:
با استفاده از تساوی پارسوال و بدست آوردن بسط نیم دامنه کسینوسی تابع f(x)= X , 0<x<2 حاصل سری

A=1/1^4
+ 1/3^4 + 1/5^4 + ...

سوال:
اگر سری فوریه تابع:
f(t)= 0 , -p<= X <= 0

f(t)= Sin t , 0<= X <= p

بصورت: f(t)= 1/p + Sin t
/2- 2/p sigma [ Cos 2nt/ (4n^2 - 1 باشد، آنگاه حاصل سری :

(1-)
^(n+1) / (2n - 1)(2n +1 برابر است با؟

اگر براتون مقدوره این سوالات رو حل کنید من حلشونو دارم اما با حل خودم جور در نمیاد

با احترام ناتانائیل
سلام دوست عزیز
شما همون ابتدا تکلیف خودتون رو مشخص کنید اگه میخواید با T کار کنید خب دیگه توی روابط ار T/2=L استفاده نکنید . مثل کتاب مومن زاده
که رابطه ) (w0=2pi/T, (an : an=2/T INT f(x)( cos nw0t
اما اگر میخواید از L=T/2 استفاده کنی داریم مثل کتاب معتقدی و خیلی ها دیگه :
(an : an=1/L INT f(x)( cos (npi/L)t
هر 2 رابطه بالا دارند یک مقدار را حساب میکنند فقط توی قسمت هایی که بارنگ آبی و قرمز مشخص شده دقت کنید .
ویا از هر دو مثل کتاب مهندس کریمی فکر کنم:
) (w0=2pi/T, (an : an=2/T INT f(x)( cos( npi/L
r1.jpg ...IMG_19800109_155314.jpg.
توی حل سوال آخر از یک روش غیر معمول استفاده شده که بهترهاین روش رو یادبگیرید تا حل اینگونه مسائل براتون سریع و راحت بشه

آخرین ویرایش:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
شما همون ابتدا تکلیف خودتون رو مشخص کنید اگه میخواید با T کار کنید خب دیگه توی روابط ار T/2=L استفاده نکنید . مثل کتاب مومن زاده
که رابطه ) (w0=2pi/T, (an : an=2/T INT f(x)( cos nw0t
اما اگر میخواید از L=T/2 استفاده کنی داریم مثل کتاب معتقدی و خیلی ها دیگه :
(an : an=1/L INT f(x)( cos (npi/L)t
هر 2 رابطه بالا دارند یک مقدار را حساب میکنند فقط توی قسمت هایی که بارنگ آبی و قرمز مشخص شده دقت کنید .
ویا از هر دو مثل کتاب مهندس کریمی فکر کنم:
) (w0=2pi/T, (an : an=2/T INT f(x)( cos( npi/L
مشاهده پیوست 226691 ...مشاهده پیوست 226688.
توی حل سوال آخر از یک روش غیر معمول استفاده شده که بهترهاین روش رو یادبگیرید تا حل اینگونه مسائل براتون سریع و راحت بشه

ازینکه بسوالم پاسخ گفتید بی نهایت سپاس

حل شمارو رو کاغذ میارم و بررسی میکنم

با نهایت احترام ناتانائیل

بالا