تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد

hosein_kontorol

عضو جدید
سلام من رشتم نرم افزاره ترمه 6 هم هستم واسه ارشد میخوام تو گروه برق شرکت کنم ولی این درس کنترل خطیو سیگنالو سیستمو کتابشو که گرفتم خیلی سخته نمیفهمم هیچی ..واسه کنترل علی کافیو گرفتم واسه سیگنالم دکتر جبه دار ...ولی واقعا غیر قابل فهمه .کسی میتونه کمک کنه بگه چی بخونم که فهمش راحت تر باشه

واسه کنترل اریاز یا علوی وبرای تجزیه مومن زاده از انتشارات نصیر

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

علوی رو از چنذین نفر تازیگا شیندم میگن عالیه حیف شد از اول ندیدمش بخونم البته الانم ندیدم :lol:

تجزیه مومن زاده انتی پورانه - نصیر موله تقدسیه میگن کهن م اومده
انتی = انتشارات
موله = مولفه
کهن = اسم فامیله
:w20:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

علوی رو از چنذین نفر تازیگا شیندم میگن عالیه حیف شد از اول ندیدمش بخونم البته الانم ندیدم :lol:

تجزیه مومن زاده انتی پورانه - نصیر موله تقدسیه میگن کهن م اومده
انتی = انتشارات
موله = مولفه
کهن = اسم فامیله
:w20:

:D دوستان مومن زاده انتشارات راهیان ارشده به جان خودم:D البته بانک تستش انتشارات پورانه
نویسنده کتاب سیگنال پوران اکبر آیینی هنجی و نصیر هم تقدسی و کهن هستن

آخرین ویرایش:

estatira

عضو جدید
:D دوستان مومن زاده انتشارات راهیان ارشده به جان خودم:D حداقل کتابی که من دارم از مومن زاده ماله راهیان ارشده:smile:
نویسنده کتاب سیگنال پوران اکبر آیینی هنجی و نصیر هم تقدسی و کهن هستن

مومن زاده فقط تسته یا توضیح هم داره ؟ آخه من هنوز چیزی نمیدونما که بخوام تست بزنم

مهربان2000

عضو جدید
بچه ها مومن زاده دو کتاب داره.
به گفته آقای مومن زاده:
براي آمادگي در كنكور كارشناسي ارشد در اين درس مهم مطالعه كتاب هاي زير توصيه ميشود:1 - منبع اصلي كتاب 2 جلدي "تجزيه و تحليل سيستم ها" در انتشارات "راهيان ارشد" است. مؤلفان اين دوره 2 جلدي"اميرعلي مومن زاده و حسين بخشي گلستاني" ميباشند. اين دوره 2 جلدي شامل تشريح كامل درس است و ازين نظر در مقايسه با اكثر كتب تستي كه درس را بدون توضيح كافي ارائه ميكنند متمايز است. مطالب سطح متوسط و پيشرفته در كتاب تفكيك شده اند. همچنين ضمن ارائه نكات فراوان در متن درس، مثال ها و تست هاي نمونه بسياري كه شيوه به كارگيري نكات را نشان ميدهند آورده شده اند.2 - كتاب نارنجي رنگ "سوالات تأليفي و آزمون تجزيه و تحليل سيگنال ها و سيستم ها" نوشته "اميرعلي مومن زاده" در انتشارات "پوران پژوهش" شامل مجموعه اي از سوالات تجزيه و تحليل سيستم ها ميباشد كه از ساده به سخت مرتب شده اند تا خواننده با طي كردن مراحل مختلف يادگيري (ادراك- تثبيت- تسلط) در اين درس به دركي عميق دست يابد. نظر به آنكه عنوان اصلي كتاب كمي طولاني است، اين كتاب در ميان داوطلبين كنكور ارشد برق و نيز برخي از كتابفروشي ها عموماً با نام "بانك تست سيگنال"شناخته شده است.حتماً دقت داشته باشيد كه بانك تست سيگنال يك كتاب تمرين ميباشد و به هيج عنوان جانشيني براي كتاب 2 جلدي راهيان ارشد نخواهد بود.

به نظرم کتاب اول به خوبی بخونید،بعد برا تست های جامع که از کتاب انتشارات دانشگاه تهران میزنید،سیگنال پوران هم بزنید(درصورتی که کتاب اول کامل با تست ها خونده باشید)

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
مومن زاده فقط تسته یا توضیح هم داره ؟ آخه من هنوز چیزی نمیدونما که بخوام تست بزنم

یه کتابش تستهای تالیفیه انتشارات پوران
دوجلدی راهیان ارشد هم کامل درس داده تستهای فصل بندی شده هم داره

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مومن زاده دو کتاب داره.
به گفته آقای مومن زاده:
براي آمادگي در كنكور كارشناسي ارشد در اين درس مهم مطالعه كتاب هاي زير توصيه ميشود:1 -منبع اصلي كتاب 2 جلدي "تجزيه و تحليل سيستم ها" در انتشارات "راهيان ارشد" است. مؤلفان اين دوره 2 جلدي"اميرعلي مومن زاده و حسين بخشي گلستاني" ميباشند. اين دوره 2 جلدي شامل تشريح كامل درس است و ازين نظر در مقايسه با اكثر كتب تستي كه درس را بدون توضيح كافي ارائه ميكنند متمايز است. مطالب سطح متوسط و پيشرفته در كتاب تفكيك شده اند. همچنين ضمن ارائه نكات فراوان در متن درس، مثال ها و تست هاي نمونه بسياري كه شيوه به كارگيري نكات را نشان ميدهند آورده شده اند.2 - كتاب نارنجي رنگ "سوالات تأليفي و آزمون تجزيه و تحليل سيگنال ها و سيستم ها" نوشته "اميرعلي مومن زاده" در انتشارات "پوران پژوهش" شامل مجموعه اي از سوالات تجزيه و تحليل سيستم ها ميباشد كه از ساده به سخت مرتب شده اند تا خواننده با طي كردن مراحل مختلف يادگيري (ادراك- تثبيت- تسلط) در اين درس به دركي عميق دست يابد. نظر به آنكه عنوان اصلي كتاب كمي طولاني است، اين كتاب در ميان داوطلبين كنكور ارشد برق و نيز برخي از كتابفروشي ها عموماً با نام "بانك تست سيگنال"شناخته شده است.حتماً دقت داشته باشيد كه بانك تست سيگنال يك كتاب تمرين ميباشد و به هيج عنوان جانشيني براي كتاب 2 جلدي راهيان ارشد نخواهد بود.

به نظرم کتاب اول به خوبی بخونید،بعد برا تست های جامع که از کتاب انتشارات دانشگاه تهران میزنید،سیگنال پوران هم بزنید(درصورتی که کتاب اول کامل با تست ها خونده باشید)

انتشارات تهران تستهای سیگنال رو نداره

hosein_kontorol

عضو جدید
ببخشید من اشتباه گفتم
مومن زاده ماله انتشارات راهیان ارشد هس!دوجلده و هر فصلیو در دوسطح متوسط و پیشرفته بیان کرده!به گفته مولف اگه سطح متوسط را بخونین حدود 60 درصد تستهای کنکور را میزنین و اگه سطح پیشرفتم بخونین 90به بالا میزنید!
از بس کتابشو خوندم نمیدونم ماله کدوم انتشاراته:D

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سوال 73 سنجش جامع اول غلط نیست؟
اون x[n] فقط در منفی یک ضربه داره دیگه تو صفر که ضربه نداریم؟؟!!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
DSC07529.jpg
بچه ها وقتتونو نمی گیرم سوال ماله سراسری 86یه مومن زاده میگه گ 3 و اکبری گ1 میتونید حل خود یا کتابتون رو برام بزارین
با تشکر

پیوست ها

• 33i.gif
    33i.gif
    3.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 131436
بچه ها وقتتونو نمی گیرم سوال ماله سراسری 86یه مومن زاده میگه گ 3 و اکبری گ1 میتونید حل خود یا کتابتون رو برام بزارین
با تشکر
x[n] رو رسم کن میبینی که هارمونیکی فرده بنابر این ضرایب زوج صفره، گزینه یک

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مومن زاده کجا گفته 3؟؟؟ اونم گفته گزینه 1 درسته!!!

سلام .

مومن زاده تو پوران گفته سه ، تو راهیان گفته یک !
این حل پورانشه ، راهیانم که همه اتون دارید !!و فقط چواب آخر داده!
که تو پوران ،توی یه منفی اشتباه کرده !!یعنی باید می نوشت:
p[n]-p[n+2]1
و همون یک درسته !

WP_001762.jpg

آخرین ویرایش:

afba

عضو جدید
مشاهده پیوست 131436
با تشکر
منم اتفا قا دو شب قبل دقیقا به اشتباهه مومن زاده برخورد کردم از چند تا کتابه دیگه مجبور شدم چک کنم چون به حلم اطمینان داشتم هارمونیکای زوج رو همه کتابا صفر اعلام کردن.

Ba hale88

عضو جدید
بچه ها سوال 73 سنجش جامع اول غلط نیست؟
اون x[n] فقط در منفی یک ضربه داره دیگه تو صفر که ضربه نداریم؟؟!!
اره اشتباهه
یه چیزی سیگنال تو سیگنال 2 تست درستم غلط خورده یعنی من جابه جا زدم؟
این جا جاش نیست ولی چرا الکترونیکاش انقدر سخت بود.......:( تازه یه جوری حلشون کرده بود
مثلا توی سوال نگفته واحد جریان چیه تو گرینه ها هم میلی امپرش هست هم امپرش ...خودش امپرو انتخاب کرده...سویینگاشم سخت بودن انصافا

آخرین ویرایش:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره اشتباهه
یه چیزی سیگنال تو سیگنال 2 تست درستم غلط خورده یعنی من جابه جا زدم؟
این جا جاش نیست ولی چرا الکترونیکاش انقدر سخت بود.......:( تازه یه جوری حلشون کرده بود
مثلا توی سوال نگفته واحد جریان چیه تو گرینه ها هم میلی امپرش هست هم امپرش ...خودش امپرو انتخاب کرده...سویینگاشم سخت بودن انصافا
آره الکش سوالاتش واضح نبود اصلا چی میخواد، به نظرم سخت نبود مذخرف بود!!
احتمالا گزینه هارو جابه جا زدی

Ba hale88

عضو جدید
آره الکش سوالاتش واضح نبود اصلا چی میخواد، به نظرم سخت نبود مذخرف بود!!
احتمالا گزینه هارو جابه جا زدی
اره تو یکی از سوالاش توی جواب واسه خودش ساده کرده بود تازه ولتاژ منبع تو شکل مشخص نبود.انگار یکی سوال نوشته بعدم نشسته به اشتباه حل کرده ذوق خودشم کرده....

shh91

عضو جدید
سلام
دوستان به این سوال فقط بر اساس اطلاعات از لاپلاس و تبدیل z جواب بدند
اگر ناحیه همگرایی کل صفحه لاپلاس یا کل صفحه مختلط باشه آیا میتوان گفت سیگنال علی هست ؟ چرا ؟
از چند نفر هم پرسیدم ولی درست جواب نگرفتم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان به این سوال فقط بر اساس اطلاعات از لاپلاس و تبدیل z جواب بدند
اگر ناحیه همگرایی کل صفحه لاپلاس یا کل صفحه مختلط باشه آیا میتوان گفت سیگنال علی هست ؟ چرا ؟
از چند نفر هم پرسیدم ولی درست جواب نگرفتم

سلام.سوال ظریفیه.جوابش خیر هست!
سیگنال زیر رو در نظر بگیرید:
HTML:
x(t)=exp(-t^2)
ناحیه همگرایی این سیگنال کل صفحه مختلط هست ولی علی نیست

Ba hale88

عضو جدید
بچه ها من توی حل سوالای سیگنال کنکور91 توسط آقای شیرین ابادی توی سوالی که گداشتم رابطه ای که دورشو قرمز کردم تا حالا ندیدم؟میشه واسم یه کم توضیح بدید:redface:

Untitled2.png
Untitled.jpg

Joe_Bel

کاربر ممتاز
بچه ها من توی حل سوالای سیگنال کنکور91 توسط آقای شیرین ابادی توی سوالی که گداشتم رابطه ای که دورشو قرمز کردم تا حالا ندیدم؟میشه واسم یه کم توضیح بدید:redface:

مشاهده پیوست 132765
مشاهده پیوست 132766

هان !!!! :eek::eek::eek::weirdsmiley:
همین الان نمونه اش حل کردم(پارسه 90) وخیلی تعجب کردم سوال 91 بوده
اون فرموله توان چیزی جدیدی نیست برای فهم بهتر حتما سوال زیر را حل کنید و اون فروملم آخر نوشته
DSC07564.jpg

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

3tare_87

عضو جدید
دوستان لطفا به سوال زیر پاسخ بدید ممنون!! کدام یک از گزاره های زیر صحیح است؟ 1- اگر h(t) پاسخ ضربه ی یک سیستم LTI متناوب و غیر صفر باشد سیستم پایدار است. 2- سیستم وارون یک سیستم LTI علی، همیشه علی است. 3-ترکیب متوالی بک سیستم LTI علی و غیر علی لزوما غیرعلی نیست 4-یک سیستم LTI پیوسته در زمان پایدار است. اگر و تنها اگر پاسخ پله آن مطلقا انتگرال پذیر باشد.

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا به سوال زیر پاسخ بدید ممنون!! کدام یک از گزاره های زیر صحیح است؟ 1- اگر h(t) پاسخ ضربه ی یک سیستم LTI متناوب و غیر صفر باشد سیستم پایدار است. 2- سیستم وارون یک سیستم LTI علی، همیشه علی است. 3-ترکیب متوالی بک سیستم LTI علی و غیر علی لزوما غیرعلی نیست 4-یک سیستم LTI پیوسته در زمان پایدار است. اگر و تنها اگر پاسخ پله آن مطلقا انتگرال پذیر باشد.

چقدر از سوالات تعریفی بدم میاد
فک کنم گزینه 3 درست باشه

بالا