تاپیک جامع دکتری برق

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سوالهای ارشد دانشگاه آزاد معمولا تکراریه..میخواستم بدونم آیا تو مقطع دکتراش هم سوال تکراری وجود داره؟
قبلا از پاسخگوییتون ممنونم

امسال سوالای دکتری تکراری نبود

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

hoomif

عضو جدید
به نظر خودم در گرایش قدرت، دینامیک فوق العاده آسون بود...ماشین متوسط و الکترونیک قدرت سخت بود...

kakooey_m

عضو جدید
دستت درد نکنه...
من امتحان ندادم اما الان سوالاتو تا 30 چک کردم ... خیلی راحت بود ... (گرایش الکترونیک)
برو بابا.... چی میگی راحت بود...
آره رو هوا میشه گفت خیلی راحت بود... هم سخت بود و هم کلی ایراد داشت

nazliii

اره منم فکر کردم که ایرا داره اما بعد گفتم لابد من بلد نیستم

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر خودم در گرایش قدرت، دینامیک فوق العاده آسون بود...ماشین متوسط و الکترونیک قدرت سخت بود...
دینامیکش راحت بود پس درصداتو میزاری البته منم میزارم
میگی راحت بود ببینیم واقعا راحت بود ...............اصلا تو مقطع دکتری سوال راحت نداریم ی سوال ماشین بود به نطر آسون میومد اما مرحله به مرحله به مشکل برمیخوردی

kakooey_m

عضو جدید
اره منم فکر کردم که ایرا داره اما بعد گفتم لابد من بلد نیستم
بله... مثلا 16 که غلط بودنش خیلی تابلوئه... حتی تو جلسه فهمیدم که طراح ترانزیستور پایینی رو NMOS فرض کرده ولی PMOS کشیده
اونوقت بعضی ها از دور نگاه میکنن میگن "
الان سوالاتو تا 30 چک کردم ... خیلی راحت بود"

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بله... مثلا 16 که غلط بودنش خیلی تابلوئه... حتی تو جلسه فهمیدم که طراح ترانزیستور پایینی رو NMOS فرض کرده ولی PMOS کشیده
اونوقت بعضی ها از دور نگاه میکنن میگن "
الان سوالاتو تا 30 چک کردم ... خیلی راحت بود"

بله حرف شما کاملا درسته. کسی که زحمتی واسه کاری آزمونی نکشیده و میشینه سوالارو نگاه میکنه خیلی به نظرش ساده میاد چون هیچ دغدغه ای نداره هیچ زحمتی نکشیده که احیانا با غلط جواب دادن به اون سوال کل زحماتش از بین بره. حتی اوناییکه سرجلسه سوالارو حل میکنن و وقتی میان همون سوالارو توی خونه حل میکنن به نظرشون کیفیت سوالا متفاوت خواهد بود.بلاخره شرایط حاکم بر سر جلسه آزمون خیلی سنگینه

llvll.asoud

کاربر ممتاز
هنوز خیلی مونده به اون آزمون برسیم ایشالا که قسمت ماها هم بشه :redface: ولی درکل فکر میکنم واسه دکترا الان آزمون زیاد نقشی بازی نمیکنه فقط فقط مصاحبه هستش که تعیین کنندس و البته باید به این وضعیت تاسف خورد!

kakooey_m

عضو جدید
هنوز خیلی مونده به اون آزمون برسیم ایشالا که قسمت ماها هم بشه :redface: ولی درکل فکر میکنم واسه دکترا الان آزمون زیاد نقشی بازی نمیکنه فقط فقط مصاحبه هستش که تعیین کنندس و البته باید به این وضعیت تاسف خورد!
به هر حال رتبه باید به مقداری برسه که فرد به مصاحبه دعوت بشه دیگه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
خوب همین دیگه ... تو کلاس ما برای مجتمع خطی 500 تا از اینا حتی خیلی سختر و یه چیزی جالب تر دو سه تار و کپی امسال آمده بود داده بود حل کنیم
خودش همه رو از سایت های خارجی برامون در آورده بود ... بحث کار کردن دیگه ... تو دانشگاه ما (شهید مدنی) که اسمم نداره نام Hspice رو بیاری بهت می خندند ... هنوز ترم دوم شروع نشده من دو تا مقاله فرستادم ... جواب اومد اینجاشیرنی میدم ... منظورم این که بستگی بجا داره که چیکارکردی ... الان یکی از بچه ها اومده بود از سیستان می گفت ما اونجا سی موس رضوی می خونیم !!! طبعا ایشون از دو ، سه تا سوال نمی تونه بزنه ... خب من هم بعد سوال 30 رو تدریسنمی کنند طبعا من هم نمی تونم 1 درصد هم بزنم .... خب ان شاء الله تا چند روز آینده وقت کردم حل کامل همشون رو می گذارم

Armin-Z

کاربر ممتاز

نه موافق نیستم به نظرم از آزمون سراسری و ارشد خیلی عادلانه تره

llvll.asoud

کاربر ممتاز
نه موافق نیستم به نظرم از آزمون سراسری و ارشد خیلی عادلانه تره

چیش عادلانه تره؟
من سبک سوالات رو نمیگم.من منظورم نحوه گزینشه که 70 درصد رو به مصاحبه اختصاص دادن و 30 درصد به آزمون!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
چیش عادلانه تره؟
من سبک سوالات رو نمیگم.من منظورم نحوه گزینشه که 70 درصد رو به مصاحبه اختصاص دادن و 30 درصد به آزمون!

دوست من باور کنید اگر من بودم 80 درصد رو گزینش می کردم ... اما اگر گزینشی که عادلانه باشه ... مثلا هر دانشگاه دانشجویان خودشو دوباره پذیرش نکنه ... به نظر من اگر شما همین روز اول قبول شدید مکان دکتری خودتون هم مشخص کنید بعد کل مقالات ، پژوهش ، پایان نامه و ... در راستای اون دانشگاه دنبال کنید تا پذیرش برایتان در اون دانشگاه راحتر شود ..... فکر کنم فهمیدید چرا دانشگاها بیشتر بچه های ارشد خودشون مد نظرشون هست ... کنکور به نظر من تا برای ارشد خوبه ... بعدش تحقیقاته .... پیشنهاد من : اگر می تونید و شرایطشو دارید بیرید خارج کشور

Armin-Z

کاربر ممتاز
چیش عادلانه تره؟

واقعا آزمونی که قرار باشه توش سطح شرکت کننده ها برای گزینش مقطع دکتری باشه میشه گفت وجود نداره، اصولا هم باید همینطور باشه، چون واقعا دیگه کسی که قراره تو مقطع دکتری کار کنه دیگه خیلی اینکه بتونه یه سری سوال رو جواب بده نمیتونه واسه گزینش منطقی باشه، باید توانایی های علمی و تحلیلی و مقاله ها و عملکرد دوره ارشد خیلی بیشتر مورد توجه باشه، البته خوب درسته که خیلی از دانشگاه ها دانشجویان خودشون رو برمیدارن که این ربطی به نوع برگزاری آزمون نداره و دیگه به دانشگاه پذیرنده مربوط میشه

ali16231

عضو جدید
خوب همین دیگه ... تو کلاس ما برای مجتمع خطی 500 تا از اینا حتی خیلی سختر و یه چیزی جالب تر دو سه تار و کپی امسال آمده بود داده بود حل کنیم
خودش همه رو از سایت های خارجی برامون در آورده بود ... بحث کار کردن دیگه ... تو دانشگاه ما (شهید مدنی) که اسمم نداره نام Hspice رو بیاری بهت می خندند ... هنوز ترم دوم شروع نشده من دو تا مقاله فرستادم ... جواب اومد اینجاشیرنی میدم ... منظورم این که بستگی بجا داره که چیکارکردی ... الان یکی از بچه ها اومده بود از سیستان می گفت ما اونجا سی موس رضوی می خونیم !!! طبعا ایشون از دو ، سه تا سوال نمی تونه بزنه ... خب من هم بعد سوال 30 رو تدریسنمی کنند طبعا من هم نمی تونم 1 درصد هم بزنم .... خب ان شاء الله تا چند روز آینده وقت کردم حل کامل همشون رو می گذارم
بله مهندس الان که کنکور تموم شد اون سوالاتی که سر کنکور نزدم الان حلشون میکنم، سر آزمون یه چیز دیگس، وقتی 4سوال غلط داشته باشه و گیر بدی بخای حلشون کنی ولی به جواب نمیرسی اون موقعس که کارت سخت میشه
وقتی از 3 مبحث مهم op amp، Bandgapو slew rate سوالی نمیدن وتو اینقدر خوندی که هرسوالی بدن میتونی حل کنی مطمئنا اعصابت خورد میشه، فقط به نفع کسایی که کامل نخوندن
منم سختر از اینهارو حل کرده بودم ولی کنکور نشد حل کنم
اصلا سبکش با دوسال قبل فرق میکرد
دوستمون راست میگن رو هوا همه چی آسون باید چند ماه جدی درس بخونی بری سر کنکور ببینم چنتا از این سوالاتو میزدی! و گرنه الان که سوالارو میبینم میگم آره سوالا آسون ولی شرایط مهم

nazliii

بله مهندس الان که کنکور تموم شد اون سوالاتی که سر کنکور نزدم الان حلشون میکنم، سر آزمون یه چیز دیگس، وقتی 4سوال غلط داشته باشه و گیر بدی بخای حلشون کنی ولی به جواب نمیرسی اون موقعس که کارت سخت میشه
وقتی از 3 مبحث مهم op amp، Bandgapو slew rate سوالی نمیدن وتو اینقدر خوندی که هرسوالی بدن میتونی حل کنی مطمئنا اعصابت خورد میشه، فقط به نفع کسایی که کامل نخوندن
دوستمون راست میگن رو هوا همه چی آسون باید چند ماه جدی درس بخونی بری سر کنکور ببینم چنتا از این سوالاتو میزدی! و گرنه الان که سوالارو میبینم میگم آره سوالا آسون ولی شرایط مهم
100 درصد سوالارو بزنی 70 درصد مصاحبه است یعنی تقریبا این سوالا اهمیتی نداره.امسال که شد 70 به 30 انگیزه من کمتر شد چون پارسال رفته بودم مصاحبه دیدم چه اوضاعیه

ali16231

عضو جدید
100 درصد سوالارو بزنی 70 درصد مصاحبه است یعنی تقریبا این سوالا اهمیتی نداره.امسال که شد 70 به 30 انگیزه من کمتر شد چون پارسال رفته بودم مصاحبه دیدم چه اوضاعیه
بنظرتون رتبه اگه 400 بشه اصلا دعوت به مصاحبه میشه که بخاد بره مصاحبه؟پس باید 30 درصدو بیاری که بری مصاحبه!!پس کجاش بی اهمیت؟؟؟وقتی رتبت خوب نشه چطوری میشه رفت دانشگاهای تهران مصاحبه؟
من مشکلم دعوت به مصاحبه شدن و گر نه بعدش مصاحبشو میشه یکاریش کرد یا حداقل دانشگاهی که درس خوندی رفت

Joe_Bel

کاربر ممتاز

خوب منم که گفتم سر جلسه نرفتم
من اینقدر نخوندم ... ما این ترم کلا چپ رو راست این ترم فقط کار کردیم
آره فکر کردم میان ترم مارو واسه کنکور انتخاب کردن :D
.
.
.
به قول دوستمون همه چی مصاحبه است ...

llvll.asoud

کاربر ممتاز
.
.
.

فکر میکنم امتحان هایی که قبلا گرفته میشد خیلی بهتر بود.منظورم 30 سال پیشه!
مامانم میگف اونموقع هر دانشگاه واسه خودش امتحان میگرفت وکسی که میخواست مثلا توی یه دانشگاه بخونه فلان دانشگاه خاص میگف روز فلان ساعت فلان امتحانه بیاین امتحان بدین.البته کارشناسی اونموقع اینطوری برگزار میشد ولی فکر میکنم واسه دکترا اینطوری کنن بهتر باشه :D

ali16231

عضو جدید
.
.
.
گذشته ها گذشت...
ولی واقیعتش این که تا شرایط مالی و ساپورت های مالی نداشته باشی خوندن دکترا خیلی سخت
چه میان ترمی دادین اگه سوالی بصورت pdfدارین بماهم بدین شاید بدردمون خورد
ما که گرایشمون طوری بود که نه Cmos داشتیم نه تکنولوژی پاس کردیم!ولی به هزار زحمت خوندیم

Armin-Z

کاربر ممتاز
فکر میکنم امتحان هایی که قبلا گرفته میشد خیلی بهتر بود.منظورم 30 سال پیشه!
مامانم میگف اونموقع هر دانشگاه واسه خودش امتحان میگرفت وکسی که میخواست مثلا توی یه دانشگاه بخونه فلان دانشگاه خاص میگف روز فلان ساعت فلان امتحانه بیاین امتحان بدین.البته کارشناسی اونموقع اینطوری برگزار میشد ولی فکر میکنم واسه دکترا اینطوری کنن بهتر باشه :D

آره ایده آل ترین حالت همینه ولی خوب با توجه به خیلی زیاد تر بودن تقاضای الان نسبت به اون زمان فک نمیکنم اصلا این روش امکان پذیر باشه :D

nazliii

گذشته ها گذشت...
ولی واقیعتش این که تا شرایط مالی و ساپورت های مالی نداشته باشی خوندن دکترا خیلی سخت
چه میان ترمی دادین اگه سوالی بصورت pdfدارین بماهم بدین شاید بدردمون خورد
ما که گرایشمون طوری بود که نه Cmos داشتیم نه تکنولوژی پاس کردیم!ولی به هزار زحمت خوندیم

گرایش من طوری بود که تئوری تکنولوژی پاس کردم اما بعد تو مصاحبه دچار مشکل شدم چون اون دانشگاهی که میخاستم برم این گرایش رو نداشت یعنی اول خودشون دعوت به مصاحبه کرده بودن بعدش انگار پشیمون شده بودن فقط این گرایش رو نداریم خوب اگه ندارین از اول بگین ملت مسخره نیستن که

بالا