تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

معیار تعیین مس اسکیل چیه؟

زمان آناليز تابع "نمو زماني پايدار" است كه هر چه كوچكتر باشد، هزينه آناليز زياد ميشه
نمو زماني پايدار برابر نسبت كوچكترين بعد المان به كسري است كه جرم حجمي در مخرج آن است ! بدين معني كه با افزايش جرم حجمي، "نمو زماني پايدار" افزايش مي‌يابد
مقدار اين افزايش با سعي و خطا بدست مي‌آيد - در آناليز‌هايي با بارگذاري استاتيكي توصيه ميشه و براي مسائل ديناميكي مناسب نيست

آخرین ویرایش:

136870

عضو جدید
روی این موضوع خیلی کار شده.
مرسي
ولي هيچ راهنماي براي اين شبيه سازي پيدا نكردم
اگر ميشه كمك كنيد
فايل آموزشي يا يك ران از شبيه سازي اين فرايند برام ميل كنيد
اگر هم كسي ميشناسيد كه در اين زمينه كار كرده بهم معرفي كنيد
خيلي تشكر

yasser2222

عضو جدید
وقتی یک جسم رو rigid body تعریف کنیم آیا اندازه مش و نوع مش براش فرق میکنه و روی دیگر قطعات که با اون در تماس هستند تاثیری داره یا نه؟
بله تاثیر داره-رو بقیه قطعات در تماس با اون تاثیر داره و اندازه مش های جسم ریجید نباید خیلی بزرک باشه چون جسم در تماس با اون باید روی گره های این جسم حرکت کنه و اگه مش ها خیلی بزرگ باشه ممکنه یه گره جسم تغییر شکل پذیر به گره جسم صلب گیر کنه و پس از مدتی که انرژی لازم برای عبور از اون گره رو بدست اورد ناگهان با شتاب از اون گره آزاد میشه و باعث ایجاد اشتباه در جواب خواهد شد-- منبع کتاب اباکوس صدیقیانی--

بابک1668

عضو جدید
سلام نرم افزار آباکوآس چیه؟کسی میتونه راجع بهش اطلاعات بهم بده فقط میدونم در مورد طراحیه و باید به مقاومت مصالح و اجزا ماشین مسلط باشی که من تو هر دو تاش ضعف دارم

سهراب1991

عضو جدید
سلام
خدا قوت
بچه ها در مورد شبیه سازی فرایند
اکستروژن گرم با آباکوس کسی اطلاعاتی داره؟؟؟؟
چطوری
قالب اکستروژن رو با آباکوس طراحی کنم؟؟شعاع اولیه و نهایی به همراه شعاع فیلت رو دارم
چه نکاتی باید رعایت کنم؟؟؟؟
خواهشا کمکم کنید
خیلی برام مهم هست

آخرین ویرایش:

Zienkiewicz

عضو جدید
وقتی یک جسم رو rigid body تعریف کنیم آیا اندازه مش و نوع مش براش فرق میکنه و روی دیگر قطعات که با اون در تماس هستند تاثیری داره یا نه؟

سلام، بستگی به مورد دارد
اگر مرز منحنی داری واضح است هرچه مش ریز تر باشد دقت بالاتری در بیان هندسی ناحیه دارید.
در مورد مسائل contact هم مسئله این است که باید سطح master را سطح صلب تعریف کنید اگر این کار را برعکس انجام دهید اندازه مش جسم صلب کاملا در نتایج تاثیر خواهد داشت

saye.i

عضو جدید
help

help

عرض سلام واحترام
مسئله ی من یک چندلایه ی کامپوزیتی بی نهایت تحت کشش با یک سوراخ بیضوی در وسط آن می باشد.پس از اعمال بار و مشبندی در بخش result تنشهای جهت x و y و xy ولی ممان ها در هر سه جهت صفر است. می خواستم بدانم دلیل این مشکل چیست؟
با تشکر

ali_neg

عضو جدید
سلام بر مهندسین عزیز
چطور میتونم از مثالهای خود نرم افزار استفاده کنم . توضیحات help رو دنبال کردم نتیجه نداده ایراد میگیره
نرم افزار نرم افزار notepad++ هم کمکم نکرد
کسی راه عملی سراغ نداره
ممنون

136870

عضو جدید
سلام
دوستان من ميخام جوشكاري اصطكاكي شبيه سازي كنم و هيچ اطلاعاتي از چگونگي مدل كردن اين فرايند ندارم
اگر كسي ميتونه كمك كنه واقعا ممنون ميشوم
خيلي خيلي گيرم و هيچ كاري نكردم هنوز
ترخدا كمك كنيد
اگر يك run از اين فرايند كسي داره يا راهنما يا فيلم آموزشي برام ميل كنيد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yasser2222

عضو جدید
انالیزی در مورد انتشار موج در میله کسی داره؟ چجوریه یه مدل خیلی ساده میخوام. اگه تئوری قضیه هم باشه خیلی عالی میشه
ممنون

سهراب1991

عضو جدید
در ماژول step
گزینه
Dynamic/expelicit
با
Dynamic/ temp-dis .expelicit چه فرقی دارد؟؟؟؟
وقتی
Dynamic/ temp-dis .expelicit رو انتخاب میکنیم باید چه داده هایی به ماژول های دیگر اضافه کنیم یا تغییر بدیم ؟؟؟؟
تا مدلسازیمون Abort نشه

آخرین ویرایش:

yasser2222

عضو جدید
انالیزی در مورد انتشار موج در میله کسی داره؟ چجوریه یه مدل خیلی ساده میخوام. اگه تئوری قضیه هم باشه خیلی عالی میشه
ممنون
یه انالیز wave stress خود اباکوس داره(ادرسش: --plug-in--abaqus--getting start--stress wave propogation in bar)
مورد خوبیه- کسی میتونه تئوریشو بزاره-- من هرچی تو اینترنت میخونم چیزی نمی فهمم!!!
ممنون

سهراب1991

عضو جدید
تو مدلسازیم این خطا رو بهم میده

ANALYSIS INPUT FILE PROCESSOR EXITED WITH AN ERROR

.
دوستان شما میدونید منطورش چی هست؟؟؟؟؟
باید چیکار کنم تا برطرف بشه این مشکل؟؟؟
:(

آخرین ویرایش:

136870

عضو جدید
يني اينجا كسي نيست كه در مورد شبيه سازي جوش اصطكاكي ب من كمك كنه؟
بخدااااااا گيرم
كمك كنيد
فايل ، فيلم ،ران يا...............كه توو اين شبيه سازي كگمك كنه
كمك كنيد لطفا

hotpirlo

عضو جدید
با سلام

من می خوام در آباکوس یک مکعب را مدل کنم که در داخل آن یک پارتیشن کروی وجود داشته باشه، مثلا کعب 1x1x1 و دایره به فطر 0.4 !
لطفا بنده را راهنمایی کنید

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمان آناليز تابع "نمو زماني پايدار" است كه هر چه كوچكتر باشد، هزينه آناليز زياد ميشه
نمو زماني پايدار برابر نسبت كوچكترين بعد المان به كسري است كه جرم حجمي در مخرج آن است ! بدين معني كه با افزايش جرم حجمي، "نمو زماني پايدار" افزايش مي‌يابد
مقدار اين افزايش با سعي و خطا بدست مي‌آيد - در آناليز‌هايي با بارگذاري استاتيكي توصيه ميشه و براي مسائل ديناميكي مناسب نيست

تشکر از توضیحات شما.
میشه لطف کنید مرجع توضیحاتتون رو هم ارائه بفرمایید.
دستکاری در مس اسکیل باعث بروز چه تغییراتی در صحت و دقت پاسخ ها خواهد داشت؟

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسي
ولي هيچ راهنماي براي اين شبيه سازي پيدا نكردم
اگر ميشه كمك كنيد
فايل آموزشي يا يك ران از شبيه سازي اين فرايند برام ميل كنيد
اگر هم كسي ميشناسيد كه در اين زمينه كار كرده بهم معرفي كنيد
خيلي تشكر

به کتابخانه پایان نامه های دانشگاه تهارن یا صنعتی اصفهان مراجعه فرمایید.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله تاثیر داره-رو بقیه قطعات در تماس با اون تاثیر داره و اندازه مش های جسم ریجید نباید خیلی بزرک باشه چون جسم در تماس با اون باید روی گره های این جسم حرکت کنه و اگه مش ها خیلی بزرگ باشه ممکنه یه گره جسم تغییر شکل پذیر به گره جسم صلب گیر کنه و پس از مدتی که انرژی لازم برای عبور از اون گره رو بدست اورد ناگهان با شتاب از اون گره آزاد میشه و باعث ایجاد اشتباه در جواب خواهد شد-- منبع کتاب اباکوس صدیقیانی--

البته جناب اقای دکتر کاروصدیقیانی از دوستان بسیار نزدیک و عزیز و البته از کاربران قدیمی همین تالار بودند.
ولی باید از اقای صدیقیانی پرسید که مرجع توضیحاتشون چیه؟

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، بستگی به مورد دارد
اگر مرز منحنی داری واضح است هرچه مش ریز تر باشد دقت بالاتری در بیان هندسی ناحیه دارید.
در مورد مسائل contact هم مسئله این است که باید سطح master را سطح صلب تعریف کنید اگر این کار را برعکس انجام دهید اندازه مش جسم صلب کاملا در نتایج تاثیر خواهد داشت

پاسخ شما دقیقتر از سایرین بود.
اما یه موضوع
ریزتر کردن مشها شاید در صحت پاسخها تاثیر داشته باشه ولی در دقت نه.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ماژول step
گزینه
Dynamic/expelicit
با
Dynamic/ temp-dis .expelicit چه فرقی دارد؟؟؟؟
وقتی
Dynamic/ temp-dis .expelicit رو انتخاب میکنیم باید چه داده هایی به ماژول های دیگر اضافه کنیم یا تغییر بدیم ؟؟؟؟
تا مدلسازیمون Abort نشه

دوست عزیز به شما پیشنهاد میکنم در ابتدا یا یک کتاب مناسب اموزش اباکوس مطالعه فمایید یا هلپ نرم افزار رو بخونید.

eli.ab

عضو جدید
سلام به همگی
من برای پروژه پایانی نیاز دارم که یه مخزن کامپوزیتی رو با آباکوس تحلیل کنم. ولی دوتا مشکل دارم
1- من یه مثال دارم که مخزن کامپوزیتی هست. وقتی جاب رو انجام میده ارور میده که Ply name "4" has been defined for multiple plies on this layup وقتی هم که ورقه 4 رو حذف میکنم همین ارور رو برای ورقه 3 میده و الی آخر. میشه کمک کنید ارور رو رفع کنم. قرار تحلیل buckle انجام بدم. اگه اطلاعات دیگه هم لازمه بگم. جنس ورق شیشه E- اپوکسی و [90، 45 +_ ، 0]
اعداد به سیستم انگلیسیه ممکنه این باعث اشکال شده باشه؟!
2- این مثالی که من دارم تحلیل میکنم جنس ورق و همه خصوصیات رو داده و فشار داخلی هم داده و فقط از روابط استفاده میکنیم و تنش و کرنش رو بدست میارم. استاد راهنمام معتقده این مثال برای پروژه زیادی راحته و پیش پا افتاده است. اگه کسی مثال دیگه ای داره لطفا کمک کنه. البته با راه حل باشه چه بهتر :D آخه من درس کامپوزیت رو نگذروندم و یکم با حل مساله مشکل دارم

yasser2222

عضو جدید
سلام من یک استوانه داریم که روی یک منحنی ثابت با سرعت کشیده میشه
( مثل حرکت یک پیرو روی یک بادامک)
تنش cpress که در دو قطعه ثابت و متحرک ایجاد میشه تقریبا برابره ( که بر اساس روابط تنش هرتز باید اینطور باشه)- اما تنش فون میزز در قطعه ثابت حدود 1.5 برابر قطعه متحرکه

ایا این درسته؟
نباید برابر باشن؟

با جنس یکسان هم بررسی کردم باز قطعه ثابت بیشتر بود
کمک
ممنون

پیوست ها

• rrrrr.jpg
    rrrrr.jpg
    16.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام من یک استوانه داریم که روی یک منحنی ثابت با سرعت کشیده میشه
( مثل حرکت یک پیرو روی یک بادامک)
تنش cpress که در دو قطعه ثابت و متحرک ایجاد میشه تقریبا برابره ( که بر اساس روابط تنش هرتز باید اینطور باشه)- اما تنش فون میزز در قطعه ثابت حدود 1.5 برابر قطعه متحرکه

ایا این درسته؟
نباید برابر باشن؟

با جنس یکسان هم بررسی کردم باز قطعه ثابت بیشتر بود
کمک
ممنون

سلام، cpress مخفف contact pressure است و بیانگر نیروی ردوبدل شده بین دو قطعه تقسیم بر مساحت ناحیه در حال تماس است پس بدیهی است که این پارامتر باید در هر دو قطعه برابر باشد. برابر بودن این پارامتر ربطی به روابط هرتز ندارد. ام این که می فرمایید تنش فون مایسس در دو قطعه متفاوت است خب این کاملا عادی است چون این دو قطعه دارای هندسه متفاوتی هستند و حاوی تنش های مختلفی نیز می باشند.
ارادتمند

Zienkiewicz

عضو جدید
پاسخ شما دقیقتر از سایرین بود.
اما یه موضوع
ریزتر کردن مشها شاید در صحت پاسخها تاثیر داشته باشه ولی در دقت نه.

سلام، ممنون،اما حقیقتش منظورتان را از صحت و دقت متوجه نشدم. شاید منظورتان این باشد که ریز تر شدن مش ها در حصول به همگرایی تاثیر دارد اما در دقت نه. که اگر اینگونه باشد کاملا با شما موافقم.
ارادتمند

yasser2222

عضو جدید
سلام، cpress مخفف contact pressure است و بیانگر نیروی ردوبدل شده بین دو قطعه تقسیم بر مساحت ناحیه در حال تماس است پس بدیهی است که این پارامتر باید در هر دو قطعه برابر باشد. برابر بودن این پارامتر ربطی به روابط هرتز ندارد. ام این که می فرمایید تنش فون مایسس در دو قطعه متفاوت است خب این کاملا عادی است چون این دو قطعه دارای هندسه متفاوتی هستند و حاوی تنش های مختلفی نیز می باشند.
ارادتمند
وقتی دو جسم به هم فشرده میشن. بر اساس روابط هرتز یک فشار بدست میاد. با استفاده از اون فشار تماسی، سه تنش در سه جهت x , y, z بدست میاد. تفاوت شعاع انحنا و جنس در 2 جسم تو معادله فشار هضم شده و تنش هایی که بدست میاد برای دو جسم برابره( مهم نیس چه شکلین یا حداقل در مورد دو استوانه مهم نیس چه اندازه این- شکلی که منم گذاشتم رو میشه دو استوانه در نظر گرفت که شعاع انحنای یکی دائم در حال تغییره).تنش فون مایزز هم از این سه تنش برابر بدست میاد. پس در دو جسم برابره- اما خب تو مدل من نیست!

eli.ab

عضو جدید
کسی در مورد سوال من نظری نداره؟! مخزن فلزی جواب میده فقط برای پوسته کامپوزیتی گیر کردم!

yasser2222

عضو جدید
سلام تو تاپیک استانداردها نوشتم چیزی مرا عاید نشد. اومدم اینجا!
مدول یانگ، تنش تسلیم ،ضریب پواسون و ضریب انبساط خطی مواد زیر رو میخوام
ASTM A597
ASTM A536
AMS 4928(6-4ti)

اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون

Zienkiewicz

عضو جدید
وقتی دو جسم به هم فشرده میشن. بر اساس روابط هرتز یک فشار بدست میاد. با استفاده از اون فشار تماسی، سه تنش در سه جهت x , y, z بدست میاد. تفاوت شعاع انحنا و جنس در 2 جسم تو معادله فشار هضم شده و تنش هایی که بدست میاد برای دو جسم برابره( مهم نیس چه شکلین یا حداقل در مورد دو استوانه مهم نیس چه اندازه این- شکلی که منم گذاشتم رو میشه دو استوانه در نظر گرفت که شعاع انحنای یکی دائم در حال تغییره).تنش فون مایزز هم از این سه تنش برابر بدست میاد. پس در دو جسم برابره- اما خب تو مدل من نیست!

سلام، شما درست می فرمایید در روابط هرتز تنش ها در هر دو جسم با هم برابر است. البته توجه کنید که روابط هرتز مربوط به تماس دو کره یا تماس دو استوانه است. اینجا ظاهرا هندسه و شرایط مرزی شما دقیقا با روابط هرز یکی نیست پس نمی توانید بگویید که نتایج در هر دو قطعه باید دقیقا از الگوی هرتز پیروی کنند. البته بنده نیز می پذیرم که تفاوت زیادی نیز نباید بین تنش این دو قطعه باشد. شاید بهتر باشد کمی با مش ها بازی کنید و مش ها را ریز تر کنید و همینطور تعداد اینکریمنت ها را بیشتر کنید ببینید همین نتیجه حاصل می شود یا خیر. ممکن است این اختلافی که الان بین نتایجتان مشاهده می کنید ناشی از خطای محاسباتی باشد که در این صورت با ریز شدن مش ها و افزایش اینکریمنت ها این اختلاف باید کم تر شود.
ارادتمند

eli.ab

عضو جدید
من به یه مشکل جدید برخوردم. ارور قبلی رو رفع کردم ولی این بار اینجوری ارور میده
the eigenvalues connot be found. this could be caused by instabilities in the base state
(check for negative eigenvalues in the most recent general analysis step)
خواهشا اینبار دیگه کمک کنید :confused: