تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

iranika

عضو جدید
يك سوال ديگر استاد: در تعريف general contact standard بايد master و slave يا اصلا سطوح را بصورت دستي تعريف كنيم ؟!! يا خودش اتوماتيك در نظر ميگيره ؟!! من واقعا اين قسمت رو خوب بلد نيستم

سلام آپشتی برای تعریف سطح تماس به صورت اتوماتیک وجود داره
که عکس یک چراق قوه هم داره
interaction>> find contact pair
اون گزینه فقط تماس ها رو مشخص میکنه در نهایتت خودت باید master و slave رو تعریف کنی

mrnd67

عضو جدید
اون گزینه فقط تماس ها رو مشخص میکنه در نهایتت خودت باید master و slave رو تعریف کنی

من که استفاده می کنم خودش همه کار رو انجام میده. میشه ترکیب کرد میشه حذف کرد حتی خودش هم تلورانس رو حساب می کنه.

iranika

عضو جدید
من که استفاده می کنم خودش همه کار رو انجام میده. میشه ترکیب کرد میشه حذف کرد حتی خودش هم تلورانس رو حساب می کنه.

انجام میده
منم میدونم
ولی بازم باید همشو چک کنی مخصوصا اونجا هایی که مهم اند

Nika-eng

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من برای انجام پایان نامه ام نیاز به مدل کردن یک استوانه ی کامپوزیتی (ترجیحا به صورت solid ولی اگر امکانش نباشه به صورت shell) دارم.اما جواب هام با جواب های تئوری همخونی نداره.فکر میکنم مشکل از جهت گیری مواد و کلا تو ماژول property باشه. کسی میتونه کمکم کنه؟

iranika

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من برای انجام پایان نامه ام نیاز به مدل کردن یک استوانه ی کامپوزیتی (ترجیحا به صورت solid ولی اگر امکانش نباشه به صورت shell) دارم.اما جواب هام با جواب های تئوری همخونی نداره.فکر میکنم مشکل از جهت گیری مواد و کلا تو ماژول property باشه. کسی میتونه کمکم کنه؟
شایدم بخاطر مش بندیت باشه
اگه جسمت متقارن میتونی فقط یک قست از استوانه رو تحلیل کنی

reza6999

عضو جدید
دوستان کسی اکستروژن مستقیم با اباکوس انجام داده ؟ می خوام فایلشو بهم بده ! مرسی

Nika-eng

عضو جدید
سلام
دوستان کسی استوانه ی (توخالی) کامپوزیتی مدل شده در آباکوس یا فایل آموزشیش رو نداره؟
پایان نامه ام گیره :(

آخرین ویرایش:

Nika-eng

عضو جدید
شایدم بخاطر مش بندیت باشه
اگه جسمت متقارن میتونی فقط یک قست از استوانه رو تحلیل کنی
-----------------------------
مشاهده پیوست 129497مشاهده پیوست 129498
نه از مش بندی نیست. نمیدونم چطور مختصات محلی رو به مدلم نسبت بدم که بردار نرمالم (یعنی محور 3) عمود بر سطح استوانه باشه و محور یک و دو داخل صفحه.(در کدوم قسمتهای شکل باید پیش فرض نرم افزار رو عوض کنم تا جهت گیری لایه ها و الیاف درست باشه؟).
و اینکه جواب های نهایی که میخونم در جهت off-axis یا on-axis هست؟

mehdi_hhh

عضو جدید
سلام به همه من یه استوانه جدار ضخیم رو مش بندی کردم بهش load دادم تحت نیروی داخلی و خارجی تحلیلش کردم حالا این استاده گفته یه المان از این استوانه جدا کن وفقط اون المانو تحت نیروی داخلی تحلیل کن . چجوری جدا کنم؟ جون داداش یکی کمک کنه

masser

عضو جدید
سلام
آقا من یک فرایندی رو تحلیل کردم و درست هم انجام شده اما تنشی که باید برام نشون بده بیشتر از حد معموله مثلا نباید بیشتر از 800 مگاپاسکال باشه برام تا 1300 مگا رو هم نشون میده
میتونید یک راحلی برام بگید تا تنش وارده رو یک کم کمتر کنم؟؟؟؟
فرایندم رول فورمینگه و مقدار کاهش ضخامت رو هم کمترش کردم مشبندی هم تغییر دادم سرعت غلتکها رو هم تغییر دادم ولی نشد LLL

mrnd67

عضو جدید
سلام به همه من یه استوانه جدار ضخیم رو مش بندی کردم بهش load دادم تحت نیروی داخلی و خارجی تحلیلش کردم حالا این استاده گفته یه المان از این استوانه جدا کن وفقط اون المانو تحت نیروی داخلی تحلیل کن . چجوری جدا کنم؟ جون داداش یکی کمک کنه

سلام
به شما دوست عزیز
شما باید با استفاده از روش زیر یک set تعریف کنی
mesh module>tools menu> set>create set>type: element
و اون المانی که می خوای رو تعریف کنی و سپس موقع درست کردن بار رو به اون setبدی.

mehdi_hhh

عضو جدید
آقا ممنون از لطفت ولی من هر کاری میکنم نمیشه ارور میده تو job تحلیل نمیکنه بد جوری گیر کردم

babakjahed

عضو جدید
سلام.
نیاز نیست.چون خودش تعریف میکن!فقط دقت شود که برای Explicit تعریف می شود!

babakjahed

عضو جدید
سلام بچه ها
من یه مدت مدرس نرم افزارAbaqus بودم
خوشحال میشم اگر سوال خاصی دارین بتونم جواب بدم

سلام مهندس.
یک سوال داستم برادر.جطوری میشه ورژن بالاتر تو پایینتر باز کرد.یا به عبارتی چیکار میشه کرد که باز یشه.بسیار ممنون

xparandx

عضو جدید
سابروتين نويسی usdfld در آباکوس

با سلام...

من برای آناليز flow که دارم انجام ميدم ..نياز دارم که ضريب نفوذپذيری رو تابع فشار جانبی
در نظر بگيرم..که بايد سابروتين USDFLD رو بنويسم..

سابروتينی که من استفاده ميکنم وقت آناليز..هيچ error اي وقت آناليز نشون نميده و
مدل run ميشه....ولی جوابها وقت استفاده از سابروتين و بدون استفاده از اون يکی
در ميآن....

که نميدونم مشکل از سابروتين هست يا در محيط CAE اشتباه فراخونی ميکنم..

ممنون ميشم راهنمايی و کمکم کنيد

subroutine usdfld(field,statev,pnewdt,direct,t,celent,time,dtime,
1 cmname,orname,nfield,nstatv,noel,npt,layer,kspt,kstep,kinc,
2 ndi,nshr,coord,jmac,jmatyp,matlayo,laccfla)
c
include 'aba_param.inc'
c
character*80 cmname,orname
character*8 flgray(15)
dimension field(nfield),statev(nstatv),direct(3,3),t(3,3),time(2)
dimension array(15),jarray(15),jmac(*),jmatyp(*),coord(*)

C Constant values for uncrack and loading concrete
C a0 = 0
C a1 = 382.5651
C b = 0.7808
C T = 25
call getvrm('SP',array,jarray,flgray,jrcd,
&jmac, jmatyp, matlayo, laccfla)
SPS = abs(array(1))
C Minimum value of principal stress ( Confining Pressure)
call getvrm('SDV',array,jarray,flgray,jrcd,
&jmac, jmatyp, matlayo, laccfla)
SPSMIN = array(1)
C Use the min stress as a field variable
field(1)=Min(SPS, SPSMIN)
C Store the min stress as a solution dependent state
C variable
statev(1)=field(1)
K = (40.151*( 10*EXP6))*EXP( -statev(1) / 0.7807)
C If error, write comment to .DAT file:
IF(JRCD.NE.0)THEN
WRITE(6,*) 'REQUEST ERROR IN USDFLD FOR ELEMENT NUMBER ',
& NOEL,'INTEGRATION POINT NUMBER ',NPT
ENDIF
C
return
end

reza6999

عضو جدید
دوستان خواهش یه نفر کمکم کنه
می گن تو help اباکوس همه نوع مثالی هست، مثلا شکل دهی به روش اکستروژن هم توش هست، اما من هر چی می گردم نیست
کسی می دونه مشکل از کجاس ؟

hamidrta

عضو جدید
سلام دوستان من یک چهار چوب ورق 3میلی متر روغنی دارم که دارای چها خم می باشدمی خوام میزان تحمل باری که می تونه تحمل کنه رو بدست بیارم؟از چه تحلیلی استفاده کنم با تشکر

iranika

عضو جدید
سلام دوستان من یک چهار چوب ورق 3میلی متر روغنی دارم که دارای چها خم می باشدمی خوام میزان تحمل باری که می تونه تحمل کنه رو بدست بیارم؟از چه تحلیلی استفاده کنم با تشکر

سلام
حمید جان یکم بیشتر توضیح میدی؟
به ظاهر امر که تحلیل استاتیکی باید مناسب باشه
مگر اینکه صورت مسله چیز خاصی داشته باشه

masser

عضو جدید
سلام
آقا ببینید اینواحدای من درسته؟
طراحی بر حسبمیلیمتر (approximatesize = 1000)
و چگالی بر حسب ton/mm[SUP]3[/SUP] 7.8e-9
مدول یانگ هم mpa 204000
Yield stress =207.173
آیا این آخریه رونباید ضرب در 1000 کنیم؟

rezaebadi

عضو جدید
سلام

سلام

نحوه run کردن مثال های اماده اباکوس را می خواستم بدونم ؟اگه کسی می دونه راهنماییم کنه با تشکر.

mrnd67

عضو جدید
سلام
آقا ببینید اینواحدای من درسته؟
طراحی بر حسبمیلیمتر (approximatesize = 1000)
و چگالی بر حسب ton/mm[SUP]3[/SUP]7.8e-9
مدول یانگ هم mpa 204000
Yield stress =207.173
آیا این آخریه رونباید ضرب در 1000 کنیم؟
سلام
اگه ابعادت رو هم بر حسب میلیمتر وارد کرده باشی درست هست.

Nika-eng

عضو جدید
سلام
دوستان کسی استوانه ی (توخالی) کامپوزیتی مدل شده در آباکوس یا فایل آموزشیش رو نداره؟
پایان نامه ام گیره
:(:cry:

mrnd67

عضو جدید
نحوه run کردن مثال های اماده اباکوس را می خواستم بدونم ؟اگه کسی می دونه راهنماییم کنه با تشکر.

سلام
برای اونهایی که شامل یک فایل است.
job mudole>create job>source:input file(adres inp ro midi) >>ok
برای اونهایی که از چندتا تشکیل شده یکی رو آدرس میدی بقیه رو تو پوشه تمپ آباکوس کپی می کنی.

masser

عضو جدید
سلام
اگه ابعادت رو هم بر حسب میلیمتر وارد کرده باشی درست هست.
دستتون درد نکنه مهندس
پس اون تنشی (s,mises ) که تو مدول visualization نشون میده بر حسب مگا پاسکال هست دیگه؟
مثلا : 1.166e-4 Mpa
درسته؟؟؟؟

mrnd67

عضو جدید
دستتون درد نکنه مهندس
پس اون تنشی (s,mises ) که تو مدول visualization نشون میده بر حسب مگا پاسکال هست دیگه؟
مثلا : 1.166e-4 Mpa
درسته؟؟؟؟

بله
هر موقع خواص رو برحسب مگاپاسکال- نیرو برحسب نیوتن و ابعاد بر حسب میلیمتر باشه جواب تنش بر حسب مگاپاسکال خواهد بود.

mehdi_349

عضو جدید
سلام دوستان
من رو لپ تاپم که ویندوز سون 64 بیتی روش نصبه نرم افزار اباکوس رو نصب کردم و بخوبی می شه باهاش مدل ایجاد کرد ولی یه مشکلی دارم و اونم اینه که نرم افزار اصلا آنالیز نمی کنه یعنی وقتی job تعریف می کنم و ساب میت می زنم جلوی job مربوطه می نویسه submitted و دیگه همین جا می مونه و آنالیزی شروع نمیشه بنظرتون مشکل از کجاس؟ اینم بگم که من با دو ورژن مختلف اباکوس هم امتحان کردم ولی جواب نگرفتم.
ممنون میشم راهنمایی کنین

max_strong99

عضو جدید
سلام وخسته نباشید
من یه مدل دو بعدی دارم که بصورت truss است در مدل من یه بادبند ضربدری هست که بصورت wire هست ولی یه مشکل دارم این دو تا wire وقتی از روی هم رد میشوند یه مفصل وسطشون ایجاد میشه در صورتی که من میخوام این دو تا wire از هم فاصله داشته باشند و از روی همدیگه رد بشن و عملکرد مستقل داشته باشند حالا سوال من اینه که چطوری میتونم این مفصل رو از بین ببرم و این دو تا wire از روی هم رد بشن ؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم من قبلا یه مدل تو ورژن 6.11 درست کردم حالا ورژن 6.12 را نصب کردم موقع بازکردن اون مدل همش خطا میده ونرم افزار بسته میشه
نمیدونم چرا اینجوری شده
پایان نامم بدجوری گیر کرده لطفا راهنماییم کنید
باتشکر
مشاهده پیوست 130433