تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

a.n.a

عضو جدید
سلام
سوال مربوط به خمشو هنوز دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wallbash:

1سوال دیگه یه مخزن دارم که تنش پسماند توش ایجاد کردم میخوام بررسی کنم ببینم مقدار بار برای پلاستیک شدن مخزن در حضور تنش پسمان و در غیاب تنش پسماند در 3مدل رفتاری زیر

perfect plastic

isotropic hardening

kinematic hardening

مگه میشه بار تو هر دو حالت برای هر سه مدل رفتاری یکی باشه؟
:(:cry::crying:

mrnd67

عضو جدید
سلام دوستان

در مش بندی کردن این نمونه مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید.
این نمونه از مرج کردن استوانه های عمودی و افقی بدست اومده. تک تک اون استوانه ها رو میشد مش کرد ولی حالا که مرج شدن دیگه نمیشه مش کرد. از نوع سالید اکسترود هم هستن.

مشاهده پیوست 127136
لطفا راهنمایی کنید.

سلام
می تونی مش free هم بزنی کافیه بری تو asign contorol mesh
ولی بهترین مش sweep یا استراکچرال هست.

a.n.a

عضو جدید
سلام
ممنون که جواب دادین این کارو انجام دادم و همش ارور میده
Fixed time increment is too large
میتونین کمکم کنید چطوری رفعش کنم
:smile:

a.n.a

عضو جدید
دوباره سلام
میتونی جهت ممان ها و مقدارشو و اینکه تو کدوم صفحه بارگذاری میکنی بهم بگی؟

bluen

عضو جدید

(تو آباکوس میخام دو تا(یا چندتا
مودل که اتفاقا شبیه همدیگه هستن را به هم متصل کنم،یعنی ساختن یه شکل یکپارچه از اجزا کوچک ومثلا یه چیز شبیه لانه زنبور
ولی چه جور باید این یکپارچگی را ایجاد کرد؟
مدل شِل هستش.

با سپاس

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با درود
من می خوام رفتار پیزوالکتریک و بعد یک مبدل التراسونیک را مدل و تحلیل کنم.
کسی هست که در این زمینه بتونه کمکم کنه؟
با سپاس

اباکوس پیزو رو به صورت 3d الاستیسیته مدل می کنه باید خواص الاستیک خواص دی الکتریک و ضرایب پرمیوتاتیو پیزو رو وارد کنی و نوع مش بندی رو هم piezo بذاری روی شرط مرزی ها هم تنها می تونی ولتازژ اعمال کنی

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ممنون که جواب دادین این کارو انجام دادم و همش ارور میده
Fixed time increment is too large
میتونین کمکم کنید چطوری رفعش کنم

بازه زمانی ات بزرگه باید استپ های زمانی رو ریز تر کنی تا کانورژنسی بره بالا

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

(تو آباکوس میخام دو تا(یا چندتا
مودل که اتفاقا شبیه همدیگه هستن را به هم متصل کنم،یعنی ساختن یه شکل یکپارچه از اجزا کوچک ومثلا یه چیز شبیه لانه زنبور
ولی چه جور باید این یکپارچگی را ایجاد کرد؟
مدل شِل هستش.

با سپاس

خوب توی اینتر اکشن باید بگی چه جوری روی هم قرار می گیرن
بهم متصلن کاملا یعنی جابه جایی و تنش هاشون با هم یکی می شه (که باید تای کنی )
یا مثلا بر روی هم بلغزن باید surface to surafce , رو بعد بهش بگی چه جوری رو ی هم می لغزن

bluen

عضو جدید
تای کردن که اصولا میگه جنس مستر و اسلیو رو انتخاب کنیم
اما جنس من یکسان هست
از این گذشته محل اتصالات به شکل لاینه( یهنی 2 تا شِل از قسمت ضخامت به هم می چسبن

a.n.a

عضو جدید
1سوال یه مخزن دارم که تنش پسماند توش ایجاد کردم میخوام بررسی کنم ببینم مقدار بار برای پلاستیک شدن مخزن در حضور تنش پسماند و در غیاب تنش پسماند در 3مدل رفتاری زیر
perfect plastic

isotropic hardening

kinematic hardening

لطفا کمکم کنید
:(

samfire

عضو جدید
سلام دوستان.استاد مدل سازی یه پزوژه "دیوار حائل" و یه پروژه "شمع ساختمانی " تحت بار زلزله تو آباکوس ازمون خواسته(ابعاد مهم نیست.).اگه دوستان کسی پروژه آماده داشته باشه بتونه کمکمون کنه واقعا ممنون میشیم.
:cry:

a.n.a

عضو جدید
سلام
1سوال یه مخزن دارم که تنش پسماند توش ایجاد کردم میخوام بررسی کنم ببینم مقدار بار برای پلاستیک شدن مخزن در حضور تنش پسماند و در غیاب تنش پسماند در 3مدل رفتاری زیر

perfect plastic

isotropic hardening

kinematic hardening

لطفا کمکم کنید

1سوال دیگه
چطوری میتونم توآباکوس میلگرد آج‌دار مدل کنم؟ لطفا راهنمایی کنید
:(:cry:

iranika

عضو جدید
سلام

perfect plastic

isotropic hardening

kinematic hardening

لطفا کمکم کنید

1سوال دیگه
چطوری میتونم توآباکوس میلگرد آج‌دار مدل کنم؟ لطفا راهنمایی کنید
:(:cry:

اینچیزی که من متوجه شدم شما 3 نوع متفاوت از مواد رو میخوای تست کنی؟(امید وارم برداشتم درست باشه)
اگه اینطوری باشه
من سه تا property متفاوت تعریف میکنم با step های یکسان بعد شروع به تحلیل میکنم
اما میل گرد
سختیش به آجشه،اونم کاری نداره
2 تا راه داری
1.یک قطعه کوچیک از میل گردو فقط شبیه ساری کنی بعد اونو بسط بدی
2. این که با یک دستوری مثل sweep یک آج رو ایجاد کنی بعد اون آج رو تکرار کنی
البته میتونی امپورت هم بکنی که من شخصا بهت پیشنهاد میکنم این بشه آخرین راه کارت چون بعدش کلی دردسر داری
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم!

a.n.a

عضو جدید
اینچیزی که من متوجه شدم شما 3 نوع متفاوت از مواد رو میخوای تست کنی؟(امید وارم برداشتم درست باشه)
اگه اینطوری باشه
من سه تا property متفاوت تعریف میکنم با step های یکسان بعد شروع به تحلیل میکنم
اما میل گرد
سختیش به آجشه،اونم کاری نداره
2 تا راه داری
1.یک قطعه کوچیک از میل گردو فقط شبیه ساری کنی بعد اونو بسط بدی
2. این که با یک دستوری مثل sweep یک آج رو ایجاد کنی بعد اون آج رو تکرار کنی
البته میتونی امپورت هم بکنی که من شخصا بهت پیشنهاد میکنم این بشه آخرین راه کارت چون بعدش کلی دردسر داری
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم!

سلام
واسه میلگرد ممنون
اما در مورد مخزن همین کارو کردم،فرض کنید مخزن در غیاب تنش پسماند1فشار باعث پلاستیک شدن مخزن بشه
بعد میخوام فشاری رو پیدا کنم که مخزن با تنش پسماند در اون رو پلاستیک بکنه اینو میدونم که در حضور تنش پسماند استحکام تسلیم مخزن بالا میره و فشاری که باعث پلاستیک شدن مخزن میشه باید بیشتر باشه دیگه
ولی فشاری که در این حالت بدست میارم با فشاری که در حالت بدون تنش پسماند بدست آورده بودم دقیقا یکیه که این مشکلمه که چرا اینطوری شده؟
اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم تحویل پروژه دارم خیلی ضروریه
ممنون واسه جواب دادنتون:smile:

Amir kabir.Iran

عضو جدید
با سلام به همه دوستان من چند تا سوال در مورد عضوهای سیلندری دورانی دارم که شاید قبلا بعضیا شون رو مطرح کرده باشم اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم:
1. آیا زمان step همون زمان سیکل کاری یا اعمال باره؟ این سوال رو به این خاطر می پرسم که اگه زمان step رو زیاد کنم با بعضی error ها مثل too many attempt on this increment و time increment required is less than the minimum مواجه میشم و اگر هم که کمش بکنم با فرض یکی بودن زمان step و زمان سیکل کاری شاید حتی یک دور دوران کامل بوجود نیاد!!!!!
2. اعمال چرخش و اعمال torque رو به چه روشی انجام میدن؟ من خودم با coupling constraint و partitioning انجام میدم
3. واحدهای خروجی های آباکوس چیه؟ من الان از یه shaft خروجی گرفتم که تنش هاش در حد 0.001473 است و همان طور که در قسمت اول گفتم اصلا دورانش رو نمی بینم که شاید به دلیل زمان کم step باشه!!!!
شرایط مرزی (یاتاقان ها) و درجات آزادیشون چه جوری تعریف میشه
بازم تشکر
کسی نبود جواب سوالای ما رو بده؟

iranika

عضو جدید
کسی نبود جواب سوالای ما رو بده؟

سلام دوست عزیز
توی این سوال ها تنها سوالی که از جوابش مطمنم اخریه
بصورت کلی آباکوس واحد نداره که این خوصیت هم خوبه هم بده!
پس شما باید خودتون با توجه به واحد های ورودی واحد خروجی رو بدست بیاری
مثلا از Kgو M/s^2 وارد کنی N بدست میاری
مابقی سوالاتو باید به منابع نگاه کنم اگه جواب قابل اطمینانی پیدا کردم حتما خبر میدم

iranika

عضو جدید
سلام دوستان.استاد مدل سازی یه پزوژه "دیوار حائل" و یه پروژه "شمع ساختمانی " تحت بار زلزله تو آباکوس ازمون خواسته(ابعاد مهم نیست.).اگه دوستان کسی پروژه آماده داشته باشه بتونه کمکمون کنه واقعا ممنون میشیم.
:cry:
من میتونم یه کتاب بهت معرفی کنم که توش یه پروژه رلزله برای یک خرپا انجام داده(اگه درست یادم باشه که خر پای پلل بود)
اگه بکارت میاد بگو که مشخصات دقیقشو برات بنویسم

سلام
من يك صفحه فولادي از نوع المان shell رو براي آناليز "مقادير ويژه كمانش" درون يك استوانه بتني با المان C3D8 قرار دادم ! كانتكت رو از نوع general contact standard تعريف كردم (البته فكر كنم مشكل داره ) آناليز بدون error تا آخر ميره ولي صفحه فولادي به راحتي كمانش ميكنه و از بتن بيرون ميزنه و قطعه بتني انگار نه انگار !!! لطفا راهنمايي بفرماييد؟!!

يك مورد ديگر، Warning زير است كه بعد از آناليز ميده ميشه راهنمايي بفرماييد

Buckle option is not supported for element loop parallelization. If you have specified element loop parallelization, it will be turned off for this analysis.

The general contact domain for modeling contact interactions in Abaqus/Standard has double-sided facets. Initial contact adjustments for resolving gaps and overclosures when a surface with double-sided facets is paired with any surface having double-sided facets may be incorrect. Similarly, adjustments for double-sided surfaces crossing each other may be incorrect and no additional warnings or error messages will be issued. In all these cases, we recommend using single-sided surfaces under *CONTACT INITIALIZATION ASSIGNMENT to handle initial adjustments more precisely and avoid possible convergence problems.

The specified type of interaction cannot be created or resumed in this type of step. Contact pair definition will not written to the ODB.

There are 2 unconnected regions in the model.

:que::que::que:

iranika

عضو جدید
سلام
من يك صفحه فولادي از نوع المان shell رو براي آناليز "مقادير ويژه كمانش" درون يك استوانه بتني با المان C3D8 قرار دادم ! كانتكت رو از نوع general contact standard تعريف كردم (البته فكر كنم مشكل داره ) آناليز بدون error تا آخر ميره ولي صفحه فولادي به راحتي كمانش ميكنه و از بتن بيرون ميزنه و قطعه بتني انگار نه انگار !!! لطفا راهنمايي بفرماييد؟!!

يك مورد ديگر، Warning زير است كه بعد از آناليز ميده ميشه راهنمايي بفرماييد

Buckle option is not supported for element loop parallelization. If you have specified element loop parallelization, it will be turned off for this analysis.

The general contact domain for modeling contact interactions in Abaqus/Standard has double-sided facets. Initial contact adjustments for resolving gaps and overclosures when a surface with double-sided facets is paired with any surface having double-sided facets may be incorrect. Similarly, adjustments for double-sided surfaces crossing each other may be incorrect and no additional warnings or error messages will be issued. In all these cases, we recommend using single-sided surfaces under *CONTACT INITIALIZATION ASSIGNMENT to handle initial adjustments more precisely and avoid possible convergence problems.

The specified type of interaction cannot be created or resumed in this type of step. Contact pair definition will not written to the ODB.

There are 2 unconnected regions in the model.

:que::que::que:

بتن رو چطوری تعریف کردی؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان لطفا از قرار دادن آدرس ایمیل و یا شماره تلفن درپستها خودداری کنید
در صورت مشاهده با خاطیان برخورد خواهد شد

چیزی که به دهن من میرسه اینه که بتن رو باید rgid body تعریف کنی که جسم صلب مگر اینکه بخوای رفتار بتن رو بررسی کنی

نظر شما هم خوبه، ولي هدف رفتار بتن است تا صفحه فولادي !!

يك سوال ديگر استاد: در تعريف general contact standard بايد master و slave يا اصلا سطوح را بصورت دستي تعريف كنيم ؟!! يا خودش اتوماتيك در نظر ميگيره ؟!! من واقعا اين قسمت رو خوب بلد نيستم

lottopi

عضو جدید
با درود
کسی با آباکوس آنالیز هارمونیک انجام داده؟
در قسمت step و load و intraction چه اطلاعاتی لازمه؟

iranika

عضو جدید
نظر شما هم خوبه، ولي هدف رفتار بتن است تا صفحه فولادي !!

يك سوال ديگر استاد: در تعريف general contact standard بايد master و slave يا اصلا سطوح را بصورت دستي تعريف كنيم ؟!! يا خودش اتوماتيك در نظر ميگيره ؟!! من واقعا اين قسمت رو خوب بلد نيستم
با سلام خدمت دوست عزیز
1. من فکر کردم هدف صفحه فولادی که اینو گفتم،برای مسئله شما همه چی عوض میشه،بزودی واسه انوم کامنت میزارم
2. قاعده اینه که در صورت وجود جسم صلب اول باید اون به عنوان master معرفی کنی بعدش slave ولی اگه هر دم deformable بودن فرقی نمیکنه، دستی هم باید معرفی کنی

mrnd67

عضو جدید

با سلام خدمت دوست عزیز
1. من فکر کردم هدف صفحه فولادی که اینو گفتم،برای مسئله شما همه چی عوض میشه،بزودی واسه انوم کامنت میزارم
2. قاعده اینه که در صورت وجود جسم صلب اول باید اون به عنوان master معرفی کنی بعدش slave ولی اگه هر دم deformable بودن فرقی نمیکنه، دستی هم باید معرفی کنی

سلام آپشتی برای تعریف سطح تماس به صورت اتوماتیک وجود داره
که عکس یک چراق قوه هم داره
interaction>> find contact pair