تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

abaqusninja

عضو جدید
soal

soal

سلام
من میخام با استفاده از help آباکوس اقدام به انجام پروژم کنم
یک مثال حل شده پیدا کردم تو آباکوس
دو تا فایل ضمیمش بود
یک فایل inp
و
یک فایل با پسوند pay
----------
از مسیر ایمپورت مادول فایل inp رو وارد کردم
اومدم از مسیر
file>run script
این کار رو بکنم و فایل دوم رو وارد کنم نشد و پیغام خطا داد
---------------
من اگه بخام با help این کار رو بکنم باید چی کار کنم
آخه میگن بهترین راه آموزش استفاده از همون helpe نرم افزاره

---------------
ممنون میشم دوستان ی جواب کاملی بدن

abaqusninja

عضو جدید
میشه بگید با این kaygen چطوری کار میشه کرد وگرنه اگه جواب ندین میشه خیلی فکرایه بد کرد

MSS13

عضو جدید
میشه بگید با این kaygen چطوری کار میشه کرد وگرنه اگه جواب ندین میشه خیلی فکرایه بد کرد
برای مواردی کاربرد داره که اگه نرم افزار شما رجیستر شده نباشه و محدودیت زمانی داشته باشه با استفاده از این کی جن میتونید ثبتش کنید و محدودیت رو بردارید.:cool:

behrouz-mech

عضو جدید
سلام
دو تا فایل ضمیمش بود
یک فایل inp
و
یک فایل با پسوند pay
----------
اومدم از مسیر
file>run script
---------------

---------------

از این فایل ها شما فقط می تونید run بگیرید. بیشترشون هنگام وارد کردن بسیاری از دستوارتش می پره.
یه راه دیگه هم که داری اگه یه مثال خاص مد نظر داری ببریش پیشه کسی که کد نویسی بلده برات دوباره مدل کنه و بهت یاد بده.

abaqusninja

عضو جدید
تکمیل سوال

تکمیل سوال

من کسی رو نمیشناسم راهنماییم کنه لطف کنید کامل بگید مرسی

مثلا در تصویر زیر دقت کنم و تمام مراحل رو عینا مثل اون چیزی که نوشته پیگیر بشم
مثلا گفته برو قسمت load و ر مرکز جسم یک نیرو به وجود بیار

آیا منظورتون این طوریه؟
مشاهده پیوست 77199

abaqusninja

عضو جدید
برای مواردی کاربرد داره که اگه نرم افزار شما رجیستر شده نباشه و محدودیت زمانی داشته باشه با استفاده از این کی جن میتونید ثبتش کنید و محدودیت رو بردارید.:cool:
آخه تو نصب تا لایسنسه معتبر نزنی که نصب نمیشه که خاسته باشی بعدا کرک کنی
نگوووووووو

abaqusninja

عضو جدید
من کسی رو نمیشناسم راهنماییم کنه لطف کنید کامل بگید مرسی

مثلا در تصویر زیر دقت کنم و تمام مراحل رو عینا مثل اون چیزی که نوشته پیگیر بشم
مثلا گفته برو قسمت load و ر مرکز جسم یک نیرو به وجود بیار

آیا منظورتون این طوریه؟
مشاهده پیوست 77199
و همچنان منتظر جواب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

ali_ta66

عضو جدید
تا حالا خودتون با fgm تو اباکوس کار کردید.اگه میشه یه پروژه ای چیزی انجام بدید.بعد از روو اون به ما آموزش بدید.اینجوری شاید ماهم یادگرفتیم

دوست عزیز.
اینجور که من از دوستان و جاهای مختلف خوندم و یاد گرفتم، واسه مدل کردن FGM میان و با یه تقریب اون رو لایه لایه در نظر میگیرن. مثلا اگر قراره یک ورق 40 میلیمتری یک طرفش فولاد باشه یک طرفش سرتمیک. کیان اون رو با 10 تا لایه به ضخامت 4 میلی متر تقریب میزنن و خواص رو تو هر لایه ثابت فرض میکنن. و بسته به اینکه FGM رو چطور مدل کنید خواص هر لایه مشخص میشه. (مدل های مختلف FGM داریم که احتمالا بااونها آشنا هستید.)
خب حالا مدل کردن در آباکوس:
شما میاد یه ورق با ضخامت 40 میلیمتر میسازید. و با استفاده از PARTITION اون رو در راستای ضخامت به 10 قسمت تقسیم میکنید. حابا تو مدول PROPERTIES، ده تا ماده مختلف میسازید و به طبع اون 10 تا SECTION میسازید و به هر کدوم از از PARTITIONها یک SECTION رو ASSIGN میکنید.
بقیه روند کار عادی هست.
امیدوارم توضیحاتم مفیدبوده باشه.

tha.co.com@gmail

عضو جدید
دوست عزیز.
اینجور که من از دوستان و جاهای مختلف خوندم و یاد گرفتم، واسه مدل کردن FGM میان و با یه تقریب اون رو لایه لایه در نظر میگیرن. مثلا اگر قراره یک ورق 40 میلیمتری یک طرفش فولاد باشه یک طرفش سرتمیک. کیان اون رو با 10 تا لایه به ضخامت 4 میلی متر تقریب میزنن و خواص رو تو هر لایه ثابت فرض میکنن. و بسته به اینکه FGM رو چطور مدل کنید خواص هر لایه مشخص میشه. (مدل های مختلف FGM داریم که احتمالا بااونها آشنا هستید.)
خب حالا مدل کردن در آباکوس:
شما میاد یه ورق با ضخامت 40 میلیمتر میسازید. و با استفاده از PARTITION اون رو در راستای ضخامت به 10 قسمت تقسیم میکنید. حابا تو مدول PROPERTIES، ده تا ماده مختلف میسازید و به طبع اون 10 تا SECTION میسازید و به هر کدوم از از PARTITIONها یک SECTION رو ASSIGN میکنید.
بقیه روند کار عادی هست.
امیدوارم توضیحاتم مفیدبوده باشه.
ممنون از ali که جواب خوب و کاملی دادن
لازم به ذکر دونستم در اینجا بعد از تشکر این نکته رو بیان کنم که از مسیر
tools>partition
میتونید حالات متفاوتی از طریقه پارتیشن بندی رو مشاهده کنید و این عمل بسیار مهم رو انجام بدین
من تو آموزش هام بعد ها اهمیت این امکان مهم نرم افزار ها رو شرح خواهم داد ولیکن اینجا به طور خلاصه بگم:
هر جوابی در آباکوس نمی تواند مورد قبول باشد مگر با سعی و خطای فراوان در گرفتن ران از پروسه مربوطه
بهتر بگم وقتی ما مثلا یک تیر رو تحلیل میکنیم حالا بستگی به شکل هندسی مربوطه تیر میتونیم با عمل پارتیشن بندی در ماژول mesh یک سری دستوراتی رو از قبیل شکل مش بندی که خیلی مهم است وارد نماییم تا در نقاط مختلف یک مش یکنواختی نداشته باشیم حالا به جز اینکه تونستیم به جواب بهتر و دقیق تری برسیم در زمان حل مساله نیز کمک فراوانی نموده ایم که این خود برای دوستانی که در صنعت بوده اند خیلی مهم است.
شاد باشید!

bndsms

عضو جدید
دوستان کسی طریقه رسم نمودار FLD رو میدونه
میدونم اول باید نمودار نیروی پانچ رو کشید بعد از روی اون زمانی که نیروی ماکزیمم اتفاق میفته رو به دست آورد بعد در اون زمان کرنش های اصلی رو به دست آورد و نمودار رو کشید اما نمی دونم چطوری در یک زمان خاص کرنش های اصلی رو بکشم؟
لطفا کمکم کنید

lucifer0002

عضو جدید
آقا دمت گرم از راهنمایی خوبت این کارارو کردم آخرش خطای زیرو داد این یعنی چی؟

Too many attempts made for this increment
ممنون از ali که جواب خوب و کاملی دادن
لازم به ذکر دونستم در اینجا بعد از تشکر این نکته رو بیان کنم که از مسیر
tools>partition
میتونید حالات متفاوتی از طریقه پارتیشن بندی رو مشاهده کنید و این عمل بسیار مهم رو انجام بدین
من تو آموزش هام بعد ها اهمیت این امکان مهم نرم افزار ها رو شرح خواهم داد ولیکن اینجا به طور خلاصه بگم:
هر جوابی در آباکوس نمی تواند مورد قبول باشد مگر با سعی و خطای فراوان در گرفتن ران از پروسه مربوطه
بهتر بگم وقتی ما مثلا یک تیر رو تحلیل میکنیم حالا بستگی به شکل هندسی مربوطه تیر میتونیم با عمل پارتیشن بندی در ماژول mesh یک سری دستوراتی رو از قبیل شکل مش بندی که خیلی مهم است وارد نماییم تا در نقاط مختلف یک مش یکنواختی نداشته باشیم حالا به جز اینکه تونستیم به جواب بهتر و دقیق تری برسیم در زمان حل مساله نیز کمک فراوانی نموده ایم که این خود برای دوستانی که در صنعت بوده اند خیلی مهم است.
شاد باشید!

ali_ta66

عضو جدید
آقا دمت گرم از راهنمایی خوبت این کارارو کردم آخرش خطای زیرو داد این یعنی چی؟

Too many attempts made for this increment

باید increment رو کوچیک کنی تا جوابها همگرا بشه. آباکوس هر بار که نتونه مسئله رو همگرا کنه increment رو یک چهارم میکنهو اگه 5 بار پشت سر هم بازه رو کوچیک کنه و نتونه حلش کنه این ارور ظاهر میشه.
از تو مدول step میتونی increment رو کوچیک کنی.
موفق باشی

lucifer0002

عضو جدید
مرسی داداش
باید increment رو کوچیک کنی تا جوابها همگرا بشه. آباکوس هر بار که نتونه مسئله رو همگرا کنه increment رو یک چهارم میکنهو اگه 5 بار پشت سر هم بازه رو کوچیک کنه و نتونه حلش کنه این ارور ظاهر میشه.
از تو مدول step میتونی increment رو کوچیک کنی.
موفق باشی

emadomrani

عضو جدید
سلام
من دارم در مورد شبیه سازی کامپوزیتها با آباکوس کار میکنم ولی تا حالا مطلب به فارسی در این زمینه پیدا نکردم
حتی اگه انگلیسی هم باشه یک کاریش میکنم
لطفا کمک کنید

afrakooti

عضو جدید
سیستم موردنیاز

سیستم موردنیاز

سلام به همه ی مهندسین عزیز
این تاپیکو واسه آموزش و تبادل اطلاعات راجع به آباکوس زدم.لطفا هرکی هر چی داره (جزوه آموزشی / پروژِه/ثال حل شده و...)بریزه تو گود...!:w32:
و در آخر سیستم مورد نیاز برای نصب نرم افزار آباکوس روی کامپیوتر چند است.:redface:

ravaji

عضو جدید
سلام
دو تا فایل ضمیمش بود
یک فایل inp
و
یک فایل با پسوند pay
----------
اومدم از مسیر
file>run script
---------------

---------------

سلام
اول: اگر تازه کار هستید از مثالهای tutorial استفاده کنید که شرح کاملی دارند.
دوم: اکثر exampleهای اباکوس فقط فایل inp دارند. در مثالهایی که فایل pty نیز موجود است نیازی به اجرای فایل inp نیست و فقط کافیست فایل پایتون را در run script اجرا کنید.
سوم: محیط ویژوال اباکوس یا همان abaqus/cae از برخی دستورات اباکوس پشتیبانی نمی کند. در این موارد فقط می توانید فایل inp را در ماژول job اجرا (submit) کنید.
چهارم: بسیاری از فایلهای inp موجود در مثالهای اباکوس بصورت Include هستند به این معنی که در داخل یک input فایل input فایل دیگری صدا زده می شود. در این موارد لازم است تا تمامی فایلهای inp در کنار هم قرار داشته باشند.
پنجم: آموزشهای کاملی به صورت تصویری در سایتم http://ravaji.com قرار داده ام که می توانید از آنها نیز استفاده کنید و احیاناً اگر سوالی بود مطرح کنید.
موفق باشید

emadomrani

عضو جدید
کسی‌ در مورد شبیه سازی ننوع کامپوزیت تخصصی داره که من ازش چندتا سوال تخصصی بپرسم
یا مطلبی که بتونی‌ به من کمک کنه

emadomrani

عضو جدید
کسی‌ در مورد شبیه سازی ننوع کامپوزیت تخصصی داره که من ازش چندتا سوال تخصصی بپرسم
یا مطلبی که بتونی‌ به من کمک کنه

سلام
من یه سوال دارم در مورد شبیه سازی کامپوزیت
نوع کامپوزیت با ذرات در مقیاس نانو هستش
Al-Nano SiC
می‌خوام بدونم این نوع نانو کامپوزیت‌ رو باید ایزوتروپیک فرض کرد یا انیزوترپیک (isotropic OR anisotropic)

abaqusninja

عضو جدید
سلام
اول: اگر تازه کار هستید از مثالهای tutorial استفاده کنید که شرح کاملی دارند.
دوم: اکثر exampleهای اباکوس فقط فایل inp دارند. در مثالهایی که فایل pty نیز موجود است نیازی به اجرای فایل inp نیست و فقط کافیست فایل پایتون را در run script اجرا کنید.
سوم: محیط ویژوال اباکوس یا همان abaqus/cae از برخی دستورات اباکوس پشتیبانی نمی کند. در این موارد فقط می توانید فایل inp را در ماژول job اجرا (submit) کنید.
چهارم: بسیاری از فایلهای inp موجود در مثالهای اباکوس بصورت Include هستند به این معنی که در داخل یک input فایل input فایل دیگری صدا زده می شود. در این موارد لازم است تا تمامی فایلهای inp در کنار هم قرار داشته باشند.
پنجم: آموزشهای کاملی به صورت تصویری در سایتم http://ravaji.com قرار داده ام که می توانید از آنها نیز استفاده کنید و احیاناً اگر سوالی بود مطرح کنید.
موفق باشید
سلام
دستتون درست خدا شاهده دمتون گرم
کم کم داشتم ناامید میشدم
من میخام بهینه سازی انجام بدم
تمام کارهایی که گفتید رو انجام دادم نشد
در مورد اولی بگم که داخل tutorial چیزی پیدا نکردم
در مورد دومی بگم زدم بازم همون خطا رو داد
در مورد سومی بگم متوجه نشدم باید چکار کنم
در مورد چهارمی هم بگم که inclide نیستن
من فایل ها رو میذارم اگه مطلبی حتی لاتین هم بود که بتونید کمک کنید خیلی خیلی ممنون میشم
اگه در مورد استفاده از فایل های پایتون مطلبی هم داشتید خیلی خیلی ممنون میشم
topolojy.zip - 4.5 MB

n.akbarian

عضو جدید
سلام
من یه کد نوشتم ولی همش خطای too many attempts بم میده. هرچیم increment کوچیک کردم فایده نداشت!!!تا چه اندازه میشه incrementهارو کوچک کرد؟
یه سوال دیگه: ممکن کرنش اولیه که از نرم افزار می گیریم برابر صفر باشه؟

behrouz-mech

عضو جدید
سلام
من یه کد نوشتم ولی همش خطای too many attempts بم میده. هرچیم increment کوچیک کردم فایده نداشت!!!تا چه اندازه میشه incrementهارو کوچک کرد؟
یه سوال دیگه: ممکن کرنش اولیه که از نرم افزار می گیریم برابر صفر باشه؟

مسئله چیه؟
ممکن به دلیل تعریف اشتباه مسئله باشه. معملا این خطا به عدم همگرایی مسئله بر می گرده.
اما در کل تا 10 به توان 15- می تونی کمش کنی

n.akbarian

عضو جدید
مسئله چیه؟
ممکن به دلیل تعریف اشتباه مسئله باشه. معملا این خطا به عدم همگرایی مسئله بر می گرده.
اما در کل تا 10 به توان 15- می تونی کمش کنی

میخام رفتار الاستیک-پلاستیک یه تیر شکاف دار بررسی کنم. دقیقا این مسئله تو آباکوس هست ولی من باید UMAT شو با استفاده از فرمولاسیون پیشنهادی دقری بنویسم.مثال تو help آباکوس 6.10 به این اسمه 1.1.7Notched beam under cyclic loading. اگه سر در میارین تا کدمو بذارم ببینین؟ البته اگه وقتشو دارین.

behrouz-mech

عضو جدید
میخام رفتار الاستیک-پلاستیک یه تیر شکاف دار بررسی کنم. دقیقا این مسئله تو آباکوس هست ولی من باید UMAT شو با استفاده از فرمولاسیون پیشنهادی دقری بنویسم.مثال تو help آباکوس 6.10 به این اسمه 1.1.7Notched beam under cyclic loading. اگه سر در میارین تا کدمو بذارم ببینین؟ البته اگه وقتشو دارین.

چه نوع hardening براش نوشتی؟ اون مثال از چبوچه استفاده می کنه.
کدت رو بزار شاید بتونم کمکت کنم

hameds

عضو جدید

emadomrani

عضو جدید
سلام

اگه مقدور هست یه کمکی‌ به من بکنید

من قطعه آلومینومی رو می‌خوام از دمای ۲۰۰ به دمای محیط سریع سرد کنم(کوئنچ) و تغییرات در شکل قطعه و تنشی که بهش وارد می‌شه در اثر سرد کردن بررسی کنم

سوالام اینکه که چطوری می‌تونم این سرد کردنو براش تعریف کنم

بسیار سپاسگزار

behrouz-mech

عضو جدید
سلام

اگه مقدور هست یه کمکی‌ به من بکنید

من قطعه آلومینومی رو می‌خوام از دمای ۲۰۰ به دمای محیط سریع سرد کنم(کوئنچ) و تغییرات در شکل قطعه و تنشی که بهش وارد می‌شه در اثر سرد کردن بررسی کنم

سوالام اینکه که چطوری می‌تونم این سرد کردنو براش تعریف کنم

بسیار سپاسگزار

یه دمای اولیه براش تعریف کنید. بعد اونو توی زمان مورد نظرتون فرضا 5 ثانیه به دمای محیط یا هر دمای دیگه ای می خواید برسونید. مشکل رو بگید کجاست چون اصلا کار سختی نیست