تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

polikujm

عضو جدید
سلام دوستان وقت بخیر
من توی کار با نرم‌افزار ABAQUS مبتدی و تازه کار هستم و متاسفانه برای مدل کردن یک مدل ساده به مشکل خوردم
مدل رو داخل این لینک آپلود کردم ، ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم.

http://www.uploadscenter.com:182/d/jepijmlbe3mvtpgxroza55ebx7osuattx25k777fkz5zrrlqqjlzwrfj/test.zip

زمانی‌ که دستور job رو اجرا می‌کنم ارور و وارنینگ میگیرم.

اما هدف از این شبیه سازی: شبیه سازی فرایند کشش سیم
من می‌خوام یک سیم به قطر ۳ میلیمتر رو به دور قرقره هایی‌ با قطر‌های مختلف مدل کنم.
اما در این مدل می‌خوام سیم به دور قرقره یک بار بپیچه و باز بشه و پس از باز شدن تغییرات ساختاریش رو بررسی‌ کنم ، مخصوصاً تنش پسماند جانبی سیم رو
در مورد پیچیدن سیم به دور قرقره، پیچیند کامل نیاز نیست و به اندازهٔ نیم دایره هم بپیچه و باز شه هم کافی‌ هست اگر اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنند لطفا ، ممنونم.

سلام
از دوستان کسی‌ می‌تونه کمک کنه ؟

سلام
لطفا لینکتون رو اصلاح کنین

از دوستان کسی هست که من رو راهنمایی کنه ؟

ei1eng

عضو جدید
سلام میشه دوستان راهنمایی کنید . وقتی 4 طرف دال را تکیه گاه گیردار و یا pinned تعریف می کنم تحلیل complete میشه ولی وقتی روی تکیه گاه مفصلی قرار می دهم یعنی u1=u2=0
این پیغام در message file میدهد .در قسمت Step - increment هم 10e-16 تعریف شده .

***NOTE: THE SOLUTION APPEARS TO BE DIVERGING. CONVERGENCE IS JUDGED UNLIKELY.

***ERROR:
TOO
MANY
ATTEMPTS
MADE FOR THIS INCREMENT

ANALYSIS SUMMARY:
TOTAL OF 1 INCREMENTS
5 CUTBACKS IN AUTOMATIC INCREMENTATION
30 ITERATIONS INCLUDING CONTACT ITERATIONS IF PRESENT
30 PASSES THROUGH THE EQUATION SOLVER OF WHICH
30 INVOLVE MATRIX DECOMPOSITION, INCLUDING
0 DECOMPOSITION(S) OF THE MASS MATRIX
1 REORDERING OF EQUATIONS TO MINIMIZE WAVEFRONT
0 ADDITIONAL RESIDUAL EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES
0 ADDITIONAL OPERATOR EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES
0 WARNING MESSAGES DURING USER INPUT PROCESSING
30 WARNING MESSAGES DURING ANALYSIS
30 ANALYSIS WARNINGS ARE NUMERICAL PROBLEM MESSAGES
0 ANALYSIS WARNINGS ARE NEGATIVE EIGENVALUE MESSAGES
1 ERROR MESSAGES

آخرین ویرایش:

parandme

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان
یه سوال فنی دارم لطفا راهنمایی کنید.
برای مدلسازی تماس دوسطح که نمی خواهیم از هم جدا شوند در اباکوس به مشکل خوردم.
چه راهی بجز تعریف Hard Contact برای جدا نشدن دو سطح Contact حین تحلیل وجود داره؟

mohandes701

عضو جدید
سلام دوستان

آیا در نرم افزار آباکوس این امکان وجود داره که تحلیلی رو که بر روی یک قطعه انجام میده داده هاش رو برای نمایش در یک نمودار استخراج کنیم؟ اگر بله چطور ممکنه؟

a.hyjyzadeh

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز کسی از دوستان در زمینه شبیه سازی سایش در اباکوس به کمک سابروتین اطلاعاتی دارد؟
با تشکر

Alimalekpour

عضو جدید
سلام.من می خواستم به یک مدل سه بعدی مستطیلی که در داخل آن یک شیار کوچک بریده ام و یک طرف آن گیر دار encaster است یک گشتاور ساعتگرد به طرف دیگر آن وارد کنم باید چی کار کنم؟

mina_civil2014

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان در مورد نحوه مدل کردن لوله های مدفون در خاک تحت اثر گسل مورب کاری کرده؟ مخصوصا نحوه مدل کردن گسل مورب oblique slip fault چون من هرچی مقاله خارجی و ایرانی دیدم بیشتر گسل های نرمال و معکوس رو با اباکوس مدل کرده بودن ولی در مورد گسل مورب چیزی پیدا نکردم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند. با تشکر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
موضوعی که شما اشاره کردین قبلا روش کار شده، و اینجا هم روی همین موضوع داره کار میشه. لطفا مقاله زیر را مطالعه کنین. اگر هم دسترسی به اصل مقاله ندارین ایمیل آدرس بزارین تا واستون بفرستم. موفق باشین.

Engineering Geology 92 (2007) 110 – 132
The deformation of overburden soil induced by thrust faulting and its impact on underground tunnel

سلام وخسته نباشید
من لوله رو با خاک مدل کردم ولی دو سه تا سوال برام پیش اومد 1- برای interaction بین خاک ولوله همون surface to surface کافی هست؟؟ 2- نحوه اعمال بار برای جابجایی گسل چگونه باشه ؟ منظورم اینکه باید ;load وارد کنیم یا bc تغیرمکان؟؟ 3 - نحوه تماس بین دوقطعه خاک در گسل چگونه باشه؟؟؟
1.jpg

mohsen.sme

عضو جدید
سلام نظرتون راجع به رفع این ارور چیه؟
Lanczos eigensolver encountered numerical singularity or zero pivot. This may happen if a boundary of the computational interval is very close to an eigenvalue, the problem has an unconnected unconstrained region with zero mass matrix, or a system is overconstrained.
ممنون

omidrezag

عضو جدید
سلام دوستان. من دو تا مشکل داشتم اگر کسی بتونه جواب بده ممنون میشم. من یه خرپای دو بعدی رو توی اباکوس مدل کردم و حالا دو تا مشکل هست. اول اینکه من دو تا نود رو توی شرایط مرزی، جابجایی صفر هم در راستای x و هم در راستای y قرار دادم ولی توی جوابها، جابجایی این دو تا نود، فقط مقدارش صفر هست ولی در راستاها صفر نیست. مشکل دوم اینه که نیروی محوری در اعضا یا المان ها رو می خوام ولی نمیدونم چطوری این داده رو باید از برنامه بگیرم. ممنون میشم اگر کسی حواب بده

rahgozarvafa

عضو جدید
سلام لطفا اطلاعاتی در مورد آموزش free body force abaqus بهم بدید
خیلی ممنون
برام ایمیل کنید

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم آموزش شبیه سازی موج انفجارو میخوام ! تصویری اگه کسی داره لطفا لینک بده

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام دوستان. من دو تا مشکل داشتم اگر کسی بتونه جواب بده ممنون میشم. من یه خرپای دو بعدی رو توی اباکوس مدل کردم و حالا دو تا مشکل هست. اول اینکه من دو تا نود رو توی شرایط مرزی، جابجایی صفر هم در راستای x و هم در راستای y قرار دادم ولی توی جوابها، جابجایی این دو تا نود، فقط مقدارش صفر هست ولی در راستاها صفر نیست. مشکل دوم اینه که نیروی محوری در اعضا یا المان ها رو می خوام ولی نمیدونم چطوری این داده رو باید از برنامه بگیرم. ممنون میشم اگر کسی حواب بده

سوال اولتان مفهوم نبود من که متوجه نشدم مشکل کجاست

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام نظرتون راجع به رفع این ارور چیه؟
Lanczos eigensolver encountered numerical singularity or zero pivot. This may happen if a boundary of the computational interval is very close to an eigenvalue, the problem has an unconnected unconstrained region with zero mass matrix, or a system is overconstrained.
ممنون

یکی دیگر از روش های مقدار ویژه را امتحان کنید شاید مشکل برطرف شود اگر نشد شرایط مرزی مسئله را چک کنید

omidrezag

عضو جدید
سوال اولتان مفهوم نبود من که متوجه نشدم مشکل کجاست
سوال اول خیلی مهم نیست میشه باهاش کنار اومد. مهم نیروی محوری در المان ها است که نتونستم به دست بیارم. اگر این رو بهم بگید ممنون میشم. در ضمن خرپا دو بعدی است.

Zienkiewicz

عضو جدید
سوال اول خیلی مهم نیست میشه باهاش کنار اومد. مهم نیروی محوری در المان ها است که نتونستم به دست بیارم. اگر این رو بهم بگید ممنون میشم. در ضمن خرپا دو بعدی است.

یکی از راه هایش این است که تنش هر عضو را ضرب در مساحت سطح مقطعش کنید تا نیروی عضو به دست آید

galangash

عضو جدید
سلام.یک تحلیل استاتیکی انجام دادم.الان میخوام ارتعاشاتشو بررسی کنم یعنی فرکانس طبیعیشو بدست بیارم.یه تصویر پیدا کردم که لینکشو قرار دادم در این تصویر در قسمت step/fram به راحتی تمام فرکانس ها رو نشون داده.اگه کمک کنید این قسمت را چطوری انجام بدم ممنون میشم
http://upload7.ir/uploads//668911cc091779f9eb054f94798f58de432e29fd.png

mohsen.sme

عضو جدید
سلام.یک تحلیل استاتیکی انجام دادم.الان میخوام ارتعاشاتشو بررسی کنم یعنی فرکانس طبیعیشو بدست بیارم.یه تصویر پیدا کردم که لینکشو قرار دادم در این تصویر در قسمت step/fram به راحتی تمام فرکانس ها رو نشون داده.اگه کمک کنید این قسمت را چطوری انجام بدم ممنون میشم
http://upload7.ir/uploads//668911cc091779f9eb054f94798f58de432e29fd.png

سلام کافی یک stepدیگه در قسمت linear و frequencyبسازید و با توجه به نوع حلگر بازه فرکانسی مورد نظر خود را انتخاب کرده و ادامه مسیر تا به جواب های مورد نظر برسید..

galangash

عضو جدید
سلام کافی یک stepدیگه در قسمت linear و frequencyبسازید و با توجه به نوع حلگر بازه فرکانسی مورد نظر خود را انتخاب کرده و ادامه مسیر تا به جواب های مورد نظر برسید..

ممنون از جوابتون.فقط یک سوال.برای این تحلیل همزمان باید تحلیل استاتیکی هم اعمال بشه؟
من قبلا با استپ frequency امتحان کردم و بار فشاری و شرایط مرزی هم اعمال کردم اما الان که اون فایل رو باز میکنم میبینم نتایجش همون قبلیست ولی قسمت بار و شرایط مرزیم پاک شده.اما وقتی در جاب حلش میکنم نتایج میاد
http://8pic.ir/images/1nhi0iekxfy2v4zhl8es.png

galangash

عضو جدید
سلام.میخوام یک ورق را تحلیل ااستاتیکی کنم و در خروجی ها تنش را ببینم.دو طرف ورق انکستر هست و روی سطح بالایی بار 100e6 را وارد میکنم.اما بعد از حل تنشهای بدست آمده خیلی زیاد هستند.راهی هست این مقدار را کاهش داد؟
حتی بار را 100 هم وارد کردم اما تنش ها مضرب e5 میشن.مگه نباید واحد تنش با واحدی که نیرو بهش وارد میکنم یکی باشه؟مثلا بار 100e6 پس تنش هن باید مضرب e6 باشه
http://s1.img7.ir/MV0a1.png

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام.میخوام یک ورق را تحلیل ااستاتیکی کنم و در خروجی ها تنش را ببینم.دو طرف ورق انکستر هست و روی سطح بالایی بار 100e6 را وارد میکنم.اما بعد از حل تنشهای بدست آمده خیلی زیاد هستند.راهی هست این مقدار را کاهش داد؟
حتی بار را 100 هم وارد کردم اما تنش ها مضرب e5 میشن.مگه نباید واحد تنش با واحدی که نیرو بهش وارد میکنم یکی باشه؟مثلا بار 100e6 پس تنش هن باید مضرب e6 باشه
http://s1.img7.ir/MV0a1.png
سلام
شاید تو تعریف خواص ماده اشتباه کردی
مدول یانگ رو چقد وارد کردی؟ ابعادتو به میلی متر دادی یا متر؟
واحد ها همه باید با هم متناسب باشن

galangash

عضو جدید
ابعاد به متر و مدول یانگ e9.نیرو هم e3 یا e6 وارد میکنم اما باز هم تنشها غیر واقعی هستند.حتی یک فایل تصویری دانلود کردم و تمام اطلاعاتو مشابه اون وارد کردم با نیروی 20000 اما در نهایت اون تنشهاش e3 شد من e8
نرم افزارم پاک کردم و دوباره نصب کردم اما درست نشد.ترفندی چیزی نرم افزار نداره که بشه اعداد رو واقعی کرد؟

Hossein_b5717

عضو جدید
ابعاد به متر و مدول یانگ e9.نیرو هم e3 یا e6 وارد میکنم اما باز هم تنشها غیر واقعی هستند.حتی یک فایل تصویری دانلود کردم و تمام اطلاعاتو مشابه اون وارد کردم با نیروی 20000 اما در نهایت اون تنشهاش e3 شد من e8
نرم افزارم پاک کردم و دوباره نصب کردم اما درست نشد.ترفندی چیزی نرم افزار نداره که بشه اعداد رو واقعی کرد؟

میخواید فایل آباکوس (فایل های jnl و cae) رو بفرستید بررسی کنم
اگر ورژن آباکوس شما از 6.11.3 جدیدتره فایل jnl و inp رو بفرستید

galangash

عضو جدید
هم فایل آباکوس هم نقشه ی ورق با ایعاد در این لینک هست.همه چیزش طبیعیه ولی استادم میگه وقتی بار e3 میدی باید تنش e3 بگیری در صورتی که من بار 20000 دادم ثنش 142e6 بدست آوردم.ممنون از راهنماییتون
http://uplod.ir/6bgd9cc2o94b/shell.rar.htm

آخرین ویرایش:

Hossein_b5717

عضو جدید
هم فایل آباکوس هم نقشه ی ورق با ایعاد در این لینک هست.همه چیزش طبیعیه ولی استادم میگه وقتی بار e3 میدی باید تنش e3 بگیری در صورتی که من بار 20000 دادم ثنش 142e6 بدست آوردم.ممنون از راهنماییتون
http://uplod.ir/6bgd9cc2o94b/shell.rar.htm
به نظر نمیاد تو تحلیل ایراد چندانی وجود داشته باشه
مقادیر به دست اومده هم فک میکنم منطقی باشه
فشار 20000 نیوتن بر متر مربع بر سطحی که مساحتش 0.4 متر مربع هست یعنی 8000 نیوتن نیرو که تقریبا معادل 800 کیلوگرمه
800 کیلو بار رو ورقی با این ابعاد و ایجاد تنش حدود 60 مگاپاسکال اونقدرا غیرواقعی نیست
چون دقت کنید که تنش ماکزیمم در محل تکیه گاهه و اون به خاطر محدود کردن درجات آزادی اونجاست اما در مرکز ورق تنش حدودا 60 مگاپاسکاله
ضمنا اگر دقیقا میخواید مطابق اون عکس مدل سازی کنید درجات آزادی سمت راست ورق رو اشتباه تعریف کردید

polikujm

عضو جدید
سلام به همهٔ دوستان عزیز
ببخشید ۱ سوال داشتم
من می‌خوام فرایند کشش سیم را مدل کنم ، همانجور که میدانید فرایند کشش سیم صرف نظر از اندازهٔ قالب‌ها ۱ پروسهٔ تکراری دارد ، تقریبا ۱۲ مرحله پشت سر هم به صورت تکراری انجام میشود ، می‌خواهم بدونم چگونه می‌تونم با مدل کردن ۱ مرحله و گرفتن جواب، ۱۲ مرحله را طی‌ کرده و به جواب مرحلهٔ ۱۲ برسم ؟

یعنی‌ چجوری می‌تونم برای ۱ مرحله برنامه را بنویسم و ران کنم حال بعد از رسیدن به انتهای مرحلهٔ اول ، داده‌های نرم‌افزار را این بار به عنوان شرایط اولیه و ورودی برای برنامه تعریف کنم تا جواب مرحلهٔ ۲ به ۳ را بگیرم و این روند را ۱۲ بار تکرار کنم تا به جواب نهایی‌ برسم ؟

آیا این کار ممکن هست یا باید هر ۱۲ مرحله را مدل کنم ؟!!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید