تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
با سلام

اگه ممکنه 2-3 تا برند که پکیج هاشون خوب از آب در اومده بهم معرفی کنید .
واسه زیربنای 250 متر مربع چه پکیجی با چه ظرفیتی خریداری کنم که با آب گرمش مشکل نداشته باشم ؟؟؟
سلام
فرمایشات دوستمون در پست قبلی مورد تایید منم هست و برند های خوبی رو معرفی کردن اما برای 250 متر مربع و اگر میخواین مشکل آبگرم هم نداشته باشین پکیج دیواری ممکنه خوب نتونه پاسحگو باشه من خونه خودم پکیج زمینی MI3 شرکت لوله و ماشین ایران رو نصب کردم و هیچ مشکلی چه در گرمایش و چه در آبگرم مصرفی ندارم

farzan_razavi

عضو جدید
سلام من یه سوالی داشتم . در مورد این که چطور می تونم فشار هوا هوا درون لوله گالوانیزه اب نمره ۲ را به بیش از ۸ بار برسونم به طوری که نشد نده و فشار را درون خودش حفظ کنه ؟!؟

moatamed

کاربر ممتاز
سلام من یه سوالی داشتم . در مورد این که چطور می تونم فشار هوا هوا درون لوله گالوانیزه اب نمره ۲ را به بیش از ۸ بار برسونم به طوری که نشد نده و فشار را درون خودش حفظ کنه ؟!؟

سلام
معمولن لوله های فولادی درزدار تا فشار ده بار را تحمل میکنند و مشکلی ندارند اما اگر بمدت طولانی میخواین تحت فشار باشه بهتره از لوله های بدون درز (مانسمان) استفاده کنید
خوب اگه میخواین فشار هوا داخل لوله به 8 بار برسه یگ سر اونو مسدود کنین و سر دیگه رو به یک یک شیر گازی و سپس به کمپرسور که توانایی ایجاد 8 بار رو داره وصل کنین و فشار به عدد دلخواه خواهد رسید بعد شیر رو ببندین و کمپرسور رو جداکنین(البته شاید منظور دقیق سوالتونو متوجه نشده باشم) اگه غیر این میخواین لطفن توضیح بیشتر بدین

farzan_razavi

عضو جدید
سلام
معمولن لوله های فولادی درزدار تا فشار ده بار را تحمل میکنند و مشکلی ندارند اما اگر بمدت طولانی میخواین تحت فشار باشه بهتره از لوله های بدون درز (مانسمان) استفاده کنید
خوب اگه میخواین فشار هوا داخل لوله به 8 بار برسه یگ سر اونو مسدود کنین و سر دیگه رو به یک یک شیر گازی و سپس به کمپرسور که توانایی ایجاد 8 بار رو داره وصل کنین و فشار به عدد دلخواه خواهد رسید بعد شیر رو ببندین و کمپرسور رو جداکنین(البته شاید منظور دقیق سوالتونو متوجه نشده باشم) اگه غیر این میخواین لطفن توضیح بیشتر بدین

مرسی از راهنماییتون . واقیعتش اینه که من فشار ۸ بار رو برای پرتاب راکت می خوام و این فشار توی لوله ی لانچر قرار خواهد گرفت. فعلا هم برای ایجاد فشار درون لوله یکی از ورودی های هوا رو والف ماشین سنگین قرار دادم و درز هایی هم که داشت رو با چسب درز گیری حسابی کردم و الان تلمبه فشار ۴ بار رو بم میده و تا ۴ بار به مشکلی بر نخوردم ولی می خواستم ببینم اصلا تحمل ۸ بار رو بدون نشدی داره و اگر هم نداره چطوری می تونم لوله هامو در برابر نشد دادنش جلو گیری کنم.

akparas

عضو جدید
دوستان سلام....... می خواستم ببینم کسی کتاب یا جزوه در مورد نقشه کشی تهویه مطبوع نداره ؟ آموزش از ابتداش...... بدجور بهش نیاز دارم......... اگه کتابی هم در این زمینه هست اسمش رو اعلام کنه تا تهیه کنم ......... تشکر

moatamed

کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییتون . واقیعتش اینه که من فشار ۸ بار رو برای پرتاب راکت می خوام و این فشار توی لوله ی لانچر قرار خواهد گرفت. فعلا هم برای ایجاد فشار درون لوله یکی از ورودی های هوا رو والف ماشین سنگین قرار دادم و درز هایی هم که داشت رو با چسب درز گیری حسابی کردم و الان تلمبه فشار ۴ بار رو بم میده و تا ۴ بار به مشکلی بر نخوردم ولی می خواستم ببینم اصلا تحمل ۸ بار رو بدون نشدی داره و اگر هم نداره چطوری می تونم لوله هامو در برابر نشد دادنش جلو گیری کنم.

شما با استفاده از لوله های بدون درز (مانسمان) تا فشار خیلی بالاتر از این اعداد هم هیچ مشکلی نخواهید داشت و بهترین راه جلوگیری از نشتی در اتصالات استفاده از جوش هست اما اگه جوش نمیتونین در همه اتصالات استفاده کنین استفاده از اتصالات دنده ای نیز با نوارتفلون هم کار شما رو راه میندازه البته از اتصالات بدون درز استفاده کنین

mojtaba-enghelab

عضو جدید
ایا کسی هست منو کمک کنه ؟؟؟؟؟؟
من یه سوال دارم از شما عزیزان
ایا به کسی که کاردانی نقشه کشی میخونه توصیه میکنید در مقطع کارشناسی تاسیسات حرارتی بخونه؟
اگر نه کدوم یک از رشته های زیر رو به برادر کوچکترتون توصیه میکنید ؟؟

ماشین ابزار
نقشه کشی صنعتی
مکانیک خودرو
طراحی قالب

ممنون میشم اگه جوابمو بدین/

moatamed

کاربر ممتاز
ایا کسی هست منو کمک کنه ؟؟؟؟؟؟
من یه سوال دارم از شما عزیزان
ایا به کسی که کاردانی نقشه کشی میخونه توصیه میکنید در مقطع کارشناسی تاسیسات حرارتی بخونه؟
اگر نه کدوم یک از رشته های زیر رو به برادر کوچکترتون توصیه میکنید ؟؟

ماشین ابزار
نقشه کشی صنعتی
مکانیک خودرو
طراحی قالب

ممنون میشم اگه جوابمو بدین/

سلام
البته این سوالی که فرمودین یه پارامترهای مختلفی بستگی داره مثلن علاقه شماو زمینه ای که بعدن میخواین در اون رشته کار کنین و مهمتر از همه موقعیتهای کاری که در منطقه محل سکونت و اطراف شما وجود داره
اما به نظر من شاید موقعیت کاری مهندسی تاسیسات حرارتی از بقیه بیشتر باشه

mojtaba-enghelab

عضو جدید
سلام اقای معتمد
اگه میشه یه مقدار برام از تاسیسات بگید
کارش چطوره؟
چی باید بلد باشی؟
هرچی مفصل تر بهتر . . . . ممنون

moatamed

کاربر ممتاز
سلام اقای معتمد
اگه میشه یه مقدار برام از تاسیسات بگید
کارش چطوره؟
چی باید بلد باشی؟
هرچی مفصل تر بهتر . . . . ممنون
خوب تا اندازه زیادی از اسمش معلومه
شامل طراحی و محاسبه تجهیزات و نظارت یا اجرای تاسیسات سرمایشی - گرمایشی- آبرسانی _ فاضلاب _ آتش نشانی و تهویه ساختمانهاست
که البته شاید در واقع با درس خوندن کمتر از پنجاه درصد انچه که لازمه را یاد بگیرین و بقیه شو باید با تجربه بدست بیارین
شما اگر در مورد کلمه تاسیسات مکانیکی سرچ کنین اطلاعات کاملتری از انچه من گفتم بدست میارین
اگه سوال مشخصی داشتین من درخدمتم...

mojtaba-enghelab

عضو جدید
خوب تا اندازه زیادی از اسمش معلومه
شامل طراحی و محاسبه تجهیزات و نظارت یا اجرای تاسیسات سرمایشی - گرمایشی- آبرسانی _ فاضلاب _ آتش نشانی و تهویه ساختمانهاست
که البته شاید در واقع با درس خوندن کمتر از پنجاه درصد انچه که لازمه را یاد بگیرین و بقیه شو باید با تجربه بدست بیارین
شما اگر در مورد کلمه تاسیسات مکانیکی سرچ کنین اطلاعات کاملتری از انچه من گفتم بدست میارین
اگه سوال مشخصی داشتین من درخدمتم...

خب منی که کاردانی نقشه کشی میخونم.کارشناسی تاسیسات حرارتی میتونه گزینه خوبی برام باشه؟؟
به نظر شما من که کاردانیم تاسیسات نبوده میتونم خودمو به بچه های دیگه برسونم! ؟
رقابت کارشناسی تاسیسات در کنکور چطوره؟

ا.حبیب زاده

عضو جدید
سلام دوستان و مهندسین عزیز.. میخام پکیج و رادیاتور بخرم . چه مارکی بگیرم خوبه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید . فقط اگه ممکنه سریعتر چون تو همین روزا میخام بخرم.

moatamed

کاربر ممتاز
سلام دوستان و مهندسین عزیز.. میخام پکیج و رادیاتور بخرم . چه مارکی بگیرم خوبه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید . فقط اگه ممکنه سریعتر چون تو همین روزا میخام بخرم.
سلام
البته ممکنه نظر دوستان غیر از این باشه یا تبلیغ حساب بشه...
رادیاتور به نظر من فقط مدل ترمو ایران رادیاتور
پکیج همه برندها مثل همه چون همه مونتاژ کننده ان ولی فرولی خیلی عالیه و بعدش هم بوتان و ایران رادیاتور هم مناسبند

moatamed

کاربر ممتاز
خب منی که کاردانی نقشه کشی میخونم.کارشناسی تاسیسات حرارتی میتونه گزینه خوبی برام باشه؟؟
به نظر شما من که کاردانیم تاسیسات نبوده میتونم خودمو به بچه های دیگه برسونم! ؟
رقابت کارشناسی تاسیسات در کنکور چطوره؟

متاسفانه من در زمینه این سوالات شما اطلاعات کافی ندارم اگه بقیه دوستان اطلاعاتی دارن یفرمایند

katolbashi

عضو جدید
نصب پنل های خورشدی

نصب پنل های خورشدی

سلام دوستان

من از یکی از دوستان تاسیساتیم شنیدم که الان دوره های نصب پنل های خورشدی برای مهندسان تاسیسات یرگزار میشه کسی اطلاع داره که کجا میتوان در این دوره ها شرکت کرد؟

akparas

عضو جدید
جزوه نقشه کشی تهیه مطبوع و نقشه کشی حرارت مرکزی با آب گرم

جزوه نقشه کشی تهیه مطبوع و نقشه کشی حرارت مرکزی با آب گرم

سلام خدمت دوستان کسی جزوه ای ، مقاله ، کتابی در مورد این درس ها نداره؟؟؟؟؟؟
نقشه کشی تهویه مطبوع و نقشه کشی حرارت مرکزی :(
خیلی لازم دارم

mojtaba-enghelab

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه بگه برا کنکور کارشناسی تاسیسات چه کتابی برا سیستم های کنترل تاسیسات مناسبه ؟؟؟؟

اطلاعات کافی ندارم

a_r_elhamnia

عضو جدید
با سلام
من دنبال نقشه تاسیسات یک هتل بالای 20 طبقه هستم
دوستان اگر اطلاعی دارند راهنمایی کنند با تشکر

saebirani

عضو جدید
پرسش

پرسش

مقایسه سیستم مینی چیلر و داکت اسپلیت برای ساختمان مسکوپرسشنی؟

keihancpu

عضو جدید
سلام دوستان خوب تاسیساتی
عزیزان من کارشناسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و برودتی دارم
میخوام واسه نظام مهندسی امتحان بدم
اول اینکه باید 3 سال از مدرک بگذره ؟ من مدرکمو شهریور 91 گرفتم
بعدش اینکه باید چیکار کنم ؟ عضو شم بعد امتحان میدم؟ازمونش چندوقت یه باره ؟
نمیشه توی دو شهر عضو بود ؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود
دنبال یک سری منابع برای بررسی commercial kitchen ventilation هستم کسی میتونه کمک کنه لطفا

moatamed

کاربر ممتاز
سلام دوستان خوب تاسیساتی
پیشاپیش ممنون از پاسختون
سلام
به این تاپیک برین بخشی از جواباتون اونجا هست
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/609167-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%85%D9%87%D9%85%C2%BB%C2%BB%C2%BB%C2%BB%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B6%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C?p=7862336&viewfull=1#post7862336

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوب تاسیساتی
پیشاپیش ممنون از پاسختون

سلام.

هر سال دوبار امتحان میگیرن.

حدودا آذر و خرداد امتحانش هست.

تو دو شهر نمیشه عضو شد ولی جابه جایی میشه صورت بگیره.

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png
سلام به همگی
برا پروژه پایانیم که در مورد سیستم گرمایشی و سرمایشیه یه مجتمع مسکونی یا تجاری با سیستم تهویه مرکزی نیاز به کمک دارم . ترجیحا اگر کسی از دوستان فرصتشو داشته باشه و کل کارای پروژمو برام انجام بده حاضرم یه مبلغی به عنوان حق الزحمه تقدیم کنم. همونطوری که گفتم پروژه مربوط به طراحی و محاسبه بار گرمایی و سرماییه یه مجتمع تجاری یا مسکونی هستش که حداقل هفت طبقه و هر طبقه حداقل 4 واحدو شامل بشه لازمه بگم محاسبات باید جدا گانه با دست و همچنین بوسیله نرم افزار کریر انجام بشه. دوستانی که تمایل دارن تو پیج خصوصی پیام بذارن برام​

silverman24

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه حق الزحمه طراحی در دفاتر مهندسی رو دقیقا چه کسی (دفتر یا نظام مهندسی) باید بده؟ و زمان پرداختش کیه؟ (بعد از تایید نقشه یا زمان دیگه)

sabu

عضو جدید
سلام-وقت همگی بخیر
چندتا سوال داشتم درباره سرویس موتورخانه.دوستان اگر کسی چیزی بلده بگه.
چندتا عکس میذارم لطفا بهم بگید این شیرهایی که دورشون خط کشیدم کاربردش چیه؟
.یه شیر قبل از پمپ، یه شیر بعد از پمپ،و یک شیر هم روی لوله روبروی پمپ.ببخشید کامل توی عکس نیفتاده....میشه یه نفر توضیح کامل بده این شیرها کی باید باز و یا بسته باشند.
با تشکر از همگیمشاهده پیوست motorkhune.rar

moatamed

کاربر ممتاز
سلام-وقت همگی بخیر
چندتا سوال داشتم درباره سرویس موتورخانه.دوستان اگر کسی چیزی بلده بگه.
چندتا عکس میذارم لطفا بهم بگید این شیرهایی که دورشون خط کشیدم کاربردش چیه؟
.یه شیر قبل از پمپ، یه شیر بعد از پمپ،و یک شیر هم روی لوله روبروی پمپ.ببخشید کامل توی عکس نیفتاده....میشه یه نفر توضیح کامل بده این شیرها کی باید باز و یا بسته باشند.
با تشکر از همگیمشاهده پیوست 224418

سلام
در پاسخ پیام خصوصی که فرستاده بودین توضیخاتی دادم اگه نیاز به توضیح بیشتر بود در خدمتم