تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

m_h_foroughi

عضو جدید
در مورد مهندسی تاسیسات هر که سوال داره بپرسه تا انجایی که اطلاعاتم برسه جواب میدم

amirkhan2

عضو جدید
در مورد مهندسی تاسیسات هر که سوال داره بپرسه تا انجایی که اطلاعاتم برسه جواب میدم

سلام. پروژه پایان نامه من در مورد طراحی پیش گرمکن مازوت جهت سوخت مشعل می باشد لطفا در صورت امکان در مورد خواص مازوت و انتقال حرارت در لوله ها و... مرا راهنمایی کنید

m_h_foroughi

عضو جدید
جواب سوال

جواب سوال

سلام. پروژه پایان نامه من در مورد طراحی پیش گرمکن مازوت جهت سوخت مشعل می باشد لطفا در صورت امکان در مورد خواص مازوت و انتقال حرارت در لوله ها و... مرا راهنمایی کنید
salam
dar morede khavase mazot : mazot ye madeyi hastesh ke az naft be dast miyado arzeshe hararatiye ziyadi dare vali nesbate be gazo gazoil kamtare alan arzeshe hararatisha nemidonam vali maziyati ke dare ine ke kheili arzone va jahayi ke gazo gazoil nemishe estefade kard morede masraf gharar migire va yeki badterin eybesham ine ke be sorate jamed dar miyad pass ma bayad ye jori garmesh konim
garm kardanesh bastegi be sistem mojod to onja dare masalan jayi ke sisteme bokhar darim mitonim az bargashte khate condasemon in garma ra begirimya be vasileye hiterhaye barghi ke to in srate hazineye bargh bala mire
albate shoma mitonid dar morede mashaalhayi ke to in sistem estefadfe mishe atellaate khobi begirid
enteghal hararat to loleha man nemidonam dar mored che chizish mikhayd dar morede chegonegi mohasebeye talafatesh ya ayegh bandi ya zarib hararate lolehaye mokh talef va ................

rasoul.b

عضو جدید
کار کرد دیفیوزر

کار کرد دیفیوزر

سلام اگه میشه سایتهایی در مورد پمپ وکمپرسور به من معرفی کنین

ممنون;)

abolghasem_eng

عضو جدید
سلام .
آقا من فارغ و تحصیل جامدات هستم . می خواهم در محل هایی که بچه های سیالات را
می خواهند استخدام بشم ...
می خوام بدونم چه اطلاعات کاربردی را با ید بدونم و آن اطلاعات را از چه کتابی و چه منبعی
می تونم بدست بیارم خیلی ممنونت می شم اگه کمکی بتونی بکنی;)

s_milanian

عضو جدید
تهويه مركز معاينه فني خودرو

تهويه مركز معاينه فني خودرو

با سلام
راهنمائي مي خواستم در مورد تهويه مركز معاينه فني با 7 خط معاينه خودروهاي سواري، سوله به ابعاد 30*35 متر با ارتفاع 5/3 متر ، البته به جز استفاده از اگزوز فن

hesam.m

عضو جدید
جواب سوال

جواب سوال

سلام .
آقا من فارغ و تحصیل جامدات هستم . می خواهم در محل هایی که بچه های سیالات را
می خواهند استخدام بشم ...
می خوام بدونم چه اطلاعات کاربردی را با ید بدونم و آن اطلاعات را از چه کتابی و چه منبعی
می تونم بدست بیارم خیلی ممنونت می شم اگه کمکی بتونی بکنی;)

از کتاب ( محاسبات تاسیسات ساختمان ) ترجمه مهندس سید مجتبی طبا طبائی در مورد آب رسانی و گاز رسانی و حرارت مرکزی و تهویه میتونه کمکتون کنه و برای تبرید از کتاب ( اصول تبرید ) مترجم : مهندس اصغر حاج سقطی .

البطه کتابهای زیادی هست اما این دو کتاب کاملتر و مناسب تره

amanj666

عضو جدید
طراحی فنهای سانتریفوژ

طراحی فنهای سانتریفوژ

سلام. در مورد طراحی فنهای سانتریفوژ اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم .:)

آخرین ویرایش:

abbas-s

عضو جدید
پمپ سیرکولاتور موتورخانه معمولی

پمپ سیرکولاتور موتورخانه معمولی

آقا سلام من حسابی گیج شدم برای یک ساختمان 4 طبقه که هر طبقه مساحتش 170 متر باشه چه پمپ سرکولاتوری مناسب هست ( برای شوفاز خانه) ... دبی چند ؟ هد چند ؟ و غیره ....... اصلا میشه یه پمپ خوب معرفی کنید خیلی ممنون

شرقی

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
من در حال طراحی تاسیسات یک مجتمع هستم وفاصله موتورخانه تا محل طراحی شده حدودا 10 متر می باشد( یعنی موتورخانه اتاقک 3*4 خارج از ساختمان میباشد)برای جلوگیری از اتلاف حرارت لوله های آب گرم و رادیاتورها چه روشی پیشنهاد می کنید ؟

pezhvak

عضو جدید
چطور می تونم یک نقشه کامل تاسیساتی شامل چیلر( در سرمایش) برج خنک کن موتورخانه گرمایش و سیستم اطفائ حریق را با هم در یک نقشه داشته باشم

m_h_foroughi

عضو جدید
سلام
شرمنده دیر جواب دادم
برا انتخاب پمپ اصلی ترین چیز هد پمپ و دبی اونه
بعدشم نگفتی سیستمت باز یا بسته
(0پمپ سیرکوله برای اب مصرفی یا گرمایش)؟
شما اول افت فشار حساب کن و بعد هد پمپ که فکر میکنم حدود 12متر بشه را تو نمودار یا کاتالوگ پمپ بذار مدل پمپ بدست مییاد
اگه پول داری دانفوس بذار اگه نمی خوای زیاد خرج کنی پمپ ایران بذار

m_h_foroughi

عضو جدید
چطور می تونم یک نقشه کامل تاسیساتی شامل چیلر( در سرمایش) برج خنک کن موتورخانه گرمایش و سیستم اطفائ حریق را با هم در یک نقشه داشته باشم
salam
age dir shod sharmande
man in naghsheha ra daram vali etfae harigh nadare,albate escanesham nadaram ke bekham mail konam age bekhahi mitonam adres bedam biyay begiri
ya ali;)

m_h_foroughi

عضو جدید
با سلام
راهنمائي مي خواستم در مورد تهويه مركز معاينه فني با 7 خط معاينه خودروهاي سواري، سوله به ابعاد 30*35 متر با ارتفاع 5/3 متر ، البته به جز استفاده از اگزوز فن
salam
man rahe dige be maghzam nemirese age shoma peada kardi mamnon misham dar ekhtiyare manam gharar bedi
ya ali:)

Alia-M

عضو جدید
salam man mikhastam bedoonam ke rahi hast ke man tamame masaele marboot be design "fire fighting equipments" , "Drainage systems" , "HVAC" ro ba khoondane hand book ya har raveshe digei sari yad begiram.man zamine karim mashin sazi boode.alan bayad karamo avaz konam.

barooni

عضو جدید
پمپ

پمپ

باسلام

منفي كه در خلا كار ميكنندداريد برايم بفرستيد suction لطفا اگر اطلاعاتي در مورد پمپهاي

با تشكر​

m_h_foroughi

عضو جدید
آقا سلام من حسابی گیج شدم برای یک ساختمان 4 طبقه که هر طبقه مساحتش 170 متر باشه چه پمپ سرکولاتوری مناسب هست ( برای شوفاز خانه) ... دبی چند ؟ هد چند ؟ و غیره ....... اصلا میشه یه پمپ خوب معرفی کنید خیلی ممنون
salam
agha man rasti yada raft behet begam debi ra chejori mohasebe koni
shoma zarfiyate harartita be btu tabdil kon baad baraye garmayesh bar 10000 taghsim kon &baraye sarmayesham be 5000 taghsim kon badesh dakhele nemodare pomp kon modelesh dar miyad albate taghsim ke mikoni bar hasbe gpm dar miyad ke bayad tabdil be m^3 beokon
headesham bayad =tole akharin masraf konnande*1.5*2.5/100
age kar dashti bazam bepors khoshhal misham betonam komaket konam
ya ali;)

m_h_foroughi

عضو جدید
salam man mikhastam bedoonam ke rahi hast ke man tamame masaele marboot be design "fire fighting equipments" , "Drainage systems" , "HVAC" ro ba khoondane hand book ya har raveshe digei sari yad begiram.man zamine karim mashin sazi boode.alan bayad karamo avaz konam.
salam
nemidonam betoni yad begiri ya na vali age kelasesha sherkat koni ham zodar yad migiri ham behtar mifahmi
albate kellashaye moaatabar vali age khodetam bekhay yad begiri kari nadare vali kheili vaghteta migire
bbadesham bayad englishet khob bashe
ya ali;)

Alia-M

عضو جدید
salam
nemidonam betoni yad begiri ya na vali age kelasesha sherkat koni ham zodar yad migiri ham behtar mifahmi
albate kellashaye moaatabar vali age khodetam bekhay yad begiri kari nadare vali kheili vaghteta migire
bbadesham bayad englishet khob bashe
ya ali;)

merc az javabetoon. rastesh man dubai zendegi mikonam inja kelasi moteasefane nist agaram bashe kheili geroone man nemitoonam beram .man to ye sherkate englisi kar mikonam alan. zabanam khoobe moshleli nadaram.man bayad karamo har che zoodtar avaz konam inja vali kari ke be zamine kari man bokhore aslan nist.chon inja jaye sanati nist ke.bishtare kara businesse ke man motenaferam tanha chizi ke alage daram kar to sherataye oil ana gase ke hame sherataye inja ya sabege kari too hamoon zamine mikhan ya fresh graduate migiran tagriban hame sherkataye oil and gaso emtehan kardam vali nashod).tanha shanse man raftan too kare tasisatie hala agar mitoonam az rooye ketab yad begiram vagean bayad zoodtar shooroo konam.man dokhtare bahooshiam

mahdi_ghaemi

عضو جدید
سلام خدمت دوست عزیز

سلام خدمت دوست عزیز

میخواستم در باره رسوب زدایی لوله های شوفاژ (کلا لوله های آبگرم ) توضیح بدین که چه روشی مناسب است
دوم اگر درباره مشعلهای گازی منبعی سراغ داری معرفی کن
ممنون

فرهاد فروتن

عضو جدید
سلام نحوه محاصبه قطر لولهای اسپیلیت وحجم مخزن سپتیک تانک چگونه است( مرجعی سراغ دارید)
ممنونم:):)

علی الوردی

عضو جدید
اطلاعاتی درباره کمپرسورهای scrool

اطلاعاتی درباره کمپرسورهای scrool

سلام خسته نباشید
ببخشید من یک درخواست دارم نه سوال با عرض معذرت
اگه اطلاعاتی در مورد کمپرسورهای سکرال داری scrool لطفا برای من بفرست
یا یک سایت به من معرفی کن ممنون ومتشکر

m_h_foroughi

عضو جدید
سلام خسته نباشید
ببخشید من یک درخواست دارم نه سوال با عرض معذرت
اگه اطلاعاتی در مورد کمپرسورهای سکرال داری scrool لطفا برای من بفرست
یا یک سایت به من معرفی کن ممنون ومتشکر[/quot

سلام
شرکت بیتزل المانی الان یکی از بهترین شرکتایی هست که داره کار میکنه شما میتونید اگه زبانتون قوی هست به سایت شرکتش بری ولی اگه در مورد کارکردش میخوای به کتاب ashreیا dosat مراجعه کنید اگرم توضیح مختصر می خواید من براتون بفرستم
یا علی;)

m_h_foroughi

عضو جدید
میخواستم در باره رسوب زدایی لوله های شوفاژ (کلا لوله های آبگرم ) توضیح بدین که چه روشی مناسب است
دوم اگر درباره مشعلهای گازی منبعی سراغ داری معرفی کن
ممنون
سلام
در مورد مشعل که کتاب زیاد ولی اگه کتاب درس فنی نظام قدیم سال دوم یا سوم پیدا کنید خوبه اگرم نه که کتاب تاسیسات حرارتی سال سوم هنرستان یا کتاب تاسیسات دکترطباطبایی

m_h_foroughi

عضو جدید
سلام نحوه محاصبه قطر لولهای اسپیلیت وحجم مخزن سپتیک تانک چگونه است( مرجعی سراغ دارید)
ممنونم:):)

salam
dar morede ghotre lole ke khode sherkat hesab mikone ehtiyaj be hesab kardan nadare vali age mikhay khodet yad begiri lolekeshi sard khoneha ra bayad beri donbalesh ke to ketabe dossat neveshte

ya ali :) dar mored entekhb va hajm septikk tank etellate daghighi nadaram sharmande

m_h_foroughi

عضو جدید
salam
khob age mikhayd ketab moaarefi konam pas bayad ketabi mooarefi konam ke onja bashe man aval beheton pishnahad midam ke ketbe roy.j.dossat ra bekhonid badesham ketabe ashre ke har dotashon ketabhaye madaran vali baadesh age khastid takhasositar kar konid dige bayad taiiin konid garmayesh kar mikonid ya na tabrid ke onja aksaran ba tabrid saro kar daran age khastid bazam mitonam komaketon konam khoshhal misham
ya ali;)