تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

vahid.sangkoobi

عضو جدید
نقشه بازو بستن گیربکس پراید

نقشه بازو بستن گیربکس پراید

با تشکر از دوستان خوب لطفا لینک نقشه گیربکس پراید 84 

s872811

عضو جدید
کمک از دوستان برای نصب ادامز

کمک از دوستان برای نصب ادامز

با سلام.
نصب ادامز پدرمو دراورد!هر چی نصب میکنم در مورد لایسنس خطا میده.دو تا گیر اوردم ،ویندوز عوض کردم،موقع نصب هیچ مشکلی نداره ولی موقع اجرا .سعی میکنم متن خطا رو بیارم.کسی میتونه راهنماییم کنه؟ممنونم.

MSC_LICENSE_FILE=C\Documents and
Setting\Administrator\My Documents\license.dat

Unable to locate a license entry for adams view(10107)

The license server may be unavailable
verify that your license server at FLEXlm version

mohammad-kh.

عضو جدید
کمک در مورد نرم افزار working mode 4D

کمک در مورد نرم افزار working mode 4D

من در آوردن قطعه مدل سازی شده در solidworks به working model با error زیر مواجه شدم
make sure it was saved in shaded mode and created in solidworks 97plus or later
اما من هم به صورت shaded mode ذخیره کردم هم از ورژن های 2009 و 2010 solidworks استفاده کردم
اگهکمکم کنید که چطور مدل SOLIDWORKS را به WORKING MODEL بیارم ممنون میشم
با تشکر

momo_lavish

عضو جدید
با سلام دوستان من سه سری دیتا به صورت عددی دارم چطور میتونم نمودار سه بعدیشو در مطلب رسم کنم؟

hasht

عضو جدید
سلام
بچه ها من وقتی تو کتیا می خوام 2 تا یا بیشتر صفحه طراحی باز کنم جز یکیش بقیه بازنمیشه(بازمیشه ها ولی صفحه تار میاد که توش هیچی نیست)
البته هر کدوم از صفحه ها رو که بزرگش می کنم نشون میده منتها عوضش قبلیه دیگه نشون نمیده و مثل اونیکی صفحه ها تار میشه!
لپ تاپمو تازه خریدم که cpu core i7 و گرافیکش 1گیگه(asus N53 sv)
البته 2 تا گرافیک داره که یکیش واسه کارای معمولیه یکیشم وقتی نیاز به گرافیک بالاست مورد استفاده قرار می گیره
دقیقا همین رو به لپ تاپ دوستم که اکثر سخت افزاراش از مال من پایین تره زدم بدون ایراد کار کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید

hasht

عضو جدید
سلام
بچه ها من از اینترنت آنتی ویروس آویرا رو دانلود کردم بعدش چون به شکل image بود رایت به cd تا از cd نصب کنم
وقتی رایت کردم چون rar بود extract کردم بعدش آخر سر که خواستم نصبش کنم یه فایل باز میشد که می گفت با چی باز میکنی؟!!
دقیقا مثل اهنگی که میخوایم باز کنیم و میگه با کدوم باز میکنی(kam player یا winamp یا jet audio یا ...) اینم میگفت با چی باز میکنی ولی با این تفاوت که گزینه هاش همین برنامه های آهنگ یا pdf یا word بود که اصلا ربطی ندارن بهش
معمولا باید install که میکردم باز میکرد ولی نکرد خواهشا راهنماییم کنید
ممنون میشم​

reza_pa48

عضو جدید
سلام
دوستان می دونید برای تحلیل و شبیه سازی دندانه های چرخ دنده مارپیچ از چه نرم افزاری باید استفاده کرد؟
راهنمایی می فرمایید؟

1818

عضو جدید
کتیا

کتیا

با سلام.من pdf اموزش کتیا رو میخوام باید از کجا دانلود کنم من تازه واردم لطفا راهنماییم کنید باتشکر....:)

anishtain4

عضو جدید
سلام
بچه ها من از اینترنت آنتی ویروس آویرا رو دانلود کردم بعدش چون به شکل image بود رایت به cd تا از cd نصب کنم
وقتی رایت کردم چون rar بود extract کردم بعدش آخر سر که خواستم نصبش کنم یه فایل باز میشد که می گفت با چی باز میکنی؟!!
دقیقا مثل اهنگی که میخوایم باز کنیم و میگه با کدوم باز میکنی(kam player یا winamp یا jet audio یا ...) اینم میگفت با چی باز میکنی ولی با این تفاوت که گزینه هاش همین برنامه های آهنگ یا pdf یا word بود که اصلا ربطی ندارن بهش
معمولا باید install که میکردم باز میکرد ولی نکرد خواهشا راهنماییم کنید
ممنون میشم​

از کجا دانلود کردی؟ و پسوند فایل دقیقا چی بود؟ فایل اولیه که دانلود کردی.
ضمنا برای نصب فایل های image مثل iso بهترین راه استفاده از برنامه های درایو مجازی مثل daemon tool هست که از اکثر سایت های دانلود فارسی می تونی دانلود کنی. احتیاجیم به رایت زدن نداره

element

عضو
تحلیل با انسیس (خیلی فوری)

تحلیل با انسیس (خیلی فوری)

سلام، دوستان کسی میتونه برای تحلیل یک تیر که تحت وزن خودش روی تکیه گاهاش قرار گرفته با کمک نرم افزار انسیس بهم کمک کنه(نمی دونم چه جوری اثر وزن را وارد کنم) ممنون/ خیلی فوریه

smmoosavian

عضو جدید
یک سایت بی نظیر با هزاران قطعه و مجموعه رایگان
حتما توی این سایت عضو بشید
www.grabcad.com

توی این سایت شما می تونید مدل های نرم افزاری رو به صورت رایگان دانلود کنید و یا خودتون مدل های رایگان رو توی این سایت آپلود کنید

hossein21

عضو جدید
کتاب هاشم صدرایی

کتاب هاشم صدرایی

سلام
اگر کسی میتونه کمکم کنه من کتاب هاشم صدرایی رو می خوام بخرم اما توی شهرمون هر چی کتاب فروشی بود رفتم ندارنش .........................
مرسی

hossein21

عضو جدید
سلام به بچه های مالک اشتر ی
با رشته مکانیک ماشین آلات کشاورزی کسی میتونه توی مالک اشتر مواد مرکب یا تسلیحات قبول بشه
و مصاحبش به مشکل نمیخوره
مرسی

ravaji

عضو جدید
سلام

دوستان و مخاطبین محترم سایت برای مشاهده مطالل آموزشی مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار آباکوس از سایت http://ravaji.com بازدید و نظرات خود را مطرح فرمائید.

تاکنون مطالبی در خصوص آشنایی با محیط نرم افزار، مدل کردن قطعات سه بعدی ، بررسی تخصصی روشهای explicit و implicit، مدلسازی فنر و دمپر و در آخرین مطلب مدلسازی ترک بحث و بررسی شده است.

امیدوارم مفید باشد

پارسا سرلک

عضو جدید
سلام دوستان.
کسی می تونه یه نرم افزار تحلیل مبدل های حرارتی و انتقال حرارت معرفی کنه.؟

beep2000

عضو
سلام.
هیچ کسی اینجا نیست که یه تاپیک برای Working model راه بندازه!
خیلی برنامه ی خوبیه و من هم به شدت لنگشم!

hamideh**

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/image/png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABIAAAASCAIAAADZrBkAAAAAsElEQVQoka3SwQ3DIAyF4X+TiGuvHqBTsIJ38gBsw07u4SFEpQjaqsiXRPnybAD+tTK66ktjPupDKdPxRqlXTTjjaepV0yOhUTqesJOap1HSY6SZD3kMHL15jIJGSfOdUUijjKkgPTTqfWBG77xvhqS5er5h09xIOKTN45pSJdP7aTOFG0Ul83iykyyXa71iZ2lhFqYTWN9LbpcbbvIWpkfg3Gqkj6/d1n+dAjeN/Lxe+sXBw9W158QAAAAASUVORK5CYII=Salam –man mikham baraye arshad sakhto tolid bekhonam vali ghablesh mikhastam ye poroje khoob dar morede in reshte anjam bedam. Kasi mitone mano komak kone mesle ye ostado ke ghadam be ghadam rahnamayi kone​

h khan

عضو جدید
سلام
من یه نرم افزار pro engineer نصب کردم ولی اجرا نمیشه تو آخرین مرحله کرک مشکل داره
کسی هست که با این نرم افزارکار کرده باشه به من بگه چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehran.eng

عضو جدید
solid works یا catia

solid works یا catia

سلام
دوستان من می خوام واسه طراحی قالب های پلاستیکی یک کدوم از این دو برنامرو رو یاد بگیرم برای طراحی قالب برای دستگاه سی ان سی
خودم از محیط solid works خوشم میاد
نظر شما کدوم هست + دلیل؟
مجتمع فنی نیاوران این آموزشا رو داره ؟
مرسی

mani_hs

عضو جدید
نرم افزارماگما

نرم افزارماگما

سلام کسی آموزش اینو داره کمکم کنه؟>

reza13678

عضو جدید
کمک سوالی در مورد گمبیت gambit

کمک سوالی در مورد گمبیت gambit

طوری میشه برای یک صفحه دو تا شرایط مرزی تعریف کرد؟
مثلا از یه دهانه یه استوانه شرایط ورودی هوا و متان دارم
حالا میخوام اینا تو گمبیت تعریف کنم
یعنی 2 تا شرایط velocity inlet قرار بدم ولی وقتی تو گمبیت تعریف میکنمتو نرم افزار fluent در قسمت boundary فقط یه ورودی میاره.
حالا من چطوری این مشکل را رفع کنم
اینم ایمیلمه تو را خدا سریع کمک کنید

تذکر درج میل در پست خلاف مقررات تالار می باشد
در رعایت قوانین کوشا باشیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

m_m_mohandes

عضو جدید
من لینک دانلود نرم افزار
[h=2]working model 4D[/h]را می خواهم کسی میتونه من را کمک کنه؟

mosafer1375

عضو جدید
درخواست آموزش برنامه surfcam

درخواست آموزش برنامه surfcam

باسلام می خواستم بدونم از دوستان کسی هست که آموزش کامل از برنامه surfcam رو داشته باشه اگه کسی داره اینجا بزاره ممنون

v2012

عضو جدید
طراحی و آنالیز چرخدنده خورشیدی با catia

طراحی و آنالیز چرخدنده خورشیدی با catia

سلام دوستان
من برای پروژه پایانی باید یک چرخ دنده خورشیدی رو با کتیا طراحی کنم (طراحی با بررسی نیروهای وارده و آنالیز کامل چرخدنده). قبلا چرخدنده ساده رو با کتیا طراحی کردم ولی نمیدونم برای چرخدنده خورشیدی باید چه کار کنم؟ باید از کجا شروع کنم؟ اصلا اطلاعات کامل یک چرخدنده خورشیدی رو (مثلا اندازه و قطر و جنس و.... ) از کجا باید گیر بیارم؟ و توی کدوم محیط کتیا بهتره طراحی و آنالیز بشه یا اصلا منبعی درباره این موضوع هست ؟
کسی میتونه کمکم کنه ؟ ممنون.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام
دوستان من می خوام واسه طراحی قالب های پلاستیکی یک کدوم از این دو برنامرو رو یاد بگیرم برای طراحی قالب برای دستگاه سی ان سی
خودم از محیط solid works خوشم میاد
نظر شما کدوم هست + دلیل؟
مجتمع فنی نیاوران این آموزشا رو داره ؟
مرسی
برای کاربری شما نرم افزار کتیا و محیط های کاری Generative Shape design و mold tooling design مناسب تر می باشد گرچه solidworks هم قابلیت طراحی قالب های تزریق پلاستیک ساده را دارد. تا جایی که بنده اطلاع دارم مجتمع فنی دوره طراحی قالب در کتیا را ندارد.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام، دوستان کسی میتونه برای تحلیل یک تیر که تحت وزن خودش روی تکیه گاهاش قرار گرفته با کمک نرم افزار انسیس بهم کمک کنه(نمی دونم چه جوری اثر وزن را وارد کنم) ممنون/ خیلی فوریه
برای اعمال نیروی جاذبه از این مسیر استفاده کنید:
Solution > Define Loads > Apply > Structural > Inertia > Gravity
...
توجه: حتماباید چگالی را معین کرده باشید از این مسیر:

Preprocessor > Material Props > Material Models > Structural > Linear > Density