تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

miladmech

عضو جدید

سلام
از دوستان عزيز خواهش داريم كه سوال ها و درخواست هاتون رو اينجا مطرح كنيد ( در صورت مشاهده ي هرگونه تاپيك مبني بر درخواست و سوال در تالار ، بدون اطلاع قبلي حذف خواهد شد)
با تشكر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jalal1844

عضو جدید
بهترین نرم افزار جهت طراحی تاسیسات برودتی و حرارتی؟؟

mechvacr

عضو جدید

بستگی داره ه کاری بخواین انجام بدین و هدفتون چی باشه!
برای محاسبات بارحرارتی و برودتی > Carrier - RHVAC - CHVAC - CARMEL - Block Load & ... و نرم افزار فارسی "مه کیان"
طراحی کویل های حرارتی و برودتی > Coil Design
طراحی سیکل تبرید تراکمی > Solkane
طراحی و محاسبه تجهیزات > Cool Pack
محاسبه سیستمهای سردخانه > Refrig Box
و ده ها نرم افزار دیگه در زمینه های تهویه مطبوع ( نرم افزارهای سایترومتریک) و طرای کانال و ...

موفق باشید

امین قیاسی 1986

عضو جدید
تاپيك سوال و درخواست ( پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

تاپيك سوال و درخواست ( پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

سلام
تاپيك مهم ميشود

آخرین ویرایش:

sepehrved

عضو جدید
اين تاپيك منو لطفا تاييد كنيد
مربوط به نرم افزار EES است

mohsen1031

عضو جدید
نرم افزار تخصصی رول فرم

نرم افزار تخصصی رول فرم

سلام. لطفا نرم افزار تخصصی رول فرم را به من معرفی نمایید-با تشکر

webcam

عضو جدید
بستگی داره ه کاری بخواین انجام بدین و هدفتون چی باشه!
برای محاسبات بارحرارتی و برودتی > Carrier - RHVAC - CHVAC - CARMEL - Block Load & ... و نرم افزار فارسی "مه کیان"
طراحی کویل های حرارتی و برودتی > Coil Design
طراحی سیکل تبرید تراکمی > Solkane
طراحی و محاسبه تجهیزات > Cool Pack
محاسبه سیستمهای سردخانه > Refrig Box
و ده ها نرم افزار دیگه در زمینه های تهویه مطبوع ( نرم افزارهای سایترومتریک) و طرای کانال و ...

موفق باشید
آموزش نرمافزار chvac , rhvac رو اگه داری زحمت میکش برام بذاری.

moahce

عضو جدید
سوال تاسیسات برودتی اسپلیت

سوال تاسیسات برودتی اسپلیت

میشه دقیقا بگین برای محاسبات فقط تاسیسات برودتی (اسپلیت) دقیقا از چه برنامه ایی میشه استفاده کرد ، من فقط برای منازل مسکونی می خوام یا اینکه برنامه ایی نیاز نداره و با دو تا فرمول و جدول و نمودار همه چی حله ؟؟؟
توی دفترچه های نظام مهندسی ساختمان من فقط مطالب زیر رو دیدم که به نظام ارائه میشه :

نوع كاربري ساختمان-تعداد افراد-نوع فعاليت افراد-حرارت محسوس Btu/Hr-حرارت نهان -SHR-حرارت توليد شده از وسايل -حرارت جذب شده از ديوارها Btu/Hr-حرارت جذب شده ازپنجره ها Btu/Hr-ميزان هواي تازه CFM-بار نهان- هواي محسوس تازه Btu/Hr-باركل Btu/Hr

میشه در این مورد هم توضیح بدین ، در ضمن می دونم که کتاب طباطبایی همشو توضیح داده ولی می خوام بدونم که اون چیزی که رایجه چه برنامه اییه؟

victor3

اخراجی موقت
این دیگه چه وضعیه چرا یه تاپیک که میزنم میگه باید تائید بشه تا بعد از تائید ارسال بشه بعدشم ارسال نمیشه .
این جوریش را دیگه ندیده بودیم.

آخرین ویرایش:

victor3

اخراجی موقت
ای مدیران گرامی پس کی آنلاین میشید و این تاپیک بنده را تائید میکنید .
این تاپیک که مهمشم کردید هم که دو هفتست داره خاک میخوره .

امین قیاسی 1986

عضو جدید
ای مدیران گرامی پس کی آنلاین میشید و این تاپیک بنده را تائید میکنید .
این تاپیک که مهمشم کردید هم که دو هفتست داره خاک میخوره .

سلام

تاپيك هاي شما تاييد شد
يه مطلبي هست كه بايد بدونيد
يه سري مسائل در تاييد شدن تاپيد ها نقش دارن كه بزودي زود به عنوان اطلاعيه براي اعضاي تالار مكانيك ارسال ميشه

hamid19395

عضو جدید
سلام

تاپيك هاي شما تاييد شد
يه مطلبي هست كه بايد بدونيد
يه سري مسائل در تاييد شدن تاپيد ها نقش دارن كه بزودي زود به عنوان اطلاعيه براي اعضاي تالار مكانيك ارسال ميشه
خب الان بفرمایید!چون من میبینم که مثلا در بخش کتابهای مکانیک تاپیکهایی که هم عنوان هم محتواشون فینگلیش هست زودتر از تاپیک من که توی لینک دانلود کتاب هست تایید میشه!وتا خودم به پیرجو نگم تایید نمیشه!
نمونه اش همون تاپیک با عنوان "kar"
خوشحال میشم شفاف سازی کنید!
جالبه که این تاپیک در بخش نرم ازفزارهای مکانیک ایجاد شده!!:surprised:قائدتا باید منتقل بشه و یک پست هم زده بشه که طبق قوانین عمل نکردید و تاپیکتون یا قفل شد یا منتقل شد یا یه همچین چیزایی
:surprised::surprised:
کد:
http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/j3ba3oyf24uhj3eaf5ds4q65rvacyriuku2xfrism4/mohandes!.JPG

آخرین ویرایش:

امین قیاسی 1986

عضو جدید
خب الان بفرمایید!چون من میبینم که مثلا در بخش کتابهای مکانیک تاپیکهایی که هم عنوان هم محتواشون فینگلیش هست زودتر از تاپیک من که توی لینک دانلود کتاب هست تایید میشه!وتا خودم به پیرجو نگم تایید نمیشه!
نمونه اش همون تاپیک با عنوان "kar"
خوشحال میشم شفاف سازی کنید!
جالبه که این تاپیک در بخش نرم ازفزارهای مکانیک ایجاد شده!!:surprised:قائدتا باید منتقل بشه و یک پست هم زده بشه که طبق قوانین عمل نکردید و تاپیکتون یا قفل شد یا منتقل شد یا یه همچین چیزایی
:surprised::surprised:
کد:
http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/j3ba3oyf24uhj3eaf5ds4q65rvacyriuku2xfrism4/mohandes!.JPG
سلام
لطفا يه سري به اطلاعيه ي مكانيك در بالاي صفحه بزنيد
راستي در بعضي موارد نادر ،شما تاپيك ميزنيد ولي زماني كه ما چك ميكنيم اثري از تاپيك شما نيست
من تايكي از سوي شما نديدم لطفا دوباره بزنيد

Fardin588

عضو جدید
سلام خسته نباشید
یک سوال فوق العاده مهم:
چطور میشه توی این اتوکد کفتی خط محور رسم کرد؟
لطفا راهنمایی کنید
فوری

48055

عضو جدید
از آقای قیاسی عزیز می خوام که یه تایپک مرجع solidworks ر هم راه اندازی کنن . این نرم افزار هم خیلی کاربر داره مطمئا باشید.

mirhamida

عضو جدید
دوست عزیز امیدوارم در نظم بخشیدن به این تالار موفق باشید، هر چند اگر شبانه روز هم اینجا کار کنید، بعید میدونم از ویروس "برای من هم بفرستید" راحت بشیم! خواهش مینکم که با این مورد حتما با دقت برخورد کنید.
یا دوستانی که اینجا رو با تجارت خونه اشتباه گرفته اند، و با علم و امکاناتی که خودشون هم مالک واقعی اون نیستند، می خوان توی یه همچین جایی حجره باز کنند.
به نظر من یه راه برای مقابله با این آفت اینه که شما و دیگر دوستان، اینگونه تاپیک ها و پست ها رو هر چند قدیمی، هر جا که دیدید، بلافاصله پاک کنید تا این الگو ، دیگه توی این تالار از بین بره.
هر عضوی هم که می خواد تجارت کنه، یا کاربر رو به سایت و وبلاگ خارج از اینجا بکشونه، بره جای مخصوصش، مثلا بازارچه، و اونجا هر جوری که می خواد، کار تجاری اش رو انجام بده.
ضمنا من فکر میکنم که اگه این تالار مدیران بیشتری داشته باشه، برای هیچ کس ضرری نداره.
دوستان خیلی خوبی مثل آقای جان نثاری و یا موسویان و چند دوست عزیز دیگه اینجا واقعا بدون چشم داشت دارن، بچه ها رو راهنمایی میکنن، اینها لااقل توی بخشهای خودشون یه اختیاراتی داشته باشند که کار شما هم سبک تر بشه.
حداقل جوری باشه که بچه بدونن که الگو اینها هستند و نه اونایی که فقط به فکر منافع خودشونن.
البته اینها رو گفتم که شما توی جلسات مدیریتی مطرح کنید وگرنه میدونم که اختیارات شما در این حد نیست.
باز هم سپاسگذارم و امیدوارم که موفق باشید و تالار منظم و مفیدی داشته باشیم.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
دوست عزیز امیدوارم در نظم بخشیدن به این تالار موفق باشید، هر چند اگر شبانه روز هم اینجا کار کنید، بعید میدونم از ویروس "برای من هم بفرستید" راحت بشیم! خواهش مینکم که با این مورد حتما با دقت برخورد کنید.
یا دوستانی که اینجا رو با تجارت خونه اشتباه گرفته اند، و با علم و امکاناتی که خودشون هم مالک واقعی اون نیستند، می خوان توی یه همچین جایی حجره باز کنند.
به نظر من یه راه برای مقابله با این آفت اینه که شما و دیگر دوستان، اینگونه تاپیک ها و پست ها رو هر چند قدیمی، هر جا که دیدید، بلافاصله پاک کنید تا این الگو ، دیگه توی این تالار از بین بره.
هر عضوی هم که می خواد تجارت کنه، یا کاربر رو به سایت و وبلاگ خارج از اینجا بکشونه، بره جای مخصوصش، مثلا بازارچه، و اونجا هر جوری که می خواد، کار تجاری اش رو انجام بده.
ضمنا من فکر میکنم که اگه این تالار مدیران بیشتری داشته باشه، برای هیچ کس ضرری نداره.
دوستان خیلی خوبی مثل آقای جان نثاری و یا موسویان و چند دوست عزیز دیگه اینجا واقعا بدون چشم داشت دارن، بچه ها رو راهنمایی میکنن، اینها لااقل توی بخشهای خودشون یه اختیاراتی داشته باشند که کار شما هم سبک تر بشه.
حداقل جوری باشه که بچه بدونن که الگو اینها هستند و نه اونایی که فقط به فکر منافع خودشونن.
البته اینها رو گفتم که شما توی جلسات مدیریتی مطرح کنید وگرنه میدونم که اختیارات شما در این حد نیست.
باز هم سپاسگذارم و امیدوارم که موفق باشید و تالار منظم و مفیدی داشته باشیم.

سلام
دوست عزیز از اینکه بفکر هستید ممنونم
یکی از مواردی که بشدت برخورد میشه همون چیز بود که اشاره فرمودید.
اگه شما هم مشاهده کردید لینک اون رو برای یکی از مدیرای تالار بگذارید که اصلاح بشه
در مورد اضافه شدن مدیر به تالار : در حال حاضر تنها مدیر فعال در تالار من هستم و تا کنون هم برای مرتب کردن تالار خوب پیشرفتم که انشاالله بهتر و بهتر هم میشه .

jnewdayson

عضو جدید
دوست عزیز، نمیدونم تا الان مشکلتون حل شده یا نه ولی خوب فکر کنم با روش زیر حل شدنی است.
LMTOOLS رو فعال کنید
تو تب Start/Stop/ Reread شما باید دو تا نرم افزار سالید و آباکوس رو داشته باشین
وقتی می خواین از آباکوس استفاده کنین سالید رو از باکس وسط پنجره انتخاب کنید و از آیکن های پایین اونو Stop کنین
سپس آباکوس رو انتخاب کنین و بترتیب
Stop
Start
Reread رو کلیک کنید.

setarehbaran

عضو جدید
شبیه سازی تونل در فلوئنت

شبیه سازی تونل در فلوئنت

سلام میخواهم با استفاده از فلوئنت یک تونل را با آلودگی های تولید شده و فن های مورد استفاده شبیه سازی کنم متاسفانه با وجود مقادیر بسیار اندک آلودگی و استفاده از فن های قوی فقط نشان می دهد که تونل پر از آلودگی است فضای تونل را fluid تعریف کرده ام که آیکونی برای انتخاب نوع سیال ندارد وقتی هم در fxed value هوا را می گذرم اصلا آلودگی ها نشان نمی دهد چکار کنم؟

SilliCONIC

عضو جدید
سلام
کسی هست که تونسته باشه متلب x.7 و سالیدورکس 2007 به بعد رو با ویژوال نسترن 2004 لینک کرده باشه؟!
اصلا امکان پذیر هست؟!

s_babazadeh

عضو جدید
نرم افزار ACME ART

نرم افزار ACME ART

سلام اگه کسی این نرم افزار رو بلده کمکم کنه

mahasty85

عضو جدید
حل معادله با نرم افزار مطلب

حل معادله با نرم افزار مطلب

سلام
بچه ها من بعنوان پروژه ، دنبال ي مقاله مي گردم كه توش معادله داشته باشه وبعد بايستي معادله رو با نرم افزار مطلب حل عددي كنم.
كسي هست كه كمكم كند.؟
باتشكر

mr.rohalamin

اخراجی موقت
ارور(Erroe) در فلوئنت (كمك لطفا!!!!)

ارور(Erroe) در فلوئنت (كمك لطفا!!!!)

سلام دوستان
دستم به دامنتون!
من هر وقت كه مي خوام يه ايرفويل رو توي فلوئنت در حالت ساب سونيك آناليز (ايتريشن) كنم اين ارور داده ميشه!
كسي مي دونه كه علتش چيه؟

shervin3619

عضو جدید
همه چیز در مورد فرترن (Fortran)

همه چیز در مورد فرترن (Fortran)

پاسخ به سوالات کد نویسی فرترن
نصب فرترن

sanjherland

عضو جدید
pdms 11.6?

pdms 11.6?

سلام به همه د.ستان
کسی کرک pdms 11.6 رو داره که رو ویندوز 7 -64 بیتی بشه نصب کرد؟

amin dd

عضو جدید
real flow

real flow

سلام
کسی میدونه real flow دقیقا کارش چیه و چطوری میشه یاد گرفت؟