به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز

حرفات 100 درصد تایید می شود
ادم باشعور به تو میگن کاملا منطقی و به دور از تعصب جواب عالیتو دادی ممنون

چرا یه عده اینقدر احساس حقارت و خود کم بینی نسبت به خودشون دارن؟

شرمنده تشکر ندارم ،ممنون ... واقعا نمیدونم چرا یه عده روشنفکری و به روز بودنو تو این میدونن که هرچی امریکا و انگلیس و ... میگن قبول کنن و تکرار .
حتی اگه اون حرف اشتباه باشه و توهین بهشون !

به عبارتی همونطور که گفتم به حرف اونا بیشتر از چشم خودشون اعتماد دارن ( بازم میگم کاری به اونایی ندارم که چشماشونو بستن و میگم نمیبینیم حرف من با اوناییه که میبینن ولی از ترس قضاوت مردم دیده خودشونو انکار میکنن )

متاسفم وقتی میبینم هرکی بیشتر به کشورش توهین میکنه بیشتر روشنفکرتر میشه !

.حسين

اخراجی موقت
شرمنده تشکر ندارم ،ممنون ... واقعا نمیدونم چرا یه عده روشنفکری و به روز بودنو تو این میدونن که هرچی امریکا و انگلیس و ... میگن قبول کنن و تکرار .

به عبارتی همونطور که گفتم به حرف اونا بیشتر از چشم خودشون اعتماد دارن ( بازم میگم کاری به اونایی ندارم که چشماشونو بستن و میگم نمیبینیم حرف من با اوناییه که میبینن ولی از ترس قضاوت مردم دیده خودشونو انکار میکنن )

باهات موافقم

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین دوست من من حتی اگر با مسولان کشورم و حکومت دشمن خونی هم باشم مملکتمو نمی فروشم .

اخه مگه میشه اونا دلسوز ما باشن.
حکایت دایه دلسوز تر از مادره مگه؟

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه ایران کشور پیشرفته ای هست پس چرا هر روز اوضاع مملکت بدتر از قبل میشه ؟
این امارایی که اعلام میشه همش دروغه
چیزی که میبینیم واقعیته دوست من

دوست من، من نگفتم از لحاظ تکنولوژی پیشرفته ایم گفتم از لحاظ علمی .
یعنی مثلا ما یه چیزو میتونیم به صورت تئوری مطرح کنیم ولی به خاطر تحریم و .... که خودت بهتر میدونی نمیتونیم به عملیش کنیم.

الان خیلی از نظریه هایی که اینجا شکل میگیرن وقتی دانشجو میبینه امکانات نداره عملیش کنه میره اونور از امکاناتشون استفاده میکنه و به اسم اونا عملی میکنه و اینجوری اونا میشن پیشرفته و ما عقب مونده.

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
باهات موافقم

ممنون.:gol:

ببین دوست من من حتی اگر با مسولان کشورم و حکومت دشمن خونی هم باشم مملکتمو نمی فروشم .

اخه مگه میشه اونا دلسوز ما باشن.
حکایت دایه دلسوز تر از مادره مگه؟

کاملا باهاتون موافقم ... عالی بود کاش همه همینطوری فکر میکردن :gol:

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه نکنید
کسی نمیگه ایران کشور بدی یا مردم بدی داره_من اونجا بودم هیچ وقت از ایران بد نگفتم بر عکس 4تا از دوستامو آوردم اصفهانو تبریزو شیرازو زنجانو نشون دادم بهشون
اتفاقا خیلیم از ایران خوششون اومد.هر سال اکیپی میان ایرانو میگردنو میرن.
بحث اینجاست که جایگاهی که الان ایران داره این نیست
با این همه بار علمیو صنعت و ذخایر
کاش درست اداره میشد

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.:gol:

کاملا باهاتون موافقم ... عالی بود کاش همه همینطوری فکر میکردن :gol:

من همه کسایی که میان علیه ایران نظر میدنو درک می کنم چون دارم درد می کشم خودمم یه فرد معمولیم که زیاد از سیاست های غلط برخی مسولین ضربه خوردم و می خورم

تو زندگیمم نه سهمیه داشتم و نه چاپلوسی کسی رو کردم ولی به نظر من عقده گشایی با پناه بردن به بیگانه اونم چی انگلیس و امریکا که دشمنیشون ثابت کردن با ایران واقعادرست نیست

چرا ما از خودمون مایه نمی ذاریم یعنی ما اینقدر بدبخت شدیم که یه اجنبی بخواد مملکت ما رو درست کنه

ببینم الان عراق وضعش خوبه؟ افغانستان چطور؟
امریکا کمکشون کرد؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان برام جالبه بدونم نظر شما راجع به این سوال چیه؟؟؟

به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم
ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟
یاد احمدی نژاد می افتن و از اینکه انقدر استوار و ثابت قدم در مقابل آمریکا ایستاده تعریف می کنن اینو از خودم نمی گما دیدم که دارم میگم

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همه کسایی که میان علیه ایران نظر میدنو درک می کنم چون دارم درد می کشم خودمم یه فرد معمولیم که زیاد از سیاست های غلط برخی مسولین ضربه خوردم و می خورم

تو زندگیمم نه سهمیه داشتم و نه چاپلوسی کسی رو کردم ولی به نظر من عقده گشایی با پناه بردن به بیگانه اونم چی انگلیس و امریکا که دشمنیشون ثابت کردن با ایران واقعادرست نیست

چرا ما از خودمون مایه نمی ذاریم یعنی ما اینقدر بدبخت شدیم که یه اجنبی بخواد مملکت ما رو درست کنه

ببینم الان عراق وضعش خوبه؟ افغانستان چطور؟
امریکا کمکشون کرد؟
شهرام جان بحث جانب داری از انگلیس و امریکا نیست هیچ کس دوست نداره زیر سلطه باشه
بحث اینجاس که چرا قدر این همه نعمت که تو ایران هستو مسولین نمیدونن نفت گاز مس آهن زمین های کشاورزیی که میشه با بهره برداری درست کل خاورمیانرو تغذیه کرد اما حیف که هر کی میاد ب فکر جیبشه نه مملکت
چرا باید بیایم مجسمه آرشو بشکنیم یا کوروشو تخت جمشیدو زیر سوال ببریم یا دیوار نویس مصور فردوسیو پاک کنیم یا آثار باستانیمونو پیش کش اوپک کنیم یا کاری کنیم که توریستمون کم بشه

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
سند اینجا به نام کسی نیست.نمیدونم چرا هرکس انتقاد میکنه میشه وطن فروش؟مگه دروغه که فساد اداری داریم. مگه دروغه که رشوه گیری بیداد میکنه .مگه دروغه رابطه جای ضابطه رو گرفته.مگه دروغه....................

mga_vand

عضو جدید
دوست عزيز! مهم نيست ديگران در مورد ايران وايراني چي فكر مي كنن مهم اينه كه تو ايراني هستي با گذشته اي پر افتخارو آينده اي پر افتخار تر!

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سند اینجا به نام کسی نیست.نمیدونم چرا هرکس انتقاد میکنه میشه وطن فروش؟مگه دروغه که فساد اداری داریم. مگه دروغه که رشوه گیری بیداد میکنه .مگه دروغه رابطه جای ضابطه رو گرفته.مگه دروغه....................
یه مثال بزنم
من نزدیک 7سال درس خوندم غربت کشیدم ی دوستی داشتم فوق دیپلم گیاهان داروئی گرفت اونروز تو جهاد کشاورزی دیدمش شده رئیس تسهیلات جهاد میگه دست دایی جان درد نکنه

چرا نباید ی کارشناس اقتصاد یا حسابدار اونجا نباشه؟!!
چون حسابدار یا مدیریت دولتی و ... که مرتبط هستند دایی جون ندارن!!!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرام جان بحث جانب داری از انگلیس و امریکا نیست هیچ کس دوست نداره زیر سلطه باشه
بحث اینجاس که چرا قدر این همه نعمت که تو ایران هستو مسولین نمیدونن نفت گاز مس آهن زمین های کشاورزیی که میشه با بهره برداری درست کل خاورمیانرو تغذیه کرد اما حیف که هر کی میاد ب فکر جیبشه نه مملکت
چرا باید بیایم مجسمه آرشو بشکنیم یا کوروشو تخت جمشیدو زیر سوال ببریم یا دیوار نویس مصور فردوسیو پاک کنیم یا آثار باستانیمونو پیش کش اوپک کنیم یا کاری کنیم که توریستمون کم بشه

می دونم چی می گی ولی به نظرت این راهشه؟ یعنی باید اینقدر خودمونو خودمونو خفیف کنیم
من نمی دونم چند نفر از این اقایونی یا خانمهایی که میان نظر میدن که ایران اینقدر چهره اش تو دنیا مخدوشه اصلا پاشونو خارج ایران گذاشته باشن
فکر نمی کنم 5 درصد باشن فقط متاسفم که تحت حرف های رسانه هایی مثه بی بی سی که می شن دایم می گن ایران اینجوری ایران اونجوریه این نظراتو می دن
نمی گم ایران چهره خیلی خوبی تو دنیا داره ولی اینجوری هم نیست که بعضی ها می گن به خدااااااااااااااااااااااااااا
مثلا بر می گردن می گن تروریست اخه کجا ایران ترور کرده چرا اخبار خودشونم نمی گه

شاید سیاستمدرا و حکام کشورهای غربی این نظرو در مورد ایران داشته باشن که تازه خودشونم می دونن غلطه ولی مردمش اونجوری فکر نمی کنن به خدا

ببینم امریکا بیشتر تروریسته یا ایران که هر جا رییس جمهورشون میره بدون استسثنا یه تظاهراتی علیهشون میشه؟

واقعم تاسف می خورم که فقط یاد گرفتیم از روی تعصب و جو گیر شدن حرف بزنیم

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مثال بزنم
من نزدیک 7سال درس خوندم غربت کشیدم ی دوستی داشتم فوق دیپلم گیاهان داروئی گرفت اونروز تو جهاد کشاورزی دیدمش شده رئیس تسهیلات جهاد میگه دست دایی جان درد نکنه

چرا نباید ی کارشناس اقتصاد یا حسابدار اونجا نباشه؟!!
چون حسابدار یا مدیریت دولتی و ... که مرتبط هستند دایی جون ندارن!!!

دقیقا بعد یه عده اومدن دم از ایران اباد میزنن.به خداوندی خدا قسم ظلمی که ما از خودی میکشیم از مغول هم نکشیدیم ویرانی که به دست نا به خردان داخلی ایجاد شده اسکندر هم ایجاد نکرد.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونم چی می گی ولی به نظرت این راهشه؟ یعنی باید اینقدر خودمونو خودمونو خفیف کنیم
من نمی دونم چند نفر از این اقایونی یا خانمهایی که میان نظر میدن که ایران اینقدر چهره اش تو دنیا مخدوشه اصلا پاشونو خارج ایران گذاشته باشن
فکر نمی کنم 5 درصد باشن فقط متاسفم که تحت حرف های رسانه هایی مثه بی بی سی که می شن دایم می گن ایران اینجوری ایران اونجوریه این نظراتو می دن
نمی گم ایران چهره خیلی خوبی تو دنیا داره ولی اینجوری هم نیست که بعضی ها می گن به خدااااااااااااااااااااااااااا

شاید سیاستمدرا و حکام کشورهای غربی این نظرو در مورد ایران داشته باشن که تازه خودشونم می دونن غلطه ولی مردمش اونجوری فکر نمی کنن به خدا

ببینم امریکا بیشتر تروریسته یا ایران که هر جا رییس جمهورشون میره بدون استسثنا یه تظاهراتی علیهشون میشه؟

من یه سوال دارم از شما شرافتا درست جواب بده.
دزد داریم یا نه ؟رشوه گیر داریم یا نه؟فاسد وفاسق داریم یا نه؟ دورو داریم یا نه؟رابطه وجود داره یا نه؟ بی عدالتی هست یا نه؟ فقر داریم یا نه؟
بی کفایتی داریم یا نه؟
وقتی همششو یکجا داریم دیگه چی بگیم.بگیم ایرانی اباد ؟

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز

حرفات کاملا درسته
تبلیغات بد داریم علیهمون_بچه ها دید خارجیا نسبت ب مارو میگن نه دید خودشون
نباید تک بعدی قضاوت کرد
اما مقصر اصلی دولته کاش ب جای رابطه ضابطه بود
ب هر حال ب امید ایرانی آباد

تکنو کرات

اخراجی موقت
سوالو باید اینجوری می پرسیدی وقتی مردم دنیا نام حاکمان ایران می اد یاد چی می افتن ؟ مردم عادی با صاحبان قدرت بحثشون جداست مردم ایران جز بهترین ها هستند اما صاحبان قدرت یاد انزوای کامل ایران عزیز می افتن بعضی دوستان حمایت کردنند سرتونو کردین توی برف واقعا نمی بینید یا دوست ندارید این وضعیت رو ببینید

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم از شما شرافتا درست جواب بده.
دزد داریم یا نه ؟رشوه گیر داریم یا نه؟فاسد وفاسق داریم یا نه؟ دورو داریم یا نه؟رابطه وجود داره یا نه؟ بی عدالتی هست یا نه؟ فقر داریم یا نه؟
بی کفایتی داریم یا نه؟
وقتی همششو یکجا داریم دیگه چی بگیم.بگیم ایرانی اباد ؟

بله همو رو داریم تازه اینارو از مسولینم بپرسی خودشون قبول دارم
مگه من میگم ایران مدینه فاضله است

تو هم شرافتا جواب بده به نظر تو برای رهایی از اینا باید به اجنبی متوسل شیم. به نظر تو انگلیس و امریکا دلشون واسه ایران میسوزه؟

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو هم شرافتا جواب بده به نظر تو برای رهایی از اینا باید به اجنبی متوسل شیم. به نظر تو انگلیس و امریکا دلشون واسه ایران میسوزه؟
شهرام کسی نمیخواد انگیلس و امریکا حکم فرمانی کنن
ما میگیم یکی باشه ک اداره کنه نه ویرانه
خودت از تاراج آثار باستانی و تخریبشون خبر داری
ب نظر من کوروش فقط آبادگر بوده

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوالو باید اینجوری می پرسیدی وقتی مردم دنیا نام حاکمان ایران می اد یاد چی می افتن ؟ مردم عادی با صاحبان قدرت بحثشون جداست مردم ایران جز بهترین ها هستند اما صاحبان قدرت یاد انزوای کامل ایران عزیز می افتن بعضی دوستان حمایت کردنند سرتونو کردین توی برف واقعا نمی بینید یا دوست ندارید این وضعیت رو ببینید
دوست عزیز اینطوری که شما میگید نیست شما از چند نفرشون راجع به حاکمان ایرن پرسیدید ؟؟؟
من کاری به وضعیت داخلی ایران ندارم و به شخصه تاییدش هم نمی کنم اما این فساد مالی ودیگر مشکلات همه جا هست مگه ایتالیا نداره؟؟؟ این در جواب بقیه دوستان

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز

ااصلا کی گفته امریکا وانگلیس؟نه دیگه واقعا مسولین قبول ندارن.وقتی همه این دردهارو داریم چرا بگم همه چی ارومه من چقدر خوشحالم؟

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرام کسی نمیخواد انگیلس و امریکا حکم فرمانی کنن
ما میگیم یکی باشه ک اداره کنه نه ویرانه
خودت از تاراج آثار باستانی و تخریبشون خبر داری
ب نظر من کوروش فقط آبادگر بوده

وقتی یه نفر که خیلی ادعای روشن فکریشم میشه میاد تو تاپیک والیبال میگه کیف کردم امریکا ایرانو برد روی ایران کم شد. بعد خودشم ادم منطقی جلوه میده همه جا هم میاد نظر میده

به نظر تو اخه همچین فردی ارزش ایرانی بودن داره
وقتی خودمون دوست داریم خوار و خفیف شیم چه انتظاری از بیگانه می دونیم داشته باشیم

وقتی یکی میاد با اب تاب از تجهیزات برتر نظامی امریکا صحبت می کنه و می گه امریکه اگه بخواد ایرانو یه ساعته نابود می کنه چی میشه بهش گفت

در مورد این افارد واژه ای که تو ذهنم تداعی میشه وطن فروش

natashkooh

عضو جدید
وقتی یه نفر که خیلی ادعای روشن فکریشم میشه میاد تو تاپیک والیبال میگه کیف کردم امریکا ایرانو برد روی ایران کم شد. بعد خودشم ادم منطقی جلوه میده همه جا هم میاد نظر میده

به نظر تو اخه همچین فردی ارزش ایرانی بودن داره
وقتی خودمون دوست داریم خوار و خفیف شیم چه انتظاری از بیگانه می دونیم داشته باشیم

وقتی یکی میاد با اب تاب از تجهیزات برتر نظامی امریکا صحبت می کنه و می گه امریکه اگه بخواد ایرانو یه ساعته نابود می کنه چی میشه بهش گفت

در مورد این افارد واژه ای که تو ذهنم تداعی میشه وطن فروش
يعني تو ميگي تجهيزا امريكا از ما بدتره؟يا برابره؟؟
واقعيت رو بايد قبول كرد!!!
كتمان كردني هم نيست كه ايران هم تجهيزاتش خوبه!!!بد نيست!!!!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني تو ميگي تجهيزا امريكا از ما بدتره؟يا برابره؟؟
واقعيت رو بايد قبول كرد!!!
كتمان كردني هم نيست كه ايران هم تجهيزاتش خوبه!!!بد نيست!!!!

نه دوست عزیز اصلا بحث بهتر یا بدتر بودن تجهیزات نیست که
بهتره بری اینجا خودت قضاوت کنی البته اگه دوست داشتی خواستم قضیه واست روشن شه .حوصله ندارم اینجا در موردش بحث کنم

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/60642-اگه-جنگ-بشه-مي-ري-جنگ؟؟؟

Nilpar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاد یه ادمایی که با همه دنیا جنگ کنه و صلح تو کارش نیست :mad:

من ایران رو دوست دارم اما توش اینده ای ندارم....نه من نه نسل بعد از من.....روی ایران غیرت دارم....اما کاش یکم توش اتحاد بود