آزاده نامداری ; نقض حریم خصوصی یا نفع عمومی .. ؟! نظر شما ؟

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتشار عکس‌های بدون حجاب آزاده نامداری را مصداق نقض حریم خصوصی می‌دانید یا فکر می کنید در علنی کردن آن نفع عمومی هم هست؟

نظرتون چیه ؟
و چرا این موضوع در شبکه های اجتماعی داغ و بحث برانگیز شده‌ ؟

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
بیچاره بی حجابم نی فقط روسری نداره که اونش به خودش مربوطه! کسایی که این عکسها رو پخش میکنن واقعا مشکل روانی دارن و این یه مردم آزاریه ب تمام معناست

ali.fatemi4

عضو جدید
بحث نقض حریم و اینا نیست
به هر حال اصلا دین و ایمان و حجاب یا هر چیز دیگه ای بیشتر جنبه ی شخصی برای اشخاص داره
اما مسئله ای که ملت باهاش مشکل دارن اینه که از یه فردی که این همه با چادر توی محافل و تلویزیون دیدنش و همچنین بار ها و بار ها سر همین چادرش حرفهایی زده؛ یه همچین حرکتی براشون عجیب بود

و الا به ما چه!!! با هرچی دوست داره بیاد بیرون و بگرده
مثل خیلیای دیگه که اینجورین

سحر صبح

عضو جدید
سلام دلیلش اینه که دوست دارن یک مسئله فرعی رو پررنگ کنن تا مسائل اصلی کمتر مورد توجه قرار بگیرن.
اونی که دوست داره از این اب گل الود ماهی خودشو بگیره در اثر توجه زیادی مردم به این موضوع میگیره.
وگرنه همه ما بسیار ناراحت و متأسفیم برای اشتباهات افرادی که مشهورن و بخواد گناهشون پای صدا و سیما و چادری ها و نظام و اینها نوشته بشه
یک روز میان تتلو رو پر رنگ میکنن الکی و یک روز اینو. هیچکدومشون مهم نیستن. نباید مهمشون کرد

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث نقض حریم و اینا نیست
به هر حال اصلا دین و ایمان و حجاب یا هر چیز دیگه ای بیشتر جنبه ی شخصی برای اشخاص داره
اما مسئله ای که ملت باهاش مشکل دارن اینه که از یه فردی که این همه با چادر توی محافل و تلویزیون دیدنش و همچنین بار ها و بار ها سر همین چادرش حرفهایی زده؛ یه همچین حرکتی براشون عجیب بود

و الا به ما چه!!! با هرچی دوست داره بیاد بیرون و بگرده
مثل خیلیای دیگه که اینجورین

منم با شما موافقم.

ریاکاری دیگه تا چه حد؟

دعا کنیم ظاهر و باطنمون یکی شه.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
من با ریاکاری ایشون هم موافق نیستم. ایشون مجبورن تو تلوزیون حجاب داشته باشن و از حجاب صحبت کنن چون این قانون کشوره. دلیلش ریاکاری نیست! فقط چون باید و باید طبق این قوانین عمل کنه.

consl

عضو جدید
من اصلا شناختی از این خانم ندارم ولی بنظرم یه مشکلی که هست با احساسات مردم بازی کردن هست
وگرنه این بنده خدا زندگی شخصی خودش هست هر کاری بکنه مجاز هست
ولی متاسفانه ایشون ماجرایی بی حجاب بودنش رو کتمان کرده و گفته همه اونجا محارم من بودند در حالی که عکس ها رو می بینیم چیزیی دیگه میگه
به هر حال سرک کشیدن تو زندگی دیگران درست نیست

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
من فکر میکنم هرکسی بجاش بود ممکن بود همین ها رو بگه. و بازم ایشون مقصر نمیبینم. همه میگن به شعور مردم توهین شده! واضحه ک تو مکان عمومیه. خب ایشون در جواب این کار چه جوابی میتونه بده بجز همین!! چرا این مساله اینقدر بزرگ شده! و چرا مردم نمیتونن توجیه یک اشتباه(البته به دید قانون کشور)، رو بپذیرن حتی اگه اون توجیه غلط باشه ، بخاطر اینکه ایشون چاره ای جز گفتن این حرفها نداشتند.

سحر صبح

عضو جدید
http://www.aparat.com/v/u20EM

http://www.aparat.com/v/u20EM

دفاع علی ضیاء از آزاده نامداری

آبروی هم را نگه داریم تا خدا آبروی ما را نگه دارد
افرادی که عکس دیگران رو نشر میدن و میگن میخوایم جلوی ریا رو بگیریم لطفا جای خدا حکم نکنن!!
با بداخلاقی و بی حرمتی و نفاق نمیشه جلوی ریا رو گرفت!
لطفا باغچه دیگران رو بیل نزنید. باغچه دیگران اگر کرم داره باغچه خودتون مار داره!

خیلی جالب بود واقعا پسندیدم حرفاشو کامل

[video]http://www.aparat.com/v/u20EM[/video]

Uchiha Itachi

عضو جدید
انتشار عکس‌های بدون حجاب آزاده نامداری را مصداق نقض حریم خصوصی می‌دانید یا فکر می کنید در علنی کردن آن نفع عمومی هم هست؟

نظرتون چیه ؟

به نظر من که حیف ارزش ریالی وقتی که بر روی این طور مسائل تلف میشه.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روزنامه آلمانی : تیتر : دوگانگی اخلاقی

اروپایی ها بهتر از ما موضوع رو فهمیدند .
یکی که دو ماه قبل در برنامه زنده میگه : خوشحالم که همیشه چادری بودم و در صفحه های اجتماعی ایش بی حجاب ها رو در هر حالت نوعی معضل بی درمان می دونند ولی دوماه بعدش آبجو عالی برای شوهر ش سرو می کنه باید افشا بشه چون کلا اینها یه مشت آدم پولدوست وشهرت باز و دورو و افاده ای هستند. کسی که خودش جای مشت شوهرش رو صورتش رو برای عموم به نمایش میزاره تا راحت بتونه طلاق بگیره نباید از حزیم خصوصی حرفی بزنه. کسی که دنبال شهرت و محبوبیت هستش و ریز ریز زندگی شو حتی عشقولانه های فرزاد حسنی رو تو اینیستا میزاره غلط می کنه اینطور بیانیه میده.

پیوست ها

• 3333.jpg
    3333.jpg
    57.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

سحر صبح

عضو جدید
از آزاده نامداری تا خاتمی

آن روز که خاتمی «رئیس جمهور» قانونی مملکت، در خارج از ایران، خیلی «علنی»، با زنان نامحرم دست میداد کسی از افساد طلب ها صدایش در نیامد...
اما الان که یک مجری تلویزیون در خارج از ایران بصورت غیر علنی حجابش را در میاورد شروع کردند به بردن آبرو جهت پیاده کردن اهداف سیاسی خودشان

گناه بی حجابی غیر علنی و توجیه غیرواقعی آزاده برای کسب حیثیت به ناحق از دست رفته اش، به مراتب بهتر از گناه بزرگ هتک آبروی او توسط افسادطلب هاست.
هرچند آزاده هم اصلاح طلب بود، ولی باز هم یک انسان است. باید از خود پرسید آن که انسانیت را زیر پا میگذارد گناهکار تر است یا او که گناه غیرعلنی دارد...

بی حجابی غیر علنی یک مسئله کاملا شخصی است و گناهش خیلی کمتر از بی حجابی جلوی دوربین عمومی صدا و سیماست.

همچنین منافق خاین کسی است که عکس ناموس دیگران را در کل ایران پخش میکند که با آن اهداف سیاسی خودش را پیاده کند؛ نه آزاده نامداری که به او این توهین ها را میچسبانند!

و فردی که چادری های الان را غیر آزاد مینامد، حتما ناموس خودش معلوم الحال است...

وقاحت و پر رویی اینها حدی است که وقتی بی حجابی علنی را معترض میشویم اسم آزادی می آورند! چیزی که به همه ما مربوط می شود! ولی وقتی بی حجابی غیرعلنی کسی را فیلم میگیرند و پخش میکنند و هزار تهمت و توهین به ناموس مردم میزنند، انگار هیچ گناهی مرتکب نشده اند!

آزاده نامداری از اول هم یک محجبه کامل نبود. آن وقتی که زیر حجاب آرایش میکرد و آن وقتی که بخاطر بازی در آن فیلم حجابش کم شد و روسریش عقب رفت... ما از اول هم حساب بیشتر از این، روی او باز نکرده بودیم و او را نماد یک دختر محجبه کامل نمیدانستیم. اما اجراهای او با حجاب موردی نداشت... و هرکس نان عمل صحیح خود را میخورد... و اگر کسی یک فرد دیگری شود، دلیل این نیست که قبل از آن بخاطر ریا آن کار را انجام داده است.

حالا شما ماندید با کوهی از گناهان کبیره بردن آبروی دیگران، بی حرمتی، تهمت، توهین، تمسخر و...
شماها ماندید با نیات و اهداف کثیفی که بخاطرش این بازی هتک حیثیت را راه انداختید...
شماها ماندید با روی سیاه و رسوایی...

اری با تک تک شماها هستم. شماهایی که آن متن و عکس را نشر دادید...

Maryam.Eskandari

عضو جدید
واقعا اکثر بازیگرایی که داریم به دور از عرف و شرع رسمی جامعمون هستن
به قول معروف الان هنرمند واقعی کم پیدا میشه
حیف ما که معرفی هنر و فرهنگمون افتاده دست آدمایی که با هوس بازی خودشون آبروی کل ملتمون رو میبرن
فقط میشه تأسف خورد و البته نباید همچین ماجراهاییو بزرگ کنیم به قول دوست خوبمون سحر

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من زندگي شخصي اين خانم به خودش مربوطه درسته كه كار درستي نكرده ولي اينقد بزرگ نيست كه بخواد دستخوش رسانه ها بشه رسانه ها اگر جاي حق نشستن پس از حق و حقوق عمومي انسان ها دفاع كنن كار اين خانم اگر چه درست نبوده ولي حق و حقوق هيچ شخص ديگر ي را ضايع نكرده

Mythical

کاربر بیش فعال
واقعا نمیفهمم چرا اینقد تجسس تو زندگی دیگران واسه مردممون لذتبخشه...:w20:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
از آزاده نامداری تا خاتمی

آن روز که خاتمی «رئیس جمهور» قانونی مملکت، در خارج از ایران، خیلی «علنی»، با زنان نامحرم دست میداد کسی از افساد طلب ها صدایش در نیامد...
اما الان که یک مجری تلویزیون در خارج از ایران بصورت غیر علنی حجابش را در میاورد شروع کردند به بردن آبرو جهت پیاده کردن اهداف سیاسی خودشان

گناه بی حجابی غیر علنی و توجیه غیرواقعی آزاده برای کسب حیثیت به ناحق از دست رفته اش، به مراتب بهتر از گناه بزرگ هتک آبروی او توسط افسادطلب هاست.
هرچند آزاده هم اصلاح طلب بود، ولی باز هم یک انسان است. باید از خود پرسید آن که انسانیت را زیر پا میگذارد گناهکار تر است یا او که گناه غیرعلنی دارد...

بی حجابی غیر علنی یک مسئله کاملا شخصی است و گناهش خیلی کمتر از بی حجابی جلوی دوربین عمومی صدا و سیماست.

همچنین منافق خاین کسی است که عکس ناموس دیگران را در کل ایران پخش میکند که با آن اهداف سیاسی خودش را پیاده کند؛ نه آزاده نامداری که به او این توهین ها را میچسبانند!

و فردی که چادری های الان را غیر آزاد مینامد، حتما ناموس خودش معلوم الحال است...

وقاحت و پر رویی اینها حدی است که وقتی بی حجابی علنی را معترض میشویم اسم آزادی می آورند! چیزی که به همه ما مربوط می شود! ولی وقتی بی حجابی غیرعلنی کسی را فیلم میگیرند و پخش میکنند و هزار تهمت و توهین به ناموس مردم میزنند، انگار هیچ گناهی مرتکب نشده اند!

آزاده نامداری از اول هم یک محجبه کامل نبود. آن وقتی که زیر حجاب آرایش میکرد و آن وقتی که بخاطر بازی در آن فیلم حجابش کم شد و روسریش عقب رفت... ما از اول هم حساب بیشتر از این، روی او باز نکرده بودیم و او را نماد یک دختر محجبه کامل نمیدانستیم. اما اجراهای او با حجاب موردی نداشت... و هرکس نان عمل صحیح خود را میخورد... و اگر کسی یک فرد دیگری شود، دلیل این نیست که قبل از آن بخاطر ریا آن کار را انجام داده است.

حالا شما ماندید با کوهی از گناهان کبیره بردن آبروی دیگران، بی حرمتی، تهمت، توهین، تمسخر و...
شماها ماندید با نیات و اهداف کثیفی که بخاطرش این بازی هتک حیثیت را راه انداختید...
شماها ماندید با روی سیاه و رسوایی...

اری با تک تک شماها هستم. شماهایی که آن متن و عکس را نشر دادید...
منم در این بحث نظر شخصی خودم رو بدم:

اول از همه بگم که منم مخالف این اخلاق بد مردم کشورم هستم که اکثرا اونقدر بی کار و بی فرهنگ (البته به جز عده اندک با فرهنگمون) هستن که فقط منتظرن یه موضوعی پیش بیاد که در فضای مجازی چندوقتی خودشون رو باهاش مشغول کنن! ایشون اولین نمونه نیستن. نمونه اخر هم نخواهند بود. که ریشه این کار فقط و فقط فقر فرهنگی ست. ولی توی این یک مورد خاص باید به مردم حق داد! اونقدر دورویی در کشور هست که خون ادم بعضی وقتا به جوش میاد و از هر فرصتی استفاده میکنه که این گونه ادم ها رو رسوا کنه)
ولی در ارتباط با پیام شما باید نکاتی رو عرض کنم:
1- آزاده نامداری مقصر است! ایشون رو بی تقصیر ندونید. کسی که همه جا شعار حجاب میدهد. کسی که همه رو به رعایت کامل حجاب دعوت میکند خودش هرگز نباید زیر حرفش بزنه. این اتفاق در ابتدا برای این صدا داد که دورویی ایشون مشخص شد! جالب اینجاس که هنوز ایشون کوتاه نیومدن و ادامه میدن! اولش که پیام میدن بادی اومده و حجابشون رفته! که کلی خندیدیم بابت این قضیه :دی ... بعدش هم که از احساسات مردم سعی میکنن سو استفاده کنن و میان جلو دوربین گریه میکنن! (البته خب این روش هم خیلی رایجه توی کشور!!) ...
2- این موضوع رو سیاسی راست و چپی نکنید! همه سرو ته یه کرواسن!
3- و در مورد حجاب هم خستتون نمیکنم. این ویدیو رو ببینید: http://www.aparat.com/v/jneh5
4- در مورد گناه بودن بردن ابرو با شما موافقم و در این مورد مردم مقصر هستن... ولی توی این قضیه بی حرمتی، تهمت، توهین و تمسخر که شما میگید رو من به مردم نسبت نمیدم. به خود خانم نامداری نسبت میدم. ایشون هستن که مردم رو به تمسخر خودشون گرفتن و در ظاهر یک کار میکنن و در اصطلاح چون به خلوت می رود آن کارِ دیگر میکند! توهین مصاحبه ایشون هست که میان میگن همه محرم بودن! یا همون قضیه باد!
5- کدوم اهداف کثیف منظورتونه؟ :دی ببخشید. ولی از حرفای اخرتون حس میکنم این هم دسیسه امریکاس :دی

آخرین ویرایش:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این جور ادمای منفعت طلب که هرجایی که به نفعشونه به یه لباسی در میان، یه روزی رسوا میشن، یه جایی که هیچ وقت فکرش رو نمی کنن..
چرا به شعور ادم توهین میکنن، که یه مکان خانوادگی بوده و فلان....
و چرا به خودشون اجازه میدن که نماینده یه قشری باشن که نیستن.. چادر و چادری بودن حرمت داره..
حجابتو غیر علنی برداشتی بردار، ولی خواهشا دیگه نیا الکی دوباره با چادر گریه زاری کن که یه لحظه روسریم از سرم افتاد...
دروغگویی و ساده فرض کردن مردم خیلی تازگی مد شده

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من با ریاکاری ایشون هم موافق نیستم. ایشون مجبورن تو تلوزیون حجاب داشته باشن و از حجاب صحبت کنن چون این قانون کشوره. دلیلش ریاکاری نیست! فقط چون باید و باید طبق این قوانین عمل کنه.

خیلی از مجریا هستن که چادری نیستن و هیچ مشکلی هم نداره.. اینکه چادر سرش میکنه و خودش هر جا میرسه میگه من افتخار میکنم چادریم و ادعا داره این مشکله

EECi

مدیر بازنشسته

نظرتون چیه ؟

حساسیت مردم فقط بخاطر دورویی و دروغ مدعیانی هست که شعارشون سر به فلک میزنه
دوگانگی رفتاری و گفتاری آزار دهنده س و به مخاطب این رو القا میکنه که به شعورش توهین شده

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
همه اون افرادي كه فكر مي كنند اين خانم با كارش به شعور آنها توهين كرده بايد قبول كنند شعور آنها بايد توي شناخت آدم ها و محيط اطرافشون دقيق تر عمل مي كرد ما بايد ياد بگيريم كه هر چيزي رو از روي ويژيگي هاي لازمه اش بشناسيم نه اون چيزي كه ادعا مي كنه خدا رو شكر فرهنگ قديم و اصيل ما غني و سرشار از اصول و مباني اصيله كه ما چون ديگه فكر كرديم بايد آپ تو ديت باشيم نبايد سراغ ميراث به جا مانده از بزرگانمون در همه زمينه ها بريم وگر نه تا اين اندازه آمار سطحي نگري ما بالا نمي رفت در كل مي خواستم بگم مشك آن است كه خود ببويد نه آنكه عطار بگويد بنابراين آنهايي كه فكر مي كنند به شعورشان توهين شده خوبه يه بازنگري هم به آدم شناسي و ... خود داشته باشند و نكته ديگه هم اينه كه روزانه اين همه آدم دو رو و .... ميبينيم اين هم مثل بقيه و نكته آخر هم اينكه اگه پشت رسانه اي شدن اين قضيه چيزي كه به ذهن من مي رسه قصدشون اينه كه بگن زنان ايراني حجابشون ظاهريه و از لحاظ شخصيتي مشكل دارن و اين واقعا جاي تأمل داره

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظرم ریشه ی این مسائل کمبود های فرهنگی اجتماعی جامعه ی ایران هست

حجاب اجباری باعث شده توی این مملکت خوب و بد باهم یکسان بنظر بیان منظورم از خوب و بد کسایی هست که بخاطر خودشون و خدا حجاب میکنن و کسایی که به اجبار تو این جامعه وقتی میرن بیرون مجبورن ی چی بندازن رو سرشون! تو خارج اینطوری نیس کسی که حجاب داره معلومه بخاطر رضایت خدا حجاب کرده در صورتی که مجبور نیس این کارو کنه ... همین ازاده نامداری وقتی ایران بود الگوی زن چادری بود و اسوه ی حجاب ... گلشیفته فراهانی صدف طاهریان و و و ... همچنین این مساله فقط مربوط به اقایون هم هست ... و این که فقط مختص مشاهیر نیس من خودم سفرهایی که خارج از ایران داشتم دیدم که همینکه هواپیما از حریم هوایی ایران خارج میشه همه ی روسری ها میفته و مانتوها میشه بلوز شلوار
مردها مشروب سفارش میدن و حتی دیدم که بعضی ها مسیحی میشن ... البته همه اینطور نیستن ها یکیش خودم همونطور که اینجا رفتار میکنم غذا میخورم اونجا هم همینطور ... ولی این محدودیت های جامعه باعث میشه ی عده حس کنن وقتی از ایران میرن از زندان فرار کردن... خیلی خوبه که در همه ی شرایط خودمون باشیم و شعار ندیم

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی با چادری یا غیر چادری بودن ایشون کاری نداره . من شخصا خودم در مسافرت تفریحی خیلی میبینم ایرانی هایی که توو فرودگاه همه چی رو می کنن میندازن زمین !! حتی چادری هاش ....
زندگی شخصی هر کسی به خودش ربط داره . البته سلبریتی ها فرق دارند اصلا با این روش هم معروف میشن هم درآمد زایی می کنند ... ولی باز نباید حقوق فردی و اجتماعی شخص رو انکار کرد .سخن اینجاست که امثال آزاده نامداری در سیستم مدیریتی و فرهنگی جامعه ما صاحب منصب هستند و من و شما را از همه چیز منع می کنند و موعضه می خوانند ولی خودشان در پی راه دیگر .... ؟! سخن این هست که وقتی صدا سیمای میلی این همه برنامه شعار فرهنگی میده اول کجری های خودشو یه فیلتری بکنه !

باز دم صدف طاهری و گلشیفته فراهانی گرم که رک و روراست گفتند ما اینو می خاییم نه دروغی نه چیزی ...
قدیم های نزدیک به افراد مثل آزاده نامداری می گفتند منافق!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی با چادری یا غیر چادری بودن ایشون کاری نداره . من شخصا خودم در مسافرت تفریحی خیلی میبینم ایرانی هایی که توو فرودگاه همه چی رو می کنن میندازن زمین !! حتی چادری هاش ....
زندگی شخصی هر کسی به خودش ربط داره . البته سلبریتی ها فرق دارند اصلا با این روش هم معروف میشن هم درآمد زایی می کنند ... ولی باز نباید حقوق فردی و اجتماعی شخص رو انکار کرد .سخن اینجاست که امثال آزاده نامداری در سیستم مدیریتی و فرهنگی جامعه ما صاحب منصب هستند و من و شما را از همه چیز منع می کنند و موعضه می خوانند ولی خودشان در پی راه دیگر .... ؟! سخن این هست که وقتی صدا سیمای میلی این همه برنامه شعار فرهنگی میده اول کجری های خودشو یه فیلتری بکنه !

باز دم صدف طاهری و گلشیفته فراهانی گرم که رک و روراست گفتند ما اینو می خاییم نه دروغی نه چیزی ...
قدیم های نزدیک به افراد مثل آزاده نامداری می گفتند منافق!

اقا من کاری ندارم هر کی هرجوری میخاد میتونه رفتار کنه اما من میگم این مسائل از محدودیت های داخل کشور ناشی میشه که یهو مثه اتشفشان فوران میکنن ملت وقتی از ایران رفتن بخصوص در مورد سلبرتی ها بیشتر به چشم میاد تازه وقتی میرن خارج متوجه میشی جلو دوربین زورکی حجاب کردن مخصوصا این خانم که افتخار میکرد چادریه :|

اره خب کسایی کسایی که بیشتر اوقات موعظه میکنن در پی راهی دیگر هستن قبول دارم

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
آزاده نامداری به عنوان اولین مجری جوان زن محجبه تلویزیون لااقل در دهه اخیر که کارشو تا جایی که من میدونم از برنامه تازه های شبکه 1 شروع کرد، با یک فرمت اجرای پرانزژی و امروزی، تونست به مرور زمان شهرت کسب کنه. این مجری چون همیشه در همه جا با حجاب چادر میومد و همیشه به حجابش افتخار میکرد، هم باعث جذب و هم دفع خیلیا شد.طرفدارای زیاد و متنفرین زیاد.

بعد از ازدواجش با مجری معروفی مثه فرزاد حسنی که اونم باز بخاطر کوله پشتی سبک جدیدی از اجرا رو به تلویزیون باز کزد، باز هم مشهورتر شد.

بعد از رسانه ای کردن اختلافاتش با فرزاد حسنی و ...باز هم مشهور تر.

حتی بعد از خارج رفتنش هم منتشر کردن عکس های چادری وسط قلب اروپا در ایسنتا، باز هم به شدت این عشق هوادارا و نفرت مخالفین اضافه کرد.

افشاگری اخیر، کاملا با برنامه و حرفه ای از طرف متنفرینش انجام شد. من اصلا نمیخوام از کار نامداری دفاع کنم. اما کاملا مشخصه که تخریب رسانه ای عمیق حتی با رسانه های خارجی تراز اول، کاملا هدفمنده و شاید اگر یه مجری چادری محجبه نبود، (مثه خیلی از مجریا و هنرمندانی که به راحتی اونور آب کشف حجاب میکنن و برمیگردنو به فعالیتشون ادامه میدن،) چیزی نمیشد.

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
منم در این بحث نظر شخصی خودم رو بدم:

اول از همه بگم که منم مخالف این اخلاق بد مردم کشورم هستم که اکثرا اونقدر بی کار و بی فرهنگ (البته به جز عده اندک با فرهنگمون) هستن که فقط منتظرن یه موضوعی پیش بیاد که در فضای مجازی چندوقتی خودشون رو باهاش مشغول کنن! ایشون اولین نمونه نیستن. نمونه اخر هم نخواهند بود. که ریشه این کار فقط و فقط فقر فرهنگی ست. ولی توی این یک مورد خاص باید به مردم حق داد! اونقدر دورویی در کشور هست که خون ادم بعضی وقتا به جوش میاد و از هر فرصتی استفاده میکنه که این گونه ادم ها رو رسوا کنه)
ولی در ارتباط با پیام شما باید نکاتی رو عرض کنم:
1- آزاده نامداری مقصر است! ایشون رو بی تقصیر ندونید. کسی که همه جا شعار حجاب میدهد. کسی که همه رو به رعایت کامل حجاب دعوت میکند خودش هرگز نباید زیر حرفش بزنه. این اتفاق در ابتدا برای این صدا داد که دورویی ایشون مشخص شد! جالب اینجاس که هنوز ایشون کوتاه نیومدن و ادامه میدن! اولش که پیام میدن بادی اومده و حجابشون رفته! که کلی خندیدیم بابت این قضیه :دی ... بعدش هم که از احساسات مردم سعی میکنن سو استفاده کنن و میان جلو دوربین گریه میکنن! (البته خب این روش هم خیلی رایجه توی کشور!!) ...
2- این موضوع رو سیاسی راست و چپی نکنید! همه سرو ته یه کرواسن!
3- و در مورد حجاب هم خستتون نمیکنم. این ویدیو رو ببینید: http://www.aparat.com/v/jneh5
4- در مورد گناه بودن بردن ابرو با شما موافقم و در این مورد مردم مقصر هستن... ولی توی این قضیه بی حرمتی، تهمت، توهین و تمسخر که شما میگید رو من به مردم نسبت نمیدم. به خود خانم نامداری نسبت میدم. ایشون هستن که مردم رو به تمسخر خودشون گرفتن و در ظاهر یک کار میکنن و در اصطلاح چون به خلوت می رود آن کارِ دیگر میکند! توهین مصاحبه ایشون هست که میان میگن همه محرم بودن! یا همون قضیه باد!
5- کدوم اهداف کثیف منظورتونه؟ :دی ببخشید. ولی از حرفای اخرتون حس میکنم این هم دسیسه امریکاس :دی

من اگر آنجا بودم بلندگو رو میگرفتم ازون دختر خانم گلمون میپرسیدم عزیزم شما اعتقادات درونی رو با اقدامات اجتماعی یکی دونستی آیا واقعا همیشه همینطور باید باشه یا مثل قوانین راهنمایی و رانندگی و قوانین دانشگاه و هر محیط دیگه ای محیط اجتماع هم باید دارای حریم و قوانینی باشه؟
و میپرسیدم بجز خداوند چه کسی هست که قابلیت وضع تعریف و تعیین این حدود و قوانین رو در پوشش مردم در اجتماع داره؟
قوانین اسلام دو بخش هست: فردی و اجتماعی. آن بخش که فردی است به فرد و عقاید درونیش مربوطه و لا اکراه فی الدین مصداق اون هست و آن بخش که اجتماعی هست به اجتماع ربط داره دیگه عقاید درونی اشخاص ملاک تعیین و انتخاب واقع نمیشه. حجاب هم جزو قوانین اجتماعی اسلام هست. یعنی علاوه بر بخش فردی و عقیدتی یک بخش عرفی و قانونی درش لحاظ شده

fereidonghorbani

عضو جدید
دوستان از تغییر ظاهر هموطنان گفتید و اینکه بدلیل فشار در داخل کشور است و غیره
بنده خاطره ای از سفر ماه قبل به ترکیه تعریف میکنم شما برایش علتی پیدا کنید
بدلیل خستگی در متروی کاراکوی استانبول همراه همسرم نشستیم تا پسرم و عروسم خرید کوتاهی که داشتند انجام بدهند تا باهم به منزل برویم.
خانمی با لباس ناجور و شبیه پوشش زنان خیابانی با آرایش تند و مشتی تخمه در حال بالا و پایین رفتن در ایستگاه بود و احتمالا دنبال کسی میگشت و یا منتظر کسی بود.تخمه ها را میشکست و پوستشان را زمین میریخت.با تاسف به همسرم گفتم احتمالا ایرانی است، سپس به فارسی به خانم گفتم لطفا آشغالها رو زمین نریزید.
هیچ جوابی نداد و خوشحال شدم از اینکه ایرانی نیست و خواستم به ترکهایی که با حالت کراهت بار به خانم نگاه میکردند بفهمانم که ایشان ایرانی نیست لذا وقتی آن خانم مجددا از مقابل بنده رد شد دستهایم را محکم بهم زدم وقتی حواسش جلب شد پوست تخمه ها را نشان دادم که ناگهان خانم فرمودند " ای وای ببخشید حواسم نبود"
در حالی که خط ایجاد شده از پوست تخمه را نگاه میکردم سرم را پایین انداختم و به همسرم گفتم " خانم متاسفانه این هم ایرانی بود"

سحر صبح

عضو جدید
دوستان از تغییر ظاهر هموطنان گفتید و اینکه بدلیل فشار در داخل کشور است و غیره
بنده خاطره ای از سفر ماه قبل به ترکیه تعریف میکنم شما برایش علتی پیدا کنید
بدلیل خستگی در متروی کاراکوی استانبول همراه همسرم نشستیم تا پسرم و عروسم خرید کوتاهی که داشتند انجام بدهند تا باهم به منزل برویم.
خانمی با لباس ناجور و شبیه پوشش زنان خیابانی با آرایش تند و مشتی تخمه در حال بالا و پایین رفتن در ایستگاه بود و احتمالا دنبال کسی میگشت و یا منتظر کسی بود.تخمه ها را میشکست و پوستشان را زمین میریخت.با تاسف به همسرم گفتم احتمالا ایرانی است، سپس به فارسی به خانم گفتم لطفا آشغالها رو زمین نریزید.
هیچ جوابی نداد و خوشحال شدم از اینکه ایرانی نیست و خواستم به ترکهایی که با حالت کراهت بار به خانم نگاه میکردند بفهمانم که ایشان ایرانی نیست لذا وقتی آن خانم مجددا از مقابل بنده رد شد دستهایم را محکم بهم زدم وقتی حواسش جلب شد پوست تخمه ها را نشان دادم که ناگهان خانم فرمودند " ای وای ببخشید حواسم نبود"
در حالی که خط ایجاد شده از پوست تخمه را نگاه میکردم سرم را پایین انداختم و به همسرم گفتم " خانم متاسفانه این هم ایرانی بود"

یکی از دوستانمون در دانشگاه امیرکبیر تو مجله دانشگاه متن چتشو با دوست آمریکاییش گذاشته بود ... خیلی جالب بود. اون خانم از فضای آمریکا میگفت و ایرانیان مقیم آنجا. میگفت دو دسته هستن یک دسته هدفمند و معتقد که حتی هیئت برپا میکنن و نذری میدن و علم و کار و زندگی شرافتمندانه ای دارن. و عده دیگری هستند انجا برعکس، که محله ای در آن شهر کشور امریکا هست که معروف شده به نام "محله ایرانیان عقده ای" که خیلی بد میپوشن و میگردن و بی فرهنگن... در مورد دوم بنظر من قضیه کلاغی هست که میخواد راه رفتن کبک رو تقلید کنه. مشکل خیلی از ما ایرانی ها فقط یک چیزه: "از خودباختگی". یعنی بخاطر اعتراض به نداشته های خودمون، داشته هامونم ندید میگیریم. این باعث میشه عقل خودمون رو هم دور بندازیم و هرچی بیشتر تصور کنیم که واقعا هیچی نداریم ! و باید فقط مثل غربی ها آزاد باشیم و یک زندگی حیوانی رو راه ببریم! و این باعث میشه که از خود غربی ها هم بیخودتر و بدتر زندگی کنیم! بنظر من هرکس نسبت به آنچه در آن قرار داره و لمسش کرده مسئولیت سنگینی داره... اون میگفت ایران تنها کشوری هست که خون شهدای شیعه زیادی در خاکش ریخته شده و میگفت قدر آزادی های در ایران رو بدونید و اسیر تبلیغات و القائات و تلقینهای رسانه ای نشید...

behnamcp

کاربر فعال
با نام و یاد خدا
با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت تمامی دوستان
دوستان نظرات جالبی را بیان کردند من با اجازه دوستان مطلبی را از دیدگاه روانشناسی بیان می کنم یکی از رویکرد های روانشناسی رویکردی است به نام روانشناسی تحلیلی کارل گوستاو یونگ هست در این دیدگاه مانند تمامی رویکرد های دیگر روانشناسی دارای مفاهیمی هست که در آن رفتار های انسان ها را اعم طبیعی و نابهنجار تببین میکند در این رویکرد مفهومی هست به نام پرسونا که زبان فارسی بهش میگن نقاب. براساس دیدگاه روانشناسی تحلیلی نقاب شخصیت آنچیزی است که شخص در انظار عمومی به نمایش می گذارد که الزاما خود او نیست شخصیتی است که ما در روابط شخصی و یا محیط های کاری خود به جامعه نشان می دهیم مثل رفتاری که یک مدیر در محل کار متناسب با وظایف و مسئولیتهایش از خود بروز می دهد یا رفتاری که یک دکتر در مطب خود در برخورد با منشی یا مراجعین از خود نشان می دهد. گفته می شود
اگر تاثیر جامعه شدید باشد، ضخامت این نقاب زیادتر می شود و آدمی استقلال شخصی خود را از دست داده به شکلی که جامعه می خواسته است در می آید.
بنابراین دیگر نمی تواند هدف ها و آرزوهای واقعی خود را دنبال کند و آنها را تحقق بخشد. متاسفانه خانم نامداری وقتی در ایران بود نقابی بر روی چهره اش زده بود خیلی ضخیم شده بود و حالا که دیگر نیازی به این نقاب دیگر وجود ندارد چهره واقعی این فرد از زیر این نقاب برای همگان آشکار وهویدا شد

اما نتیجه گیری من :به نظر من در جامعه به دلایل زیادی که متاسفانه مجاز به گفتن آن نیستم افرادی زیادی از سلامت روانی برخوردار نیستند همان طور که ملاحظه می کنید وقتی از دیدگاه روانشناسی به این رفتارهار ها نگریسته می شود نتیجه این فرهنگ مریض پرور آن خواهد بود که در حق زنان و مردان آسیب پذیرتر خود - نادانسته و نخواسته - ظلم می کند و آنها را مبتلا به انواع و اقسام مشکلات روانی و رفتاری می کند آزاده نامداری یکی از آنهاست به نظر من اگه خانم نامداری نمی گفت من به حجاب جادر افتخار می کنم این چنین مورد خشم قرار نمی گرفت

آخرین ویرایش:
بالا