بهترین گرایش صنایع

alizad.mehdi

عضو جدید
سلام دوستان
یکی از آشناهام می خواد امسال کنکور بده صنایع بزنه
بهترین گرایش صنایع از نظر بازار کار کدومه؟ کدوم گرایش رو بزنه خوبه؟ لطفا بدون تعصب جواب بدین
کلا این رشته از نظر بازار کار نسبت به رشته های دیگه چجوریه؟
ممنون

artimus

عضو جدید
در مقطع کارشناسی ....بهترین گرایش تحلیل سیستم هست......

اما این دلیل نمیشه که بقیه گرایش ها خوب نباشه....ولی بچه های تحلیل سیستم در کارهای اداری بیشتر درگیر میشن.....و این باعث میشه که محدوده شغلی بیشتر بشه.....

اما چیزی که هست اینه که صنایع وسعت زیادی داره و فرق نمیکنه گرایش چی باشه.....بچه های صنایع در هر گرایش معمولا بعد از اشنایی با این رشته یک قسمت رو که علاقه دارن انتخاب میکنن و ادامه میدن....مثل کنترل کیفیت یا پروژه و یا .......
پس زیاد درگیر گرایش نشین......چون همش خیلی خوبه.....

artimus

عضو جدید
از نظر بازار کار جز رشته های شاخص به حساب میاد.....
و تقریبا در همه سازمانها و ادارات و کارخونه ها و تقریبا هر جا که کسب و کاری باشه مهندس صنایع نقش کلیدی داره......

aminaghta

عضو جدید
سلام دوست عزیز،تو کارشناسی که جدیدا گرایش ها رو برداشتند.....ولی از نظر عملی اگر بخواهید تو محیط صنعتی باشید تکنولوژی صنعتی و اگه میخواد تو محیط اداری باشه تحلیل سیستم
البته این نظر منه

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
تو درس خوندن زیاد فرق نمی کنه !
الان که دیگه گرایش نداره !!
ولی من فکر کنم گرایش تحلیل سیستم از بازار کار بهتری بهرمند باشه ! چون علاوه بر شرکتها می تونه بانکها و سایر سازمانها ، حتی دولتی استخدام بشه !
البته چند سال بعد دیگه گرایش تو بازار کار برداشته میشه و خبال همه راحت میشه !

vatanparast

عضو جدید
دوست عزیز واسه کار هیچ اهمیتی نداره گرایشت چی باشه حتی هیچ اهمیتی نداره رشتت چی باشه گرایش من تولید صنعتیه اگر تحلیل بودم یا تکنو یا حتی ایمنی بازم برام هیچ فرقی نمیکرد

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز واسه کار هیچ اهمیتی نداره گرایشت چی باشه حتی هیچ اهمیتی نداره رشتت چی باشه گرایش من تولید صنعتیه اگر تحلیل بودم یا تکنو یا حتی ایمنی بازم برام هیچ فرقی نمیکرد

.
.
.

سلام!!

تا حد زیادی موافقم!!

اگر تعداد واحدهای دوره کارشناسی رو 150 در نظر بگیریم به جرأت میتونم بگم در تمام گرایش های صنایع 100 تا 120 واحد یکسانه و یا خیلی شبیه بهم هستن!!

پس برای کار کردن در محیط های صنعتی جدا از گرایش باید مطالعه داشته باشیم در مورد همه چیز ... :cool:

khodm

عضو جدید
سلام
به نظر من تحلیل سیستم. آگهی های استخدام رو اگه دقت کرده باشید بیشتر بیشتر تحلیل سیستم میخوان. فارغ التحصیلهای این گرایش هم به نظر من دید وسعتری پیدا میکنن

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
به نظر من تحلیل سیستم. آگهی های استخدام رو اگه دقت کرده باشید بیشتر بیشتر تحلیل سیستم میخوان. فارغ التحصیلهای این گرایش هم به نظر من دید وسعتری پیدا میکنن

البته اگر تحلیل سیستم رو بلد باشن دیگه !
من خودم تحلیل سیستم خوندم ! به جرات میگم هیچکدوم از همکلاسیهام نمیتونن یه ربع در مورد سیستم صحبت کنند !
من هم یه خورده تونستم چیزی بفهمم چون خودم خواستم و مطالعه کردم !
کلا دید سیستمی تو ایران فعلا نتونسته پیشرفت چندانی داشته باشه !
به نظر من حتی میشه یک رشته به عنوان مهندسی سیستم در مقطع لیسانس هم گذاشت !
البته تو کارشناسی ارشد هست ولی خیلی گرایش پیدا میکنه به صنایع و از دید اصلیش دور میشه !

sahar7070

عضو جدید
به نظر من که گرایش تاثیر چندانی روی کار و اطلاعات آدم نداره.
همونطوری که بچه ها هم گفتن مطالعه و تحقیق خیلی مهمتره، هم کلی به اطلاعات تخصصیت اضافه میکنه هم یه رزومه ی قوی واسه آینده علمی و شغلیت میشه. به نظرم اگه همین آگهی ها که برای کار زدن گرایش تحلیل، اگه بخوان قبل از شروع به کار یه مصاحبه تخصصی از داوطلب بگیرن ، درصد خیلی کمی به نظرم قبول میشن اونم فقط کسایی که جدا از درس ،خودشون کلی مطالعه داشتن.
من قبل از اینکه بیام دانشگاه فکر می کردم با درسای دانشگاه چقدر به بار علمیم اضافه میشه و یه جورایی یه آدم دیگه میشم.نمیدونستم باید خودم بیشتر دنبال علم باشم، فقط تکیه کردم به درسای دانشگاه، چون شنیدم گرایش تحلیل بهتره رفتم تحلیل، اما الان می بینم چیز خاصی که به درد کار و صنعت بخوره خیلی بلد نیستم فقط یه سری نمره گرفتم و اومدم بالا.
حالا چند وقته تازه افتادم تو فکر که باید شروع کنم هرچند که خیلی دیره .
پس هر گرایشی بخونی خوبه به شرطی که خودت دست به کار بشی .

آخرین ویرایش:

sed ali

کاربر ممتاز
به نظر من که گرایش تاثیر چندانی روی کار و اطلاعات آدم نداره.
همونطوری که بچه ها هم گفتن مطالعه و تحقیق خیلی مهمتره، هم کلی به اطلاعات تخصصیت اضافه میکنه هم یه رزومه ی قوی واسه آینده علمی و شغلیت میشه. به نظرم اگه همین آگهی ها که برای کار زدن گرایش تحلیل، اگه بخوان قبل از شروع به کار یه مصاحبه تخصصی از داوطلب بگیرن ، درصد خیلی کمی به نظرم قبول میشن اونم فقط کسایی که جدا از درس ،خودشون کلی مطالعه داشتن.
من قبل از اینکه بیام دانشگاه فکر می کردم با درسای دانشگاه چقدر به بار علمیم اضافه میشه و یه جورایی یه آدم دیگه میشم.نمیدونستم باید خودم بیشتر دنبال علم باشم، فقط تکیه کردم به درسای دانشگاه، چون شنیدم گرایش تحلیل بهتره رفتم تحلیل، اما الان می بینم چیز خاصی که به درد کار و صنعت بخوره خیلی بلد نیستم فقط یه سری نمره گرفتم و اومدم بالا.
حالا چند وقته تازه افتادم تو فکر که باید شروع کنم هرچند که خیلی دیره .
پس هر گرایشی بخونی خوبه به شرطی که خودت دست به کار بشی .

اگر گرایش تحلیل می خونی رو درس تحلیل سیستم برو تو حوزه سیستم های داینامیک !
خیلی خوبه ! موضوع جدیدی هست ! و خیلی هم دور داره !
پدرش هم پروفسور مشایخی هست ! هرکس که تو این زمینه کار کرده یه سر به مشایخی وصل میشه !
خیلی زحمت کشیده ! خیلی دوست دارم ببینمش و سر کلاس درس سیستم های داینامیکش برم !

sahar7070

عضو جدید
اگر گرایش تحلیل می خونی رو درس تحلیل سیستم برو تو حوزه سیستم های داینامیک !
خیلی خوبه ! موضوع جدیدی هست ! و خیلی هم دور داره !
پدرش هم پروفسور مشایخی هست ! هرکس که تو این زمینه کار کرده یه سر به مشایخی وصل میشه !
خیلی زحمت کشیده ! خیلی دوست دارم ببینمش و سر کلاس درس سیستم های داینامیکش برم !

شما چه اطلاعاتی در موردش داری؟منبعی، چیزی سراغ نداری؟ تقریبا تو چه مباحثیه؟

sed ali

کاربر ممتاز
شما چه اطلاعاتی در موردش داری؟منبعی، چیزی سراغ نداری؟ تقریبا تو چه مباحثیه؟

میگم که تحلیل سیستم های پویا هست !
متاسفانه تو این زمینه تو ایران زیاد کار نشده ! فقط یه منبع قوی آکادمیک هست که کتاب جان استرمن هم کلاسی مشایخی هست ! اون ترجمه شده !
کتاب کاملی هست ! کتاب پویا شناسی کسب و کار اثر جان استرمن !
دیگه کتاب قوی خاصی نیست ! کتاب دکتر احمدوند از علم وصنعت هست ! نخوندمش ولی تو نمایشگاه دیدمش ! چیز خاصی نداشت !
و یک کتاب عمومی تو این زمینه که خیلی توصیه میکنم بخونین ! پنجمین فرمان پیترسنگه هست ! این کتاب به راحتی گیر میاد !

تو مباحث تحلیل سیستم ها و تفکر سیستمی هست !
خیلی بروز هست ! و تازه تو ایران اومده ! خیلی هم جالب و پر کاربرد هست 1

mohsen_522

عضو جدید
دقیقا همینه! منم تولید خوندم خیلیم از بازار کارش راضیم .تو کارشناسی خیلی فرق نمیکنه

میگم که تحلیل سیستم های پویا هست !
متاسفانه تو این زمینه تو ایران زیاد کار نشده ! فقط یه منبع قوی آکادمیک هست که کتاب جان استرمن هم کلاسی مشایخی هست ! اون ترجمه شده !
کتاب کاملی هست ! کتاب پویا شناسی کسب و کار اثر جان استرمن !
دیگه کتاب قوی خاصی نیست ! کتاب دکتر احمدوند از علم وصنعت هست ! نخوندمش ولی تو نمایشگاه دیدمش ! چیز خاصی نداشت !
و یک کتاب عمومی تو این زمینه که خیلی توصیه میکنم بخونین ! پنجمین فرمان پیترسنگه هست ! این کتاب به راحتی گیر میاد !

تو مباحث تحلیل سیستم ها و تفکر سیستمی هست !
خیلی بروز هست ! و تازه تو ایران اومده ! خیلی هم جالب و پر کاربرد هست 1
این سیستم های پویا خیلی کاربردیه! اگر یکم مطالعه داشته باشی تو ارشد خوب میشه روش کار کرد

sed ali

کاربر ممتاز
د

این سیستم های پویا خیلی کاربردیه! اگر یکم مطالعه داشته باشی تو ارشد خوب میشه روش کار کرد

یه چیزی میگم بین خودمون بمونه !
من تنها علاقه ای که دارم ارشد بگیرم مخصوصا تو صنایع سیستم فقط و فقط مطالع در خصوص سیستم های دینامیک هست !
حتی از همین الان هم دنبال مقالاتش هستم !

mohsen_522

عضو جدید
یه چیزی میگم بین خودمون بمونه !
من تنها علاقه ای که دارم ارشد بگیرم مخصوصا تو صنایع سیستم فقط و فقط مطالع در خصوص سیستم های دینامیک هست !
حتی از همین الان هم دنبال مقالاتش هستم !
اگه انقد به یه مطلبی علاقه داری مطمئن باش توش موفق میشی ایشالا و یه دینامیک کار حسابی میشی !:D

sed ali

کاربر ممتاز
اگه انقد به یه مطلبی علاقه داری مطمئن باش توش موفق میشی ایشالا و یه دینامیک کار حسابی میشی !:D

معمولا بهشون میگن مدلر !! modeler
اگر بشه تو این زمینه تحصیل کرد خیلی دوست دارم حتی در این مورد شرکت مشاوره هم ثبت کنم !
فکر کنم خوب جواب بده !
البته اینها همش منوط به شرایطی هست که بعضی برای تحققشون باید تلاش زیادی کرد !

hamid051

کاربر ممتاز
معمولا بهشون میگن مدلر !! modeler
اگر بشه تو این زمینه تحصیل کرد خیلی دوست دارم حتی در این مورد شرکت مشاوره هم ثبت کنم !
فکر کنم خوب جواب بده !
البته اینها همش منوط به شرایطی هست که بعضی برای تحققشون باید تلاش زیادی کرد !

علی جان بیا با هم شرکت مشاوره ای بزنیم من درخصوص لجستیک و شما هم درخصوص دینامیک تازه این ما بین نظریه اسلامی هم پیاده سازی میکنیم :biggrin:;)

sed ali

کاربر ممتاز
علی جان بیا با هم شرکت مشاوره ای بزنیم من درخصوص لجستیک و شما هم درخصوص دینامیک تازه این ما بین نظریه اسلامی هم پیاده سازی میکنیم :biggrin:;)

من که هنوز از دینامیک سیستمی چپیزی نمی دونم ، فکر کنم بخواییم اسلام رو هم وسط بیاریم دیگه باید فاتحشو خوند !
از این شرکت ها باید یه سر وصل باشه به دانشگاه ها !

hamid051

کاربر ممتاز
من که هنوز از دینامیک سیستمی چپیزی نمی دونم ، فکر کنم بخواییم اسلام رو هم وسط بیاریم دیگه باید فاتحشو خوند !
از این شرکت ها باید یه سر وصل باشه به دانشگاه ها !

چرا فاتحشو بخونی اتفاقا من قصد دارم بعد از پرداختن نظریه به صورت غیر عملی وارد مباحث عملیش بشیم
تازه دوتا شرکت هم مشاوره میدیم هم تجربه ما بالا میره هم اینکه اون به یک سطحی خوبی می رسه
ولی نه شوخی کردم .هنوز خیلی راه در پیش راه داریم

vatanparast

عضو جدید

اگه شرکت زدین منم خبر کنین بیام:w27: ولی در زمینه گرایش خیلی نباید درگیر شد من تولید خوندم درسای سیستم رو هم اختیاری پاس کردم تو بازار کار هم به آگهی ها زیاد توجه نکنین که نوشتن گرایش فلان ، اینا فرمالیتس

hamid051

کاربر ممتاز
اگه شرکت زدین منم خبر کنین بیام:w27: ولی در زمینه گرایش خیلی نباید درگیر شد من تولید خوندم درسای سیستم رو هم اختیاری پاس کردم تو بازار کار هم به آگهی ها زیاد توجه نکنین که نوشتن گرایش فلان ، اینا فرمالیتس

مهندس جدی از ثبت کردن و ... خبر داری من خیلی دنبالش نبودم ولی خیلی ها به من گفتن دنبالش باش از همین الان برو که کلات پس معرکه نباشه:redface:

بالا