بهترین کتاب تخصصی عمران برای هر کدام از درسها...دوستان خود را در انتخاب راهنمایی کنید.

middbox

کاربر بیش فعال
بهترین کتاب از نظر شما برای هر درس تخصصی عمران بین کتابهای معروف کدام را به دوستان خود پیشنهاد میکنید.

دوستان خود را راهنمایی کنید

middbox

کاربر بیش فعال
مکانیک خاک : ساسان امیر افشاری ، ازش برای کنکور ارشد استفاده میشه ، پیشنهاد میکنم استفاده کنید

middbox

کاربر بیش فعال
کتاب تحلیل سازه ها اردشیر اطیابی کتاب واقعا خوب البته یه کم سنگینیه ، از هیبلر بهتره ، سوالات هیبلر آسونتره کسانی که میخوان واسه ارشد امتحان بدن اگه اطیابی رو کامل بخونن همراه یه کتاب تست به نظر من راحت بالای 80 میزنن 20 تاشم بخاطر وقت کم آوردنشه

poornasir

عضو جدید
من برای سیالات کتاب راهیان ارشد را معرفی و پیشنهاد میدم عالیه.برای مکانیک خاک علاوه بر کتاب ساسان امیر افشاری ،کتاب مکانیک خاک انتشارات پارسه را پیشنهاد میدم

Diamond220

عضو جدید
با سلام و تشکر از تاپیک خوبتون /من برای مگانیک خاک کتاب گاج رو معرفی می کنم و از اون و خلاصه بندی خوبش راضی بودم/ ولی نمی دونم چرا از این تاپیک خیلی استقبال نشده در صورتی که خیلی مفیده به دلیل نزدیک شدن به شروع ترم جدید.....:(

middbox

کاربر بیش فعال
با سلام و تشکر از تاپیک خوبتون /من برای مگانیک خاک کتاب گاج رو معرفی می کنم و از اون و خلاصه بندی خوبش راضی بودم/ ولی نمی دونم چرا از این تاپیک خیلی استقبال نشده در صورتی که خیلی مفیده به دلیل نزدیک شدن به شروع ترم جدید.....:(
دوست عزیز از نظرتون ممنونم، به دو دلیل این تاپیک شلوغ نیست اول اینکه تازه درست شده ، و دوم اینکه من تو این چند ماه که اینجام اینو فهمیدم که کسی اطلاعات درستی از کتابها تخصصی نداره ، یا اینکه کتابهای تخصصی رو اون طور که باید نخونده ، بیشتر به جزوه استاد تکیه شده تا کتاب، بیشتر کتابایی که معرفی میشن رو داوطلبان ارشد معرفی میکنن... و اینم شاهدی بر این ادعاست امیدوارم درست بشه

ramin.t1986

عضو جدید
سلام

استاتیک: مریام
مقاومت: تیموشنکو
تحلیل: رضایی پژند، طاحونی
بتن: مستوفی نژاد
فولاد: ثنایی
خاک و پی: مستوفی
هیدرولوژی: علیزاده
زلزله: مقدم، یه جزوه کپی هم بدستم رسیده تمیز نیست اما مال یکی از دانشگاه های تهرانه، سنگین درس داده اما عالیه! اسم استاده یادم بیاد می گم
کاربرد کامپیوتر: سیفی

ramin.t1986

عضو جدید
ارشدم ما اینا رو خوندیم:
ریاضی: کریزیگ
دینامیک: چوپرا
الاستیسیته: سلاجقه
اجزا محدود: ردی
پایداری: تیموشنکو
فولاد پیشرفته: لوو
تئوری صفحات و پوسته ها: کالادین

بقیه ارسدا هم بگن منابع شونو

ممنون

middbox

کاربر بیش فعال
ارشدم ما اینا رو خوندیم:
ریاضی: کریزیگ
دینامیک: چوپرا
الاستیسیته: سلاجقه
اجزا محدود: ردی
پایداری: تیموشنکو
فولاد پیشرفته: لوو
تئوری صفحات و پوسته ها: کالادین

بقیه ارسدا هم بگن منابع شونو

ممنون

از اطلاعاتتون ممنونیم ، دوست عزی شما ارشدین؟ و اگه هستین بنظرتون این کتابها منابع جامع و مفیدی برای ارشد میتونه باشه؟
با تشکر

middbox

کاربر بیش فعال
من یه تاپیک درست کرده بودم با نام( بهترین کتابی که تا الان خوندی ) آقا رسول مدیر تالار گفتن ای کاش این تاپیک رو برای کتابای مهندسی درست میکردین منم به این خاطر این تاپیک رو درست کردم اما الان میبینم تالار عمران واقعا ضعیفه بچه ها مثل اینکه تا الان هیچ کتابی تو زمینه تخصصی خودشون مطالعه نکردن همه به جزوه استاد تکیه میکنن، دوستان عزیز مهندسان گرامی بنظرم واقعا این مایه شرمساریه که یه مهندس هیچ کتاب تخصصی تو زمینه رشته تحصیلیش مطالعه نکرده باشه، نمیگم تنها کتاب مقاله های خوب هم میتونه مفید باشه.....

آقا رسول اینم تاپیک ( ولی متاسفانه کسی نیست)

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
من یه تاپیک درست کرده بودم با نام( بهترین کتابی که تا الان خوندی ) آقا رسول مدیر تالار گفتن ای کاش این تاپیک رو برای کتابای مهندسی درست میکردین منم به این خاطر این تاپیک رو درست کردم اما الان میبینم تالار عمران واقعا ضعیفه بچه ها مثل اینکه تا الان هیچ کتابی تو زمینه تخصصی خودشون مطالعه نکردن همه به جزوه استاد تکیه میکنن، دوستان عزیز مهندسان گرامی بنظرم واقعا این مایه شرمساریه که یه مهندس هیچ کتاب تخصصی تو زمینه رشته تحصیلیش مطالعه نکرده باشه، نمیگم تنها کتاب مقاله های خوب هم میتونه مفید باشه.....

middbox عزيز
چرا شاكي ميشي؟؟
اينكه اكثر دوستان به جزوه ي استاد تكيه ميكنند ، كاملا صحيح هست !! متاسفانه تو كشور ما و در مدارس و دانشگاه هاي ما ، جزوه محوري از كتاب محوري اولويت بيشتري داره !! اكثر اساتيد هم چون با معرفي كتاب و عدم تمايل دانشجويان به كتاب مواجه ميشن ، ترجيح ميدن ، جزوه بگن !! و اين واقعا جاي تاسف داره !! چون بجاي استاد ، دانشجو بايد منبع و كتاب مناسب رو از استاد بخواد !!

اين هم بگم ، نميشه گفت دوستان مطالعه كتاب تخصصي نداشتند ، ولي براي مثال ، نميشه گفت : كه من كتاب پي و اصول مهندسي ژئوتكنيك داس، ترجمه شاپو رطاحوني رو خوندم، يا مثل اين دست كتاب ها كه بيشتر جنبه ي كتاب درسي دارن !! براي همين هست كه دوستان نظري و معرفي در اين پست ندارن!!
بقيه كتاب ها هم بيشتر جنبه ي كنكوري داره !!

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
كتاب طراحي الگوريتمي سازه هاي بتن ارمه ، تاليف مهندس يداالله اقدم ، كتاب خوبي هست ، براي ان دسته از دوستان كه تمايل دارن ، اول طراحي دستي سازه هاي بتن ارمه رو يادبگيرن ، بعد بصورت نرم افزاري ، البته ذكر اين نكته لازمه ، فعلا جلد 1 كتاب چاپ شده ، خود منم منتظرم جلد دوم چاپ بشه تا تهيه كنم .

rasool.civil

مدیر بازنشسته

سلام
چند روزی صبر کنید تا یک سری کارها انجام بشه انشالله وضعیت تالار خیلی بهتر از قبل میشه
یه درخواست هم از دوستان دارم
سعی کنید کتابها فقط با عنوان و نویسنده معرفی نشن و حداق چند خط خلاصه در مورد محتوای کتاب،یا نحوه نوشتار اون و اینکه به نظرتون چرا نسبت به کتابهای دیگه بهتر بوده که شما معرفیش کردید هم توضیح بدید
تا دوستانتان بهتر بتونن کتابهای خوب رو انتخاب کنن
یه عکس هم از جلدش بذارید میتونه مفید تر باشه

emrah931

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

بهترین کتاب از نظر شما برای هر درس تخصصی عمران بین کتابهای معروف کدام را به دوستان خود پیشنهاد میکنید.
دوستان خود را راهنمایی کنید
دوست عزیز اگه خاطرت باشه چند وقت پیش تو یه تایپیک چندتا کتاب مفید که از بچه های ارشد امارش گرفته بودم زدم ولی شما شاکی شدی چرا تایپیک تکراری و تالار جستجو نکردم حالا خود شما مهندس عزیز برگشتی سر خونه اول. حداقل میزاشتی چند هفته از اظهارنظرتون بگذره بعد تایپیک تکراری میزدی.اگه میخوای امتیاز و تشکر جمع کنی بیا اینم تشکر!!!!

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
دوست عزیز اگه خاطرت باشه چند وقت پیش تو یه تایپیک چندتا کتاب مفید که از بچه های ارشد امارش گرفته بودم زدم ولی شما شاکی شدی چرا تایپیک تکراری و تالار جستجو نکردم حالا خود شما مهندس عزیز برگشتی سر خونه اول. حداقل میزاشتی چند هفته از اظهارنظرتون بگذره بعد تایپیک تکراری میزدی.اگه میخوای امتیاز و تشکر جمع کنی بیا اینم تشکر!!!!

با سلام
دوست عزيز ، تايپيك شما ، انحصارا براي كارشناسي ارشد بود كه در بخش اموزش و پژوهش به وفور از اين دست پست ها هست كه پاسخ هاي لازم و مفيد و راهنماي كامل هستند .
منظور و هدف middbox از اين پست ، كتاب هاي تخصصي هست كه مطالعه كرديم ، براي مثال ميتونيم به ان دسته از كتاب هايي كه براي انجام يك تحقيق يا پروژه اي به آنها مراجعه كرده ايم و از آنها اطلاعات مفيدي بدست آورديم هست . نه صرفا كتابهاي كه ويژه كنكور كارشناسي ارشد .

با تشكر

middbox

کاربر بیش فعال

دوست عزیزم اگه منباعث ناراحتیتون شدم ببخشید

این تاپیک قبل از تاپیک شما ایجادشده و موضوعش با اونی که شما میگید فرق میکنه این تاپیک طبق نظر آقا رسول ایجاد شد

emrah931

عضو جدید
دوست عزیزم اگه منباعث ناراحتیتون شدم ببخشید این تاپیک قبل از تاپیک شما ایجادشده و موضوعش با اونی که شما میگید فرق میکنه این تاپیک طبق نظر آقا رسول ایجاد شد
خواهش میکنم.امیدوارم همیشه همینطور فعال باشید و ما هم بتونیم از تجربیات دوستان استفاده کنیم.

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واسه مکانیک خاک ساسان امیر افشاری که هم خلاصه و نکته هایی از درس داره هم تست البته داس هم هست ولی به عقیدم زیاد خوب بیان نکرده
تحلیل سازه تا اونجا که اطلاع دارم نادر فنایی
مقاومت مصالح جانسون
استاتیک مریام و شیمز
هیدرولیک ابریشمی
مکانیک سیالات راهیان ارشد که علاوه بر تست خلاصه از نکاتم داره البته اگه بخوایند به زبان ساده درس یاد بگیرید استریتر که سیالات رو به زبان ساده گفته یکم خواستید سختتر باشه فاکس پیشنهاد می کنم
هیدرولوژی علیزاده

middbox

کاربر بیش فعال
نشریه 0055 عمران- کارهای عمومی ساختمان

هر مهندسی که تازه فارغ التحصیل شده میتونه از این نشریه استفاده کنه ، مطمئنم بدرد خیلیا میخوره
بیشتر در مورد نحوه اجرا ساختمان هست -کلی و جزئی

کسانی که قصد یادگیری متره دارن میتونن از این نشریه استفاده کن، عالیه....

une3

عضو جدید
سلام از همه ی مهندسین عزیز متشکرم به خاطر اهمیت دادن به دیگران .من همیشه سعی میکنم از توصیه های همگیتووووووووون اسنفاده کنم .مررررررررسسییییییییییییییی

بالا