بهترین کار برای جلوگیری از اتلاف عمر

3peh

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
میخواستم ازتون سوال کنم که بهترین کاری که میتونیم انجام بدیم که عمرمون سودمند طی بشه چیه؟؟
همه میدونیم کار نیست و مشکلات مالی و این حرفا...ولی هی بشینیم غصه بخوریم که چیزی درست نمیشه...این وسط باید چکارایی انجام بدیم؟
خودتون چه کاهایی انجام میدین و چه کارهایی رو برای حس بهتر زندگی پیشنهاد میکنین؟
ممنون از جواباتون

من یه زمانی یه حس و حالی شبیه این داشتم،سر در گمی، پوچی و .!!!!. بعد از فارغ اتحصیلی و سربازی مخصوصا. ولی واقعیت اینه که تو یه مقطعی دیگه باید فکر کردن،خواستن ،سوال پرسیدن از خود، برنامه ریزی و چمیدونم خیلی چیزای اینجوری رو گذاشت کنار. و عمل کرد! بعضی موقع لازمه فقط عمل کرد حتی اگر هیچ فکر و برنامه ای پشتش نباشه. من فکر میکنم از بعد این بود که یه تغییر و تحول در زندگیم ایجاد شد و به قول شما عمر سودمند طی شد!

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقن همینایی که گفتی زندگیه منه!!:(
فقط به ورزش علاقه دارم!!
فقطم همین کارو با عشق میکنم..
:redface:
خب همین.میتونی مربی بشی.یه دوره برو قشنگ مدرک مربی گری فلان رشته رو بگیر.
نمیدونم تناسب اندام،یا مثلا یوگا
مثلا تنیس،نمیدونم چی چی!
اصلا لاغری و این حرفا

نمیدونم،یکم فکر کن چی دوست داری همونو انجام بده!حتی اگر درآمد نداشته باشه (که صد در صد داره،به خصوص الآن تناسب اندام و یوگا بدجوووووووور رومُد افتادن) ولی یه کاریو که با عشق دوست داری انجام میدی.

خلاصه از ما گفتن!این همه وقت،این همه انرژی داری و بدن سالم،به ورزش هم علاقه داری،چرا با همه به اشتراک نزاری و چیزیکه دوست داری،شغل ـت نباشه؟! ;)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا انقدر اسپم میکنید؟
این همه تاپیک برای گفت و گو وجود داره!
شما که مقام مبصر کلاس رو بهت ندادیم.؟
چیکار بکار مردم داری؟
بعنوان یه کاربر اگه نظری , موافقتی , مخالفتی با موضوع داری , بیان کن. بقیه کار ها رو که بهت ربطی نداره توش مداخله نکن. آفرین

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیکار بکار مردم داری؟
بعنوان یه کاربر اگه نظری , موافقتی , مخالفتی با موضوع داری , بیان کن. بقیه کار ها رو که بهت ربطی نداره توش مداخله نکن. آفرین

بهتر نیست یک مقدار مودب تر باشیم:smile:
بنده خدا خوب راست گفت دیگه.نیاز نیست از بارگاه الهی مقام مبصری براشون نازل بشه!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتر نیست یک مقدار مودب تر باشیم:smile:
بنده خدا خوب راست گفت دیگه.نیاز نیست از بارگاه الهی مقام مبصری براشون نازل بشه!
تعریف ادب برات جا نیفتاده. کاربر ساده حق نداره تذکر آئین نامه ای بده. فقط مدیر حق داره. شما راحت باش.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تعریف ادب برات جا نیفتاده. کاربر ساده حق نداره تذکر آئین نامه ای بده. فقط مدیر حق داره. شما راحت باش.

والا از شما تعجب میکنم که همین الام رفتین تاپیک زدین و نوشتین "برای مشاجره چی میداشتیم که توش غرق بشیم و هر شب با اعصاب داغون سربه بالش میذاشتیم؟" بعد خودتون اومدین اینجا و اینجوری دارین با ملت صحبت میکنین!! از طرفی مینالین از سر بر بالین گذاشتن با مشاجره و از طرفی بیخود و بی جهت میاین جر و بحث به پا میکنین!! ظاهرا بدتون نمیاد خودتون و کلا مشخص نیست با خودتون چند چندین!!!
شب شما خوش

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا از شما تعجب میکنم که همین الام رفتین تاپیک زدین و نوشتین "برای مشاجره چی میداشتیم که توش غرق بشیم و هر شب با اعصاب داغون سربه بالش میذاشتیم؟" بعد خودتون اومدین اینجا و اینجوری دارین با ملت صحبت میکنین!! از طرفی مینالین از سر بر بالین گذاشتن با مشاجره و از طرفی بیخود و بی جهت میاین جر و بحث به پا میکنین!! ظاهرا بدتون نمیاد خودتون و کلا مشخص نیست با خودتون چند چندین!!!
شب شما خوش
اون تاپیک حالت کنایه داره .
تذکر من به اون کاربر مشخصه. این شما هستید که با مداخله و برخورد ناصحیح موضوع رو کش میدی. شب شمام خوش.

neda kamali

عضو جدید
چیکار بکار مردم داری؟
پسرم پیک نوروزیتو حل کردی؟ تعطیلات تمام شده هاا
فرهنگ استفاده از فضای مجازی رو نداری بخاطر همین درک درستی ازش نمیتونی داشته باشی
بخاطر همین من باید بیام به آدمایی چون شما گوش زد کنم
استارتر هم که نیستی بگم تاپیکته

neda kamali

عضو جدید
شب شما خوش
دوست عزیز با افرادی همچون این بزرگان بحث نکن
هدف این افراد از تاپیک زدن فقط اعلام وجود کردنه غیر این هیچ بار علمی و تاثیر گذاری ندارن

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتلاف وقت برای همه هست و خواهد بود ..... حتی اگر انیشتین باشی

• Like
واکنش ها: ros.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پسرم پیک نوروزیتو حل کردی؟ تعطیلات تمام شده هاا
فرهنگ استفاده از فضای مجازی رو نداری بخاطر همین درک درستی ازش نمیتونی داشته باشی
بخاطر همین من باید بیام به آدمایی چون شما گوش زد کنم
استارتر هم که نیستی بگم تاپیکته
اولا من پسر نیستم. در ثانی تو اگه اینقد ادعات مشه چور شده که سه ساله عضو هستی و همش224 لایک داری ؟ حتما نخواستی کراماتت رو به رخ جهان بکشی؟ حالا هم که اومدی مبصر خودت باش.

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز با افرادی همچون این بزرگان بحث نکن
هدف این افراد از تاپیک زدن فقط اعلام وجود کردنه غیر این هیچ بار علمی و تاثیر گذاری ندارن
نه اینکه خودت خیلی سرت میشه؟ کل پروفایلت رو دیدم , خودتم برو ببین .

neda kamali

عضو جدید
نه اینکه خودت خیلی سرت میشه؟ کل پروفایلت رو دیدم , خودتم برو ببین .
اولا من پسر نیستم. در ثانی تو اگه اینقد ادعات مشه چور شده که سه ساله عضو هستی و همش224 لایک داری ؟ حتما نخواستی کراماتت رو به رخ جهان بکشی؟ حالا هم که اومدی مبصر خودت باش.
تقصیر شما نیست. زمونه عوض شده دختر و پسر و نمیشه از هم تشخیص داد، مبنای هویت و شخصیت من به تاریخ عضویت و تعداد لایکم نیست این برای افراد کوته فکر و سطحی نگری چون شماست، شما فرهنگ استفاده رو پیدا کن ما شما رو میکنیم مبصر دخترم
پروفایل من برای معاشرت و ارتباط با دوستانم است، انگار شما در مباحث زیادی دچار مشکل هستین
جواب دادم تا بی جواب نمونی دخترم وگرنه در حد جواب دادن نبودی. سر بلند باشی

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تقصیر شما نیست. زمونه عوض شده دختر و پسر و نمیشه از هم تشخیص داد، مبنای هویت و شخصیت من به تاریخ عضویت و تعداد لایکم نیست این برای افراد کوته فکر و سطحی نگری چون شماست، شما فرهنگ استفاده رو پیدا کن ما شما رو میکنیم مبصر دخترم
پروفایل من برای معاشرت و ارتباط با دوستانم است، انگار شما در مباحث زیادی دچار مشکل هستین
جواب دادم تا بی جواب نمونی دخترم وگرنه در حد جواب دادن نبودی. سر بلند باشی
چيزي براي نمايش پيدا نشد . لطفا مجدد سعي كنيد

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چیز به همان میزان که دارای اهمیت و ارزش است ، دشمن و آفت پیرامون آن نیز بیشتر خواهد بود . اگر برنامه ریزی دارای اهمیت ویژه است باید خوب بدانیم که این پدیده با ارزش سارقان بیشماری نیز دارد . سارقان زمان همیشه در اطراف مایند و اگر مهار نشوند ، فرصت های بی بازگشت را از بین می برند .

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان
میخواستم ازتون سوال کنم که بهترین کاری که میتونیم انجام بدیم که عمرمون سودمند طی بشه چیه؟؟
همه میدونیم کار نیست و مشکلات مالی و این حرفا...ولی هی بشینیم غصه بخوریم که چیزی درست نمیشه...این وسط باید چکارایی انجام بدیم؟
خودتون چه کاهایی انجام میدین و چه کارهایی رو برای حس بهتر زندگی پیشنهاد میکنین؟
ممنون از جواباتون

من کلی کار و برنامه دارم که نمیتونم حتی شروشون کنم........
خیلی تنبل بار اومدم

از بس همه چیز برام اماده بود الان حتی لیوان ابمو هم نمیشورم.....یا لباسامم مامانم برام مرتب میکنه..... نمیدونم کی برناممو میخام شرو کنم....عید چرا تموم شدی:cry:

f-15c

عضو جدید
مستر m.a 777هر جا هستین بیاین اینجا و پاسخگو باشین :)
اون دوبار که گفتین دیدین با زیر نویس انگلیسی دیگه ؟
من با زیر نویس انگلیسی ک نگاه می کنم از نظر دایره لغات خیلی مشکل دارم شما واسه این مشکل چ می کردین؟ چون آدم نمیفهمه چی شد
آشپزی هم بلد باش دیگه...که بیام خواستگاری :redface:
:D
هنر خیلی خوبه خییییییلی قشنگه واقعا از آدمای هنرمند خوشم میاد جدی میگم،من آجیم یادش بخیر همیشه چیزای قشنگ مشنگ میبافت ولی از وقتی که درس وکار و اینا رو شروع کرد دیگه یادش رفت،قبلا یه غذاهایی میپخت 4بار انگشتم رو اشتباهی گاز گرفتم از بس خوشمزه بودن ولی الآن اصلا دل و دماغ اینکارا رو نداره.خیلی بده آدم بی حوصله بشه.خییییییلی

بخدا تاثیر داره اصلنم فکرشم نمیکنی
من یه بار سریال Friends رو دیدم با زیر نویس.دومین بار هم با زیر نویس دیدمش.حفظش شدم(230 قسمت ـه ها!)
ولی بار سوم که دیدمش (سریالش اونقدر قشنگ هست که 10 بار پشت سر هم ببینیش)
سومین بار قشنگ کلمات انگلیسی تو ذهنم نقش بسته بود
بعد از این سریال کم کم فیلم و سریالای دیگه
کم کم کلیپهای خارجی
مثلا شو ها و جایزه ها و مسابقات خارجی که تو ماهوار پخش میشه میدیدم

بعد الآن جدیدن که مقاله هم ترجمه میکنم و کلیپ های YouTube میبینم،عالی شدم.عالی یعنی در حدی که حوصله دانلود زیرنویس اصلا ندارم،زبان اصلی میبینم بهتر متوجه میشم.
خدا نیستما که همه 100%ـشو بفهمم،ولی کل موضوع دستم میاد.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
مستر m.a 777هر جا هستین بیاین اینجا و پاسخگو باشین :)
اون دوبار که گفتین دیدین با زیر نویس انگلیسی دیگه ؟
من با زیر نویس انگلیسی ک نگاه می کنم از نظر دایره لغات خیلی مشکل دارم شما واسه این مشکل چ می کردین؟ چون آدم نمیفهمه چی شد
سلام
کجاش شرعیه این خو یادگیری زبان شیطانه والا :D

ببین منم که نگاه میکردم نود درصد کلمات اصلن نمیفهمیدم چی هستن
ولی مثلا کلمات ساده مثل i can do it
i liked it
can i help
why u doing this
i know him
یه سری کلمات ساده هست که همه بلدن

همین ها رو میدونستم،یکبار سریال فریندز رو با زیرنویس فارسی دیدم
یه بار دیگه هم با زیرنویس فارسی دیدمش (حفظم شده بود)
برخی قسمت ها رو همینجوری با زیرنویس انگلیسی میدیدم فقط دستم بیاد حرف که میزنن چطوریه!
دفعه بعد اومدم زیرنویس رو غیر فعال کردم فقط حرکت زبان و دهنشون

اصا نمیدونم چطور ولی به مرور اتوماتیک ذهن ادم زبان خارجه رو میپذیره

هیچ ارتباطی به دایره لغات نداره
فقط کلمات ساده رو بلد باش

مثلا گفتم قبلن ، ازم بپرسی کلمه satisfied یعنی چی،نمیدونم،ولی تو جمله بکار ببرن کاملن میفهمم معنیش قانع شدن یا فهمیدنه موضوعه.

فقط اینم بگم برخی مواقع یه سری کلمات تخصصی تو فلان سریال و کلیپ و فیلم میدیدم مثلا مخصوص دادگاه،مخصوص قسمتی از موتور ماشین،اینها یکم سخت میشن و برخی مواقع از گوگل ترنسلیت کمک میگرفتم ولی مثلا هر هفته فوقش ده بار! نه هر روز و هر ثانیه.یعنی نباید عادت کنی به ترجمه لغت و دست به دیکشنری بودن خیلی بده.

بعد یه نکته خیلی مهم :
دیدی واسه ترجمه مقاله اول کلمات رو معنی میکنی بعد جمله بندی میکنی؟
تو صحبت زبان،اصلن اینطوری نیست

وقتی کلمه night رو میشنوی،بهیچ وجه تو ذهنت معادل فارسیش رو پیدا نکن
آها اینجاست که تفاوت پیدا میکنی با کسیکه بیست سال کلاس زبان میره هنوز هیچی نفهمیده تا یه نفر که تو خونه یاد گرفته

نباید با مغزت این شکلی ترجمه کنی :
کلمه خارجی >>> تبدیل به فارسی >>> تصور ذهنی که ازون کلمه داری (مثلن شب در ذهن تو یعنی تاریکی بعد از ساعت ۸،یعنی تنهایی و سکوت یعنی سردی یعنی فلان،تو ذهنت متفاوته با ترجمه فارسیش)

باید مستقیما از زبان خارجه >>>> به تصور ذهنی
ببریش!

i saw a huge scary face in middle of night
نگو : من دیدم یک صورت گنده ترسناک را در اواسط شب

تصور کن اون لحظه ی تاریک و اون صورت ترسناک رو

منظورم اینه معنی کلمات زیاد مهم نیستن،این که یه کلمه رو ندونی اصلا مهم نیست،این که بتونی بفهمی حول و حوش معنیش چیه و تو کجاها بکار میره،اصل یادگیری زبانه.

ببخشید زیاد نوشتم و یکم کنگ گفتم،سوالی داشتی بپرس من خدای زبان نیستم :D ولی کمکت میکنم با هم یاد بگیریم ;)

آخرین ویرایش:

SHELLBY

کاربر بیش فعال
واقعیت اینه که تو یه مقطعی دیگه باید فکر کردن،خواستن ،سوال پرسیدن از خود، برنامه ریزی و چمیدونم خیلی چیزای اینجوری رو گذاشت کنار. و عمل کرد! بعضی موقع لازمه فقط عمل کرد حتی اگر هیچ فکر و برنامه ای پشتش نباشه. !

دقیقا،نکته قشنگی گفتی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب شما یه کلمه ست : عشق...

باید با عشق زندگی کنیم ، باید با عشق کار کنیم ، با عشق درس بخونیم ، با عشق کمک کنیم ، همه چی با عشق.

عشق یعنی چی؟ یعنی اینکه همه کاراتو فقط واسه خاطر یه نفر انجام بدی ، خودت نباشی اون باشه ، قربان و چاکرش بشی ، وقتی به این حالت رسیدی زندگیت لذت بخش و زیبا میشه ، هرکاری که کردی برات مفیده دیگه ، چرا؟ چون واسه خودت که کاری نکردی واسه خاطر اون کردی...
درسته؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب شما یه کلمه ست : عشق...

باید با عشق زندگی کنیم ، باید با عشق کار کنیم ، با عشق درس بخونیم ، با عشق کمک کنیم ، همه چی با عشق.

عشق یعنی چی؟ یعنی اینکه همه کاراتو فقط واسه خاطر یه نفر انجام بدی ، خودت نباشی اون باشه ، قربان و چاکرش بشی ، وقتی به این حالت رسیدی زندگیت لذت بخش و زیبا میشه ، هرکاری که کردی برات مفیده دیگه ، چرا؟ چون واسه خودت که کاری نکردی واسه خاطر اون کردی...
درسته؟

اگه عاشق شدی ، اونوقت معشوق هم میشی ، و اگه معشوق شدی دنیا میشه برای تو و مال تو ، هم تو از اون راضی میشی و هم اون از تو ، اینطوری نه عمرت تلف میشه ، نه به بیهودگی میگذره ، نه زیان کار میشی...
ولی اگه عاشق نباشی ، یعنی برای خودت کار کرده ای ، برای خودت درس خوندی که یه چیزی بشی ، همه چی برای خودت بوده ، و وقتی که این "خود" وارد میدان شد ، دیگه یه مدت زندگی میکنی و بعد محو و نابود میشی ، چرا؟ چون خودت بودی ، الان 8 میلیارد آدم ، همه خودشونن ، واسه همین تو هیچکدومشون رو نمیشناسی ، ولی بعضیا هستن که خودشون نیستن ، عاشقن ، و تو اونارو میشناسی ، عاشق یعنی هیچکس ، شاعر میگه : من کسی در ناکسی دریافتم... اگه برای خودت کسی بودی ، با همه مشکل و جنگ پیدا میکنی ، چون همه یه کسی هستن دیگه ، ولی اگه کسی نبودی اونوقت یعنی همه کس تویی ، اونوقته که ماندگار میشی ، اگه دنیا رو واسه خاطر معشوقت بخوای ، معشوق هم دنیاش رو برای تو میخواد ، اونوقته که دنیا هم عاشق تو میشه ، چون تو نمود و مظهر عشق و عاشقی هستی...