بهترین لپ تاپ برای یک معمار

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
می خوام یه لپ تاپ بخرم ، قیمتش هم تا حدود 1/5
از pc استفاده می کنم ولی معمولا در طول هفته یه جا به جایی دو روزه دارم که منو وادار به خریدن لپ تاپ می کنه
می خواستم چند ماه پیش بخرم که نشد، اون زمان از asus n53sn خوشم اومده بود ولی الان قیمتش خیلی جا به جا شده، مطمئن نیستم که بخرمش یا نه
خودم pc رو ترجیح میدم، نمیخوام لپ تاپی که می گیرم حتما بهترین باشه، همین که برای معماری کفایت کنه خوبه:redface:
اگه گزینه مناسبی سراغ دارین لطفا منو راهنمایی کنین:smile:

من هم دقیقاً می خواستم n53sn بگیرم . ولی الان تقریباً 500.000 تومان گرون شده
الان دیگه نمیدونم چه مدلی بگیرم؟؟؟
من حدود 3 هفته پیش می خواستم بخرم خیلی تحقیق کردم و دنبال گشتم این مدل ایسوس خیلی مدل خوبیه ولی مشکل اینجا بود که یهو جمع کرده بودن و گرونش کرده بودن(از این کارها گاهی برای یه مدلهایی انجام میدن مغازه دارا) به همین دلیل من حس خوبی از اینکه پول بیشتری بابت چیری که قیمتش پایین تره بدم نداشتم به جز این مدل 3 مدل دیگه مد نظر من بود یکی acer 5750 که در طی همون چند روزی که من دنبال تحقیقات بودم یا نایاب شد یا اونم قایم کردن! مزیتش این بود که نسبت قیمتش قابلیتهاش خیلی خوب بود و از دوستام یکی این مدل رو داشت و توی رندر گرفتن که برای ما مهمه خیلی خوب بود,البته حواستون به این باشه که کانفینگ لپ تاپ ها خیلی متفاوته سرتون از این بابت کلاه نره مد نظر من این مدل با رم 6 و گرافیک 2 و البته i7 بود که گیرم نیامد حالا شاید تو شهر شما پیدا بشه و اون موقع قیمتش 1250 بود.
گزینه ی بعدی من hp 6170 بود با این کانفینگ که رم 4 داشت و گرافیک 2 ddr5 برای من رمش کم بود که می خواستم ارتقا بدم به 8 قیمت میشد 1450 تقریبا ,ولی وقتی اینو با lenovo y570 مقایسه کردم به این نتیجه رسیدم با اختلاف قیمت 50 تومان لنوو گزینه بهتریه چون رم خودش 8 بود لنوو برند خوبیه و لپ تاپ لنوو قابلیت طولانی روشن بودن و کار کردن رو داشتن و گرافیکش با اینکه 1 بود ولی چون 555 drr5 بود خیلی گرافیگ خوب و سریعی بود من این مدل رو با گارانتی سازگار خریدم و بعدا هم که تست کردم سرعت رندر گیریه خیلی خوبی داره و کلا هم راضیم ازش .

girl 23

عضو جدید
به نظر من سونی از همه مطمئن تره.شاید قیمتش بالاتر باشه ولی خیالت از بابت گارانتیش و..راحته.
من که راضیم.

نیکناز

عضو جدید
سلام دوستای عزیزم
من دنبال یه لپ تاپ خیلی خوب میگردم که کشش نرم افزار های معماری رو داشته باشه و واسم خوب کار کنه
کیفیتش خیلی واسم مهمه! بازار کامپیوتر پایتخت رو زیر و رو کردم همشون میگفتن سونی خوبه ولی از اونجایی که هیچ وقت به فروشنده ها اعتماد نمی کنم خواستم که از شما دوستای خوبم کمک بگیرم..... اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیزم
من دنبال یه لپ تاپ خیلی خوب میگردم که کشش نرم افزار های معماری رو داشته باشه و واسم خوب کار کنه
کیفیتش خیلی واسم مهمه! بازار کامپیوتر پایتخت رو زیر و رو کردم همشون میگفتن سونی خوبه ولی از اونجایی که هیچ وقت به فروشنده ها اعتماد نمی کنم خواستم که از شما دوستای خوبم کمک بگیرم..... اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم
سلام دوس جان...خوبی؟
تا چه مقدار میخوای هزینه کنی؟؟

#architect#

عضو جدید
من حدود 3 هفته پیش می خواستم بخرم خیلی تحقیق کردم و دنبال گشتم این مدل ایسوس خیلی مدل خوبیه ولی مشکل اینجا بود که یهو جمع کرده بودن و گرونش کرده بودن(از این کارها گاهی برای یه مدلهایی انجام میدن مغازه دارا) به همین دلیل من حس خوبی از اینکه پول بیشتری بابت چیری که قیمتش پایین تره بدم نداشتم به جز این مدل 3 مدل دیگه مد نظر من بود یکی acer 5750 که در طی همون چند روزی که من دنبال تحقیقات بودم یا نایاب شد یا اونم قایم کردن! مزیتش این بود که نسبت قیمتش قابلیتهاش خیلی خوب بود و از دوستام یکی این مدل رو داشت و توی رندر گرفتن که برای ما مهمه خیلی خوب بود,البته حواستون به این باشه که کانفینگ لپ تاپ ها خیلی متفاوته سرتون از این بابت کلاه نره مد نظر من این مدل با رم 6 و گرافیک 2 و البته i7 بود که گیرم نیامد حالا شاید تو شهر شما پیدا بشه و اون موقع قیمتش 1250 بود.
گزینه ی بعدی من hp 6170 بود با این کانفینگ که رم 4 داشت و گرافیک 2 ddr5 برای من رمش کم بود که می خواستم ارتقا بدم به 8 قیمت میشد 1450 تقریبا ,ولی وقتی اینو با lenovo y570 مقایسه کردم به این نتیجه رسیدم با اختلاف قیمت 50 تومان لنوو گزینه بهتریه چون رم خودش 8 بود لنوو برند خوبیه و لپ تاپ لنوو قابلیت طولانی روشن بودن و کار کردن رو داشتن و گرافیکش با اینکه 1 بود ولی چون 555 drr5 بود خیلی گرافیگ خوب و سریعی بود من این مدل رو با گارانتی سازگار خریدم و بعدا هم که تست کردم سرعت رندر گیریه خیلی خوبی داره و کلا هم راضیم ازش .
قیمت lenovo y570 چنده؟

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قیمت lenovo y570 چنده؟
lمن که خریدم 1500 می گفت قیمت خودشو از نمایندگی سازگار تو مشهد خریدم که تخفبف داد با موسم که 30 تومن قیمتش بود همون 1500 داد, الان شنیدم گرون شده
سلام دوست من
هزینش خیلی واسم مهم نیست! مهم کیفیت و کاراییشه
,
من توصیه ام همین y570 , یعنی به نظرم بهترین اومد که خریدم ولی اگه بیشترم می تونی هزینه کنی از y570 یه مدل بالا تر هست که صفحه نمایشش کوچیک تره و وزنش کمتره

behzh

عضو جدید
من 3-4 سال پیش که خواستم لپ تاپ بخرم همه گفتن dell بگیر ولی من vaio گرفتم بازم همه گفتن 15 اینچ به بالا بگیر ولی با توجه به اینکه لپ تاپ رو میخری که قابل حمل باشه نه اینکه از سنگینی اش همیشه زجر بکشی بازم من کار خودم رو کردم و 13 اینچ خریدم 1.800.000 هم اون موقع پول دادم ولی این چند سال واقعا راضی بودم حالام که میخوام لپ تاپم رو عوض کنم و یه سیستم قوی تر بخرم بازم یا vaio میخرم یا apple .
البته dell هم واسه کارای معماری سیستم های قوی ای داره قیمتش هم نسبت به امکاناتش از vaio خیلی ارزون تره.

نیکناز

عضو جدید
من 3-4 سال پیش که خواستم لپ تاپ بخرم همه گفتن dell بگیر ولی من vaio گرفتم بازم همه گفتن 15 اینچ به بالا بگیر ولی با توجه به اینکه لپ تاپ رو میخری که قابل حمل باشه نه اینکه از سنگینی اش همیشه زجر بکشی بازم من کار خودم رو کردم و 13 اینچ خریدم 1.800.000 هم اون موقع پول دادم ولی این چند سال واقعا راضی بودم حالام که میخوام لپ تاپم رو عوض کنم و یه سیستم قوی تر بخرم بازم یا vaio میخرم یا apple .
البته dell هم واسه کارای معماری سیستم های قوی ای داره قیمتش هم نسبت به امکاناتش از vaio خیلی ارزون تره.

ولی من شنیدم dell اصلا کشش نرم افزارای معماریو نداره و زود داغ میکنه

girl 23

عضو جدید
سلام دوستای عزیزم

من بهت سری f 23 سونی پیشنهاد میکنم.یه خورده سنگین هست ولی خب اگه بخوای طرفای یک و هفتصد هزینه کنی این مدل بهترینه.
البته من پیشنهادم اینه که رم 8 و گرافیک 1 بگیری که کامل ساپورتت کنه.
سعی کن دل و hp نگیری یه خورده اذیت میشی.چون تحریم شدیم....
این مدلی که گفتم رمش 4 ولی تا 8 ارتقا داده میشه.اگه خواستی باقی مشخصاتشو میزارم.

منم دارم یه لپ تاپ میخرم. اگه بگم 1 سال بیشتره که دارم تحقیق میکنم دروغ نگفتم البته خودم هم توی سیستم یه سر رشته ایی دارم. الان دیگه دوران دل و سونی به سر اومده و دیگه حرفی برای گفتن ندارن و واقعا از بازار رقابت جا موندن. درست مثل گوشیهای نوکیا که تا 2 سال پیش حرف اولو لااقل تو ایران میزد ولی الان دیگه جاشو به HTC و اریکسون داده و از رقابت جا مونده. پس توصیه میکنم اصلا سراغ این دو مدل نرید. اپل خیلی خوبه ولی نه برای بازار ایران که همه نرم افزارهامون کپیه. اپل سیستم عاملش Mac و هیچ برنامه ایی که توی ایران هست روش نصب نمیشه. برای اپل باید برنامه هایی رو بخرید که برای سیستم مکه که مثلا یه اتوکد به پول ایران میشه 15میلیون تومن.
یه برندهایی تو دنیا امتحانشون رو پس دادن ولی متاسفانه هنوز اونجور که باید توی ایران جا نیفتادن اونم به خاطر اینکه بازار ایران دست یه تعداد دلال مشخصه و اصلا شایسته سالاری توش معنی نداره. لنوو و فوجیتسو 2تا از بهترین برندها هستن که واقعا با کیفیتن. اما من لنوو رو هم از جریان خارج میکنم چون مدلهایی که کاراییشون بالاست توی صفحه کیبوردش دکمه های عدد ماشین حسابی نداره. حتما هر لپ تاپی میخرید به این نکته توجه کنید چون اگه سمت راست کیبورد دگمه های عدد نباشه ما بچه های معماری که توی کار با نرم افزارهامون همش باید از عدد استفاده کنیم کلافه میشیم. اما اگه بخوام از فوجیتسو بگم کیفیتش فوق العاده است. نشون به این نشون که ساخت آلمان و ژاپنه و هیچ اثری از کشور مزخرف چین توی تکنولوژیش نیست. من لپ تاپ باز شدش رو دیدم. روی تک تک قطعاتش فن جدا گذاشته. وقتی که این لپ تاپو باز کنی اگه کسی وارد باشه واقعا از مدارهاشو تکنولوژی به کار رفتش لذت میبره.
من مدل AH531 Core i7 رو پیشنهاد میکنم. البته AH531 چند مدله هست که بهترینش با این مشخصاته:
CPU: Core i7
RAM: 8
VGA: 1GB Gforce تا 2GB هم Share میکنه جمعا میشه 3GB
Hard:750GB
Display: 15.6
2.5kg
من تا چند روز دیگه دارم اینو میخرم. قیمت امروزش هم بود 1345000

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم دارم یه لپ تاپ میخرم. اگه بگم 1 سال بیشتره که دارم تحقیق میکنم دروغ نگفتم البته خودم هم توی سیستم یه سر رشته ایی دارم. الان دیگه دوران دل و سونی به سر اومده و دیگه حرفی برای گفتن ندارن و واقعا از بازار رقابت جا موندن. درست مثل گوشیهای نوکیا که تا 2 سال پیش حرف اولو لااقل تو ایران میزد ولی الان دیگه جاشو به HTC و اریکسون داده و از رقابت جا مونده. پس توصیه میکنم اصلا سراغ این دو مدل نرید. اپل خیلی خوبه ولی نه برای بازار ایران که همه نرم افزارهامون کپیه. اپل سیستم عاملش Mac و هیچ برنامه ایی که توی ایران هست روش نصب نمیشه. برای اپل باید برنامه هایی رو بخرید که برای سیستم مکه که مثلا یه اتوکد به پول ایران میشه 15میلیون تومن.
یه برندهایی تو دنیا امتحانشون رو پس دادن ولی متاسفانه هنوز اونجور که باید توی ایران جا نیفتادن اونم به خاطر اینکه بازار ایران دست یه تعداد دلال مشخصه و اصلا شایسته سالاری توش معنی نداره. لنوو و فوجیتسو 2تا از بهترین برندها هستن که واقعا با کیفیتن. اما من لنوو رو هم از جریان خارج میکنم چون مدلهایی که کاراییشون بالاست توی صفحه کیبوردش دکمه های عدد ماشین حسابی نداره. حتما هر لپ تاپی میخرید به این نکته توجه کنید چون اگه سمت راست کیبورد دگمه های عدد نباشه ما بچه های معماری که توی کار با نرم افزارهامون همش باید از عدد استفاده کنیم کلافه میشیم. اما اگه بخوام از فوجیتسو بگم کیفیتش فوق العاده است. نشون به این نشون که ساخت آلمان و ژاپنه و هیچ اثری از کشور مزخرف چین توی تکنولوژیش نیست. من لپ تاپ باز شدش رو دیدم. روی تک تک قطعاتش فن جدا گذاشته. وقتی که این لپ تاپو باز کنی اگه کسی وارد باشه واقعا از مدارهاشو تکنولوژی به کار رفتش لذت میبره.
من مدل AH531 Core i7 رو پیشنهاد میکنم. البته AH531 چند مدله هست که بهترینش با این مشخصاته:
CPU: Core i7
RAM: 8
VGA: 1GB Gforce تا 2GB هم Share میکنه جمعا میشه 3GB
Hard:750GB
Display: 15.6
2.5kg
من تا چند روز دیگه دارم اینو میخرم. قیمت امروزش هم بود 1345000
لپ تاپ کم لنوو
اون دکمه های ماشین حسابی هم داره
مدلش y570

شما شما که تحقیق کردی دیگه چرا ؟ کسی که تحقیق کرده باشه مطمئن باش تو مسئله کارت گرافیک اینقدر روی مگابایت مانور نمیدادی چون 3 گیگ با 1 گیگ اونقدر فرق نداره .... من دنبال اصل کاری هستم که ننوشتی ... مدل کارت گرافیک ...

http://up3.iranblog.com/images/50439582188239853945.jpg
http://up3.iranblog.com/images/16956998367939823365.jpg

والا مهیار جون نه من تو شرکت فوجیتسو کار میکنم نه فروشنده این مارکم ولی واقعا کیفیت لپ تاپش بالاست. کارت گرافیکش هم جی فورسه

لپ تاپ کم لنوو
اون دکمه های ماشین حسابی هم داره
مدلش y570
من بازم میگم نمیخوام از یه برند هواداری کنم آخه چیزی به من نمیرسه فقط خواستم کمکی کنم. من از اول هم گفتم که لنوو خوبه ولی مدل Y570 کارت گرافیکش 555MB و کیفیت صفحه نمایشش هم خوب نیست ضمن اینکه باطریش هم 4 ساعته هست. به هر حال من این مدل فوجیتسو رو جز لپ تاپهای برتر میدونم.

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بازم میگم نمیخوام از یه برند هواداری کنم آخه چیزی به من نمیرسه فقط خواستم کمکی کنم. من از اول هم گفتم که لنوو خوبه ولی مدل Y570 کارت گرافیکش 555MB و کیفیت صفحه نمایشش هم خوب نیست ضمن اینکه باطریش هم 4 ساعته هست. به هر حال من این مدل فوجیتسو رو جز لپ تاپهای برتر میدونم.
کارت گرافیک 555 جز مزایاشه کارت گرافیکش قویه و رندرش خیلی خوب بود دلیلی واسه هواداری نیست نظرامونو میگیم واسه کمک به کسایی که می خوان بخرن

khodameli

عضو جدید
بهترین لپ تاپ برای یک معمار

سلام دوستان عزیزم .من به تازگی عضو این گروه شدم
لپ تاپ من n53sn asus هست و مشخصاتشم به شرح زیر هستش .میشه منو راهنمایی کنید که جواب گوی کارای معماری هست یا نه؟
cpu:2.3ghz
memori:8 gb
hdd.640gb
va i 5
led :16

آخرین ویرایش:

mohandes koochik

عضو جدید
سلام مریم خانوم من dellدارم یهنی جعبه انگور ازش بهتره. بهترین لپ تاب سونی وایو واقع کار رندرش عالیه البته 7 هسته ای باشه:smile:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا مهیار جون نه من تو شرکت فوجیتسو کار میکنم نه فروشنده این مارکم ولی واقعا کیفیت لپ تاپش بالاست. کارت گرافیکش هم جی فورسه

اومدی درستش کنی بدتر خرابش کردی :biggrin: .. کارت گرافیکش جی فروسه مثل همون حرف میمونه که گفتی 2 گیگابایت و تا 3 گیگ شیر میکنه ... کمتر برنامه ای تا اون حد شیر میکنه اصلا میشه گفت برنامه ای نیست که تا اون حد فضا بخواد جز بازی .... منظورم از مدل gt540 ؟ gt550 ؟ gt555 ؟ ... ;)

memari1900

عضو جدید
کمک برا خرید لب تاپ فوری

کمک برا خرید لب تاپ فوری

سلام واسه خرید لپ تاپ کمکم میکنید؟من لپ تاپ مناسب معماری میخوام و با گرافیک خیلی بالا ومانیتور 1.6به بالا؟:que::que:تا 2.500هم هزینه میکنم.

@ RESPINA @

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز با توجه به قیمتها خرید در این شرایط صلاح نیست ولی اگر خیلی ضروریست پیشنهاد من isus k52j هست که حدود 1200 فیمت داره خیلی سیستم خوبیه خودم دارم ازش خیلی راضیم خیلی هم کارهای گرافیکی انجام میدم

نیکناز

عضو جدید
من بهت سری f 23 سونی پیشنهاد میکنم.یه خورده سنگین هست ولی خب اگه بخوای طرفای یک و هفتصد هزینه کنی این مدل بهترینه.
البته من پیشنهادم اینه که رم 8 و گرافیک 1 بگیری که کامل ساپورتت کنه.
سعی کن دل و hp نگیری یه خورده اذیت میشی.چون تحریم شدیم....
این مدلی که گفتم رمش 4 ولی تا 8 ارتقا داده میشه.اگه خواستی باقی مشخصاتشو میزارم.
ممنون از راهنماییت دوست من! حتما بذار .... منتظرم :)

sara.ang

عضو جدید
سلام دوستان
من می خوام یه لپ تاپ بگیرم که چند سالی جوابگوی کارام باشه. تا 2.500 ولی می خوام بهترین چیزی که میشه رو بخرم چون دسترسی به pc ندارم و عملا همی ی کارامو باید با اون بکنم. اصلا الان موقعیته خوبی هست واسه خرید؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های گل معماری.راستش من یه مدتیه که میخوام یه لپ تاپ بخرم که هم برای کار کردن با اتو کد و 3dمکس خوب باشه و هم حافظه ش بالا باشه خلاصه بهترین گزینه برای یه معمار باشه. البته به تالار کامپیوتر هم سر زدم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد.ممنون میشم اگه اطلاعاتشو بدین;)
باید بیشتر از شرایط خودت حرف میزدیولی در کل pcبرای کار با نرم افزار های سه بعدی خیلی بهتره مخصوصا که به راحتی میتونی سیستم رو ارتقا بدی و یا حتی کارت رندر و کارت تدوین به pc وصل کنی که قدرت رندریگ سیستم رو خیلی خیلی بالا میبرهولی اگه لبتاپ به دردت میخوره بهترین گذینه سونی هستشسونی با قیمت حدود یه میلیون تومن میتونه این قدرتو بهت بدهcpu:core i5graphic:geforce g330ram:4gb

3dkhorshid

عضو جدید
درررررود بر شما من هم لب تاب خیلی قوی دارم هم pcخیلی قوی من دو سال پیش pcخریدم که cori7 روش بود رندر های ویری رو خیلی زود میگیره ازش هم راضی بودم و هستم تا دو ماه پیش لب تاب hp6180گرفتم از اون هم راضیم به نظر من اگه دانشجوی شهرستان دیگه ای نیستی تو شهر خودت هم میخوای کار کنی pc خوب بگیر خیلی قذرتش بیشتر از یه لب تاب خوبه اگه کانفیگش رو خواستی بگو واست بزارم البته الان اصلا خرید نکن بزار برا بعد نوروز قیمت ها خیلی میان پایین ایشالله کمکت کرده باشم:gol::gol::gol::gol:

Inspiring

عضو جدید
سلام
بچه ها یه لپ تاپ معرفی کنید (حتی الامکان چینی نباشه یا اگه هست چینی خوب!)
میخوام سی پی یو بالا داشته باشه هنگ کردن و کندی تو کارش نباشه گرافیکش هم بالا باشه اگه بلوری داشت که چه بهتر نداشتم اشکال نداره! قیمت هم حول و حوش یک تومن تا یک و دویست یه مدل نگید هر مدلی که خوبه بگید من برم تحقیقاتمو شروع کنم
مارک acerخوبه؟چند وقت پرسیدم میگفت همه لپ تاپا چینی ان!!!یعنی سامسونگ و اپل ها هم چینیه؟
بعد مگه همیشه قیمتا بعد عید میاد پایین؟؟؟؟؟؟مطمئنید؟!!!من الان گوشی نخریدم گفتن میاد پایین دو برابر شده !!!با این وضع زودتر بخریم بهتر نیست؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها یه لپ تاپ معرفی کنید (حتی الامکان چینی نباشه یا اگه هست چینی خوب!)
میخوام سی پی یو بالا داشته باشه هنگ کردن و کندی تو کارش نباشه گرافیکش هم بالا باشه اگه بلوری داشت که چه بهتر نداشتم اشکال نداره! قیمت هم حول و حوش یک تومن تا یک و دویست یه مدل نگید هر مدلی که خوبه بگید من برم تحقیقاتمو شروع کنم
مارک acerخوبه؟چند وقت پرسیدم میگفت همه لپ تاپا چینی ان!!!یعنی سامسونگ و اپل ها هم چینیه؟
بعد مگه همیشه قیمتا بعد عید میاد پایین؟؟؟؟؟؟مطمئنید؟!!!من الان گوشی نخریدم گفتن میاد پایین دو برابر شده !!!با این وضع زودتر بخریم بهتر نیست؟

حدود 90 درصد لپ تاپ ها چینی هستن ولی از لحاظ کیفیت خیالت راحت باشه ... من خودم سامسونگ دارم و به نظر من هم یه لپ تاپ کاملا حرفه ایه ... من این لپ تاپ رو خریدم 1.345 ولی الان خیلی گرونتر شده ... و بهت پیشنهاد نمیدم . شما توی این سایت برو و منتظر فروش این لپ تاپ شو جون الان ناموجود ولی موقعی که موچود بود قیمتشو 1.130 زده بود که نسبت به سیستمش خیلی خوبه .... فقط یادت باشه مدل 5110 زیاد داریم همینی که من گذاشتم دنبالش باش

http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Inspiron-5110-V

بالا