بهترین نرم افزار سه بعدی برای رشته معماری

بهترین نرم افزار سه بعدی برای رشته معماری

• Sketch up

رای: 56 22.3%
  • 3dMAX

رای: 106 42.2%
  • Maya

رای: 2 0.8%
  • Rhino

رای: 24 9.6%
  • ArchiCAD

رای: 14 5.6%
  • Revit

رای: 46 18.3%
  • Lumion

رای: 1 0.4%
  • 3D Auto CAD

رای: 2 0.8%

• مجموع رای دهندگان
    251
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

rahim.k

عضو جدید
به نظر شما بهترین نرم افزار سه بعدی برای رشته معماری کدومه؟

nastaran-20

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با نرم افزارهاي AUTO CAD & 3D MXكار كردم ولي زياد از AUTO CAD راضي نبودم چون شفافيت و وضوح تصويري كه تو 3D MAXهست رو نداره ولي متاسفانه با بقيه نرم افزارا كار نكردم
به نظ شما كار كردن با كدوم يكي از پيشنهادايي كه دادين بهتره و آدم نتيجه بهتر ميگيره چون من عاشق سه بعدي توي معماري هستم و ميخوام تو اين كار بهترين باشم:redface:

rahim.k

عضو جدید
الان تو زمانی هستیم که همه چیز تو رقابته حتی همین نرم افزارهای سه بعدی سازی.هر نرم افزاری سعی می کنه تو ورژن های بعدی خودشو اصلاح کنه و قابلیتهای جدیدی رو بنمایش بذاره. بهترین نرم افزار اون نرم افزاری که توش مهارت داشته باشی. من خودم با اسکچاب کار می کنم که ساخت حجم توش راحته و هم خیلی سبکه,رندرشم با وی ری می گیرم.
AUTO CAD تو ورژن 2011 فکر کنم بهتر شده.

nastaran-20

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان تو زمانی هستیم که همه چیز تو رقابته حتی همین نرم افزارهای سه بعدی سازی.هر نرم افزاری سعی می کنه تو ورژن های بعدی خودشو اصلاح کنه و قابلیتهای جدیدی رو بنمایش بذاره. بهترین نرم افزار اون نرم افزاری که توش مهارت داشته باشی. من خودم با اسکچاب کار می کنم که ساخت حجم توش راحته و هم خیلی سبکه,رندرشم با وی ری می گیرم.
AUTO CAD تو ورژن 2011 فکر کنم بهتر شده.
من تا به حال با اين نرم افزاري كه گفتيد كار نكردم به نظرتون با اطلاعاتي كه درباره AUTO CAD&3D MAX دارم ميتونم با اين نرم افزار كار كنم نتيجه خوب بگيرم يا اينكه بايد آموزش كار با اين نرم افزار رو ببينم؟

architect110

کاربر بیش فعال
%100 ميتونيد ، اين نرم افزار خيلي راحت تر از 3d max و امثال اون نرم افزار ها است ، فقط بايد يه كم باهاش كار كنيد،در ضمن آموزشش رو تو بخش آموزش نرم افزار هاي معماري قسمت sketch up مشاهده كنيد.
راستي سي دي آموزشيش تو بازار هست.

nastaran-20

عضو جدید
کاربر ممتاز
%100 ميتونيد ، اين نرم افزار خيلي راحت تر از 3d max و امثال اون نرم افزار ها است ، فقط بايد يه كم باهاش كار كنيد،در ضمن آموزشش رو تو بخش آموزش نرم افزار هاي معماري قسمت sketch up مشاهده كنيد.
راستي سي دي آموزشيش تو بازار هست.

ممنون از راهنماييتون نرم افزارو دانلود ميكنم ببينم چيكار ميتونم باهاش بكنم
بازم ممنون

mehot1

عضو جدید
کدوم برنامه طراحی برای یه معمار اینده خوبی داره ؟

کدوم برنامه طراحی برای یه معمار اینده خوبی داره ؟

سلام بچه ها دم همگی چیپسی
این تایپیکو زدم تا بگم به نظر شما کدوم برنامه طراحی مثل اتوکد مکس و حالا غیره اینده خوبی داره ؟مثلا تا چند وقت پیش اتوکد خوب بود ولی حالا دیگه کم کم داره جاشو به مکس و رویت میده. ( اونجوری که من نگاه کردم 128 برنامه 3 بعدی ساز وجود داره !!! ) .
من میخوام برم یکیشونو بطور تخصصی یاد بگیرم و کار کنم البته برای کارای سه بعدی یعنی میخوام تا تهش برم . اتوکد رو یه مقداری بلدم. حالا اگر که چیزی در این رابطه میدونید ممنون میشم بگید تا هم من هم دوستان استفاده کننن . اگر تونستید مسیر اموزش اون برنامه هم بگید .;):heart::que::que:

s.rezvan

عضو جدید
یکی از این دو راه را پیشنهاد می کنم
1 برنامه آشیکد
2 برنامه اتوکد سه بعدی همراه با تری دی مکس
پیشنهاد اول ساذه تر و راحت تره برای یاد گیری
ولی به غیر از نرم افزار مهم ایده های معماری هست
این نرم افزار ها صرفا شبیه یه مداد برای ترسیم هستند .

mehot1

عضو جدید
حرفتون کاملا درسته ممنون. فک کنم همین حرف شما کافی باشه . بازم ممنون

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...

نمیشه گفت که کدوم بهترین نرم افزار رشته معماری هست، چون هر کدوم یه سری خوبی و یه سری معایب دارن...

برداشته من از 4تا از بهترین این نرم افزار های 3D اینجوریه:

3D CAD : دقیق ترین نرم افزار 3بعدی در ساختن احجام 3D هندسی و منظم که اصلا با هیچ نرم افزار دیگه ای قابل مقایسه نیست، ولی تو ساختن اجسام نامنظم مثل پارچه چروک خورده یا اینجور چیزا کم میاره...

Sketchup : خودم هم با اسکچاپ کار میکنم. اسکچاپ از لحاظ سرعت، سریع ترین نرم افزاره 3بعدیه ولی خوب خودتون میدونین که اگه پلاگینا به دادش نرسن حرفی واسه گفتن نداره و با بالا رفتن حجم کار یکم کم میاره.

3D Max : این نرم افزار یکی از پر ابزار ترین نرم افزار هاست که باهاش هر حجمی رو میشه در آورد ولی همین ابزارای زیادی بعضی وقتا باعث میشه سرعت تو مدلینگ کردن پایین میاد... علاوه بر این ها بهترین رندر ها رو بخاطر امکانات خوبی که تو زمینه نور پردازی و تصویر داره فقط میشه تو مکس گرفت...

Rhino: زیاد باهاش کار نکردم ولی به این نتیجه رسیدم که مدلینگ های خیلی پیچیده تو راینو سریع تر از مکس انجام میشه ;)

suro0sh

عضو جدید
این چه جور نظر سنجیه ؟ اسم revit architecture رو که نزدین !! :smile: بهترین برنامه معماری که همزمان کار با ترسیم و اسکچ مدلینگ سه بعدی رو به طور اتوماتیک انجام میده، و فقط و فقط واسه معماریه ونسبتا راحت میشه یاد گرفت ،
برای راندو های دانشجویی هم Autodesk Impression خیلی باحاله !!

ایمان قریشی

عضو جدید
من با اتوکد و مکس و مایا و ارشیکد و اسکیچاپ و رویت کار کردم.مد لینگ مکس و مایا کامل ان و هیچ کمی ای ندارن.و کار با هیچ نرم افزاری سخت نیست یاد گرفتن و مخصوصا کامل یاد گرفتنش سخت.ولی جدیدن عاشق رویت شدم.سرعت در یاد گیری/مدلینگ بر اساس سیستم ب ای ام.رندر قوی نور پردازی قوی و راحت و با هوش بودن از قابلیت های این نرم افزار.اسکیچاپ هم خوبه ولی با وی-ری ولی به پای مکس امرن نمیرسه.مایا هم که نرم افزار معمار باشی ها نیست معمولا ولی خیلی قوی هستش.اتوکئ هم که کلا خنگه ولی دو بودیش کار رابندازه و 3بعدیش اعصاب خورد کن و سنگین.واسه مئلینگ بعضی چیزا راحت تر از مکس هستش و یاد گرفتنش خوبه

hani_0t

عضو جدید
سلام
این نرم افزارهایی که نام بردید هرکدوم واسه یه کاری خوب هستن

مثلا اسکچ آپ برای اتود زدن و طراحی خیلی خوبه و معمولا کسی نمیاد باهاش کار نهایی اراوه بده چون امکاناتش محدوده ولی برای اسکچ آپ هم وی ری منتشر شده و کارهای قوی هم میشه ازش در آمورد که زیاد مرسوم نیست !

آرچی کد هم که سبک خاص خودشو داره و اکثرا برای اینکه هم پلان رو بهت میده و هم سه بعدی رو ، میرن دنبالش

ترکیب تری دی مکس و وی ری هم که فعلا مرسوم ترین نرم افزار هست ، بهت خروجی حرفه ایی و خیلی خوبی میده

یه برنامه دیگه هم جدیدا اومده به اسم revit
که امکانات خوبی داره و هم برای 2 بعدی خوبه و هم برای سه بعدی

پیشنهاد من اینکه که تری مکس و revit رو باهم یاد بگیری
چون برای رویت منابع و مراجع هنوز اونقدر زیاد نیومده

موفق باشی

milad.jalalvand

عضو جدید
برترین نرم افزار طراحی سه بعدی برای معماران کدام است؟

برترین نرم افزار طراحی سه بعدی برای معماران کدام است؟

با سلام.من اعتقاد دارم تری دی مکس بهترینه ولی یادگیریش خیلی وقت گیره پشتکار زیادی میخولد.بعد از مکس اسکچاپ خوبه کاراتو نسبت به مکس سریعتر انجام میده.من خودم مدلسازیمو تو هگزان انجام میدم و از مکس برای متریال دادن و رندر استفاده میکنم.شما چی؟

milad.jalalvand

عضو جدید
به نظر شما برترین نرم افزار سه بعدی برای معماران کدام است؟

به نظر شما برترین نرم افزار سه بعدی برای معماران کدام است؟

باسلام اعتقاد من بر اینکه مکس از همه بهتره ولی برای انجام یه کار سریع اسکچابو ترجیح میدم

rahim.k

عضو جدید
باسلام اعتقاد من بر اینکه مکس از همه بهتره ولی برای انجام یه کار سریع اسکچابو ترجیح میدم

به نظرم من اگه از پلاگین های اسکچاب بتونید خوب استفاده کنید بهترین و در عین حال یکی از کاملترین نرم افزارهاست.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نظر سنجی که Revit در گزینه ها نیست یه مقدار باید بهش شک کرد !

آخه هنوز این نرم افزار جا نیافتاده وگرنه از نظر من از مکس توی در آوردن حجم خیلی بهتره.من که خیلی دوستش دارم.

milad.jalalvand

عضو جدید
بهترین نرم افزار برای حجم دراوردن هگزانه.معمارای حرفه ایم برا مدلسازی از اون استفاده می کنن
آخه هنوز این نرم افزار جا نیافتاده وگرنه از نظر من از مکس توی در آوردن حجم خیلی بهتره.من که خیلی دوستش دارم.

shahram226

عضو جدید
نرم افزار جدیدی به اسـم Vasari توسط شرکت Autodesk تولید شده که قدرت مانور بالائی داره میتونید این طور تصور کنید : اسکچاپ با قدرت Revit !!! و بسیاری امکانات جدید و خارقالعاده ی دیگر که مبانی تنظیم شرایط محیطی که سازه رو تامین میکنه توصیه میکنم حتما این نرم افزار خــاص رو امتحان کنید

mahdirezaiyan

عضو جدید
Revit Architecture به خاطر اینه هوشمنده و BIM داره یعنی می فهمه در و پنجره و ... چیه و در جای صجیحشش قرار گرفته یا خیر

arame1

عضو جدید
با سلام.من اعتقاد دارم تری دی مکس بهترینه ولی یادگیریش خیلی وقت گیره پشتکار زیادی میخولد.بعد از مکس اسکچاپ خوبه کاراتو نسبت به مکس سریعتر انجام میده.من خودم مدلسازیمو تو هگزان انجام میدم و از مکس برای متریال دادن و رندر استفاده میکنم.شما چی؟

هگزان؟؟؟؟
میشه درموردش توضیح بدین؟
نظرتون راجع به مدلسازی توی مکس نسبت به رویت؟

raziarchitect

عضو جدید
یکی از این دو راه را پیشنهاد می کنم
1 برنامه آشیکد
2 برنامه اتوکد سه بعدی همراه با تری دی مکس
پیشنهاد اول ساذه تر و راحت تره برای یاد گیری
ولی به غیر از نرم افزار مهم ایده های معماری هست
این نرم افزار ها صرفا شبیه یه مداد برای ترسیم هستند .

حرفتون کاملا درسته ممنون. فک کنم همین حرف شما کافی باشه . بازم ممنون

آرشیکد جایی برای پیشرفت نداره به نظرم 3d max سخت هست اما اول و آخر هر معمار نیازبهش داره:)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آرشیکد جایی برای پیشرفت نداره به نظرم 3d max سخت هست اما اول و آخر هر معمار نیازبهش داره:)
راضی جونم نزنی منوها اما من میگم یه معمار خودشم بکشه یا ارچیکد یا رویت رو که 100% باید بلد باشه چون برنامه تخصصیه معماریه که بهت مقطع درست میده و کشیدن پلان توشون ابخوردنه و مسلما چون رویت جدیدتره از ارچیکد بهتره ادمی که هیچکدوم رو بلد نیست بره همون رویت رو یاد بگیره
بعدشم باید یه نرم افزار 3 بعدی سازی رو یاد بگیره تا هر جا رویت یا ارچیکد کم اورد لنگ نمونه واصلا هم مهم نیست کدوم نرم افزارو یاد میگیره اسکچ اپ راینو تریدی مکس مایا....... هرچی که خود ادم راحته اما باید تو اون برنامه خودشو خدا کنه انقد که تمرین کنه
بعدم یه پلاگینی برای رندر یاد بگیره که خب وی ری رایج تره(نه این که بهترینه الزاما گفتم رایج تره و منابع یادگیریش بیشتره)
و در نهایتم مسلما فوتو شاپ برای شیت بستن

raziarchitect

عضو جدید
راضی جونم نزنی منوها اما من میگم یه معمار خودشم بکشه یا ارچیکد یا رویت رو که 100% باید بلد باشه چون برنامه تخصصیه معماریه که بهت مقطع درست میده و کشیدن پلان توشون ابخوردنه و مسلما چون رویت جدیدتره از ارچیکد بهتره ادمی که هیچکدوم رو بلد نیست بره همون رویت رو یاد بگیره
بعدشم باید یه نرم افزار 3 بعدی سازی رو یاد بگیره تا هر جا رویت یا ارچیکد کم اورد لنگ نمونه واصلا هم مهم نیست کدوم نرم افزارو یاد میگیره اسکچ اپ راینو تریدی مکس مایا....... هرچی که خود ادم راحته اما باید تو اون برنامه خودشو خدا کنه انقد که تمرین کنه
بعدم یه پلاگینی برای رندر یاد بگیره که خب وی ری رایج تره(نه این که بهترینه الزاما گفتم رایج تره و منابع یادگیریش بیشتره)
و در نهایتم مسلما فوتو شاپ برای شیت بستن

موافقم هلن جون

kiana -m

عضو جدید
به نظر من بهترین و کاربردی ترین برنامه برای کارای معماری برنامه رویت هستش. هم می تونید نقشه های فاز دو بکشید ، هم مدلینگ انجام بدید.

kiana -m

عضو جدید
من که با رویت موافقم ، چون مدلینگ در اون سریعتر و راحتر از مکسه ، مکس برای متریال و رندر خیلی خوبه.

#architect#

عضو جدید
من تازه با رویت آشنا شدم و حسابی عاشقش شدم تری دی مکس رو بی خیال شدم فعلاً
رویت خیلی با حاله بعضی قابلیت هاش رو دوستان بالا گفتن
تو 3دی مکس شما فقط میتونی مدل کنی تو کد هم همینطور ولی وقتی پای اصلاحات میاد وسط توی رویت وقتی پلان رو اصلاح کنی بقیه جا ها هم اصلاح میشه ( نما ها . برش ها. پرسپکتیو خارجی . پرسپکتیو داخلی ) من رو نرم افزار خاصی تعصب ندارم اتوکد رو خوب بلدم با تری دی مکس کار کردم به نظر من رویت با توجه به امکاناتی که ارایه میده فعلاً بهترینه .....;)

بالا