بررسی آزمون طراحی اسفند 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jafarsydi

عضو جدید
سلام دوست من
ممنون که طرحت رو گذاشتی
1.لابی ورودی مسکونی کجاست ؟ نمیبینمش
اگر اون قسمت شمالیه ، در ورودیش رو فراموش کردین + رمپ معلولین برای ورودی مسکونی
2.اتاق تاسیسات داکت نداره برای انتقال لوله های تاسیساتی به بالا
3.فضاهای پرتی مسکونیها زیادن ، اما در کل طراحیتون خوبه البته به جز اون تراس خیلی بزرگ که به یکی از واحدها دادین
همین موارد به چشمم اومد فعلا.ممنونم بازم دوست عزیز امیدوارم موفق باشین و از این امتحان لعنتی سریلند بیرون بیاین و قبول بشین
ََagin جان، چرا طرحت رو نمیگذاری؟دوست دارم ببینم چکار کردی؟
1-چهار گوشه راه پله+دو سر پخیه رو باید ستون بگذاری، فلزی و بتنی هم فرقی نداره!
2-پنج تا ارکینگ دراوردی!(6تا میخواد).یا یکی هم میگذاشتی بین پله و متورخانه یا متورخانه رو بزرگتر میگرفتی!
3-اگه اون جک معلولین رو قبول کنن، لطف بزرگی در حق خلقت بشری و ... کردند
4- 6درصد از زمینت باد نورگیر میشد! که نگذاشتی!!!
5-واحد بالایی ات(نشیمن و آشپزخانه) فقط نور شرق میگیره!!اینا مهمترین قسمت یک خونه هستند!
6-پله اول و آخر دو بازو نباید توی یک خط باشند. از هر دوبازوش، باید یکی هم و زیاد بشه
7-ابعاد آسانسور(1.8در 2.1)
اگه میخواستی دستگاه پله ات حتما اونجا باشه، کاش حداقل شرقی غربی کار میکردی.مسکونی هات خیلی بهتر میشد
ای کاش و هزار کاش کسی که برگه ها رو نمره میده،استرس و شرایط امتحان رو هم در نظر بگیره!به خدا همه بچها از اون چیزی که سر امتحان میکشن، خیلی طراحی شون بهتره!...
این هم کار من،با آرزوی قبولی برای همه:gol:
http://upcity.ir/images/36835976511070972900.jpg

tabalvor

عضو
tabalvor
مشاهده پیوست 141917

tabalvorجان، جسارت نشه ولی کل پارکینگ هات مشکل دارند!
1- برای 3 ماشین، فاصله ستونهات باید 7.5 متر باشه(نه 7متر )
2-هر کدام از ماشین ها باید5متر پشتش خالی باشه.که انباریها جلوی 2تا از پارکینگ هات رو گرفته.فکر کنم اگه متورخانه رو کوچیک تر میگرفتی حل میشدفقط اون یکی که پشتش پخیه هست مشکل دار میموند
3-طبق مبحث 4 باید نورگیر بگذاریم،هر چند که جوری طراحی کرده باشی که لازم نباشه...........
4-درب حمام واحد شمالی ات روبه نشیمن باز میشه!کاش درش توی اتاق خواب باز میشید
5-محل قرار گیری داکت متور خانه ات عالی شده.
6-رمپ معلولت کجاست؟زیاد مشخص نیست!اون هم خیلی مهمه
7-
با وجود اینکه طرحت خیلی خوب شده ولی باز هم مشکل داره
بچها فکر کنم اگه پله 4 طرفه میگذاشتیم، خیلی از ایراد ها رفع میشد.من میخواستم کار کنم ولی بگفته خیلی از بچها درست نیست!!!!!!!!!!!!
دست گلت درد نکنه برای طراحی ات.انشاله موفق باشید :gol:
خوش بحالت.من از ترس حلیم افتادم توی دیگ....اصلا حیاط رو ندیدم که میشه توش رمپ گذاشت
نمیدونم قبول میشم یا نه؟! خیلی ناراحتم،امتحان به این راحتی رو...........................
خواهش می کنم
1و 2- ok
3-شاید زمین 4 بر بدن نمیشه که جلو نور رو گرفت نورگیر داخلی زد
4- زیاد تو چشم نیست. با حمام تو خواب مخالفم
5- تنکس
6- همکفم همسطحه احتیاج به رمپ معلول نداشتم
7- ok هیچ طرحی رو بدون مشکل نمیشه زد حتی اگه وقتت زیاد باشه
----- پله 4 طرفه. خیلی اقتصادی تر میشد
خیلی ممنون که نظر دادین:gol:
هیچوقت از هیچ چیز نترس. امتحان زیادم آسون نبود.:warn:
من که زیاد امید ندارم. یعنی حقم نیست چون هیچکدوم از منابع رو نخوندم;)

tabalvor

عضو
سلام دوستان یه نظر هم به کارمن بدید
تا اونجایی که تونستم سعی کردم ضوابط رو رعایت کنم

+ورودی همکف برای مسکونی ندارین (قرار نیست که همه از پارکینگ ورود خروج داشته باشن)
+از لحاظ تقسیم بندی فضایی آژانس سر نبش و در دید عموم باشه بهترین جایگذاریه حالا اومدین اونو بردین قسمت شرقی و چند متر هم داخل قرار دادین
+داکت های تاسیساتی رو نزاشتین
+ستون گذاریتون اشتباهه(هر چهار طرف باکس پله باید ستون داشته باشه)
+جایگزاری پلتون که بخاطر پارکینگ بوده کل طرح معماری طبقاتتون رو خراب کرده
+معماری واحد بالایتون خوبه ولی نورگیریش مثل طرح خوبش مناسب نیست
+معماری واحد پایین خوب نیست مخصوصا اون تراس بزرگ
+از لحاظ ضوابط دوستان نظر میدن :gol:خیلی ممنون که کارتونو گذاشتین. آرزوی موفقیت:gol:

tabalvor

عضو

ای کاش و هزار کاش کسی که برگه ها رو نمره میده،استرس و شرایط امتحان رو هم در نظر بگیره!به خدا همه بچها از اون چیزی که سر امتحان میکشن، خیلی طراحی شون بهتره!...
این هم کار من،با آرزوی قبولی برای همه:gol:

خسته نباشین مهندس عزیز_ درباره طرحتون
+مشکل جایگذاری آژانس که دید عموم قرار ندارد
+ورودی مسکونی کنترل شده نیست و مثل مناطق تجاری شلوغ خواهد بود
+شاید بد متوجه شدم! ورودی معلولتون جداست؟
+قبل در ورودی یه پاگرد در نظر میگرفین خوب بود (بالا پله ها);)
+درب ورودی ساختمان باید 1.5 متر باشه
+چرا آژانس پنجره به حیاط داره_نمیتونی بگی که نمی دونستین اونجا حیاطه
+روی داکت های تاسیساتیتون فکر نکردین
+دیوار زیرزمین 35 سانت باید باشه;)
+آسانسور در پارکینگ 1.5 متر فضای جلوش نداره
+درب فرار پله، ماشین جلوشو میگیره
+عرض انبار ها خیلی کوچیکه
+فاصله بین دوستون برای پارکینگ تکی مناسب نیست
+درب موتورخانه کوچیکه
+به ستون های c4 c5 c6 احتیاجی نیست;)
+واحد شمالی تک خوابست
+فضای پرت سر نبش و ستون داخل پذیرایی نامناسب
+نمیدونم ولی حیفه همچین نورگیر بزرگی تو زمینی سه بر!
+بغیر از ستون ها واحد پایینی خوبه. هر چند باز هم می تونست بهتر باشه با بزرگتر کردن خواب ها(اون دیوار آکس c رو یک متر میبردی راست)
+درب های باکس پله باید رو به داخل باکس باز شه
سعی کردین که اصول معماری رو رعایت کنید ولی زبانش با سازه و تاسیساتتون هماهنگ نیست. ممنون از اینکه کارتونو گذاشتین :gol:آرزوی موفقیت:gol:
لطفا دوستان همه کاراشونو بزارن الان اشکالاتمونو بفهمیم هیچوقت از یادمون نمیره.

jafarsydi

عضو جدید
خسته نباشین مهندس عزیز_ درباره طرحتون
+مشکل جایگذاری آژانس که دید عموم قرار ندارد
+ورودی مسکونی کنترل شده نیست و مثل مناطق تجاری شلوغ خواهد بود
+شاید بد متوجه شدم! ورودی معلولتون جداست؟
+قبل در ورودی یه پاگرد در نظر میگرفین خوب بود (بالا پله ها);)
+درب ورودی ساختمان باید 1.5 متر باشه
+چرا آژانس پنجره به حیاط داره_نمیتونی بگی که نمی دونستین اونجا حیاطه
+روی داکت های تاسیساتیتون فکر نکردین
+دیوار زیرزمین 35 سانت باید باشه;)
+آسانسور در پارکینگ 1.5 متر فضای جلوش نداره
+درب فرار پله، ماشین جلوشو میگیره
+عرض انبار ها خیلی کوچیکه
+فاصله بین دوستون برای پارکینگ تکی مناسب نیست
+درب موتورخانه کوچیکه
+به ستون های c4 c5 c6 احتیاجی نیست;)
+واحد شمالی تک خوابست
+فضای پرت سر نبش و ستون داخل پذیرایی نامناسب
+نمیدونم ولی حیفه همچین نورگیر بزرگی تو زمینی سه بر!
+بغیر از ستون ها واحد پایینی خوبه. هر چند باز هم می تونست بهتر باشه با بزرگتر کردن خواب ها(اون دیوار آکس c رو یک متر میبردی راست)
+درب های باکس پله باید رو به داخل باکس باز شه
سعی کردین که اصول معماری رو رعایت کنید ولی زبانش با سازه و تاسیساتتون هماهنگ نیست. ممنون از اینکه کارتونو گذاشتین :gol:آرزوی موفقیت:gol:
لطفا دوستان همه کاراشونو بزارن الان اشکالاتمونو بفهمیم هیچوقت از یادمون نمیره.
tabalvor جان، خیلی از ایرادهای طراحی بخاطر کم بودن فضا بوده.چون من رمپ رو داخل گرفته بودم.بخدا پوستم کنده شد...
+
+((درب ورودی ساختمان باید 1.5 متر باشه))!!!!نه فکر نمیکنم.1.2 کافیه_در حدی که افراد راحت بیان داخل و یخچال یا تخت و ... رو بشه آورد داخل
درب متورخانه هم 1.2 هست.بسه شه ...
+((بغیر از ستون ها واحد پایینی خوبه. هر چند باز هم می تونست بهتر باشه با بزرگتر کردن خواب ها(اون دیوار آکس c رو یک متر میبردی راست))))____اگه بخوای یکی از ستونها رو جابجا کنی،باید براش آکس هاجداگانه بکشی.که خوب این وقت گیر بود.اون پارکینگ بالایی هم یادم نمیاد چطور بود ولی از درب آسانسور فاصله داشت :razz:
+حیاط جزء فضاهای عمومیه و مشترک بین مسکونی ها و آژانشه!
+من 12 متر نورگیر گرفتم.خوب مبحث 4 الزام کرده!اگه 6 درصد زمینت نورگیر نداشته باشه، ایراد محسوب میشه(حالا کاری به این امتحان ندارم ولی مساحت نورگیر +آسانسور رو باید از توی حیاط پیشروی کنیم)
+درب باکس راه پله باید بسمت بیرون باز بشه، چون مردم به سمت بیرون فرار میکنن(موقع حریق)
نمیدونم ،فقط امیدوارم بخاطر اینکه اصلا از حیاط برای رمپ استفاده نکردم، ردم نکنن.
والا من به یه 25 راضی ام.خدا کنه فقط قبولم کنند........همه چی بستگی داره به اینکه بخوان چند درصد رو قبول کنن!
یکی از دوستان امتحان آذر90 رو (اون 4 متر رو که برای رمپ داده بودند) رو کامل رفته بود زیر بنا+پلها همه 20 سانتی+دستگاه پله اصلا درب و دیوار دوربند نگذاشته بود+متور خانه داکت نداشت و ................ به قرآن از 50 نمره گرفته 32!!!!!!!!!!!!
آقا ما شانس نداریم.برای این دوره یه هیات از ناسا میان 10 نفری میریزن سر کارمون.خودمون هم اونجا نیستیم که توضیح بدیم
8 ساعت مثل اسپارتاکوس نقشه کشیدیم، آخرش ببینیم قبولمون میکنن یا نه!

• Like
واکنش ها: agin

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

راستش آقای صیدی اصلا حوصله نمیکنم بشینم دوباره بکشمش.اصلا آش دهن سوزی نیست
راستش من از استراکچروزیرزمین شروع کردم و فاصله ستونها و موقعیت اونا رو بر اساس جایگیری ماشینها و با یه دید کلی به پلان همکف و تیپ جایگذاری کردم،اما به چشم ، میکشم و میذارمش تا همه نظر بدن در موردش و ایرادهامو بگین .
من نرسیدم برش و نما بزنم و واقعا نمیدونم چی میشه... خدا رحم کنه واقعا با این نمره دادنشون.... شهریور که همه رو کشیدیم چی شد دیگه وای به حالا...

jafarsydi

عضو جدید
mariiana و agin جان عزیز،
هر چقدر هم که خراب کرده باشید، به پای من نمیرسه که رمپ رو داخل ساختمون دادم............
من کارم رو 2 خطی با AutoCad کشیدم،1ربع بیشتر طول نکشید.
بعد از امتحان اومدم بیرون ، از بچها پرسیدم که رمپ رو از کجا دادید؟گفتند، خوب از توی حیاط دیگه!!
خط کش T ام رو روی میز جاگذاشته بودم ، اینقدر ناراحت شدم که هنوز نرفتم بیارمش
پس نگید حوصله ندارم و طراحیون رو بگذارید، مجلس بی ریاست ...:biggrin:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
mariiana و agin جان عزیز،
هر چقدر هم که خراب کرده باشید، به پای من نمیرسه که رمپ رو داخل ساختمون دادم............
من کارم رو 2 خطی با AutoCad کشیدم،1ربع بیشتر طول نکشید.
بعد از امتحان اومدم بیرون ، از بچها پرسیدم که رمپ رو از کجا دادید؟گفتند، خوب از توی حیاط دیگه!!
خط کش T ام رو روی میز جاگذاشته بودم ، اینقدر ناراحت شدم که هنوز نرفتم بیارمش
پس نگید حوصله ندارم و طراحیون رو بگذارید، مجلس بی ریاست ...:biggrin:

نه بابا گند نزدم ، اما حوصله ندارم دوباره بشینم فکر بکنم ستونها رو کجا گذاشتم و بکشمش
اصل کار من بر مبنای ستونهامه
من پایان نامم خانه شعر و موسیقی مکتب اصفهان بود ، ایده اولیمم هم ملودی و اکتاو در موسیقی بود که تبدیل به خطش کردم و نسبتهاش رو جوری گرفتم که توی پارکینگ مشکل پیدا نکنم ، از همون موقع تا حالا نمیتونم اصلا بدون ستون طراحی بکنم ، باید اول تکلیف پارکینگها رو با ستون معلوم بکنم ( البته کاملا با دیدی معمارانه)
چشم میکشم میذارم

سال نو همه شماها مبارک ، انشاا... هممون قبول بشیم درس عبرتی بشیم برای دیگران:smile:

saeednasirimajd

عضو جدید
سلام ممنون از اینکه نظر دادین اما لازم عرض کنم خدمتتون که شما از نظر خودتون دارید ایراد می گیرید و هیچ منبعی رو اعلام نمی کنید:اگر دقت کنید میبینید که تمامی دربهای راه پله ها چه در طبقات چه در زیرزمین رو به بیرون باز شده این به دلیل رعایت ورودی اصلی از پارکینگ می باشد یعنی خروجی عمومی(طبق مبحث4)داکت هم طبق مبحث 14 از نوع سقفی می تونه باشه-همچنین طول راهرو حداکثر14 متر و عرض آن نباید کمتر از 1.2 باشه-در مورد تراس باید بگم از اون ظابطه ای استفاده کردم که عمق 8 متر باید رعایت بشه از دیوار تا پشت نورگیر آشپزخانه(مبحث4)-راجه به ستون گذاری هم باید بگم که طبق آیین نامه 2800 -مبحث9-مبحث10 باید ستون ها از سه طرف با تیر در ارتباط مستقیم باشد واتفاقا این سوالی بود که خودم از آقای ساعد سمیعی پرسیدم- راجع به پخی باید خدمت اون دوستمون عرض کنم که هیچ جایی نگفته که سر پخی حتما باید ستون گذاشته شود با یک کنسول یک متری این موضوع در پلان حل میشه مهم رعایت ظابطه ی سازه است-در ضمن راه پله چهار طرفه یا شرقی غربی کاملا رد میشه اینو استاد می گفت حتا خود سوال یه اشاره ای کرده بود به این موضوع-اتاق تاسیسات حداقل 3در4 باید باشه با درب ضد حریق و رو به بیرون باز باید بشه-زمین از 3طرف نور می گیره نورگیر دادن دیگه معنی نداره و اینکه تو ظابطه ای ذکر نشده که نور شرقی باید به هال و پذیرایی و آشپزخونه نباید بدیم -لابی هم حداقل طبق مبحث4 2.25 باشه که در طبقات این موضوع رعایت شده همچنین وقتی میگه دسترسی معلول یعنی باید رو آستانه در ها و رو به بیرون باز شدن درب آسانسور دقت کنیم و عرض درب آسانسور80سانتی-آسانسورو در چنین زمینی باید 1.6در1.4 حداقل می گرفتیم -از آقای سمیعی پرسیدم گفت به این دلیل که ما از زمین مجاور اطلاعی نداریم پس ضخامت دیوار زیرزمین رو 20سانت در نظر بگیرید اما بنظرم اون دیواری که رو به خیابون در میاد باید 35سانت در نظر گرفته بشه.دوستان خواهشا از خودتون نظر ندید استناد کنید به مقررات و یا منابع معتبر-اگر ظابطه ای نبود از نظر من برای همه واحدها مطبخ میگذاشتم یا اینکه tv روم یا هزار تا چیزی که میشد تو همچین زمین بکری گذاشت اما خوب شرط امتحان رعایت ظابطه هاست و گرنه مهندسای عمران هم طراحی می کنن.
با تشکر

آخرین ویرایش:

saeednasirimajd

عضو جدید
سلام ممنون از اینکه طرحتو گذاشتی :
آسانسور نمی تونه کنار راه پله باشه باید در امتداد راه پله باشه همونطور که سوال گفته بود-اون 2تا انباری ضلع شمالی مزاحم یک پارکینگتون شده-و اینکه آکس به آکس برای سه تاماشین با عدد7 تامین نمیشه-با توجه به اینکه گفته رعایت ظابطه معلولین باید درب راه پله به بیرون باز بشه-یکی از پارکینگ های جنوبیتون هم می خوره به انباری -برای رسدن معلول به آِژانس فکری نکردین حداقل باید جک می گذاشتین در امتحان 91 جک رو قبول کردن(به نقل از مهند حسینی مدرس)

saeednasirimajd

عضو جدید
مشاهده پیوست 141917اینم طرح منه دیر متوجه شدم که ستون b 5 مشکل داره باید یک متر میبردم سمت راست( وقت نبود همه نقشه ها رو اصلاح کنم)
سلام ممنون از اینکه طرحتو گذاشتی :
آسانسور نمی تونه کنار راه پله باشه باید در امتداد راه پله باشه همونطور که سوال گفته بود-اون 2تا انباری ضلع شمالی مزاحم یک پارکینگتون شده-و اینکه آکس به آکس برای سه تاماشین با عدد7 تامین نمیشه-با توجه به اینکه گفته رعایت ظابطه معلولین باید درب راه پله به بیرون باز بشه-یکی از پارکینگ های جنوبیتون هم می خوره به انباری -برای رسدن معلول به آِژانس فکری نکردین حداقل باید جک می گذاشتین در امتحان 91 جک رو قبول کردن(به نقل از مهند حسینی مدرس)-طراحی داخلیتون عالیه
-طبقه ظابطه اگر درب اتاق تاسیسات به بیرون باز بشه که باید به این شکل باشه اون 3واحد پارکینگ قسمت شمالی حذف میشه(عدم تامین فضای عبور)-اگر عرض راه پلتون 3 متر باشه ورودی حداقلی پارکیگتون هم به مشکل می خوره که باید حداقل3.5 باشه-قسمت هایی کهباید دیوارشون از مصالح ضد حریق باشه رو هم مشخص نکردین-راستی اگر اون داکت قشنگ رو برای آشپزخونه نمی ذاشتی و تاسیسات رو جای دیگه در میاوردید پارکینگهای شمالیتون خراب نمیشد یعنی بنظرمن شما معماری طبقات رو فدای زیرزمین کردین
انشاله موفق باشید

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون از اینکه نظر دادین اما لازم عرض کنم خدمتتون که شما از نظر خودتون دارید ایراد می گیرید و هیچ منبعی رو اعلام نمی کنید:اگر دقت کنید میبینید که تمامی دربهای راه پله ها چه در طبقات چه در زیرزمین رو به بیرون باز شده این به دلیل رعایت ورودی اصلی از پارکینگ می باشد یعنی خروجی عمومی(طبق مبحث4)داکت هم طبق مبحث 14 از نوع سقفی می تونه باشه-همچنین طول راهرو حداکثر14 متر و عرض آن نباید کمتر از 1.2 باشه-در مورد تراس باید بگم از اون ظابطه ای استفاده کردم که عمق 8 متر باید رعایت بشه از دیوار تا پشت نورگیر آشپزخانه(مبحث4)-راجه به ستون گذاری هم باید بگم که طبق آیین نامه 2800 -مبحث9-مبحث10 باید ستون ها از سه طرف با تیر در ارتباط مستقیم باشد واتفاقا این سوالی بود که خودم از آقای ساعد سمیعی پرسیدم- راجع به پخی باید خدمت اون دوستمون عرض کنم که هیچ جایی نگفته که سر پخی حتما باید ستون گذاشته شود با یک کنسول یک متری این موضوع در پلان حل میشه مهم رعایت ظابطه ی سازه است-در ضمن راه پله چهار طرفه یا شرقی غربی کاملا رد میشه اینو استاد می گفت حتا خود سوال یه اشاره ای کرده بود به این موضوع-اتاق تاسیسات حداقل 3در4 باید باشه با درب ضد حریق و رو به بیرون باز باید بشه-زمین از 3طرف نور می گیره نورگیر دادن دیگه معنی نداره و اینکه تو ظابطه ای ذکر نشده که نور شرقی باید به هال و پذیرایی و آشپزخونه نباید بدیم -لابی هم حداقل طبق مبحث4 2.25 باشه که در طبقات این موضوع رعایت شده همچنین وقتی میگه دسترسی معلول یعنی باید رو آستانه در ها و رو به بیرون باز شدن درب راه پله دقت کنیم و عرض درب آسانسور-آسانسورو در چنین زمینی باید 1.6در1.4 حداقل می گرفتیم -از آقای سمیعی پرسیدم گفت به این دلیل که ما از زمین مجاور اطلاعی نداریم پس ضخامت دیوار زیرزمین رو 20سانت در نظر بگیرید اما بنظرم اون دیواری که رو به خیابون در میاد باید 35سانت در نظر گرفته بشه.دوستان خواهشا از خودتون نظر ندید استناد کنید به مقررات و یا منابع معتبر-اگر ظابطه ای نبود از نظر من برای همه واحدها مطبخ میگذاشتم یا اینکه tv روم یا هزار تا چیزی که میشد تو همچین زمین بکری گذاشت اما خوب شرط امتحان رعایت ظابطه هاست و گرنه مهندسای عمران هم طراحی می کنن.
با تشکر

اوه اوه چه آتیش تندی...

دوست عزیز فکر نمیکنم کسی از نظر خودش ایراد گرفته باشه ، نکته هایی که بچه ها گفتن بر اساس ضوابط بوده ، حداقل در مورد منکه همین طور بود
دوست عزیز در مورد تراس ضابطه رو اشتباهی متوجه شدین شاید .... البته من معذرت میخوام اصلا قصد جسارت ندارم ....
در صورتیکه نور اصلی داشته باشه دیگه تراس با عمق 8 متر معنی نمیده اگر شما میخواستید نورگیر بذارید اونوقت درمورد تک واحد یا دو واحد که از نورگیر استفاده بکنن عمق نورگیری مفهوم داشت اگر اینجوری باشه که زمینی که شهریور داده بودن همش میشه تراس واسه آشپزخونه و نورگیریش !!!!
در بعضی موارد مثل پخی و ستونها و گذاشتن نورگیر حق با شماست
و بر اساس ضابطه باید اتاق تاسیسات داکت داشته باشه برای انتقال لوله های تاسیساتی به بالا .
موفق باشین

jafarsydi

عضو جدید
من توی اکثر نقشه های بچها دیدم که درب راه پله رو به سمت داخل باز میشده!منطقیش رو بخوای حساب کنی، این اشتباه ست
اولا معمولا جمعتی که میخوان از آتش فرار کنن،نباید پشت درب جمع بشند
دوما معلول از آسانسور استفاده میکنه.معلولی که بتونه از راه پله بره بالا دیگه معلول نیست!باید فرستادش المپیک.....
این امتحان هیچ چیزش معلوم نیست.همه چیزش رو باید منطقی تحلیل کرد.اون فایل Word که توی این سایت هست، منبعش اصلا معلوم نیست!
گذاشتن داکت برای اتاق تاسیسات ضرری نداره.
اول پلانهای معماریت رو نگاه میکنن و بینهایت مهم اند.تراس با عمق 8 متر به نکته منفی بحساب میاد
یه پلان و 4تا خط رو همه میکشند.کسی قبول میشه که بتونه اون همه نکتات رو رعایت کنه

saeednasirimajd

عضو جدید
اوه اوه چه آتیش تندی...

دوست عزیز فکر نمیکنم کسی از نظر خودش ایراد گرفته باشه ، نکته هایی که بچه ها گفتن بر اساس ضوابط بوده ، حداقل در مورد منکه همین طور بود
دوست عزیز در مورد تراس ضابطه رو اشتباهی متوجه شدین شاید .... البته من معذرت میخوام اصلا قصد جسارت ندارم ....
در صورتیکه نور اصلی داشته باشه دیگه تراس با عمق 8 متر معنی نمیده اگر شما میخواستید نورگیر بذارید اونوقت درمورد تک واحد یا دو واحد که از نورگیر استفاده بکنن عمق نورگیری مفهوم داشت اگر اینجوری باشه که زمینی که شهریور داده بودن همش میشه تراس واسه آشپزخونه و نورگیریش !!!!
در بعضی موارد مثل پخی و ستونها و گذاشتن نورگیر حق با شماست
و بر اساس ضابطه باید اتاق تاسیسات داکت داشته باشه برای انتقال لوله های تاسیساتی به بالا .
موفق باشین
سلام agin جان جسارت نشه یوقت منظورم این نبود که عمق تراسم 8 متر عمق تراس من اگر درست نگاه کنید حدود 3.5 تا 4 که مبحث 4 اونو تایید میکنه یه نگاه به مبحث 14 بندازید میبینید که داکت سقفی رو تایید کرده.تو سوال شهریور هم اگر می خواستید می تونستید از این ظابطه استفاده کنید

saeednasirimajd

عضو جدید
من توی اکثر نقشه های بچها دیدم که درب راه پله رو به سمت داخل باز میشده!منطقیش رو بخوای حساب کنی، این اشتباه ست
دوما معلول از آسانسور استفاده میکنه.معلولی که بتونه از راه پله بره بالا دیگه معلول نیست!باید فرستادش المپیک.....
این امتحان هیچ چیزش معلوم نیست.همه چیزش رو باید منطقی تحلیل کرد.اون فایل Word که توی این سایت هست، منبعش اصلا معلوم نیست!
اول پلانهای معماریت رو نگاه میکنن و بینهایت مهم اند.تراس با عمق 8 متر به نکته منفی بحساب میاد
یه پلان و 4تا خط رو همه میکشند.کسی قبول میشه که بتونه اون همه نکتات رو رعایت کنه
دوست عزیز عمق تراس من 8 متر نیست عمق نورگیری من 8 متره-طبق مبحث4 حداقل عمق تراس 90سانت و حداکثر عمقتراس 5 برابر عرض می باشد

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چقد خوب
بحث داغ معماري
با اجازتون لحاف تشكمو ميخام از تاپيك ارشد جمع كنم بيام پهن كنم اينجا
من هيچي از ازمون نظام مهندسي نميدونم اومدم حرفاتونو بخونم
بهمن 90 فارغ شدم
هنو دو سالي وقت دارم
ممنون ميشم از اموخته هاتون بدونم

saeednasirimajd

عضو جدید
مشاهده پیوست ZABETE TERASl.pdfمشاهده پیوست ZABETE TERASl.pdf
منظور من این ظابطه است که براتون آپلود کردم

yasi84

عضو جدید
اولین نکته ای که به ذهن من میرسه این هستش که طول رمپت برای معلولین کافی نیست چون حداقل برای 1.2متر ارتفاع باید حداقل 28.5متر طول رمپت باشه چون شیب رمپ معلولین 8 درصد هستش و اگر از 3 متر رمپ طولانی تر بشه باید به ازای هر متر اضافه نیم درصد شیب کم بشه و 5 سانت به عرض شیب راهه اضافه بشه که حداکثر برای 9 متر طول میشه 5 درصد شیب و 150 عرض شیب راهه که بعد 9 متر یک پاگرد 1.5 *1.5 میخوای که هر 9 متر تکرار میشه تا به انتهای طول رمپ برسی که نهایتا میشه 28.5 متر مشاهده پیوست 142075
ممنون دوست عزيز از نظرت
توضيحات خوبي بود. مرسي

jafarsydi

عضو جدید
نوشته اصلي بوسيله arkulivand http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
اولین نکته ای که به ذهن من میرسه این هستش که طول رمپت برای معلولین کافی نیست چون حداقل برای 1.2متر ارتفاع باید حداقل 28.5متر طول رمپت باشه چون شیب رمپ معلولین 8 درصد هستش و اگر از 3 متر رمپ طولانی تر بشه باید به ازای هر متر اضافه نیم درصد شیب کم بشه و 5 سانت به عرض شیب راهه اضافه بشه که حداکثر برای 9 متر طول میشه 5 درصد شیب و 150 عرض شیب راهه که بعد 9 متر یک پاگرد 1.5 *1.5 میخوای که هر 9 متر تکرار میشه تا به انتهای طول رمپ برسی که نهایتا میشه 28.5 متر
ضميمه 142075
ممنون دوست عزيز از نظرت
توضيحات خوبي بود. مرسي

arkulivand جان شما 28.5 متر رو از کجا آوردی؟ مگه فیلم هندیه؟اینجوری که شما حساب کردی،باید 2 دور و نیم دور زمین بچرخیم تا برسیم به همکف!
120 تقسیم بر 8 میشه 15 متر طول افقی رمپ!!!
رمپ با شیب 8درصد واقعا خیلی شیب اش کمه! دیگه 10تا پاگرد نمیخواد!شما تصورش کن.
یک پاگرد کافیشه.درضمن من توی خیلی از ساختمانهای اداری مثل بانک ها دیدم که جک بالابر میگذارند
شما میدونید این رمپ معلولین چند متر از ورودی رو هدر میده؟!و چقدر توی طراحی تاثیر میگذاره؟
و آقای saeednasirimajd عزیز، شما وقتی طراحی میکنی،باید فرض کنی که برای گرونترین زمین شهر طرح میدی و حتی نیم متر رو هم خراب نکنی!علاوه بر رعایت کردن ضوابط، باید معماری اش هم خوب باشه.شهریور91 رد شدم.تمام ضوابط رو هم رعایت کرده بودم خداوکیلی حداقل به اندازه قبولی بود.ولی رد شدم چون پلانهام عالی نبود(فقط ضوابط نیست)
واقعا امیدوارم همهمون قبول بشیم. من دیگه حوصله این امتحان مسخره با قوانین نامعلومش رو ندارم :w10:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام agin جان جسارت نشه یوقت منظورم این نبود که عمق تراسم 8 متر عمق تراس من اگر درست نگاه کنید حدود 3.5 تا 4 که مبحث 4 اونو تایید میکنه یه نگاه به مبحث 14 بندازید میبینید که داکت سقفی رو تایید کرده.تو سوال شهریور هم اگر می خواستید می تونستید از این ظابطه استفاده کنید

سلام دوست عزیز
راستش من دوباره پلانهاتونو دیدم ، منظورتون رو از این کار متوجه میشم اما یه اشتباه کوچولو وجود داره و اون اینه که منظور این ضابطه اینه که اگر شما از آشپزخونه اپن استفاده بکنین یا نورگیر یا هر فضایی که نور رو به صورت غیر مستقیم منتقل بکنه باید عمق نورگیری 8 متر باشه یعنی شما از بر دیوار آشپزخونه یا نورگیر تا ته هال یا پذیرایی حداکثر 8 متر عمق نورگیری داشته باشین نه بیشتر .
و یه نکته خیلی مهم اینه که توی ضوابط تاکید بر طراحی سنتی شده و طراحی سنتی آشپزخونه اپن رو نمی پسنده حداقل از سمت پذیرایی باید بسته باشه آشپزخونه
منتظر نظر شما هستم

آخرین ویرایش:

saeednasirimajd

عضو جدید
سلام دوست عزیز
راستش من دوباره پلانهاتونو دیدم ، منظورتون رو از این کار متوجه میشم اما یه اشتباه کوچولو وجود داره و اون اینه که منظور این ضابطه اینه که اگر شما از آشپزخونه اپن استفاده بکنین یا نورگیر یا هر فضایی که نور رو به صورت غیر مستقیم منتقل بکنه باید عمق نورگیری 8 متر باشه یعنی شما از بر دیوار آشپزخونه یا نورگیر تا ته هال یا پذیرایی حداکثر 8 متر عمق نورگیری داشته باشین نه بیشتر .
و یه نکته خیلی مهم اینه که توی ضوابط تاکید بر طراحی سنتی شده و طراحی سنتی آشپزخونه اپن رو نمیپسنه حداقل از سمت پذیرایی باید بسته باشه آشپزخونه
منتظر نظر شما هستم
بله خوب منم همین کار رو کردم از عمق تراس برای این ظابطه استفاده کردم-آشپزخونه من سنتی نیست(اپن طراحی شده)نمی دونم دیگه این موضوع چقدر ایراده یا اصلا نیست

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله خوب منم همین کار رو کردم از عمق تراس برای این ظابطه استفاده کردم-آشپزخونه من سنتی نیست(اپن طراحی شده)نمی دونم دیگه این موضوع چقدر ایراده یا اصلا نیست

در حقیقت توی طرح شما یه جا 2.8 + 8 و جای دیگه 4.1+8 متر عمق نورگیری شماست که میشه 10.8 و 12.1 !!!!! که بیشتر از 8 متره

یعنی هر چی بیشتر میگذره بیشتر ایرادهای کار خودمو پیدا میکنم ، موندم چطور اینقدر تابلو اشتباه کردم و حواسم اصلا نبوده ، جو امتحان خیلی منو گرفته بوده فکر کنم !!!1

saeednasirimajd

عضو جدید
در حقیقت توی طرح شما یه جا 2.8 + 8 و جای دیگه 4.1+8 متر عمق نورگیری شماست که میشه 10.8 و 12.1 !!!!! که بیشتر از 8 متره

یعنی هر چی بیشتر میگذره بیشتر ایرادهای کار خودمو پیدا میکنم ، موندم چطور اینقدر تابلو اشتباه کردم و حواسم اصلا نبوده ، جو امتحان خیلی منو گرفته بوده فکر کنم !!!1
نه عمق تراس به علاوه اون 8متر نمیشه وگرنه عمق تراس رو نباید 4.1 یا 2.8 می گرفتم ببین یه سوال دارم نوری که از تراس میاد چه نوریه؟نور نور طبیعیه
از این ظابطه خیلی استفاده می کنن(در کارهایی که نظام مهندسی تایید می کنه)میدونی چرا چون نورگیر با این کار حذف می شه و به بنا اضافه میشه.تعجب می کنم ایمکار خیلی معموله اما چونکه عمق یه تراس من 4.1 شدهکمی شما شک می کنید اما عمق تراس تو مبحث 4 بیشتر از اینیه که من ترسیم کردم .

jafarsydi

عضو جدید
اعلام نتایج آزمون طراحی نظام مهندسی اسفند 91

اعلام نتایج آزمون طراحی نظام مهندسی اسفند 91

آقایان مهندسی که برای طراحی اسفند91 شرکت کردید. یقین داشته باشید که دوباره 95 درصد بچها رد شده اند.
نتایج آزمون رو هم تا 24 مرداد نمی کنند تا نزدیک باشه به اعلام ثبت نام آزمون بعدی که دیگه فرصتی برای اعتراض نداشته باشیم.
یعنی به نظر شما اعلام نکردن نتایج طراحی بعد از 1.5 ماه از نتایج سایر رشته ها چه معنی ای داره؟ اون هم با سابقه ای که از آزمون قبلی داریم؟؟؟
بی تفاوتی و بی خیالی ما دلیل بر این است که ما قبول داریم لیاقت ما همین است که زندگی و عمر ما را به مسخره بگیرند.

(((
021-82244194-7 ))) به این 4 خط هم زنگ بزنید که هیچ وقت گوشی را جواب نمیدند!! مگه باید جواب بدند؟ مگه ما آدم ایم؟
آدرس: تهران- ميدان آرژانتين- ابتداي بلوار آفريقا- ساختمان شهيد دادمان- طبقه سوم جنوبي
daftar@Inbr.ir

dr_mehry

عضو
امروز دوستی می گفت که از داخل سازمان اخباری به گوش میرسه در ارتباط با از بین رفتن بخشی از پاسخ نامه های آزمون طراحی .
ظاهرا در اثر سهل انگاری بخشی از پاسخ نامه های از بین رفته و دوستان حاضر به اعلام اون نیستند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.