بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ممنون از همگی...فقط متاسفانه متاسفانه متاسفانه چیزی که خوشایند نبود رو میدونستم واقعیت داره امروز بهم ثابت شد اینکه به نمراتی که دوستان گفتن اصلا توجه نکنید یه نفر گفت من 37 شدم یکی گفت من 35 شدم...تازه یا این دید که ما دو تا شیت هم نکشیده بودیم...الان دوستان این دوره خوشحالند که دو شیت نکشیدند پس قبولند چون دوره پیش با نمره م38 یه نفر قبول شده
این دوره خرداد ماه من الان نمراتشون رو دیدم
دو تا آقا که یکی متولد 64 بوده و یکی 62 نمره 38 رو گرفتن
و افراد دیگر هم که متولدین 60-64-63-و یه نفر که اونو سرچ کردم اطلاعاتش گویا اشتباه است ولی بین ماهایی هستیم که نمره 34 گرفتیم و خودمم که متولد 66 هستم...
فقط اینکه به سن هم توجه کنید و با دوباره قبول نشدن امیدتونو از دست ندید ما متولد 60 هم داشتیم که این دوره قبول شده البته با نمره بالا
با این حساب از 7 نفر 2 نمره نمره 38 گرفتن و 5 نفر نمره 34
هر کسی شک داره تاریخ تولد هر 7 نفر رو گذاشتم میتونن چک کنن
توروخدا بچه ها رو اشتباه راهنمایی نکنید...به خدا زشته...قبولیه اونها جایی از ما رو تنگ نمیکنه به خدا

آخرین ویرایش:

tofanesard

عضو جدید
ممنون از همگی...فقط متاسفانه متاسفانه متاسفانه چیزی که خوشایند نبود رو میدونستم واقعیت داره امروز بهم ثابت شد اینکه به نمراتی که دوستان گفتن اصلا توجه نکنید یه نفر گفت من 37 شدم یکی گفت من 35 شدم...تازه یا این دید که ما دو تا شیت هم نکشیده بودیم...الان دوستان این دوره خوشحالند که دو شیت نکشیدند پس قبولند چون دوره پیش با نمره م38 یه نفر قبول شده
و افراد دیگر هم که متولدین 60-64-63-و یه نفر که اونو سرچ کردم اطلاعاتش گویا اشتباه است ولی بین ماهایی هستیم که نمره 34 گرفتیم و خودمم که متولد 66 هستم...
فقط اینکه به سن هم توجه کنید و با دوباره قبول نشدن امیدتونو از دست ندید ما متولد 60 هم داشتیم که این دوره قبول شده البته با نمره بالا
توروخدا بچه ها رو اشتباه راهنمایی نکنید...به خدا زشته...قبولیه اونها جایی از ما رو تنگ نمیکنه به خدا
اولا تبریک می گم بهتون
در ثانی حرفتون درسته من هم کمتر کسی می شناسم که مثل شما بار اول قبول شده باشه اونم با نمره بالا یکی از رفیقام بار سومش بوده تو گنبد شده 33 و خیلی از دوستای دیگم که این دوره قبول شدن (استان ما خوب قبولی داده این دوره) اکثرا بار سومشون بوده
از مهندسای عمران هم که مثل ما امتحان طراحی سازه دارن پرسیدم گفتن امتحان شما خیلی سخت تره
پس اگه تمرین داشته باشین و تلاش کنین حتما قبول می شین
به امید موفقیت همه دوستان

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w27::w27::w27::w27::w27::w27::w27::w27:
:w40::w40::w40:
:w14::w14:
از هممتون ممنونم...مرسیییی....خیلی خوشحالم دوستای گلی دارم که موفقیت و خوشحالی من خوشحالی اونهاست...
دوستتون دارم
سلام عارفه جان اییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییول مهندس من یادته گفتم مطمعن باش یکی از طرحهای برتر میشه ؟ مشخص بود از اول :gol:

arefeh

کاربر ممتاز
سلام عارفه جان اییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییول مهندس من یادته گفتم مطمعن باش یکی از طرحهای برتر میشه ؟ مشخص بود از اول :gol:

واقعا ...یادم...دمت گرم دوست عزیز ...ایشالله این دوره شما هم اول بشید توی استانتون:)
اولا تبریک می گم بهتون
در ثانی حرفتون درسته من هم کمتر کسی می شناسم که مثل شما بار اول قبول شده باشه اونم با نمره بالا یکی از رفیقام بار سومش بوده تو گنبد شده 33 و خیلی از دوستای دیگم که این دوره قبول شدن (استان ما خوب قبولی داده این دوره) اکثرا بار سومشون بوده
از مهندسای عمران هم که مثل ما امتحان طراحی سازه دارن پرسیدم گفتن امتحان شما خیلی سخت تره
پس اگه تمرین داشته باشین و تلاش کنین حتما قبول می شین
به امید موفقیت همه دوستان
ممنونم...درسته...
تازه یه سری دوستان ناراحت میشن که چرا دفعه اول یا دوم قبول نمی شوند...اصلا ممکنه برای اولین باز دارند نقشه میکشن....
من خودم از سال 87 تا 88 به مدت یه سال فقط نقشه نظام مهندسی میکشیدم و میفرستادم نظام درسته با الان ضوابط خیلی فرق داشت اما در هر صورت دستم اومده بود داستانو
تازه دوست خود من که الان 2-3 ساله داره نقشه میکشه هم خرداد ماه نمره اش 23 شد...پس اصلا امیدتونو از دست ندید و فقط باید خیلی زیاد تمرین کنید....حتی به نظرم دوستانی که برای دوره بعد میخوان شرکت کنند اکر تا به حال نقشه نکشیدند از الان شروع کنند....و فکر نکنید اینکه اگر بلد نیستید عیب بزرگیه....من یکی دگ از دوستام الان استاد دانشگاه شده و باور نمیکنید اصلا 1% هم هیچی بلد نیست...
ایشالله هیچ وقت برای رسیدن یه هیچ کاری از تلاش دست نکشید...خدا لذت میبره بنده اش برای رسیدن به موفقیت دائما تلاش کنه...
:gol::gol::gol::heart::heart:

nosh

عضو جدید
:eek::eek: واااااااااااااااااای عزیزم تو از کجا فهمیدی؟؟مرسی گلم...خیلی لطف کردی فدات بشم من:redface::heart::heart::heart::gol::gol:
آره برای خودم خیلی هیجان داشت که اسمم توی یه سایت دولتی اومده...:)
faiteh عزیز بهم خبر داد خودم ندیده بودم ازش ممنونم منتظر یه هیجان چند ساعته بودم که برام تولید کرد...
مرسی مرسی مرسی:heart::heart::heart:به امید موفقیت تک تک دوستای گلم مخصوصا هلوووووی عزیزم

بی نهایت تبریک میگم بهتون /همیشه شادوسلامت وسربلند باشید /و اطمینان داشته باشید کسی که خالصانه بدون چشم داشتی میاد وبه دوستانه خودش کمک میکنه خدا هم همیشه حواشو داره نمیذاره تنها بمونه همیشه دستشو میگیره....به عنوان یه برادر بزرگتر {البته از نظر سن } بهتون توصیه میکنم تا جایی که میتونید از اطلاعاتی که دارید در جهت کمک به دیگران استفاده کنید....خیالتون راحت خدا مزد زحماتتونو میده شک نکنید... موفقیتتون استمرار داشته باشه.... به یاری یزدان:gol:

hane65

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام عارفه جان ،ازصمیم قلب بهتون تبریک میگم [/FONT][FONT=&quot]امیدوارم در تمامی مراحل زندگیتون موفق باشید.:w17::w17:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

pishgam_9999

عضو جدید

یادش بخیررررررررررر قبل آزمون این تالارها چقدر شلوغ بود...

یادمه یکی از دوستان با قاطعیت اومد و گفت درز انقطاع یک صدم هستش و چند نفر هم تایید کردند . در صورتی که قبلش مهندس عارفه و مهندس ریاحی و مهندس هلو و بقیه دوستانی که به طور منظم بچه ها رو راهنمایی کرده بودن گفته بودن یک دویستمه ...
بعدش که کلی از زمانمون هدر رفت فهمیدیم که همون یک دویستمه و فقط این مطلب چند صفحه از تاپیکو به خودش اختصاص داده و هیچ فایده ای نداشت .

یادمه یه دوستی چنان کار خانمه عارفه رو نقد کرده بود که خانم مهندس گفت که اگه اینقد کارم مشکل داره و شما تشخیص دادید من شماره داوطلبیم رو میدم که برید و بررسی کنید ببنید چرا قبول شدم ....منم اونوقت تازه وارد بودم و چون نقد دوستمون خیلی در مورد هندسه طرح و این چیزا بود فکر کردم شاید راست میگه.... و یادمه که مهندس ریاحی جوابیه بسیار خوبی در نقد اون دوستمون داده بود که الان هرچی گشتم تاپیکشو پیدا نکردم و توی اون به اون دوستمون گفته بودند: یادمون باشه خانم مهندس عارفه با نمره خوبی قبول شدند و نقدهایی که شما کردید در تصحیح آزمون نظام مهندسی تاثیری نداره.... امروز که معلوم شد خانم مهندس جزو افراد برتر بوده به خیلی مسایل جواب داده شد.....

اینارو گفتم واسه اینکه تشکر کنم از زحمات افرادی که اینجا میان و خالصانه اطلاعات ارزشمند خودشون رو بدون چشم داشتی در اختیار من و دیگران قرار میدن و با اینکه بعضی وقتا افرادی هم در برابرشون قرار میگیرن و فقط میخوان کار ارزشمند این افراد رو زیر سوال ببرن . با اینحال دلسرد نمیشن و به کارشون ادامه میدن.

امیدوارم همیشه موفق باشید

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
وای چقـــــــــــدر خوشحال شدم. عارفه خانم بیشتر از هر کس لیاقتش رو داشت. بمب انرژی برای من و برای اینکه شروع به تمرین کنم حرف های عارفه خانم و دیدن کارش بود. تا حدی برام الهام بخش و انرژی مثبت بود که پرینت کارش رو با خودم سر جلسه بردم و چند بار نگاهش کردم و به خودم گفتم می تونی! و ایشون اینقدر بزرگوار هستن که همچنان بچه ها رو راهنمایی می کنن حتی برای دوره بعد. چیزی که در مورد نمره های سایر دوستان گفتن خیلی تامل بر انگیزه.. واقعا چطور عده ای می تونن سایرین رو به بیراهه راهنمایی کنن؟؟
منم مقطع نزدم که البته وقت نرسید و امروز از همیشه نگران ترم.. با اینکه دفعه اولم بود ولی خوب همه ما دوست داریم کابوس آزمون زودتر از سرمون رد شه. اینقدر این استرس برای من زیاده که امروز بعد از شاید دو هفته به باشگاه سر زدم. و چه خوب که اومدم!
عارفه خانم بی نهایت سپاس از همه خوبی هات و آرزوی موفقیت برای همه دوستان دلسوز.

modabber.23

عضو جدید
تبریک عارفه جان
یکی از بهترین چیزایی بود که می شد بشنوم!
ههههه
واقعا می گما فک نکنی تعارفه
هم برا اینکه یه دوست باحال طراحو کار درست نصیبم شد
هم برا اینکه الکی الگو انتخاب نکرده بودم
هم این که معلوم شد نمره ها زیادم الکی نیستن به هر حال ادم یه کاری رو مبینیه می فهمه کشنده اش این کاره هست یا نهههه
آقا به هر حال آفرین و صد آفرین
ولی...اما... زیاد سن قبولیا مهم نیست! من متولد شصتم خودم ولی اولین باره امتحان میدم!
و امیدوارم آخرین بار بوده بوده باشد!
به امبد موفقیت همه

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس عارفه عزیز منم خیلی خوشحال شدم که دیدم جزء نفرات برتر آزمون بودی.واقعا دمت گرم.امیدوارم همیشه موفق باشی و ایشالا قبولی دکتری:):gol:

arefeh

کاربر ممتاز
تبریک عارفه جان
یکی از بهترین چیزایی بود که می شد بشنوم!
ههههه
واقعا می گما فک نکنی تعارفه
هم برا اینکه یه دوست باحال طراحو کار درست نصیبم شد
هم برا اینکه الکی الگو انتخاب نکرده بودم
هم این که معلوم شد نمره ها زیادم الکی نیستن به هر حال ادم یه کاری رو مبینیه می فهمه کشنده اش این کاره هست یا نهههه
آقا به هر حال آفرین و صد آفرین
ولی...اما... زیاد سن قبولیا مهم نیست! من متولد شصتم خودم ولی اولین باره امتحان میدم!
و امیدوارم آخرین بار بوده بوده باشد!
به امبد موفقیت همه
واقعااااا ؟من فکر کردم ممکنه یه 60_70%مرتبط باشه. اخه مثلا نون ما توی امتحانه برای همین فکر کردم هر کی فارغ التحصیل میشه سریع امتحان رو میده.
ولی خوبه گفتی.... این حرفم من برای این زدم ک بچه ها ناامید نباشند... همین.... گل. چشمک
مهندس عارفه عزیز منم خیلی خوشحال شدم که دیدم جزء نفرات برتر آزمون بودی.واقعا دمت گرم.امیدوارم همیشه موفق باشی و ایشالا قبولی دکتری:):gol:
مرسی دوست عزیزم. از ارزوهای قشنگتون. شما هم همیشه موفق و پیروز باشی.
تبریک عارفه جون...خوشحال شدم
ممنونم از شما

همینطور ممنونم از پیشگام عزیز و اقا مجتبی.... امیدوارم همیشه شاهد موفقیت هاتون باشم. و همه دوستان دیگه

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ...یادم...دمت گرم دوست عزیز ...ایشالله این دوره شما هم اول بشید توی استانتون:)

ممنونم...درسته...
تازه یه سری دوستان ناراحت میشن که چرا دفعه اول یا دوم قبول نمی شوند...اصلا ممکنه برای اولین باز دارند نقشه میکشن....
من خودم از سال 87 تا 88 به مدت یه سال فقط نقشه نظام مهندسی میکشیدم و میفرستادم نظام درسته با الان ضوابط خیلی فرق داشت اما در هر صورت دستم اومده بود داستانو
تازه دوست خود من که الان 2-3 ساله داره نقشه میکشه هم خرداد ماه نمره اش 23 شد...پس اصلا امیدتونو از دست ندید و فقط باید خیلی زیاد تمرین کنید....حتی به نظرم دوستانی که برای دوره بعد میخوان شرکت کنند اکر تا به حال نقشه نکشیدند از الان شروع کنند....و فکر نکنید اینکه اگر بلد نیستید عیب بزرگیه....من یکی دگ از دوستام الان استاد دانشگاه شده و باور نمیکنید اصلا 1% هم هیچی بلد نیست...
ایشالله هیچ وقت برای رسیدن یه هیچ کاری از تلاش دست نکشید...خدا لذت میبره بنده اش برای رسیدن به موفقیت دائما تلاش کنه...
:gol::gol::gol::heart::heart:
ممنون عارفه جان ایشالله نظارت رو هم قبول بشی و از دست این ازمونها واسه همیشه خلاص بشی:smoke: واسه ما هم دعا کن.
آره من احتمال دادم طرحت جز طرحهای اول باشه:gol: : بیا #296 و اینم #310

صالحیان

عضو جدید
سلام عارفه جان تبریک میگیم
میشه لطف کنید طرحتو که قبول شدی بزاری هرچی گشتم پیدا نکردم اگه امکان داره لطفاً

baran mes

عضو جدید
:w27::w27::w27::w27::w27::w27::w27::w27:
:w40::w40::w40:
:w14::w14:
از هممتون ممنونم...مرسیییی....خیلی خوشحالم دوستای گلی دارم که موفقیت و خوشحالی من خوشحالی اونهاست...
دوستتون دارم

تبریک میگم خانم عارفه حق شما بود که جزو نفرات برتر کل کشوری باشید,و ممنونم از شما بخاطر کمکها و راهنمایهای که کردید.ولی خدای بمونید تو این گروه چون خیلی از ما این امتحانو رد مشیم و سال 94 دوباره باید امتحان بدیم بودن دوستای خوبی مثل شما و بقیه دوستان برای ما دلگرمیه تا این امتحانو قبول بشیم.

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
به عارفه خانم تبريك ميگه
من هم از صميم قلب خوشحال شدم و به دوستان اين جمع هم تبريك ميگه كه در بين ما يكي به اين افتخار دست پيدا كرده
اميدوارم در اين دوره هم از اين جمع دوباره نفر برتر داشته باشيم
به اميد موفقيت هاي روز افزون عارفه خانم و بچه هاي اين گروه

آخرین ویرایش:

manoom

عضو جدید
تبریک عارفه جون.لیاقتت کمتر از این نبود.ایشالا همین طور نجاتی داشته باشیم تو این لیست:D

hami64

عضو جدید
تبریک صمیمانه من رو هم پذیرا باشین .
قطعا کسی که بدون چشمداشت به دیگران کمک میکنه خدا هم کمکش میکنه . البته بدون تلاش هیچ موفقیتی حاصل نمیشه .
یه خواهش هم داشتم ؛ شما که به خاطر کمکهاتون خدا هواتونو داره برا ما هم دعاکنید .احساس میکنم لب مرزم و ...

MK6

کاربر بیش فعال
عارفه جان تبریک می گم و از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت می کنم امیدوارم تو تمام مراحل زندگیت موفق باشی...:w30:

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
از تک تک دوستای عزیزم تشکر میکنم که نسبت به من لطف دارند...ایشالله بتونم در دوره های دگ باشم تا اگر کوچکترین کمکی ازم بر میاد رو براتون انجام بدم...برای اونهایی که این دوره آزمون رو شرکت کرده بودن دعا کنم که این آزمون اولین و آخرین آزمون طراحی باشه که دادن و به دوستان دگ که برای اولین بار میخوان در آزمون دوره بعد شرکت کنند هم بتونم یه کوچولو کاری بکنم
سپاس از همه عزیزانم:gol::heart::heart::heart::heart::heart::gol::gol::gol:

وسعت

عضو جدید
مباررررررررررررررک باشه دوستم...اناشلله همیشه موفق و سلامت باشششششششششششششششششششششی

پروفسور پرو

عضو جدید
از تک تک دوستای عزیزم تشکر میکنم که نسبت به من لطف دارند...ایشالله بتونم در دوره های دگ باشم تا اگر کوچکترین کمکی ازم بر میاد رو براتون انجام بدم...برای اونهایی که این دوره آزمون رو شرکت کرده بودن دعا کنم که این آزمون اولین و آخرین آزمون طراحی باشه که دادن و به دوستان دگ که برای اولین بار میخوان در آزمون دوره بعد شرکت کنند هم بتونم یه کوچولو کاری بکنم
سپاس از همه عزیزانم:gol::heart::heart::heart::heart::heart::gol::gol::gol:

خانم مهندس بی زحمت اگه امکان داره و وقتون اجازه میده طرح منو یه برسی کلی بکنید که در حد قبولی هست ایشالا یا نه برش و شیبندی رو هم کامل ترسیم کردم البته جزییات نوشتاری زیادی هم نوشتم.

پیوست ها

• Photo3712.jpg
    Photo3712.jpg
    66.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • Photo3714.jpg
    0 بایت · بازدیدها: 1

پروفسور پرو

عضو جدید
تجاری میتونه یه قسمتش از سقف نور بگیره؟

پیوست ها

• Photo3707.jpg
    Photo3707.jpg
    71.4 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • Photo3711.jpg
    Photo3711.jpg
    75.4 کیلوبایت · بازدیدها: 1

arefeh

کاربر ممتاز
تجاری میتونه یه قسمتش از سقف نور بگیره؟

خانم مهندس بی زحمت اگه امکان داره و وقتون اجازه میده طرح منو یه برسی کلی بکنید که در حد قبولی هست ایشالا یا نه برش و شیبندی رو هم کامل ترسیم کردم البته جزییات نوشتاری زیادی هم نوشتم.
بعید میدونم چون متاسفانه ایرانی جماعت یکم شلخته و مسکونی های بالا عادت دارند آشغال خودشونو بندازن توی نورگیر و از لحاظ زیبایی نمای زشتی رو به تجاری میده...من هیچ وقت این کار رو نمیکنم
در زیرزمین به نظر نمیاد که مشکلی باشه
اما از لحاظ ستونگذاری فاصله دیوار راه پله که توش ستون واقع شده تا رمپ بیشتر از 1.2 هست در نتیجه یه ردیف این ستون باید میزاشتید
اندازه نداره کارت و نمیتونم بگم ابعاد اندازه هات درسته یا نه
توی تاسیسات داکت میخوای جون فاصله اش تا داکت اصلی زیاد است
همکف
1- چون ابعاد اندازه نداره نمیدونم برای سرگیر رمپ کارت درسته یا نه...سرگیری رمپ 1.95 ببین حله؟؟
2-ابعاد سرویس اداری به چشم زیاده تقریبا نصف سرایداری شده
3-پله هاتو محاسبه نکردم که آیادرسته یا خیر
4-یکم اون ادغام ورودی مسکونی و ورودی تجاری یکم از لخاظ هندسی یه جوری شده
5- تجاریت از نظر من مشکل نور داره...عمق نورگیر روئ هم اینجا رعایت نشده...حداقل شاید اگر لابی مسکونی کوچکتر میشه و اون پله ها جک معلول جمع تر میشد که فضا رو میداد به تجاری که حداقل ار دو بر نور داشته باشه مسلما امتیاز داشت
اول واحد سمت راست
1- حداقل ابعاد نورگیر 2در4 است و فکر میکنم اون نورگیر کوچکتره مناسب نباشه
2-همون واحد میتونست جای حمام و توالت عوض بشه و دیگر نیازی هم نبود که درب حمام از داخل اتاق باز بشه
3-دستشویی فعلی هم داکت نداره و فقط حمام داره
4-درب اتاق خوابش هم توی پذیرایی دید داره میتونست به موازات درب توالت فعلی باز بشه
اول واحد سمت چپ بالا
5-خیلی راهرو داری راحت ظول 7 متر راهرو شده کارت و اینکه اومدی همه فضاهات رو چون پرت میشده دادی به کمد که خوب نتیجه اش یه پذیرایی کوچک شده
6-از همه توی چشم تر هم اومدی آشپزخونه رو انداختی جلوی ورودی اتاق رو عقب انداختی که خوب این خودش هم ایراده از نظر من...حداقل اآشپزخانه با پذیرایی بیشتر جوره ...و باعث میشه پذیرایی بزرگتر دیده بشه
7-این ایرادهات توی واحد سمت چپ پایینی هم دیده میشه دسترسی آشپزخانه به پذیرایی یه دسترسی طولانیه
8-یه مقایسه ای رو ابعاد سرویس دستشویی و حمامت توی همین واحد داشته باش ...متوجه میشی که تناسبات ناجوره
9-تراس هم نداره
10-و این هم راهرو شده به طول حدود 6 متر
طبقه اول
11-توی این قسمت هم تناسب نداری واحد سه خوابه ات دو تا حموم داره که هر دو به داخل اتاقهای خواب باز میشه
ابعاد اتاق خواب بالایی نسبت به حمامش اصلا زیاد نیست
13-به نظرم حتی اگر جای آشپزخانه با خواب عوض میشد خیلی بهتر بود
من که درجایی نیستم بگم قبولی میشی یا رد...اما کارت از این بهتر هم میشد
و اینکه به نظرم معماری واحدهای مسکونی این دوره نکته آزمون باید باشه ...مخصوصا اون طبقه 3 واحده که کمترین پرت رو داشته باشی و در عین حال فضای خصوصی از عمومی رو با کمترین طول راهرو از هم جدا کنی
موفق باشید
عارفه عزیییز تبریک ....منم گرگانی هستم رومونو سفید کردیییییییی موفق باشی همیشه

ممنونم عزیزم...وااای خوشحالم از شهر خودمی

پروفسور پرو

عضو جدید
بعید میدونم چون متاسفانه ایرانی جماعت یکم شلخته و مسکونی های بالا عادت دارند آشغال خودشونو بندازن توی نورگیر و از لحاظ زیبایی نمای زشتی رو به تجاری میده...من هیچ وقت این کار رو نمیکنم(روش نوشتم سقف شیشه های غیر ریزنده)
در زیرزمین به نظر نمیاد که مشکلی باشه
اما از لحاظ ستونگذاری فاصله دیوار راه پله که توش ستون واقع شده تا رمپ بیشتر از 1.2 هست در نتیجه یه ردیف این ستون باید میزاشتید(فاصله ستونهام از آکس 6.20 اضافه نشده)
اندازه نداره کارت و نمیتونم بگم ابعاد اندازه هات درسته یا نه
توی تاسیسات داکت میخوای جون فاصله اش تا داکت اصلی زیاد است(داکت تو قسمت پخ دارم)
همکف
1- چون ابعاد اندازه نداره نمیدونم برای سرگیر رمپ کارت درسته یا نه...سرگیری رمپ 1.95 ببین حله؟؟( 2.05 در نظر گرفتم)
2-ابعاد سرویس اداری به چشم زیاده تقریبا نصف سرایداری شده(اونجا آبدارخونه هست و سرویس بله بزرگ شده)
3-پله هاتو محاسبه نکردم که آیادرسته یا خیر( پله سه تا 8تا )
4-یکم اون ادغام ورودی مسکونی و ورودی تجاری یکم از لخاظ هندسی یه جوری شده (سعی کردم دوتاشم تو سرگیر تاسیسات بندازم)
5- تجاریت از نظر من مشکل نور داره...عمق نورگیر روئ هم اینجا رعایت نشده...حداقل شاید اگر لابی مسکونی کوچکتر میشه و اون پله ها جک معلول جمع تر میشد که فضا رو میداد به تجاری که حداقل ار دو بر نور داشته باشه مسلما امتیاز داشت(لابی مسکونی رو پارکینگ دو تا ماشینه و چون سرگیر میشد گذاشتم اونورتر)
اول واحد سمت راست
1- حداقل ابعاد نورگیر 2در4 است و فکر میکنم اون نورگیر کوچکتره مناسب نباشه ( 2.5 3.5)
2-همون واحد میتونست جای حمام و توالت عوض بشه و دیگر نیازی هم نبود که درب حمام از داخل اتاق باز بشه .
3-دستشویی فعلی هم داکت نداره و فقط حمام داره(مشترک در نظر گرفتم)
4-درب اتاق خوابش هم توی پذیرایی دید داره میتونست به موازات درب توالت فعلی باز بشه
اول واحد سمت چپ بالا
5-خیلی راهرو داری راحت ظول 7 متر راهرو شده کارت و اینکه اومدی همه فضاهات رو چون پرت میشده دادی به کمد که خوب نتیجه اش یه پذیرایی کوچک شده
6-از همه توی چشم تر هم اومدی آشپزخونه رو انداختی جلوی ورودی اتاق رو عقب انداختی که خوب این خودش هم ایراده از نظر من...حداقل اآشپزخانه با پذیرایی بیشتر جوره ...و باعث میشه پذیرایی بزرگتر دیده بشه
7-این ایرادهات توی واحد سمت چپ پایینی هم دیده میشه دسترسی آشپزخانه به پذیرایی یه دسترسی طولانیه
8-یه مقایسه ای رو ابعاد سرویس دستشویی و حمامت توی همین واحد داشته باش ...متوجه میشی که تناسبات ناجوره
9-تراس هم نداره
10-و این هم راهرو شده به طول حدود 6 متر
طبقه اول
11-توی این قسمت هم تناسب نداری واحد سه خوابه ات دو تا حموم داره که هر دو به داخل اتاقهای خواب باز میشه (خواب پایین و تو ازمون جدا کردم)
ابعاد اتاق خواب بالایی نسبت به حمامش اصلا زیاد نیست
13-به نظرم حتی اگر جای آشپزخانه با خواب عوض میشد خیلی بهتر بود
من که درجایی نیستم بگم قبولی میشی یا رد...اما کارت از این بهتر هم میشد
و اینکه به نظرم معماری واحدهای مسکونی این دوره نکته آزمون باید باشه ...مخصوصا اون طبقه 3 واحده که کمترین پرت رو داشته باشی و در عین حال فضای خصوصی از عمومی رو با کمترین طول راهرو از هم جدا کنی
موفق باشید
بینهایت ممنون گه وقت گذاشتین استرس ازمون واقعا تاثیر خیلی منفی تو کار میزاره و روزای بعد هی یاده سوتیها می افتیم.

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عارفه جون بهت تبریک میگم انشا... در تمام مراحل زندگیت موفق باشی:gol::gol::gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.