بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

وسعت

عضو جدید
منظورم این نبود که راهکار اول کاملاً اشتباهه. شایذ 4 - 5 تا پله را بشه با راهکار اول حل کرد ولی وقتی مثل سؤال آزمون آبان اختلاف ارتفاع زیاد بشه (9 تا پله) به نظرم راه دوم منطقی باشه.

من از ی استادی پرسیدم گفتن صحیح نیست برای ازمون نظام....
حالا شاید در عمل اینجوری اجرا باشه....ولی حداقل برای نظام مهندسی خیلی صحیح نیست

pishgam_9999

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیز

چقدر آزمون آبان شبیه به خرداد بوده.....

امیدوارم همتون قبول بشید و آرزوی موفقیت براتون دارم

منم قصد دارم یدونه طرح برای آزمون آبان به صورت تمرینی آزمایشی بکشم. البته فعلا کارها و درس اجازه نمیده و بیشتر کار بچه ها رو دیدم و امیدوارم قبول بشید.

لاهیجی

عضو جدید
سلام به همه ... کسی میدونه نورگیر آشپزخانه ضروریه یا نه ...... اگه عمق نورگیری کافی باشه چی ؟

وسعت

عضو جدید
سلام به همه ... کسی میدونه نورگیر آشپزخانه ضروریه یا نه ...... اگه عمق نورگیری کافی باشه چی ؟

اشپزخانه باید نور طبیعی بگیره...حالا این پنجره یا به بیرون باشه یا به پاسیو....که حالت پاسیو ابعاد و اندازه های خاص خودش را داره

اگر ی فضایی به عمق 7 متر داری.....که پنجره داره....
بهتره لب پنجره اشپزخانه را جانمایی کنی و عقب تر هال را...که به هرحال اشپزخانه نور طبیعی بگیره....
البته رد عمل بعضیا بیشتر از عمق 7 متر را هم تائید میکنن...ولی در مقررات 7 متره

MK6

کاربر بیش فعال
این کلیت طرحیه که سر جلسه ترسیم کردم.

مشاهده پیوست 226850مشاهده پیوست 226851

با عرض سلام

دوست عزیزم، این نقدایی که انجام می دیم و نظراتی که میدیم کاملا شخصی وسلیقه ای ، همه چیز درنهایت به نظر مصحح برگتون بستگی داره، با حجم زیاد برگه ها هم فکر نمیکنم کسی وقت زبادی برای گرفتن ایرادای ریز داشته باشه...

طبقه زیرزمین:

بهتر بود کلیه زونبندی انباریهاتون را در یک قسمت قرار می دادید.

طبقه همکف:

1.همکف تراز+0.10 رو داره ، شما در قسمت تجاریتون پله و رامپ خواهید داشت.

2. مساحت فضای آبدارخونتون با مساحت قسمت مدیریتتون یکی شده و از اون هم بزرگ به نظر میاد نیاز نبود مساحتشون رو این همه بزرگ بگیرید.

3. دسترسی طبقه همکف به طبقه اول رو چطوری حل کردید؟؟؟؟ با 19 پله؟؟؟؟

طبقه اول:

واحد سمت راست بالا:

1.چرا شما قسمت خصوصی (خوابتون) روکنار ورودی طراحی کردید؟؟؟؟؟ مساحت آشپزخونتون کم به نظر میرسه طبق مبحث 4، ص یادم نیست حداقل 5/5 مترمربع است.

واحد سمت چپ بالا:

1. 1. سرویس از داخل پذیرایی دید داره.

2. تراس رو هم برای پذیرایی و هم برای آشپزخونه تعریف کردید که خیلی عالی ولی بهتر بود دسترسی به تراس از آشپزخونه رو میذاشتید.

واحد پایین جنوبی:

از داخل پذیرایی دید به سرویستون هست.

طبقه دوم(واحد 135 متری):

از درب ورودیتون به داخل اتاق خوابتون دید هست بهتر بود قسمت راست و چپ پلانتون رو mirrorمی کردید و خواب سمت شرقیتون رو به قسمت بالا پشت حموم می بردید و آشپزخونتون رو جای اون می آوردید مساحت پذیراییتونم بزرگتر می شد.

به هر حال موفق باشید دوست من اینا ایرادایی که تو کار همه هست و دلیلشم استرس امتحانه انشاله که قبولید . :)

آخرین ویرایش:
با عرض سلام

دوست عزیزم، این نقدایی که انجام می دیم و نظراتی که میدیم کاملا شخصی وسلیقه ای ، همه چیز درنهایت به نظر مصحح برگتون بستگی داره، با حجم زیاد برگه ها هم فکر نمیکنم کسی وقت زبادی برای گرفتن ایرادای ریز داشته باشه...

طبقه زیرزمین:

بهتر بود کلیه زوم بندی انباریهاتون را در یک قسمت قرار می دادید.

طبقه همکف:

1.همکف تراز+0.10 رو داره ، شما در قسمت تجاریتون پله و رامپ خواهید داشت.

2. مساحت فضای آبدارخونتون با مساحت قسمت مدیریتتون یکی شده و از اون هم بزرگ به نظر میاد نیاز نبود مساحتشون رو این همه بزرگ بگیرید.

3. دسترسی طبقه همکف به طبقه اول رو چطوری حل کردید؟؟؟؟ با 19 پله؟؟؟؟

طبقه اول:

واحد سمت راست بالا:

1.چرا شما قسمت خصوصی (خوابتون) روکنار ورودی طراحی کردید؟؟؟؟؟ مساحت آشپزخونتون کم به نظر میرسه طبق مبحث 4، ص یادم نیست حداقل 5/5 مترمربع است.

واحد سمت چپ بالا:

1. 1. سرویس از داخل پذیرایی دید داره.

2. تراس رو هم برای پذیرایی و هم برای آشپزخونه تعریف کردید که خیلی عالی ولی بهتر بود دسترسی به تراس از آشپزخونه رو میذاشتید.

واحد پایین جنوبی:

از داخل پذیرایی دید به سرویستون هست.

طبقه دوم(واحد 135 متری):

از درب ورودیتون به داخل اتاق خوابتون دید هست بهتر بود قسمت راست و چپ پلانتون رو mirrorمی کردید و خواب سمت شرقیتون رو به قسمت بالا پشت حموم می بردید و آشپزخونتون رو جای اون می آوردید مساحت پذیراییتونم بزرگتر می شد.

به هر حال موفق باشید دوست من اینا ایرادایی که تو کار همه هست و دلیلشم استرس امتحانه انشاله که قبولید . :)

سلام / پله درسته اگه برش بزنید متوجه میشید که با عوض شدن در قضیه حل میشه.

pishgam_9999

عضو جدید
من از ی استادی پرسیدم گفتن صحیح نیست برای ازمون نظام....
حالا شاید در عمل اینجوری اجرا باشه....ولی حداقل برای نظام مهندسی خیلی صحیح نیست

منم شنیدم راهکار اولی غلطه....یعنی تائید نمیکنن...باید اختلاف ارتفاع تو باکس پله رد بشه....
اونجوری یکی بخاد بره از زیرزمین بالا پیچ پیچییییییییییییییی میشه

سلام دوست عزیز
یه ضرب المثلی هست که میگه : شنیدن کی بود مانند دیدن...

به نظرم از اونجایی که پستهایی که اینجا گذاشته میشه آموزشی هستن بهتره اگه چیزی رو اینجا میخوایم بگیم درسته یا غلطه باید با ذکر منبع باشه . چون میشه مثل اون قضیه" درز انقطاع" که یه نفر از دوستان با قاطعیت اومد گفت که استادم گفته یک صدمه و منم باورم شده بود . و بعدش فهمیدیم که همون یک دویستمه .....

میشه بفرمایید که کجای مباحث مقررات ملی نوشته که مطمعن بشیم . چون من بعضی وقتا اینجا اطلاعاتی رو دیدم که دوستان از اساتید خودشون نقل قول کردن و بعد از اینکه در موردشون تحقیق کردم و از جاهای دیگه پرسیدم فهمیدم اشتباه بوده و با دیدن ظابطه در مقررات ملی عکس اونو ثابت شده.

من ساختمونی رو دیدم که نوسازه و باکس پله زیر زمین و طبقات در یک راستا نیست و هر کدوم در یک طرف آسانسور قرار داره و از مهندس طراح اون که خودم هم اونجا کار میکنم پرسیدم گفت کاملا قانونیه و بر طبق مقررات ملی هست و مشکلی نداره تاییدیه شهرداری هم داره . و پلکان خروج طبقات بالا و پایین همکف میتونه جدا باشه وفقط نباید از طبقات بالا تا خروجی یا پایین تا خروجی مانعی باشه . اتفاقا ایشون گفت که از نظر ضوابط آتش نشانی بهتره که تصرف پارکینگ و مسکونی راههای خروجش جدا بشه چون پارکینگها درجه خطر بیشتری دارن.( البته بهم گفته ظوابط آتش نشانی رو بخونم که هنوز وقت نشده)
البته در طراحیهای نظام مهندسی نمیشه همه اینها رو رعایت کرد ولی به نظرم این دلیل بر غلط بودن نیست.
منم دارم مباحث رو میخونم و اگه چیزی گیرم اومد بهتون میگم. فعلا بند 3-1-5-2 مبحث 3 صفحه 37 رو پیدا کردم که این موضوع رو تایید میکنه.

yasi_ys1363

عضو جدید
با عرض سلام

طبقه زیرزمین:

بهتر بود کلیه زوم بندی انباریهاتون را در یک قسمت قرار می دادید.آره می دونم بهتره ولی وقتی جا نمیشه چاره ای نیست دیگه:D

طبقه همکف:

1.همکف تراز+0.10 رو داره ، شما در قسمت تجاریتون پله و رامپ خواهید داشت.توطرحی که سر جلسه ترسیم کردم یه پله 10 سانتی گذاشتم . فکر نمی کنم 10 سانت نیاز به رمپ داشته باشه ولی قبول دارم بهتر بود یه رمپ می ذاشتم.

2. مساحت فضای آبدارخونتون با مساحت قسمت مدیریتتون یکی شده و از اون هم بزرگ به نظر میاد نیاز نبود مساحتشون رو این همه بزرگ بگیرید.تو مبلمانی که واسه آبدارخونه سر آزمون کشیدم یه فضای استراحت پرسنل هم در نظرگرفته بودم که با اون فضا تقریباً 10 - 12 متر شده بود که به نظرم کافیه .اتاق مدیر هم همین مساحت که فکر کنم دیگه حداقل باشه.هر چند فکر نکنم تو این امتحان خیلی مهم باشه.

3. دسترسی طبقه همکف به طبقه اول رو چطوری حل کردید؟؟؟؟ با 19 پله؟؟؟؟ پله یک ونیم دور گردشه و با پیمودن 28 پله در سه بازو از همکف به اول می رسه و جای ورودی پله در همکف و اول عوض میشه .تو صفحات قبلی واسه دوستان کاملترتوضیح دادم!!!

طبقه اول:

واحد سمت راست بالا:

1.چرا شما قسمت خصوصی (خوابتون) روکنار ورودی طراحی کردید؟؟؟؟؟ مساحت آشپزخونتون کم به نظر میرسه طبق مبحث 4، ص یادم نیست حداقل 5/5 مترمربع است.نظر شخصیم اینه که اگه از همون ورودی خونه دسترسی به قسمت خصوصی وجود داشته باشه و نیاز نباشه که از وسط نشیمن به اتاق خواب دسترسی پیدا کنیم بهتره.هر چند این مسائل سلیقه ای و شخصیه.در اینجا هم اگه میخواستیم خواب را جلوی کار قرار بدیم اونوقت نور و دید نشیمن کور میشد و باید از نورگیر نور می گرفت!! مساحت آشپزخونه از 5.5 بیشتره!!!

واحد سمت چپ بالا:

1. 1. سرویس از داخل پذیرایی دید داره.جلوش فیلتر گذاشتم و تو ترسیم اصلیم یه مقدارهم تیغه را امتداد دادم.

2. تراس رو هم برای پذیرایی و هم برای آشپزخونه تعریف کردید که خیلی عالی ولی بهتر بود دسترسی به تراس از آشپزخونه رو میذاشتید.دسترسی به تراس از آشپزخونه واسه آشپزخونه های بزرگ مناسبه نه آشپزخونه ی واحد تک خوابه ی 65 - 70 متری .اگه میخواستم تو آشپزخونه در بزارم فضای پرت زیاد میشد و از مساحت کابینت خور کم میشد.

واحد پایین جنوبی:

از داخل پذیرایی دید به سرویستون هست.جلوش فیلتر گذاشتم و تو ترسیم اصلیم یه مقدارهم تیغه را امتداد دادم.

طبقه دوم(واحد 135 متری):

از درب ورودیتون به داخل اتاق خوابتون دید هست بهتر بود قسمت راست و چپ پلانتون رو mirrorمی کردید و خواب سمت شرقیتون رو به قسمت بالا پشت حموم می بردید و آشپزخونتون رو جای اون می آوردید مساحت پذیراییتونم بزرگتر می شد. در اتاق خواب 2 - 3 متر به عمق رفته و مقابل در ورودی اتاق خواب هم کمد قرار دادم که جلوی دید را به اتاق خواب میگیره.همونطور که گفتم این کلیت طرحه و وقت نداشتم جزئیاتی که سر آزمون ترسیم کردم را اینجا هم بکشم.

ممنون از نظراتتون.شما هم موفق باشید.

آخرین ویرایش:

MK6

کاربر بیش فعال
سلام / پله درسته اگه برش بزنید متوجه میشید که با عوض شدن در قضیه حل میشه.

با عرض سلام
تنها در صورتی میتونه درست باشه که چهار شمشیری اجرا بشه، که توی پلان طبقه همکف باید خط چین نمایش داده بشه، اگه اشتباه نکنم.

yasi_ys1363

عضو جدید
با عرض سلام
تنها در صورتی میتونه درست باشه که چهار شمشیری اجرا بشه، که توی پلان طبقه همکف باید خط چین نمایش داده بشه، اگه اشتباه نکنم.

این سه بعدی پله ی همکف به اول با ستونها و تیرهاش.سطوح قرمز رنگ هم در ورودی راه پله در همکف و اوله. امیدوارم ابهامات برطرف بشه.

11.jpg12.jpg

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام بچه ها من بار اولم بود آزمون طراحی شرکت کرده بودم ، اصلا نفهمیدم کی وقت تموم شد ، کارم نصفه کاره موند، چیکار کنم ؟ یعنی باید دوباره سال بعد شرکت کنم:cry::cry::cry::cry::confused::confused:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سه بعدی پله ی همکف به اول با ستونها و تیرهاش.سطوح قرمز رنگ هم در ورودی راه پله در همکف و اوله. امیدوارم ابهامات برطرف بشه.

مشاهده پیوست 226937مشاهده پیوست 226938

عجب راه حل جالبی دمت گرم دوست عزیز.
1-پله سه بازو ازچه ارتفاعی قابل اجرا هستش؟اگه کف تا کف 4متر باشه پله سه بازو دیگه جواب نمیده وسرگیرمیشه؟
2-پله 4بازو هم برای ارتفاع بیشتر میتونیم طراحی کنیم؟
3-ترسیم پله سه بازو دقیقا همونی هست که توپلان کشیدی؟
4-اگه 9تا پله رو تو لابی حل کنیم بهتره یا با سه بازو؟الویت با کدومه؟چرا؟
ممنون میشم پاسخ بدی.

پروفسور پرو

عضو جدید
1-پله سه بازو ازچه ارتفاعی قابل اجرا هستش؟اگه کف تا کف 4متر باشه پله سه بازو دیگه جواب نمیده وسرگیرمیشه؟
ممنون میشم پاسخ بدی.
آقای مهندس، پله رو نمیشد چهار بازو کشید؟؟؟:)

pishgam_9999

عضو جدید
ممنون میشم پاسخ بدی.

سه بازو رو وقتی میتونیم بکشیم که بتونیم ورودی طبقه رو در همکف و طبقه اول در دو جهت مخالف بگذاریم. در بعضی جاها نمیشه استفاده کرد. ولی چها بازو دقیقا ورودیهای طبقات در یک جهت قرار میگیره.

pishgam_9999

عضو جدید
آقای مهندس، پله رو نمیشد چهار بازو کشید؟؟؟:)

میشه 4 بازو بکشیم و کلا ارتفاع 480 سانتیمتر بوده که میشده 4 بازو که هر بازو 7 تا پله داشته. و دقیقا از هرجا پله شروع میشده تو طبقه بعدی به همونجا میرسیده.

hamedzjg

عضو جدید
دوستان دیگه هم در مورد طرح من نظر بدن
با تشکر
مشاهده پیوست 226629 مشاهده پیوست 226630
زیزمین همکف
[/QUOTE]

زیرزمین: بهتر بود در انبارا به بیرون باز بشه..ولی کلا خوب شده پلانتون
همکف: قسمت ورودی مسکونی از لحاظ تعداد پله و طول رمپ معلول بنظر اشتباه میاد..یه نکته دیگه جایی که در ورودی قسمت مسکونیو قرار دادید اشتباهه.. در بهتره بعد از پله های ابتدایی و رمپ یه پیش فضا بزارید و از اون پیش فضا در بزارید به داخل..الان شما در قسمت مسکونیو جلو قرار دادید ولی رمپ معلول جلوش بازه..!
دسترسی همکف به اول شما 2 بازو اگه اشتبا نکنم هر بازو 13 پله ای گذاشتید..حداکثر 12 پله باید باشه هر بازو..
قسمت ورودی پیشخوان نه پله گذاشتید..نه رمپ.. اونجا اختلاف ارتفاعش با کد +0.1 که سوال خواسته فکر کنم حداقل 70 سانت باشه.. حانمایی فضاهاتون تو پیشخوان خوبه بنظرم..
اول: خوب شده کلا پلاناتون فقط تو واحد سمت جنوب..آشپزخونه اگر از نورگیر پنجره گذاشتید غلطه..اگر هم نور غیر مستقیم درنظر گرفته باشید به نظر عمق نورگیری زیاد شده.. ولی منطق پلاناتون خوبه..حریم شخصی و عمومی رعایت شده.. راهرو تقسیم واحدها هم خیلی طولانیه..نزدیک 9متر شده..
دوم: آشپزخونه واحد جنوبی همون مشکل بالارو داره اینجا بازم..

مرسی کارتو گذاشتی..امیدوارم موفق باشی همیشه

yasi_ys1363

عضو جدید
1-پله سه بازو ازچه ارتفاعی قابل اجرا هستش؟اگه کف تا کف 4متر باشه پله سه بازو دیگه جواب نمیده وسرگیرمیشه؟اسمش روشه سه بازو یعنی حدود 28 تا پله که هر پله را 17.5 گرفتم که میشه 4.90 البته فکر کنم با بازی کردن با تعداد پله ها و ارتفاعشون بشه یه حدود ارتفاعی بین 4 متر تا 5 و خورده ای را براش در نظر گرفت که معمولاً حدود ارتفاع تجاری در طبقه ی همکفه.
2-پله 4بازو هم برای ارتفاع بیشتر میتونیم طراحی کنیم؟ فکر کنم بگیم 2 دور گردش بهتر باشه.میشه واسه ارتفاع 5.5 به بالا که با دو دور گردش پله همخونی داره از 4 بازو استفاده کرد.در واقع این همون پله ی دو طرفه ی خودمونه با این تفاوت که بسته به ارتفاع همکف 1.5 دور یا 2 دور میزنه.البته بعضی از دوستان واسه این کار هم از دو دور گردش استفاده کردند و تعداد یا ارتفاع پله ها را کم کردند که اونم صحیحه و لی دردسرش بیشتره . من چون دیدم ارتفاع خواسته شده دقیقاً با سه بازو همخوانی بیشتری داره از این راه حل استفاده کردم.
3-ترسیم پله سه بازو دقیقا همونی هست که توپلان کشیدی؟آره دقیقاً همونه .همون پلان را سه بعدی کردم.
4-اگه 9تا پله رو تو لابی حل کنیم بهتره یا با سه بازو؟الویت با کدومه؟چرا؟خوب در نمیاد چون تعداد پله زیاده فضای زیادی اشغال میکنه.در حالی که با پله ی 3 بازو یا همون 1.5 دور گردش مسئله تو خود باکس پله حل میشه به همین خاطر فکر کنم سه بازو بهتر باشه.
ممنون میشم پاسخ بدی.
با تشکر

modabber.23

عضو جدید
یه چیزی بگم؟ کاملا به نظرم میاد که هیچ کودوم از این تحلیلا و نقدا چندان مهم نیست. از صورت سوالا دقیقا برداشتم اینه که بیشترین چیزی که براشون مهمه تامین خواسته های روی سواله. روی سوال چی خواسته بود؟ ترسیم آکس بندی مبلمان کد ارتفاعی و همچین چیزایی... بنابراین یک کمی حداقلا رو رعایت کرده باشیم و ضوابط رو کافیه. یکی هم دسترسی از همکف به اول مهم بود که صراحتا خواسته بود و با راههای مختلف حل شده یکی سه بازو پله طراحی کرده یکی 4 بازو یکیم مثل من با کمک ضوابط خود مقررات ملی دور زده این مشکل و و نهایتا همشون درستن به نظر. حالا عرصه بندی درست نباشه خیس و تر بهم ریخته باشه یا مثلا کمی عمق نورگیری زباد باشه یا ... به نظر مهم نمیان. البته این نظر و استدلال منه و چیزی که از تحلیل کارای قبول شده ها به نظرم رسیده.

modabber.23

عضو جدید
البته اینی که گفتم هدفم کم ارزش نشون دادن زحماتتون تو این تاپیک اصلا نیست. در حقیقت کلی چیز یاد گرفتم اینجا و چیزی که بالا استدلال کردم و گفتم و نتیجه ی خوندن تقریبا تمام پستهاییه که درباره آزمون نظام اینجا خوندم و تقرییا روزی یکی دو ساعت حداقل به مدت یکی دو ماه وقت گرفته. حالا اگه قبول بشم نشون میده که تحلیلم درست بوده...ههههه چون خیلیییی از اشکالای کارمو خودم میدونم و البته شبیه کارای بچه هاست مطابق معمول. عمق نورگیر یه واحدم رعایت نشده سرویسای بهداشتیم بزرگتر از حداقلاست. دو تا تراسم خیلی کوچیکه. یه واحدم کفش کن نداره و همین جوری وارد فضای اصلی میشیم. چیزای مشابه. ولی حسابی کمد دیواری و اینا گذاشتم هههههه. به هر حال امیدوارم که نتیجه خوبی بگیریم هممون.

پروفسور پرو

عضو جدید
البته اینی که گفتم هدفم کم ارزش نشون دادن زحماتتون تو این تاپیک اصلا نیست. در حقیقت کلی چیز یاد گرفتم اینجا و چیزی که بالا استدلال کردم و گفتم و نتیجه ی خوندن تقریبا تمام پستهاییه که درباره آزمون نظام اینجا خوندم و تقرییا روزی یکی دو ساعت حداقل به مدت یکی دو ماه وقت گرفته. حالا اگه قبول بشم نشون میده که تحلیلم درست بوده...ههههه چون خیلیییی از اشکالای کارمو خودم میدونم و البته شبیه کارای بچه هاست مطابق معمول. عمق نورگیر یه واحدم رعایت نشده سرویسای بهداشتیم بزرگتر از حداقلاست. دو تا تراسم خیلی کوچیکه. یه واحدم کفش کن نداره و همین جوری وارد فضای اصلی میشیم. چیزای مشابه. ولی حسابی کمد دیواری و اینا گذاشتم هههههه. به هر حال امیدوارم که نتیجه خوبی بگیریم هممون.

وای سوال خیلی سخت بود من تو طبقه ی اول گیر کردم نظارت و شانسی و با تغلب قبول شدم اما طراحی رو نمیشه انگار کاش یکمم سوال تستی میدادن از کارم عکس گرفتتم میزارم تا مهندسای عزیز نقدش کنن.:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:

پروفسور پرو

عضو جدید
طراحی معماری
افسوس نمیدانی
تا روز نتایجها
سرگشته و زندانی
اون که کدو منفی کرد
روح من و غمگین کرد
رمپ من و پیچوند و
سقف من و سرگیر کرد
تو هم کف وتو لابی
به به چه پیچ و تابی
من چشم به پارکینگو
تو محو ستونهایی.

modabber.23

عضو جدید
طراحی معماری
افسوس نمیدانی
تا روز نتایجها
سرگشته و زندانی
اون که کدو منفی کرد
روح من و غمگین کرد
رمپ من و پیچوند و
سقف من و سرگیر کرد
تو هم کف وتو لابی
به به چه پیچ و تابی
من چشم به پارکینگو
تو محو ستونهایی.
میبینم که از این آزمون اگه مهندس در نیاد شاعر در میاد.
خوی چشمه ی ذوق و قریحت به جوش اومده ها... مخصوصا اونجا مه شاعر می فرماید: اون که کدو منفی کرد
روح من و غمگین کرد...هههههههه

sos

عضو جدید

nosh

عضو جدید
طراحی معماری
افسوس نمیدانی
تا روز نتایجها
سرگشته و زندانی
اون که کدو منفی کرد
روح من و غمگین کرد
رمپ من و پیچوند و
سقف من و سرگیر کرد
تو هم کف وتو لابی
به به چه پیچ و تابی
من چشم به پارکینگو
تو محو ستونهایی.

تا باد چنین بادا......آفرین ......ایده خوبیه پایین برگه ها شعر بنویسیم شاید مصحح دلش به رحم بیاد....................همگی خسته نباشید:cool:

وضعیت
موضوع بسته شده است.