بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.
ممنون دوست عزیز کارتون خوب شده فقط ایراد اساسیش ایناس 1. این سه شمشیری 2. زیر جک معلول و سه تا پله ورودیه به ساختمان احتمالا سر گیر بشه کد ارتفاعی زیر زمینت چند شده؟

خیلی ممنون مهندس که ظرحمو دیدین -260 التبه 3 تا هم زیرزمین پله دادم

m.alinejadian

عضو جدید
اول مرسی بابت گذاشتن تصویر کارِتون.
دوم اینکه شما دسترسی طبقه همکف به اولو با انتخاب مناسب نوع باکس پله و آسانسور (حالت خطی) و جابحایی ورودیِ به باکس پله ،بصورت 3 شمشیری حل کردی که به نظر من خیلی خیلی خوب و جالب بود.. دسترسی 3 بازو بنظر من منتفی بود کلا ولی الان تو کار شما دیدم خیلی عالی حل کردی.
سوم اینکه کار شما قطعا ایراد داره ولی من اگه مصحح بودم قبولتون میکردم با وجود ایرادایی که تو زیرزمین و رمپتون هست..
مرسی دوست عزیز.از هر پلان نصف نمره رو هم بدن ما راضی هستیم .25 شیم بره;)

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم بله تا سیسات و انباری -310 زیرزمین -260 البته فقط پله گذاشتم و جهت زدم.
نمیدونم ولی کار شما هم نمره قبولی رو میبره ولی باز هم خدا میدونه چجوری نمره میدن .ولی امیدوارم یه کمی مهربان تر با طرحهامون برخورد کنن که حداقل کسانی که طرحهاشون رو ظوابط و مقررات حل شده و واقعا زحمت کشیدن نمره قبولی رو بگیرن .

نمیدونم ولی کار شما هم نمره قبولی رو میبره ولی باز هم خدا میدونه چجوری نمره میدن .ولی امیدوارم یه کمی مهربان تر با طرحهامون برخورد کنن که حداقل کسانی که طرحهاشون رو ظوابط و مقررات حل شده و واقعا زحمت کشیدن نمره قبولی رو بگیرن .

مرسی مهندس کار شما رو گشتم متاسفانه ندیدم

hekmatiy

عضو جدید
سلام دوستان. توی پلان هایی که اکثر دوستان گذاشتن همون مشکل +10 به 4.80 هنوز باقی هستش. معمولا از 24 پله استفاده کردن که خوب قطعا اشتباهه. برخی هم گفتن از پله 3 طرفه استفاده کردیم و یا 4 طرفه. معمولا این دو مورد آخر کاراشون را نذاشتن و حداقل برای خود من یه سواله که هنوز واقعا چه جوری حلش کردن، هر چند که خوب ایده هایی برای حل کردنش هست، اما دوست دارم ببینم بقیه دوستان به چه شکل حلش کردن. اگه ترسیمی باشه ممنون میشم.

وسعت

عضو جدید
سلام دوستان. توی پلان هایی که اکثر دوستان گذاشتن همون مشکل +10 به 4.80 هنوز باقی هستش. معمولا از 24 پله استفاده کردن که خوب قطعا اشتباهه. برخی هم گفتن از پله 3 طرفه استفاده کردیم و یا 4 طرفه. معمولا این دو مورد آخر کاراشون را نذاشتن و حداقل برای خود من یه سواله که هنوز واقعا چه جوری حلش کردن، هر چند که خوب ایده هایی برای حل کردنش هست، اما دوست دارم ببینم بقیه دوستان به چه شکل حلش کردن. اگه ترسیمی باشه ممنون میشم.

پله سه طرفه اوکی هست دیگه....فقط جای درب در پاگرد بعدی جا به جا میشه....الان مشکل چیه؟عزیزم

وسعت

عضو جدید
نقشه هات خوب شده چون جانمایی باکس پله و اسنسورت خوبه

کلا برخلاف بعضی دوستان عزیز و نظر محترم شما و دوستان

من خیلی موافق جداکردن فضای خصوصی اتاق خوابها نیستم...چون مستلزم ایجاد راهرو میشه...و این تو واقعیت و موقع خرید خونه حتی خود من خیلی باب میلم نیست خونم انقد جدا و تکه تکه باشه به خصوص در واحد سمت راست بالایی...
ولی ظاهرا برای امتجان این نوع طراحی مقبوله....

خیلی خوبه...خدا قوت
فقط اون قسمت مستریان برای طبقه همکف خیلی نزدیکه ورودیه
برای پارکنیگ باید ابعاد بزنی......ابعاد خیلی مهمه

موفق باشی

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کلیت طرحیه که سر جلسه ترسیم کردم.

بااجازه:
زیرزمین:پارکینگ خوب شده ولی ستون گذاریت منظم نیست.به خاطر جانمایی پله است وباعث شده تعدادستون ها زیاد شده.
همکف:19پله دادی به اول برا باکس پله پس مابقی پله چی؟ورودی ساختمون 6تا پله دادی که کمه،به تراز همکف نمیرسه.
اول:سرویس بهداشتی تو واحد جنوبی جاش خیلی بده.واحد شمالی هم جای سرویس بده.عرض آشپزونه فک کنم کمه.کاش تو واحد شمای جای اتاق و آشپزخونه عوض می کردی.
دوم: پلانت هندسه نداره.
ایشالا که قبولی

آخرین ویرایش:
پله/سیرکولاسیون تجاری /سرگیر زیاد همکف /ستون گذاری/نور درجه دو اشپزخونه واحد شرقی تو اینا فکنم ایراد داره کارتون البته کلا کارتون خوبه توکل به خدا [همه ی کارا ایراد دارن/QUOTE]

yasi_ys1363

عضو جدید

بااجازه:
زیرزمین:پارکینگ خوب شده ولی ستون گذاریت منظم نیست.به خاطر جانمایی پله است وباعث شده تعدادستون ها زیاد شده.یکی از ستونها میتونه حذف بشه ولی ترجیح دادم باشه.دلیل جانمایی پله هم در ادامه میگم.
همکف:19پله دادی به اول برا باکس پله پس مابقی پله چی؟ورودی ساختمون 6تا پله دادی که کمه،به تراز همکف نمیرسه.اگه خوب دقت کنید میبیند که جای ورودی ها در همکف و اول عوض شده.این یعنی اینکه با طی کردن 28 پله در سه بازو (1.5) دور گردش به طبقه اول (تراز 4.90) می رسیم بدون اینکه در اندازه ی باکس پله یا تعداد پله ها وارتفاع پله ها تغییری ایجاد بشه.این عوض شدن جای ورودی در طبقات هم باعث میشه که از جبهه ی غربی واسه نورگیری مستقیم خواب و سالن واحد سمت جنوب استفاده ی بهتری بشه و فضای تقسیم جلوی راه پله در طبقات به حداقل برسه .دلیل اصلی این مدل جانمایی پله هم همین بود.در مورد این راهکار در تاپیک تمرین گروهی توسط دوستان با کشیدن مقطع بحث شده.(امیدوارم مصحح آزمون متوجه راهکاری که به کار بردم بشه!!!)
راجع به پله های همکف هم کد خیابان در محل ورودی هم کف تقریباً 1.00- که 6 تا پله کافیه.

اول:سرویس بهداشتی تو واحد جنوبی جاش خیلی بده.واحد شمالی هم جای سرویس بده.عرض آشپزونه فک کنم کمه.کاش تو واحد شمای جای اتاق و آشپزخونه عوض می کردی.
دوم: پلانت هندسه نداره.راجع به هندسه ی پلان ها و جانمایی فضاها با توجه به وقت آزمون خیلی نمی شد اتود زد و سعی کردم حد اقل ابعاد را برآورده کنم. در مورد سرویس بهداشتی ها هم سعی کردم پیش فضا بزارم.
ایشالا که قبولی
تشکر همچنین شما
ممنون

آخرین ویرایش:

yasi_ys1363

عضو جدید
پله/سیرکولاسیون تجاری /سرگیر زیاد همکف /ستون گذاری/نور درجه دو اشپزخونه واحد شرقی تو اینا فکنم ایراد داره کارتون البته کلا کارتون خوبه توکل به خدا [همه ی کارا ایراد دارن/QUOTE]
با تشکر از شما
راجع به راه پله و دلیل جانمایی اون همونطورکه به دوستمون توضیح دادم اگه خوب دقت کنید میبیند که جای ورودی ها در همکف و اول عوض شده.این یعنی اینکه با طی کردن 28 پله در سه بازو (1.5) دور گردش به طبقه اول (تراز 4.90) می رسیم بدون اینکه در اندازه ی باکس پله یا تعداد پله ها و ارتفاع پله ها تغییری ایجاد بشه.این عوض شدن جای ورودی در طبقات هم باعث میشه که از جبهه ی غربی واسه نورگیری مستقیم خواب و سالن واحد سمت جنوب استفاده ی بهتری بشه و فضای تقسیم جلوی راه پله در طبقات به حداقل برسه .دلیل اصلی این مدل جانمایی پله هم همین بود.در مورد این راهکار در تاپیک تمرین گروهی توسط دوستان با کشیدن مقطع بحث شده.
منظورتون را از سرگیری نمی فهمم !!! اگه منظور زیر جک معلول و پله همکفه که زیرش خاک پرشدس .اگه رمپ پارکینگ که واسه احتیاط سه متر اضافه تر هم رها کردم . اگه منظور تیره که که با اجرا کردن تیر به ارتفاع نیم متر بالاتر مشکل حل میشه.

در مورد نورگیری آشپزخونه هم طبق مبحث 4 آشپزخونه ی باز (اپن ) میتونه از فضای مجاورش با رعایت عمق نورکیری 7 متر نور بگیره که عمق نورگیری رعایت شده.
همونطور که گفتم فرصت آزمون اینقدر کمه که خیلی نمیشه روی مسائلی مثله سیرکولاسیون و هندسه ی پلان و ... اتود زد .کما اینکه الان بر روی همین طرح میشه اتود زد و با تغییرات جزئی مثلاً جابجا کردن بعضی فضاها به طرح بهتری رسید و لی در نظر داشته باشید که این کار با توجه به وقت محدود آزمون ،زمان بر بودن ترسیم مدارک و فشار زیاد زمان آزمون ترسیم شده وهدف اصلی هم بر آورده کردن ضوابط مورد نیاز و حد اقل ها و حل نکته ی اصلی طرح یعنی ارتفاع 4.90 متری هم کف بوده .

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 226850مشاهده پیوست 226851

سلام یاسی جان خسته نباشی
خداییش من از طرحتون خیلی خوشم اومد چون باکستو یه جوری جالب و منحصر به فرد قرار دادی !!(ستون گذاریت شاید از نظر مهندسین سازه خوشایند نباشه و براشون دردسر و محاسبه طولانی تری داره ولی مطمعنا قابل اجراس و ایراد اساسی نداره.)
وقتی طرح هارو بررسی میکنم خودمو جای خریدار یکی از واحد ها میذارم خداییش خوشم اومد چون هم ظوابط رعایت شده و هم واحدها دلنشین و زیبا طراحی شدن ;) من کار شما رو بیشتر از کار خودمم قبول دارم
مطمعنا قبولی شک نکن :gol:.

bahar-spring

کاربر بیش فعال

+زیرزمینتون حتما انداره محل پارکتونو بزنین چون خیلی مهمه
+جاگیری باکس پلتون خوبه ولی توی طرح طبقاتتون یکی اندازه واحدها با هم زیاد تناسب نداره بعدم برای فضاهاتون توی هرواحد زیاد تناسباتو رعایت نکردید،
+وضعیت پله همکف به اول توی مقطعی که بزنی بخوبی برای مصحح روشن میشه چکار کردی. اما اونچه که بنده حقیر فهمیدم پله ات کاملا درسته و مشکلی نداره.
بهرصورت طرحتون شانس قبولی داره.

آخرین ویرایش:

bahar-spring

کاربر بیش فعال

hamedzjg

عضو جدید

مرسی کارتونو گذاشتید..
ورودی واحد 135 متری مثه این بازی های اسپیرال که باید مسیر رسیدن به هدفو درست حدس بزنی شده..
ولی باکس پله و آسانسور ..زیرزمین.. نحوه رسیدن از همکف به اول... و کلا کارتون خیلی خیلی خوب شده..

آخرین ویرایش:

yasi_ys1363

عضو جدید
سلام یاسی جان خسته نباشی
خداییش من از طرحتون خیلی خوشم اومد چون باکستو یه جوری جالب و منحصر به فرد قرار دادی !!(ستون گذاریت شاید از نظر مهندسین سازه خوشایند نباشه و براشون دردسر و محاسبه طولانی تری داره ولی مطمعنا قابل اجراس و ایراد اساسی نداره.)
وقتی طرح هارو بررسی میکنم خودمو جای خریدار یکی از واحد ها میذارم خداییش خوشم اومد چون هم ظوابط رعایت شده و هم واحدها دلنشین و زیبا طراحی شدن ;) من کار شما رو بیشتر از کار خودمم قبول دارم
مطمعنا قبولی شک نکن :gol:.

ممنون مهندس جان لطف داری کار شما را هم دیدم خیلی خوبه موفق باشید.
چند روز قبل از آزمون داشتم بحث های تمرین گروهی آزمون طراحی را مرور می کردم که برخوردم به مبحثی که در مورد راهکارهای طراحی پله به منظور جبران اختلاف ارتفاع تجاری بود که با هم فکری مهندس ریاحی ,خانم عارفه و هلو و دیگر دوستان , دو راهکار ارائه شده بود که واقعاً جای تشکر داره چون بحث خیلی مفیدی بود.اما دو راهکار عبارت بودند از:اول اضافه کردن پله در مجاورت باکس پله در لابی همکف و دوم استفاده ازپله ی دو طرفه ای که با یک و نیم دور گردش(طی سه بازو) به طبقه اول برسه و جای ورودی پله در همکف و اول عوض بشه .با توجه به اینکه در این آزمون راهکار اولی خیلی منطقی به نظر نمی رسید تصمیم به استفاده از راهکار دوم گرفتم و با اتودی که سر آزمون روی جانمایی پله و آسانسور زدم به این نتیجه رسیدم که ملاحظه می فرمایید.

وسعت

عضو جدید
ممنون مهندس جان لطف داری کار شما را هم دیدم خیلی خوبه موفق باشید.
چند روز قبل از آزمون داشتم بحث های تمرین گروهی آزمون طراحی را مرور می کردم که برخوردم به مبحثی که در مورد راهکارهای طراحی پله به منظور جبران اختلاف ارتفاع تجاری بود که با هم فکری مهندس ریاحی ,خانم عارفه و هلو و دیگر دوستان , دو راهکار ارائه شده بود که واقعاً جای تشکر داره چون بحث خیلی مفیدی بود.اما دو راهکار عبارت بودند از:اول اضافه کردن پله در مجاورت باکس پله در لابی همکف و دوم استفاده ازپله ی دو طرفه ای که با یک و نیم دور گردش(طی سه بازو) به طبقه اول برسه و جای ورودی پله در همکف و اول عوض بشه .با توجه به اینکه در این آزمون راهکار اولی خیلی منطقی به نظر نمی رسید تصمیم به استفاده از راهکار دوم گرفتم و با اتودی که سر آزمون روی جانمایی پله و آسانسور زدم به این نتیجه رسیدم که ملاحظه می فرمایید.

منم شنیدم راهکار اولی غلطه....یعنی تائید نمیکنن...باید اختلاف ارتفاع تو باکس پله رد بشه....
اونجوری یکی بخاد بره از زیرزمین بالا پیچ پیچییییییییییییییی میشه

yasi_ys1363

عضو جدید
منم شنیدم راهکار اولی غلطه....یعنی تائید نمیکنن...باید اختلاف ارتفاع تو باکس پله رد بشه....
اونجوری یکی بخاد بره از زیرزمین بالا پیچ پیچییییییییییییییی میشه

منظورم این نبود که راهکار اول کاملاً اشتباهه. شایذ 4 - 5 تا پله را بشه با راهکار اول حل کرد ولی وقتی مثل سؤال آزمون آبان اختلاف ارتفاع زیاد بشه (9 تا پله) به نظرم راه دوم منطقی باشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.