بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bagher66

عضو جدید
ممنون حامد جان...راستش گفتم به اونها توجه نکردم فقط محض نشون دادن درب گذاشتم ولی کاملا حق باشماست درب تاسیسات به بیرون باز میشه:redface:
بله 4 بازو در نظر گرفتم ...
اون فضا هم انباری است که اگر نیاز بود از لابی مسکونی هم در دسترس باشه ....البته میتونه هم نباشه ....دگ فضا زیاد داشتم...
کار یکم راهرو داره اما سعی کردم به حداقل برسونم راهرو ها رو که توو ذوق نزنه و اینکه همه فضاها نور مستقیم داشته باشه یا نورگیر...البته پوتر از نورگیر رد میشه که اگر 4 متر رو داشته باشیم و به بعدش رد بشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد که اینجا تا 4.5 متر فضای نورگیر آزاد است
توی زیرزمین از یک ستونک هم استفاده کردم در انتهای رمپ...

دستتون درد نکنه ،عارفه خانم با این ستونی که گذاشتی دیگه پوتر از داخل پاسیو رد نمیشه میشه اون پوتر رو حذف کرد در صورتی که فاصله اون 2 تا ستون کنارزیاد نباشه

??????

عضو جدید
سلام دوستان امروز یکم تایم اضافه داشتم یه طرحی زدم برای آزمون آبان 93 که خوب فکر میکنم بهتر از جواب تشریحی باشه که اشراق گذاشته حداقل....البته خام است یعنی بدون اندازه گذاری(البته با رعایت بیشتر از حداقل ها)اسم فضاها رو ننوشتم اما خوب کاملا مشخصه و خیلی چیزهای دگ...اما بیشتر هدفم در اوردن مسکونی ها بود
خوشحال میشم اگر ایرادی داره بگید تا برای بچه های دوره بعد کامل کنیم

http://s5.picofile.com/file/8152808634/Desktop.rar.html

خوب بنظرم خوب شده کاملا شبیه هم کار کردیم با این تفاوت که من اجازه ندادم تیر از توی نورگیر رد بشه:redface:
تا اونجایی که یادمه پشت سر من دیوار بود!!!!!بعدشم حوزه خانما و آقایون جداست!!!!موندم شما چطور از روی من کپ زدی....:biggrin::biggrin::biggrin:

m.alinejadian

عضو جدید
طول رمپت چقدره؟؟؟کم نیست احتمالا؟؟؟!!!
و اون پارکینگ تک که قرار دادی ایراد داره ...جلوی درب راه پله قرار گرفته و به نوعی راه فرار رو بسته مگر 1 متر علاوه بر اون عرض 3 متر که باید برای خودرو در نظر گرفته باشی داشته باشی...(میگم عرض 3 چون هر دو طرف خودرو دیوار داری و در این مواقع طبق مبحث عرض برای قرارگیری خودرو 3 متر است ...1 متر هم برای جلوی درب راه پله میشه 4 متر...آیا 4 متر رو داری//؟؟؟
و ستون گذاری کارت مشکل نداره احتمالا؟؟؟اگر معماری طبقات رو هم بزاری ممنون میشم چون احساس میکنم واحد سمت راستیت تا راه پله باید فضایی حدود 7 متر رو حداقل طی بکنه....درسته؟

1.رمپ 7.3 هست
2.عرض اون پارکینگ 3.5 هست
3.راه فرار از طبقه همکف میباشد نه زیرزمین
4.ستون گذاری شاید زیاد باشه اما مشکل اجرایی نداره
5.طبقاتم میذارم مشکلی نیس دوست محترم

m.alinejadian

عضو جدید
مهندس بااجازه:
جانمایی باکس پله خوب نیس.باعث میشه پلانا راهروبشه.
طول رمپت چشمی جواب نمیده.ماشین چطوربچرخه کنار رمپ واسه پارک؟
چقد ستونا زیادشده؟چرا 4طرف آسانسورستون گذاشتی؟

سلام خواهش میکنم.
1.ورودی پله برای طبقات چون همکف به اول سه بازو داره برعکس میشه و راهرو خاصی نداریم
2.یکی از آکس های ستون اطراف آسانسور اضافیه اما مشکل اجرایی نداره.میتونست نباشه
3.هر ماشین باید 5 متر پشتش فضای آزاد باشه که رعایت شده.مشکل قانونی نداره مهندس
4.جانمایی پله در اون ضلع باعث میشه فضای نورگیر ضلع غربمون کامل به مسکونیا برسه و پله نصفشو خراب نکنه.
موفق باشی دوست عزیز

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرح حدودی من هست الان سری گفتم بکشم بقیشم فردا شب وقت شد میکشم;)مشاهده پیوست 226710
سلام مهندس خسته نباشی ممنون که لطف کردی کارتو گذاشتی با اجازه کارتون چند تا ایراد داره بگم و نقدی که از کارها میشه خدایی نکرده باعث مایوس شدن و دلخوری دوستان از هم نشه چون ما هدفمون ارتقای دانش فنیه معماریه بنابراین ایجاب میکنه رک و صادق باشیم وبهتره کسی که از موردی بهش انتقاد میشه دلیل کارش رو بیان کنه شاید منطقی تر اون باشه .
1. دوتا ورودی گرفتین میتونستین جفتشونو یکی کنین
2.ما بین اسانسور و باکس پله لابی حریق نزاشتی مهندس
3. ای کاش تو هم کف نورگیر رو نشون نمیدادی
4. پارکینگتون قابل اجراس فقط یه ایراد کوچیکی داره اونم اینه که دور گردش 180 درجه در عرض کمتر از 10 متر خیلی مشکله (البته اگه راننده مث من ناشی باشه:razz: ) امیدوارم موفق باشی :gol:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
ی سوال میتونه چندین جواب منطقی داشته باشه...
مهم اینه....که خواسته های سوال را (در چهارچوب قوانین و مباحث 4 و 3 و 15 و...مقررات ملی) تامین کرده باشی ولی یادمون باشه در تامین خواسته سوال یه سری چیزها فدا میشن که باید به اهمیتشون اگاه باشیم مثلا ایا ارزش داره من تمام واحدهام نور مستقیم بگیرن و مساحت تقریبا یکسان داشته باشن ولی در عوض یه ستون تو نورگیرم بیفته؟؟؟ خوب مسلما ارزش داره و متونه ستون داخل نورگیر باشه( البته واسه این سوال اینجوری شده وگرنه اگه زمین مث بچه ادم رک وراس باشه و مالکش چیزهای غیر منطقی ازطراح بیچاره نخواد میشه 100 درصد موارد رو مطابق قوانیین طراحی کرد

RAHA60

کاربر فعال
منم خیلی تلاش کردم پله را اینجوری بگیرم که هم از فرعی باشه هم صفر صفر...ولی پلانام در نمیومد .نشد خلاصه.....

m.alinejadian

عضو جدید
سلام مهندس خسته نباشی ممنون که لطف کردی کارتو گذاشتی با اجازه کارتون چند تا ایراد داره بگم و نقدی که از کارها میشه خدایی نکرده باعث مایوس شدن و دلخوری دوستان از هم نشه چون ما هدفمون ارتقای دانش فنیه معماریه بنابراین ایجاب میکنه رک و صادق باشیم وبهتره کسی که از موردی بهش انتقاد میشه دلیل کارش رو بیان کنه شاید منطقی تر اون باشه .
1. دوتا ورودی گرفتین میتونستین جفتشونو یکی کنین
2.ما بین اسانسور و باکس پله لابی حریق نزاشتی مهندس
3. ای کاش تو هم کف نورگیر رو نشون نمیدادی
4. پارکینگتون قابل اجراس فقط یه ایراد کوچیکی داره اونم اینه که دور گردش 180 درجه در عرض کمتر از 10 متر خیلی مشکله (البته اگه راننده مث من ناشی باشه:razz: ) امیدوارم موفق باشی :gol:

مهندس ممنون از نظرت
منظورت از بین آسانسور و پله چیه؟پله ورودیش جداس در داره.آسانسورم جداس
از نظر رفت و آمد های متفاوت دو کاربری بهتره که ورودیشون جدا باشه.
پشت ماشینا مهندس یه فضای 5*12 خالیه ها .ناشی هم میتونه بابا

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
1.رمپ 7.3 هست
2.عرض اون پارکینگ 3.5 هست
3.راه فرار از طبقه همکف میباشد نه زیرزمین
4.ستون گذاری شاید زیاد باشه اما مشکل اجرایی نداره
5.طبقاتم میذارم مشکلی نیس دوست محترم
طول رمپ باید 8.66 باشه....7.3 از کجا اوردید؟
منظورم از پله فرار اون پله فرار نیست...دسترسی باز به راه پله ...شما ماشین رو پارک کنید دسترسی راه پله از بین میبره
معمولا برای تقسیم بار روی ستون ها ...ستونها رو باید حدالامکان به صورت مدولار توی کار بچینیم....کار شما یه چا فاصله ستون شده 1.7 یه جا 7 متر؟!!!به نظر خودتون درسته؟؟اون ردیف ستونها به شدت سنگین میشه از لحاظ شماره میلگرد....ما فقط نباید به این نگاه کنیم که ستونها درسته...به محاسبات هم باید توجه کنیم که هزینه کمی برای مالک ایجاد کنیم....
ممنون
خوب بنظرم خوب شده کاملا شبیه هم کار کردیم با این تفاوت که من اجازه ندادم تیر از توی نورگیر رد بشه:redface:
تا اونجایی که یادمه پشت سر من دیوار بود!!!!!بعدشم حوزه خانما و آقایون جداست!!!!موندم شما چطور از روی من کپ زدی....:biggrin::biggrin::biggrin:

:eek:عزیزم من دوره پیش قبول شده بودم این دوره دیدم بچه ها درگیر معماری طبقات و راهرو اشراق شدن یه نمونه زدم...:)

arefeh

کاربر ممتاز
این بقیش من به علت مشغله کاری برای این امتحان برای اولین بار توی جلسه خطکش و مداد دستم گرفتم ;). مشاهده پیوست 226736مشاهده پیوست 226737

1- همکف به اول سه بازو گرفتید؟
2-همونظور که حدس زدم واحد شمت راستیت پرتش زیاد شده...
3-توی کار آزمون داکت گذاشتی دگ؟؟چون این جا داکت نداری برای خیلی فضاها....و سه تا شبیه داکت داری که دو تاش کاملا پوتر رد میشه و اصلا هیچی هست....
4- اون واحد سه خوابه هم درب سرویس روبه رو ی پذیرایی باز میشه...برای یه اتاق که خوب حمام دادی یکی از اتاقهات که به سمت نورگیر اونم حمام؟؟نیازی نداشت که حمام بزاری....که اتاق کوچیک هست گوچکتر کرده و از لحاظ قرارگیری تخت عملا هیچ جاش نمیشه گذاشت چون یه سمت که درب حمام و درب اتاق و یه سمت هم که کمد لباس است
البته من گذری دیدم کارتو و دقیق نگاه نکردم ایشالله که نتیجه زحمتتو ببینی و قبول بشی

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس ممنون از نظرت
منظورت از بین آسانسور و پله چیه؟پله ورودیش جداس در داره.آسانسورم جداس
از نظر رفت و آمد های متفاوت دو کاربری بهتره که ورودیشون جدا باشه.
پشت ماشینا مهندس یه فضای 5*12 خالیه ها .ناشی هم میتونه بابا
خواهش میکنم
اخه مسئله اینجاس که این رمپ شما حداکثر 90 سانت ارتفاع رو با شیب 15 درصد طی میکنه و عملا اون فضای 5*12 که میگین کوچکتر میشه / کد ارتفاعی پارکینگتون چند شده ؟

m.alinejadian

عضو جدید
1- همکف به اول سه بازو گرفتید؟
2-همونظور که حدس زدم واحد شمت راستیت پرتش زیاد شده...
3-توی کار آزمون داکت گذاشتی دگ؟؟چون این جا داکت نداری برای خیلی فضاها....و سه تا شبیه داکت داری که دو تاش کاملا پوتر رد میشه و اصلا هیچی هست....
4- اون واحد سه خوابه هم درب سرویس روبه رو ی پذیرایی باز میشه...برای یه اتاق که خوب حمام دادی یکی از اتاقهات که به سمت نورگیر اونم حمام؟؟نیازی نداشت که حمام بزاری....که اتاق کوچیک هست گوچکتر کرده و از لحاظ قرارگیری تخت عملا هیچ جاش نمیشه گذاشت چون یه سمت که درب حمام و درب اتاق و یه سمت هم که کمد لباس است
البته من گذری دیدم کارتو و دقیق نگاه نکردم ایشالله که نتیجه زحمتتو ببینی و قبول بشی

1.سه بازو
2.به یک راهرو سه متری میگین پرت شما؟ که یه مترشم در سرویسه؟؟
3.داکت گذاشتیم اونجا اینجا کلیه
4.اتاقا همشون اندازشون برا تخت جواب داده اون اتاقم جواب داده و همچنین اتاق اصلی نیس
5.رمپم من شیب 15 دادم فقط و 7.33 متر شده تا -2.6 البته فضای جلوش 4.5 میشه که اون 0.5 مترباقی رو من فدا کردم.
پلانا کجاش پرت شده خانوم مهندس بجز یه دومتر راهرو؟؟با پلان خودتون مقایسه کنید که یه هفته بعد کشیدین لطفا;)

arefeh

کاربر ممتاز
1.سه بازو
2.به یک راهرو سه متری میگین پرت شما؟ که یه مترشم در سرویسه؟؟
3.داکت گذاشتیم اونجا اینجا کلیه
4.اتاقا همشون اندازشون برا تخت جواب داده اون اتاقم جواب داده و همچنین اتاق اصلی نیس
5.رمپم من شیب 15 دادم فقط و 7.33 متر شده تا -2.6 البته فضای جلوش 4.5 میشه که اون 0.5 مترباقی رو من فدا کردم.
پلانا کجاش پرت شده خانوم مهندس بجز یه دومتر راهرو؟؟با پلان خودتون مقایسه کنید که یه هفته بعد کشیدین لطفا;)
همچین گفتید یه هفته بعد یکی ندونه اینگار این یه هفته نشستم فکر کردم یا کار دیدم یا 100 چیز دیگ:biggrin:
اون راهرو 3 متر عرضش حداقل 1.5 هست چشمی ببینیم علاوه بر اون راهرو دقت کنی کنار آشپزخونه هم یه راهرو مانند شده دگ یه دو متر هم اونجا
اگر میگم از نظر هندسی واسه اینه که همین واحد کنج پذیرایی یه مربع انگار کندی دادی به واحد کناری به نوعی خواستی مثلا مساحت واحدها یکی بشه...
و منظور من از پرت راهرو نیست ...شما واحد سمت چپت رو نیگاه کن وارد واحد ک میشی عملا اون بخش که میخواد بره به آشپزخونه و پذیرانی حدودا 5 متر مربعی از بین میره....اینها هم پرته دگ...نیست؟؟؟!!!یا همین واحد تراس ندادی....
برای واحد وسطی هم برای خواب شما درب دادی به تراس که نور بگیری...این دربی که گذاشتید درب مناسب برای نور اتاق نیست...درسته توی بساز بفروشی از این کارها زیاد انجام میدن اما این آزمونه...حداقل یه درب کشویی 120 میزاشتی بهتر نبود..از درب ورودی هم که میای مستقیم میوفتی توی پذیرایی و هیچ تفکیک فضایی در نظر نگرفتی
یا کارت داکت اصلی نداره اگر اونی هم که پشت آسانسور داکت بگیریم فکر میکنم ابعاد 30نهایت 40 است اگر پوتر رو کم کنیم....که برای داکت اصلی کوچیکه ...کما اینکه دریچه بازدید هم نزاشتی که احتمالا توی آزمون گذاشتی اینجا نزاشتی
نمیخوام بگم قبول نمیشی...احتمال زیاد قبول میشی ...اما انتقاد پذیر هم باش و قبول کن که اینهایی که دارم میگم ایراده...حالا توی ساخت و ساز رعایت نمیشه اما در هر صورت ایراد هستن...و چیزی نیست که بخوام الکی ایراد به کارت بگیرم و بخوام مثلا بکم کارت اصلا خوب نشده...نه...تنها چیزهایی که به نظرم به عنوان معماری باید رعایت بکنیم رو بهت گفتم همین
موفق باشید

SBARZEGAR

عضو جدید
خوب منم هر دو رو به تراز +.10 رساندم مگه چیز دیگه ای خواسته بوده؟گفته بود همکف ارتفاعش +4.5 ....

نه ديگه شما با 7 تا پله از غرب ورودي مسكونيتو بالا اوردي !!
ولي من ورودي پيشخوان و مسكوني رو يكي گرفتم و از سمت شمال ...:( و با همون +10

arefeh

کاربر ممتاز
نه ديگه شما با 7 تا پله از غرب ورودي مسكونيتو بالا اوردي !!
ولي من ورودي پيشخوان و مسكوني رو يكي گرفتم و از سمت شمال ...:( و با همون +10

دوست عزیز واسه این چند تا پله گرفتم که برسم به کد +10 سانت...خیابان شیب داره...و اونجایی که ورودی مسکونی منه مثلا -1 متر است که از -1 بخوام بیام به +10 باید 7 تا پله بزارم...
حالا شما از شمال گرفتی نیازی به پله نیست چون شمال کد خیابان 0.00 و فقط 10 سانت باید بیای بالا

m.alinejadian

عضو جدید
همچین گفتید یه هفته بعد یکی ندونه اینگار این یه هفته نشستم فکر کردم یا کار دیدم یا 100 چیز دیگ:biggrin:
اون راهرو 3 متر عرضش حداقل 1.5 هست چشمی ببینیم علاوه بر اون راهرو دقت کنی کنار آشپزخونه هم یه راهرو مانند شده دگ یه دو متر هم اونجا
اگر میگم از نظر هندسی واسه اینه که همین واحد کنج پذیرایی یه مربع انگار کندی دادی به واحد کناری به نوعی خواستی مثلا مساحت واحدها یکی بشه...
و منظور من از پرت راهرو نیست ...شما واحد سمت چپت رو نیگاه کن وارد واحد ک میشی عملا اون بخش که میخواد بره به آشپزخونه و پذیرانی حدودا 5 متر مربعی از بین میره....اینها هم پرته دگ...نیست؟؟؟!!!یا همین واحد تراس ندادی....
برای واحد وسطی هم برای خواب شما درب دادی به تراس که نور بگیری...این دربی که گذاشتید درب مناسب برای نور اتاق نیست...درسته توی بساز بفروشی از این کارها زیاد انجام میدن اما این آزمونه...حداقل یه درب کشویی 120 میزاشتی بهتر نبود..از درب ورودی هم که میای مستقیم میوفتی توی پذیرایی و هیچ تفکیک فضایی در نظر نگرفتی
یا کارت داکت اصلی نداره اگر اونی هم که پشت آسانسور داکت بگیریم فکر میکنم ابعاد 30نهایت 40 است اگر پوتر رو کم کنیم....که برای داکت اصلی کوچیکه ...کما اینکه دریچه بازدید هم نزاشتی که احتمالا توی آزمون گذاشتی اینجا نزاشتی
نمیخوام بگم قبول نمیشی...احتمال زیاد قبول میشی ...اما انتقاد پذیر هم باش و قبول کن که اینهایی که دارم میگم ایراده...حالا توی ساخت و ساز رعایت نمیشه اما در هر صورت ایراد هستن...و چیزی نیست که بخوام الکی ایراد به کارت بگیرم و بخوام مثلا بکم کارت اصلا خوب نشده...نه...تنها چیزهایی که به نظرم به عنوان معماری باید رعایت بکنیم رو بهت گفتم همین
موفق باشید

موفق باشی ...
حالا به نظر شما که تجربتون بیشتره تو این زمینه من قبول میشم ؟ همه مدارکو کشیدم اما نه کامل کامل .داکتم هس به اندازه خوب..

SBARZEGAR

عضو جدید
دوست عزیز واسه این چند تا پله گرفتم که برسم به کد +10 سانت...خیابان شیب داره...و اونجایی که ورودی مسکونی منه مثلا -1 متر است که از -1 بخوام بیام به +10 باید 7 تا پله بزارم...
حالا شما از شمال گرفتی نیازی به پله نیست چون شمال کد خیابان 0.00 و فقط 10 سانت باید بیای بالا
اكي...گرفتم مهندس...
پس ارتفاع لابي 4.50 بي مشكله بنظر شما؟؟
البته حدس ميزنم چون هيچ اشاره اي به لابي نكردن شايد نمره منفي نداشته باشه!!:(
بازم الله اعلم

arefeh

کاربر ممتاز
موفق باشی ...
حالا به نظر شما که تجربتون بیشتره تو این زمینه من قبول میشم ؟ همه مدارکو کشیدم اما نه کامل کامل .داکتم هس به اندازه خوب..

والا من که مصحح نبودم...:redface:و واقعا هم نمیدونم هدفشون برای نمره دادن چیه...ولی ایشالله قبول بشید....و همه بچه های باشگاه:gol:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من که مصحح نبودم...:redface:و واقعا هم نمیدونم هدفشون برای نمره دادن چیه...ولی ایشالله قبول بشید....و همه بچه های باشگاه:gol:
درست یا غلط بودن کارها البته مهمه . ولی مهمتر اینه که بررسی کننده محترم لحظه تصیح اوراق چه حال و هوایی داشته باشه /فقط دعا کنیم شب یا روز قبلش با زنش دعوا نکرده باشه یا چکش برگشت نخورده باشه :biggrin:

با سلام
این طرح منه لطفا نظرتون رو بفرمایید.

پیوست ها

• Photo3707.jpg
    Photo3707.jpg
    71.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Photo3711.jpg
    Photo3711.jpg
    75.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3
شیت بندی و برش رو هم کامل ترسیم کردم به اضافه جزییاتی که باید مینوشتیم، یه اشتباه پله که نوشتم سه شمشیری روی هم از همکف به اول و لابی مسکونیم که فکر میکنم بزرگه و اینکه آشپز خونه ها رو تو ورودی گذاشتم و داکت طبقه اول نصفش یادم رفت.

پیوست ها

• Photo3712.jpg
    Photo3712.jpg
    66.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Photo3714.jpg
    0 بایت · بازدیدها: 1

وسعت

عضو جدید
چقدر نورگیر دادید!

همیشه بهترین جا برای داکت کولر در نزدیکی اتاق خواب و هال هست...که مسیر سقف کاذبت طولانی نشه
عرض تراس حداقل باید 1.40 باشه....من زا روی عرض درب تراست مقایسه کردم...

جانمایی باکس پله ات خوبه

hamedzjg

عضو جدید
این بقیش من به علت مشغله کاری برای این امتحان برای اولین بار توی جلسه خطکش و مداد دستم گرفتم ;). مشاهده پیوست 226736مشاهده پیوست 226737

اول مرسی بابت گذاشتن تصویر کارِتون.
دوم اینکه شما دسترسی طبقه همکف به اولو با انتخاب مناسب نوع باکس پله و آسانسور (حالت خطی) و جابحایی ورودیِ به باکس پله ،بصورت 3 شمشیری حل کردی که به نظر من خیلی خیلی خوب و جالب بود.. دسترسی 3 بازو بنظر من منتفی بود کلا ولی الان تو کار شما دیدم خیلی عالی حل کردی.
سوم اینکه کار شما قطعا ایراد داره ولی من اگه مصحح بودم قبولتون میکردم با وجود ایرادایی که تو زیرزمین و رمپتون هست..

hamedzjg

عضو جدید
با سلام
این طرح منه لطفا نظرتون رو بفرمایید.

سلام..
زیرزمین : بنظرم خیلی خیلی خوب حل شده و ایرادی نداره..کامله.. یکی از کاملترین پلانای زیرزمینی بوده که دیدم اینجا
همکفتون : خوبه ولی ایراد اصلی همون دسترسی همکف به اوله که 3 بازو نوشتید.. غلطه .. ولی خوبه کاش این مطلبم دقت میکردید
طبقاتتون: تو همه پلاناتون غیر از واحد سمت راست(ضلع جنوب) جانمایی آشپزخونه خیلی بد صورت گرفته..چرا اینطوری کردید؟ اگه منظورتون حفظ حریم شخصی بوده خیلی بد اینکارو انجام دادید.. منظور از حفظ حریم شخصی آشپزخونه این نیست که محدوده آشپزخونه رو از کنار پذیرایی جدا کرد..این حریم شخصیرو با اجرای یه تیغه ساده و یه کانتر کوچیکتر از حد معمول میشه ایجاد کرد..
ولی زیرزمین خیلی خوب حل شده..

مرسی مهندس بله نمیدونم تو ذهنم اشپزخونه رو این مدل چرا تصور کردم کاری هم نداشت خ با ا عوض میکردم شیب و برش هم زدم توکل به خدا.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیت بندی و برش رو هم کامل ترسیم کردم به اضافه جزییاتی که باید مینوشتیم، یه اشتباه پله که نوشتم سه شمشیری روی هم از همکف به اول و لابی مسکونیم که فکر میکنم بزرگه و اینکه آشپز خونه ها رو تو ورودی گذاشتم و داکت طبقه اول نصفش یادم رفت.
ممنون دوست عزیز کارتون خوب شده فقط ایراد اساسیش ایناس 1. این سه شمشیری 2. زیر جک معلول و سه تا پله ورودیه به ساختمان احتمالا سر گیر بشه کد ارتفاعی زیر زمینت چند شده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.