بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينم طبقه اول
مشاهده پیوست 226416
درز انقطاع و مبلمان ترسيم نشد ولي مابقي رو كشيدم فقط در واحد جنوبي محل TV room را براي اينكه نور لازم ندارد و از فاصله 7 متري بيشتر ميشود را مبله كردم كه نشون بدم اونجا TV room ميباشد
طبقه دوم
مشاهده پیوست 226417
اين طبقه هم درز انقطاع خط چين نشده باقي ماند و TV room در واحد جنوبي 65 متري هم مانند طبقه اول انجام دادم

دوستان فقط ببخشيد ديگه حوصله نداشتم بيشتر از اين تكميلش كنم ديگه فكرش خسته ام كرده
عباس جان خسته نباشی
مهندس ستون گذاریتون کمی ایراد داره
2. طول باکس پله فکر میکنم کوتاه شده
3. لابی حریق نذاشتی (تو زیر زمین نیازی نیست ولی ایکاش تو همکف میزاشتی)
ولی احتمال قبولیتون وجود داره امیدوارم موفق باشین

SBARZEGAR

عضو جدید
در یک نگاه یه ثانیه ای دیدم فقط برش رو به جای طولی عرضی زده - فاصله راهرو و عرضش فوق العاده بد شده -شبیه یه دالان بقیه رو هم بقیه بچه ها بگن حس نگاه کردن نداشتم مهندس شرمنده ;)
دقيقا!!
ضمن اينكه اضافه كنم همش شده داكت در داكت!!!
دقت كنين چقده داكت داره!!
باكس پلشم بنظر جاي بدي قرار داده!!!

hekmatiy

عضو جدید
سوال آزمون طراحی معماری 94-
در نظر است طراحی خانه آبشار ویکتوریا که ارتباط زیمباوه و زامبیا را بر آورده سازد-ارتفاع همکف تا زیر سقف 192/4اینچ- نیم طبقه نداریم -استفاده از پله چوبی بلامانع است-بار زنده برای حداقل 1000 نفر از قبایل آدمخوار برای جشن مذهبی بر روی بام لحاظ شود-طبقه اول یک آشپزخانه مدرن و صنعتی برای پختن انسانها طبق مبحث 4-شیشه ها در برابر نیزه مقاوم باشند-1000 واحد پارکینگ بر روی آب و شناور طراحی شود-شیب زمین همراه با ناهار به داوطلبان داده میشود-(هزینه ابلاغ شیب به داوطلب 30000 تومان میباشد)-
اگه نکته ای فراموش شده بفرمایید...

یعنی اگه سری بعد اینجوری سوال بدن نباید تعجب کرد. دمت گرم باحال بود.

baran mes

عضو جدید
حداقل ارتفاع پارکینگ 2.40 بود حالا اگه ما از 0.5- ورودی بدیم به همکف سر گیر ما تو زیرزمین میشد 2.10 ایا این اشتباه؟؟؟؟؟؟؟؟؟از سرگیر توقفگاه که تو مباحث صحبتی نکرده فقط ارتفاع رو گفته 2.40 پس میشه سرگیرو 2.10 در نظر گرفت؟؟؟؟

yasi_ys1363

عضو جدید
مشاهده پیوست 226418دوستان این جواب ازمون ابانه. نظرتون چیه.. بقیشو ندارم

پاسخنامه نمی دادن سنگین تر بودند .غیر منطقی ترین تقسیم بندی را واسه واحداش انتخاب کرده که نتیجش شده 9 متر راهروی وحشتناک (که واسه رفتن از این سر به اون سرش باید تاکسی گرفت) و هدر دادن زیر بنا با دو تا نورگیر !!!! با این جانمایی راه پله احتمالا‍ً فضای نبش دو خیابان که بهترین مکان واسه پیشخوان دولته را هم از دست داده.

amin16228

عضو جدید
سلام دوستان من هم برش رو به دلیل این که باکس پله هام در جهت عرضی بود و بهتر کد ارتفاعی دیده میشد کشیدم .البته در صورت سوال ندیدم که نوشته باشه از طولی .DSC_1280.jpgDSC_1279.jpg
طبقه همکف و دوم لطفا نظر بدین .
به نظرتون من قبول میشم؟

baran mes

عضو جدید
من اهل زنجانم خانه عمران رفتم مدرسش آقای جواد رحمانی که سال گذشته امتحان طراحی میداد فکر کنم پارسال قبول شدش.اگه نقشه های آزمونای قبلیشون رو هم ببینید تمام اشتباه لطفا رو نقشه های این کلاشا حساب باز نکنید.

saeid360

عضو جدید
سلام پس با این اوصاف امسال آمار قبولی خیلی کمتره من که خودم گند زدم وتازه فهمیدم که چرا سوال خرداد 93رو تو سایت نزاشتن نگو پست فطرتا ترسیدن یکی ببینه و تمرین کنه و قبول بشه سهمیه آقایون بیاد پایین حق خودمونم هست دیگه وقتی کسی جیکشم در نمیاد و هر بلایی خاستن سرمون میارن *ان الله لا یغیروا ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم* حالا هی بشینیم خدا خدا کنیم که قبول بشیم این همه هم کارای بچه ها رو نقد نکنین چون این آزمون اصلا جواب استاندارد نداره طرف نشسته سوال خرداد رو گذاشته جلوش گفته چیکار کنم چیکار نکنم یه سه واحده بخام یکمم شیب رو تغییر بدم در صورتی که اصلا واسه سه واحده جواب استاندارد نمیده اگر هم داشته باشه تو اون شرایط آزمون نمیشه بهش رسید موفق باشید دوستان

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام دوستان من هم برش رو به دلیل این که باکس پله هام در جهت عرضی بود و بهتر کد ارتفاعی دیده میشد کشیدم .البته در صورت سوال ندیدم که نوشته باشه از طولی .مشاهده پیوست 226431مشاهده پیوست 226430
طبقه همکف و دوم لطفا نظر بدین .
به نظرتون من قبول میشم؟

مشاهده پیوست 226432مشاهده پیوست 226433
طبقه زیر زمین و طبقه اول
منتظر نظراتون هستم:D
خسته نباشی مهندس امین کارات خوبه مشکل خاصی بنظرم نداره، فقط موردی که هست طبقه اول واحد وسطی تناسبات توش رعایت نشده که فقط نمره منفی خواهد گرفت+داکت اصلیتون، نذاشتین مث اینکه؟
ولی بنظر قبولی انشاالله

rohi58

عضو جدید
پاسخنامه نمی دادن سنگین تر بودند .غیر منطقی ترین تقسیم بندی را واسه واحداش انتخاب کرده که نتیجش شده 9 متر راهروی وحشتناک (که واسه رفتن از این سر به اون سرش باید تاکسی گرفت) و هدر دادن زیر بنا با دو تا نورگیر !!!! با این جانمایی راه پله احتمالا‍ً فضای نبش دو خیابان که بهترین مکان واسه پیشخوان دولته را هم از دست داده.

اگه این طراحی دکتر رو ببینند پروانه طراحی شو باطل میکنند.:biggrin:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال آزمون طراحی معماری 94-
در نظر است طراحی خانه آبشار ویکتوریا که ارتباط زیمباوه و زامبیا را بر آورده سازد-ارتفاع همکف تا زیر سقف 192/4اینچ- نیم طبقه نداریم -استفاده از پله چوبی بلامانع است-بار زنده برای حداقل 1000 نفر از قبایل آدمخوار برای جشن مذهبی بر روی بام لحاظ شود-طبقه اول یک آشپزخانه مدرن و صنعتی برای پختن انسانها طبق مبحث 4-شیشه ها در برابر نیزه مقاوم باشند-1000 واحد پارکینگ بر روی آب و شناور طراحی شود-شیب زمین همراه با ناهار به داوطلبان داده میشود-(هزینه ابلاغ شیب به داوطلب 30000 تومان میباشد)-
اگه نکته ای فراموش شده بفرمایید...

حق رفتن به دستشویی رو ندارین

حوزه ما آب قطع بود و تا رسیدم دم ورودی آقاهه داد زد خانوم دستمال کاغذی بردار آب قطعه:biggrin:
شرمنده تمام دوستا یه لحظه اون تیکه کلامی که الان مد شده یادم افتاد میخواستم از خنده زمینو گاز بزنم

راستی من راضی ام 5 تومن اضافی بدم بهم چند تا چایی بدن:biggrin:

لاهیجی

عضو جدید
من که هیچ امیدی ندارم ... از سر جلسه که اومدم بیرون خوشحال بودم اومدم تو ماشین یکی یکی اشتباهاتم یادم اومد ...

mojtabagol1982

عضو جدید
یعنی فقط یک نفر مثل من حل کرده طراحی رو؟ من برا همکف دفتر پیشخوان دولت و لابی دو تا کد مختلف گرفتم. طبق مقررات تراز همکف میشه تراز طبقه ای که بیشترین مساحت و داره و طبق مقررات مبحث 4 ص 16ترازی که بهش دسترسی مستقیم نداریم نیم طبقه محسوب نمیشه. سر جلسه یه جورایی با اطمینان این کار و کردم پله هامم خیلی ردیف و خوب در اومد. حالا میبیتم کسی اینجوری حل نکرده استرس گرفتم:eek::(

سلام مدبر 23-من هم اینجوری حل کردم-اگه درست باشه خوبه-اگر دوستایی که قبول شدن نظر بدن ممنون میشم.

amin16228

عضو جدید
سلام مهندس امین آفرین خوب کار کردی من اگه جزو بررسی کننده ها بودم شما را نیز با نمره 29 قبول اعلام میکردم (متاسفانه نیستم) ولی خداییش پارکینگت خوب و منطقی حل شده و همینطور طبقاتتون . ولی یک سری ایرادات داری که با اجازشما و دیگر دوستان اشاره کنم . (خانم عارفه و مهندس ریاحی و هلو جان و دیگر دوستان قویمون در طراحی افتخار نمیدن بیان کارها رو نقد کنن باید کم کم به خودکفایی برسیم )
1. پارکینگ خوبه ولب داکت باکس اسانسورت کوش یادت رفته
2. اتاق تاسیسات رو چرا هاشور زدی این مقوم کردن در برابر حریق واسه مالک زیاد خرج برمیداره فقط باکس پله و اسانسور کافیه /لابی حریقم نمیبینم
3. تو همکف سمت پیشخوان یه فضا مث اسانسور گذاشتی نمیدونم چیه اون؟!!!!!!!!!!!
4.تو طبق اولت هم تو واحد شمال شرقیت ایکاش سرویس رو جایی دیگه میذاشتی که نور پاسیو برسه به نشیمن
5. یکی دو چا هم واسه سرویسهات داکت نذاشتی
راستی پلان بام و برش رو هم زدید؟
ممنوم ایشالله که صد در صد قبولی مهندس

مرسی عزیز که نظر دادی .اون گزینه 3 جک معلول هست برای رفتن به زیر زمین
اره برش و بام هم کامل کرشیدم با تمام کد ارتفاعی ها .تو گزینه 1 ابعاد رو 1.7*1.90 گرفتم که داخل خودش داکت جا میشه
درباره چند جا که داکت نزاشتم با توجه به این که نزدیک به داکت هست از زیر سقف کاذب رد میشه
من ازمون قبلی رو با نکشیدن برش و نزاشتن رمپ معلول و یکسری جزییات شدم 22

modabber.23

عضو جدید
Re: بررسی آزمون طراحی معماری آبان 93

Re: بررسی آزمون طراحی معماری آبان 93

درسته ولی به دل نمیشینه . مخصوصا اون راهروی درازش .
وجود یک چنین راهروهایی تو کار مدرسا به نظرم عمدیه. میخوان نشون بدن که چیزی که ما هی براش تلاش میکنیم و زور میزنیم تا روابطمون خوب در بیاد و عملکردامون خوب چیده بشه و... کمترین ارزشی نداره و مهم تو این آزمون چیزای دیگست. که نمیدونم چیه البته....ههههه اگه قبول بشم میتونم بگم مهم چیه!

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اتفاقا اشراق هم دوتا نورگیر زده بستگی به چینش فضاعاتون داره دیگه

اگه بشه با یه نورگیر حل بشه البته با ابعاد کمتر از ابعادی که در نظر گرفته مسلما چون فضا رو کمتر میگیره بهتره
اصل استفاده بهینه و هدر ندادن فضا هاست این میتونه یه پوئن مثبت باشه

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستام من هم از کارمو میزارم خواهشا نظر بدین/زیرزمین و همکف : مشاهده پیوست 226487مشاهده پیوست 226488

پارکینگ : مقدار طول رمپتون رو اگه اشتباه نکنم 11 دادید حتی با کد 2.8- طول رمپ حدود 9 متر میشه نه 11 و فکر کنم استپ رو فراموش کردید پارکینگ ها و باقی خوب شده فقط داکت پارکینگ رو فراموش کردید
شاید به خاطر اینکه برای آن یه پنجره برای تهویه در نظر گرفتید ولی تاسیسات ختما یک داکت برای دود میخواد
طبقات خوب شده هر چند توی طبقه اول تناسبات واخدهای شمالیتون مخصوصا اون واحد که با کنار همسایه هست یه کم توی نشیمن مشکل داره
انشالله قبولید

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهندس به نظرمن قبولی،ولی یه چندتا ایراد جزئی داری.
طبقه زیرزمین،فک کنم رمپ ورودی پیشخوان دولت تو پارکینگ سرگیربشه .ستونک کناررمپو نذاشتی.
طبقه همکف:کنار ورودی پیشخوان یه فضای پرت ایجادشده،میتونستی دیوارو صاف بگیری و اون قسمتو فضای سبز میگرفتی.سیرکولاسیون فضای کارمندان با بخش اداری فضا از هم دور افتاده و از سالن انتظار مراجعین عبورمیکنه.آبدارخونه احتیاج به نورمستقیم نداره.لابی ورودی به باکس پله قسمت کنج پله با دیوارکناررمپ ناجورشده.فلش رمپ ماشین رو تو همکف برعکس زدی.
طبقه اول:ستون افتاده وسط آشپزخونه،سرویس بهداشتی عرض پذیرایتو کم کرده.تیرازنورگیرردشده.
طبقه دوم:تیرازنورگیرردشده وابعاد نورگیر طبقه دوم از طبقه اول بزرگترشده توی اجرا همچین کاری نمیکنند،اندازه گذاری داخلی نذاشتی،ازقسمت جنوبی درزانقطاع ندادی.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مهندس به نظرمن قبولی،ولی یه چندتا ایراد جزئی داری.
طبقه زیرزمین،فک کنم رمپ ورودی پیشخوان دولت تو پارکینگ سرگیربشه .ستونک کناررمپو نذاشتی.
طبقه همکف:کنار ورودی پیشخوان یه فضای پرت ایجادشده،میتونستی دیوارو صاف بگیری و اون قسمتو فضای سبز میگرفتی.سیرکولاسیون فضای کارمندان با بخش اداری فضا از هم دور افتاده و از سالن انتظار مراجعین عبورمیکنه.آبدارخونه احتیاج به نورمستقیم نداره.لابی ورودی به باکس پله قسمت کنج پله با دیوارکناررمپ ناجورشده.فلش رمپ ماشین رو تو همکف برعکس زدی.
طبقه اول:ستون افتاده وسط آشپزخونه،سرویس بهداشتی عرض پذیرایتو کم کرده.تیرازنورگیرردشده.
طبقه دوم:تیرازنورگیرردشده وابعاد نورگیر طبقه دوم از طبقه اول بزرگترشده توی اجرا همچین کاری نمیکنند،اندازه گذاری داخلی نذاشتی،ازقسمت جنوبی درزانقطاع ندادی.

اگر طبقه پایین نورگیر کوچکتر باشه(البته رعایت حداقل ابعاد نورگیر الزامی )ولی طبقه بالا بزرگتر از پایین باشه هیچ مشکلی نداره....حالا شاید شما اجرا شده اش رو ندیدید...اما من پرسیدم گفتن مانعی نداره...به شرطی که ابعاد کوچکترین نورگیرتون دگ از حداقل استاندارد کمتر نباشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.