برخورد عطر و ادکلن با پوست، ممنوع!

love.1982

کاربر ممتاز
منبع: خبرگزاری ایسنا


از هر هشت نفر مصرف کننده مواد آرایشی و عطر به صورت مکرر، پنج نفر ممکن است در معرض انواع حساسیت و بیماری‌ها قرار گیرند.

دکتر سیدحسن اعتمادزاده با بیان اینکه عطر و ادکلن دارای رده‌ای از مواد شیمیایی هستند و عطر خالص کمتر وجود دارد، گفت: این محصولات آرایشی به دلیل وجود هر یک از مواد شیمیایی و طبیعی می‌توانند واکنش پوستی و حساسیت ایجاد کنند.وی با اشاره به اینکه مواد عطر، ادکلن و تمام مواد شیمیایی بالقوه می‌تواند حساسیت، آسم و کهیر ایجاد کند، گفت: در مصرف عطر و ادکلن باید از معتبر بودن مارک آن اطمینان حاصل کرد؛ زیرا در غیر این صورت می‌تواند به شکل بالقوه منجر به برخی از بیماری‌ها مانند سرطان شود.


این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه مصرف طولانی مدت عطر و ادکلن و قرار گرفتن در معرض مواد آرایشی می‌تواند در فرد مشکلات پوستی ایجاد کند، گفت: طبق مطالعات انجام شده، درصد ایجاد حساسیت آن رده از مواد آرایشی که بیشتر و به صورت مکرر استفاده می‌شود، بالا است.


اعتمادزاده در خصوص نحوه صحیح مصرف عطر و ادکلن اظهار کرد: در مصرف این نوع از لوازم بهداشتی باید نکاتی مانند عدم برخورد مستقیم عطر با پوست بدن رعایت شود و بهتر است که عطر و ادکلن را به لباس خود بزنید تا از بروز مشکلات پوستی جلوگیری کنید.این متخصص پوست و مو بیان کرد: افرادی که زمینه حساسیت بیشتری دارند باید از مواد آرایشی مانند عطر و ادکلن با مقدار و دفعات کمتری نسبت به سایرین استفاده کنند. به عنوان مثال یکبار در روز از عطر و ادکلن بر روی لباس خود استفاده کنند.


اعتمادزاده در پایان خاطر نشان کرد: بعضی مواد آرایشی باید در سنین پایین محتاطانه‌تر استفاده شوند و به همین دلیل عطر با داشتن محرک بهتر است که از نوجوانی به بالا استفاده شود.


برچسب ها: عطر، ادکلن، پوست، حساسیت


 
Similar threads

Similar threads

بالا