بروز سرطان پوست و لک صورت در برخورد با اشعه آفتاب

MANO TO

عضو جدید
رئیس انجمن متخصصین پوست و مو ایران نسبت به بروز سرطان پوست، آفتاب سوختگی و ایجاد انواع لکهای صورت در اثر اشعه های ماوراء بنفش خورشید هشدار داد.

دکتر محمد گلشنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: خورشدی حاوی اشعه UV یا همان ماوراءبنفش است که در همه ایام از سال برای پوست خطرناک است.

وی با اشاره به ویژگی پوست ایرانیها که همچون سایر کشورهای اروپایی روشن نیست، افزود: همین مسئله نکته مثبتی است که پوست ما ایرانیها را از خطرات اشعه ماوراءبنفش تا حدودی محفوظ می کند.

این متخصص پوست و مو همچنین از پوشش کامل ایرانیها به عنوان یکی از دیگر از مزیتهای مصون ماندن از خطرات تابش مستقیم اشعه آفتاب بر پوست نام برد و گفت: خورشید سه نوع اشعه A،B،C است که دو نوع A و B منجر به بروز سرطان پوست، آفتاب سوختگی و انواع لکها در پوست صورت می شود.

گلشنی همچنین از پیری زودرس پوست در بین افرادی که در تماس مستقیم با نور آفتاب قرار دارند، خبر داد و افزود: کشاورزان، باغبانان، ماهیگیران و کارگران ساختمانی از جمله گروههایی هستند که دچار چین و چروک زودرس شده و بیشتر در معرض سه نوع سرطان شایع پوست قرار دارند.

دبیر انجمن متخصصین پوست و مو ایران با تاکید بر استفاده از کرمهای ضد آفتاب برای جلوگیری از خطرات اشعه خورشید، گفت: استفاده از کرم ضد افتاب می بایست هر سه الی چهار ساعت تکرار شود.

وی همچنین بر استفاده از عینکهای آفتابی و کلاه های لبه دار در هنگام حضور در محیط باز تاکید کرد و افزود: پوستهای روشن زودتر و پوستهای سبزه و برنزه دیرتر به چین و چروک و پیری زودرس پوست دچار می‌شوند.

malihe68

عضو جدید
رئیس انجمن متخصصین پوست و مو ایران نسبت به بروز سرطان پوست، آفتاب سوختگی و ایجاد انواع لکهای صورت در اثر اشعه های ماوراء بنفش خورشید هشدار داد.

دکتر محمد گلشنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: خورشدی حاوی اشعه UV یا همان ماوراءبنفش است که در همه ایام از سال برای پوست خطرناک است.

وی با اشاره به ویژگی پوست ایرانیها که همچون سایر کشورهای اروپایی روشن نیست، افزود: همین مسئله نکته مثبتی است که پوست ما ایرانیها را از خطرات اشعه ماوراءبنفش تا حدودی محفوظ می کند.

این متخصص پوست و مو همچنین از پوشش کامل ایرانیها به عنوان یکی از دیگر از مزیتهای مصون ماندن از خطرات تابش مستقیم اشعه آفتاب بر پوست نام برد و گفت: خورشید سه نوع اشعه A،B،C است که دو نوع A و B منجر به بروز سرطان پوست، آفتاب سوختگی و انواع لکها در پوست صورت می شود.

گلشنی همچنین از پیری زودرس پوست در بین افرادی که در تماس مستقیم با نور آفتاب قرار دارند، خبر داد و افزود: کشاورزان، باغبانان، ماهیگیران و کارگران ساختمانی از جمله گروههایی هستند که دچار چین و چروک زودرس شده و بیشتر در معرض سه نوع سرطان شایع پوست قرار دارند.

دبیر انجمن متخصصین پوست و مو ایران با تاکید بر استفاده از کرمهای ضد آفتاب برای جلوگیری از خطرات اشعه خورشید، گفت: استفاده از کرم ضد افتاب می بایست هر سه الی چهار ساعت تکرار شود.

وی همچنین بر استفاده از عینکهای آفتابی و کلاه های لبه دار در هنگام حضور در محیط باز تاکید کرد و افزود: پوستهای روشن زودتر و پوستهای سبزه و برنزه دیرتر به چین و چروک و پیری زودرس پوست دچار می‌شوند.
پس ما بندرعباسیا که هوای خشک و گرم و سوزان داریم سرطان گرفتن ها رو شاخشه

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
حتما باید از ضد آفتاب استفاده کرد

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
از انواع مختلف استفاده کردم ولی هیچ کدوم خوب نبودند

شما نوع پوستتون چیه؟

برای پوست خشک ضد آفتاب بایودرما اس پی اف 50

برای پوست چرب و جوشی و مختلط
1- اکسفولیاک اس پی اف 25
2- اوریاژ اس پی اف 30

واسه پوستایی که مستعد به لک شدن هست، از ضد آفتاب + ضد لک فتودرم با اس پی اف 50

همچنین از هر ضد آفتابی که استفاده میکنید باید هر دو ساعت یکبار اونو تمدید کنید

برای خرید ضد آفتاب اس پی اف بالاتر از 50 انتخاب نکن که مورد تایید FDA نیست

همچنین محصولات ایرانی نخرید چون کیفیت نداره

بهتر از اینا برای پوست نمیتونید ضد آفتابی پیدا کنید

malihe68

عضو جدید
شما نوع پوستتون چیه؟

برای پوست خشک ضد آفتاب بایودرما اس پی اف 50

برای پوست چرب و جوشی و مختلط
1- اکسفولیاک اس پی اف 25
2- اوریاژ اس پی اف 30

واسه پوستایی که مستعد به لک شدن هست، از ضد آفتاب + ضد لک فتودرم با اس پی اف 50

همچنین از هر ضد آفتابی که استفاده میکنید باید هر دو ساعت یکبار اونو تمدید کنید

برای خرید ضد آفتاب اس پی اف بالاتر از 50 انتخاب نکن که مورد تایید FDA نیست

همچنین محصولات ایرانی نخرید چون کیفیت نداره

بهتر از اینا برای پوست نمیتونید ضد آفتابی پیدا کنید
چرب
من از محصولات ایرانی به هیچ عنوان استفاده نمی کنم.حتی 2 سال پیش سفارش دادم از ایتالیا برام اوردند ولی باز خوب نبود

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
چرب
من از محصولات ایرانی به هیچ عنوان استفاده نمی کنم.حتی 2 سال پیش سفارش دادم از ایتالیا برام اوردند ولی باز خوب نبود

اکسفولیاک اس پی اف 25

شما اینو امتحان کنید ضرر نمیکنید...قیمتش 24 تومنه من خودم استفاده میکنم ازش راضیم
صورتو سفید نمیکنه..برقم نمیزنه

اوریاژم استفاده کردم اونم بد نیست

به اون 5 درصد اس پی اف نگاه نکن ..ماده ای که توش بکار رفته مهمه

malihe68

عضو جدید
اکسفولیاک اس پی اف 25

شما اینو امتحان کنید ضرر نمیکنید...قیمتش 24 تومنه من خودم استفاده میکنم ازش راضیم
صورتو سفید نمیکنه..برقم نمیزنه

اوریاژم استفاده کردم اونم بد نیست

به اون 5 درصد اس پی اف نگاه نکن ..ماده ای که توش بکار رفته مهمه
من که صورتم موش ازمایشی شده اینا رو هم می زنم شاید فرجی شه
ممنون عزیزم