برای آینده شغلی خود چه تصمیمی دارید؟

unstoppable

کاربر بیش فعال
درسته که اوضاع اقتصادی ما داغونه و امید چندانی بهش نیست اما در مورد کار پیدا کردن کمی تفاوت داره...
شما یا تو جامعه ای زندگی میکنی که نیاز به مهارتت داره و به محض فارق التحصیلی میری سرکاری که مرتبط با رشته شماست (ایران اینجوری نیست)
و یا در جامعه ای هستید که خلاقیت و نوآوری بیشتر جواب میده
از لحاظ ثروت هم نگاه کنید کسایی که تو دنیا بیشترین سرمایه ها رو به دست آوردن کسایی هستن که یه کار رو به شیوه ای جدید انجام دادن و چیزای جدیدی به وجود آوردن
درکل به نظر من تو ایران سه چیز مهمه که میتونه آدم رو به کار برسونه :
1-مهارتی که خیلی بیشتر از دیگران باشه
2-خلاقیت و ایده های نو (که البته اونم انتظار چندانی از دولت نداریم...و بیشتر بخش خصوصی)
3-پارتی

◄◄◄چیزهایی که گفتم رو واقعاً دیدم...!!!

khoyboy

عضو
درسته که اوضاع اقتصادی ما داغونه و امید چندانی بهش نیست اما در مورد کار پیدا کردن کمی تفاوت داره... شما یا تو جامعه ای زندگی میکنی که نیاز به مهارتت داره و به محض فارق التحصیلی میری سرکاری که مرتبط با رشته شماست (ایران اینجوری نیست) و یا در جامعه ای هستید که خلاقیت و نوآوری بیشتر جواب میده از لحاظ ثروت هم نگاه کنید کسایی که تو دنیا بیشترین سرمایه ها رو به دست آوردن کسایی هستن که یه کار رو به شیوه ای جدید انجام دادن و چیزای جدیدی به وجود آوردن درکل به نظر من تو ایران سه چیز مهمه که میتونه آدم رو به کار برسونه : 1-مهارتی که خیلی بیشتر از دیگران باشه 2-خلاقیت و ایده های نو (که البته اونم انتظار چندانی از دولت نداریم...و بیشتر بخش خصوصی) 3-پارتی ◄◄◄چیزهایی که گفتم رو واقعاً دیدم...!!!
فکر کنم این ترتیب بندی درست باشه: 1-پارتی 2-کمی خیلی کم مهارت 3-پارتی

• Like
واکنش ها: ho_b

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصمیم دارم یه شرکت کامپیوتری بزنم...تا 5 سال دیگه حتما این کارو میکنم...فعلا باید مهارتشو پیدا کنم...... :)
البته اگه اقامون درامدش خوب باشه و نیازی به پول من نباشه خوب قضیه فرق فوکوله! کارم جنبه تفریحی پیدا میکنه بیشتر وقتمو تو خونه میگذرونم...مسئولیتهای توی خونه سنگین هست...کار بیرون زن رو شکسته میکنه به نظرم!:redface:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
تصمیم دارم یه شرکت کامپیوتری بزنم...تا 5 سال دیگه حتما این کارو میکنم...فعلا باید مهارتشو پیدا کنم...... :)
البته اگه اقامون درامدش خوب باشه و نیازی به پول من نباشه خوب قضیه فرق فوکوله! کارم جنبه تفریحی پیدا میکنه بیشتر وقتمو تو خونه میگذرونم...مسئولیتهای توی خونه سنگین هست...کار بیرون زن رو شکسته میکنه به نظرم!:redface:
به آقای آیندتون تبریک میگم به خاطر طرز فکر خانمش ;)

• Like

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستای گلم هرکی بدون پارتی و زیرمیزی کار مرتبط با رشتش پیدا کرده به مام خبر بده!!!
من مهندسی پروژه خوندم یه ساله دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلیمم ولی دیگه ناامید شدم ...
راستش من پیدا کردم. همش از طرف خدا بود

azad90

عضو
همه چی آیندم به شرایط و موقعیت فردا وفردا هام داره! البته اگه جور شه تدریس

• Like

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدای شما خدای من هم هست.منم امیدم به خودشه;)
صد درصد. توکلت به خدا باشه. راستش ما آدما طبیعتمون اینه که همیشه بیشتر میخوایم . یعنی حالا که من کار دارم. دنبال یه کار استخدامی و تو جای دولتی هستم و راضی نیستم.

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مرسی به خاطر تایپیک خوبی که راه انداختی
خوب آدما متفاوتن پس عقایدو نظراتشونم متفاوته
من به خاطر اینکه برم سر کار درس نمی خونم
یعنی به خاطر پول در اووردن نباید درس خوند
این که الان اوضاع ایران چطوره یا چطور نیستو همه میدونن
من درس خوندنو دوست دارم
ایشالا ادامم میدم
اما اگه قرار بود به خاطر پول در اووردن درس بخونم هیچوقت ادامه نمیدادم
دیپلممو که گرفتم میرفتم سربازی و بعدش میرفتم یه حرفه ای یاد میگرفتمو اینقد خودمو با درس خوندن و هزینه هاش اذیت نمی کردم
درس خوندن کار راحتی نیست...
مشکلات زیاده
بیشتر از اونیکه بخوایم بهشون فکر کنیم
پس بهتره بهشون فکر نکنیمو آرامش خودمونو بهم نزنیم
خدا بزرگه
وقتی کسی سعی و تلاش کنه بالاخره به یه جایی میرسه
البته نباید همه چیو تو درآمد دید و به خاطر شغل آینده که تو دستگاههای دولتی باشیم خودمونو نگران تر کنیم
مطمینا خیلی از دوستان این حرفو شنیدن که خوشبختی ما همین لحظاتمونه
من فقط همین الان 5 بهمن1391 رو دارم و دیگه تکرار نمیشه(منظورم بی خیالی و بی تفاوتی نیست)
مهم اینه آدم زندگیه خوب و آرومی داشته باشه کم و زیادش مهم نیست(مهمه اما نه به قیمت استرس و فشار و بی قراری)
این نظر منه
و دوستان حق دارن قبول نکنن
ایشالا هممون شغل خوبی نصیبمون میشه
بعدشم
باید از یه جا شروع کرد
شرکت خصوصی اونم با حقوق کم برای شروع خیلی خوبه!
موفق باشید
خب فرمایشات شما متین!! ولی بالاخره باید برای شغل آینده یه فکری بکنیم یا نه؟
با سلام
درسته استخدام در نهاد های دولتی سخته و همه به سمت نهاد های خصوصی رو میارن و وقتی میبینن تو نهاد های خصوصی پول کلان بهشون نمیدن میگن کار نیست
فکر من اینه که کار برای همه هست فقط باید یکم صبور بود و برای رسیدن به مقام مورد نظرمون سعی در بالا بردن علم کرد تا به جای اینکه ما دنبال کار بریم مردم برای حل کارشون دنبال ما بگردن
این نظر شخصی بنده هستش که علم بهتر از ثروت هستش چون با علم میشه به ثروت رسید اما با ثروت تنها میشه مدرک بدون علم گرفت که در هیچ جای دنیا هیچکس براش ارزشی قایل نیستش
بدرود دوستان
ممنون از اضهار نظرتون.
با تشکر از تاپیک اموزندتون.....
علاقه مند بودم تو زمینه مخابرات فعالیت کنم
موفق باشین ;)
سلام . کشاورزی بهترین و زیباترین شغل است . وقتی یگ شاخه گل تولید میکنی زیبایی و شادی تولید میکنی . وقتی یک دانه میوه یا یک ماهی
تبریک میگم بخاطر شغل خوبتون ;)
من همون اول واسه وزارت دفاع (مالک اشتر) ثبت نام کردم نمره علمیش رو هم آوردم فقط موند مصاحبه که نذاشتن برم ، من لیسانس رو بگیرم اگه انشالا باشه یا استخدام ارتش میشم یا سپاه یا ناجا ، مهم نیس کدومشون ، نشد ارشد رو می خونم که به شرایط کفالت برسم و معافی و بعد از اون هم کار آزاد تو مرز .
به نظرتون نیروهای نظامی واسه رشته ی من استخدامی دارن ؟(می دونم دارن اما یکی یه دونه نه)
شمام که خیالتون راحته. بالاخره نظامی میشین. هرچند سخته و مشکلات خودشو داره ولی شغل شریف و شیرینیه :smile:

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که سر کاریم
هر کی میخواد بگه تا راهشو واسش بگم
خب بفرمایین تا من و بقیه هم استفاده کنیم.
تصمیم!!!!
دهه شصت می تونه تصمیم بگیره؟؟؟
دهه شصتی هااااااااا نسل سوخته جامعه هستن...افراد اضافه این جامعه دهه شصتی هاان
کاملا موافقم.
سلام ممنون بابت دعوت. خیلی تاپیک خوب و مفیدی زدین
راستش من اصلا به آینده شغلی خودم امیدوار نیستم، چون اصلا نمیدونم میتونم درسم رو ادامه بدم یا نه. چون دارم به اصرار خانواده ام درس میخونم وگرنه تا حالا حتما انصراف میدادم.
ایشالا که ادام میدین ولی نه بخاطر اصرار خونواده، بلکه بخاطر دل خودتون. :smile:
راستش من با چند محیط کاری که اشنا شدم دیدم پیدا کردن شغل برای خانم ها توی رشته ما یکم سخته یعنی جامعه هنوز ظرفیتشو پیدا نکرده
اینه که فعلا به شغل فکر نمی کنم و همه چیو به خدا می سپارم خدا خودش همه چیرو درست میکنه...
باه امید اینکه همه جوونا برن سر کار و به ارزوهشون برسن
توکل به خدا:gol:
بله. توکل به خدا :redface:
ما که (در حالیکه امیدی به گرفتن دیپلم هم نداشتم) بالاترین مدرک ممکن رو گرفتیم الانم گذاشتیم در کوزه ابش رو میخوریم و دوزار میفروشیمش اگه مشتری باشه هیچ کاری هم باهاش نکردم و امیدی هم نیست بکنم رفتم تو کار ازاد
حق با شماست. مدیریت رشته بسیار خوبیه. ولی متاسفانه تو ایران اونجور که باید ارزش خودشو پیدا نکرده. یکی از دوستای منم لیسانس مدیریت داره (با 35 سال سن) ولی مجبورا رفته تو مسکن و شهرسازی بصورت قراردادی رانندگی میکنه. :(
اقلیت چند درصدی دهه شصتی ها در بهترین شرایط هستند و اکثریت چند ده درصدی (بالای نود درصد) در بدترین شرایط ممکن هستند که حتی به قول شما حق تصمیم گیری هم نداشته و ندارند
با شمام موافقم ;)

Schneider

مدیر بازنشسته
برنامه های بزرگی در پیش دارم#
مرحله به مرحله باید پیش برم

• Like

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپترین رشته تحصیلی دنیا رو میخونم
رشته ایی که با ظهور 30 ساله خود در بین 10 فرد ثروتمند دنیا نیمی از آن رو به خود اختصاصا داده

اما قضیه در ایران فرق میکنه ..!!

نمیشه گفت دقیقا چه آینده ایی دارم .. ولی ترجیحا دوست دارم کار برای خودم یا حداقل در حد شرکت خصوصی باشه و از همه مهمتر جای پیشرفت توش باشه

الان که دبیر هنرستانم .. خیلی ها میگن همینحا بمونم .. ولی با احترام به جایگاه مقدس معلمی سخته واسم .. یعنی بنظر خودم جاهای دیگر بهتر میتونم مفید باشم .. شاید هم در کنار همین دبیری جای دیگه هم مشغول شدم

بغیر از رشته آی تی .. عاشق طراحی و آشپزی هستم :D
شاید از شرکت معماری دراومدم
شاید از رستوران با سبک متفاوت در اومدم

ولی هرجا باشم دنیام رو با آی تی میسازم

=================

در مورد اینکه کار نیست و سخت هست پیدا کردن کاملا موافقم باحرف دوستان

ولی چیکارش میشه کرد !!
باید تموم تلاشمون رو بکنیم

هدف داشته باشیم .. برنامه ریزی دقیق .. پشتکار .. و دید اقتصادی داشته باشیم

یه نمونه از دید اقتصادی میگم
یه بنده خدایی با کارواش روزانه صدها هزارتومن درمیاره
چطوری؟!!

یه ون خریده پشتش رو کرده پمپ آب
میره بالای شهر
کارواش سیار هست
بقیه شو خودتون بگیرین;)

==========================

یه بحث دیگه هم هست این هست یکی رو میشناسم بدون حتی یک کلاس سواد و با کارگری و صفر که نه از منفی شروع کرد
فکراش و ایده هاش هم جالب و عملی بود
الان کارخونه داره .. و حتی بعضی از دستگاهای شرکتش رو خودش میسازه ..

راه اون درسته یکم سخت بود .. ولی با شرایط حاضر برای ما خیلی سختتر از اون هست

درآخر هم جمله که جز قوانین دوست داشتنی خودم هست رو میگم :

6. هر کس یه موجودیت داره که بدنیا اومده جایگاهش رو پیدا کنه .. پس بجای اینکه جای دیگران رو بگیریم یا تنگ کنیم بهتر هست جا و جایگاه خودمون رو پیدا کنیم ..

آرزو میکنم تمام جوونای عزیز ایرانمون .. اون جا و جایگاه که واقعا براشون بهترین هست برسن.. انشاالله
:smile:
ممنونم که اومدین.
و تبریک بخاطر شغل شریف معلمیتون. حرفاتونم منطقی بود. بازم ممنون. ;)
دوستای گلم هرکی بدون پارتی و زیرمیزی کار مرتبط با رشتش پیدا کرده به مام خبر بده!!!
من مهندسی پروژه خوندم یه ساله دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلیمم ولی دیگه ناامید شدم ...
:redface::redface::redface:
تصمیم برا انتخاب شغل مال زمانیه که برا شما کار فراوون باشه الآن مگه جز مسافر کشی تصمیم دیگه ای هم میشه گرفت؟
این که دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشجو میگیره فک نکنم زیاد تاثیری داشته باش چون اگه با کنکور هم باشه دوباره همه قبول میشن مگه غیر اینه؟
الان تعداد مسافرکشام زیاد شده. من که یه پیشنهاد خوب کاری به پستم خورد چن روز پیش.
میخوام برم شاگرد گچکار شم. :biggrin:
سلام خدمت دوستان عزیز اول که بار علمی که تو دانشگاه ها بسیار بالا و دانشجویان بسیار فعال و جویای علم محیط بیرون دانشگاهم که خدارو شکر اصل شایسته سالاری رعایت میشه و روابط جای ندارن رشته های تحصیلی هم باجی بهم نمیدن اگر یکم تلاش کنیم و سطح توقعمونم بیاریم پاین میشه کار پیدا کرد
ممنون آقا ابوالفضل. ولی روابط بر ضوابط تو بسیاری از جاها حاکمن.
سلام

من که تو رشته ی خودم نتونستم کار پیدا کنم اما غیر رشته ی خودم چرا:biggrin:

برای همین تصمیم گرفتم خودمو تو اون گرایش تقویت کنم چون زیاد وارد نیستم هنوز یه مبتدیم که احتیاج به یادگیری زیاد دارم

متاسفانه دانشگاه آزاد که یه جورایی برای وقت و عمر و پول هدر دادن ساخته شده و هیچی هم یادت نمیدن آخرش خودت باید با هزار بد بختی و زجر کشیدن یه چیزی یاد بگیری و شانست بزنه یه چند دست استاد عقده ای به پستت بخورن و نمره هم ندن و معدلتو خراب کنن

دانشگاه سراسری هم که قبول شدنش کار حضرت فیله یه چهل سالی باید پشت کنکور بمونی تا قبول بشی همون موقع که قرار ویزای بهشت زهرا رو بگیری

:biggrin:

از نظر کار پیدا کردن و دووم آوردن تو اون شغلم که دیگه همه بهتر از من میدونن الان وضعیت چه طوریه

الان نه علاقه و نه توانایی و نه ... تعیین کننده شغل ماها نیست این جامعه هست که آدمو به سمت شغلت هل میده:confused:

یعنی به نظرتون جامعه مارو به چه شغلی سوق میده :redface::D

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من الن شاغلم ولی شغلم در ارتباط با رشته تحصیلیم نیست دوست دارم یه شغله مرتبط پیدا کنم...........................امین یا رب العالمین

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه من یک کار خوب پیدا کنم به همه تون شام میدم.عروسیمم دعوتتون میکنم

• Like

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا که تغییر رشته دادم بهترین کار آماده شدن واسه بازار کار و درک درست رشته هست
تا بعد وارد بازار کار بشم:redface:

• Like

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام....من تصمیم گرفتم یه زن پولدار بگیرم.و اون خرج منو بده و من تو خونه بخورمو بخوابم.و اونوقت واسه آینده شغلیم تصمیم بگیرم