آینده ی شغلی

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام,چقدر به آینده ی شغلی تو رشته و گرایش خودتون امیدوارین؟
ضمنا,در صورت شاغل شدن از حقوقی که رایجه رضایت دارین؟

لطفا,موقع نظر دادن رشته ی تحصیلی و شغلی که در حال حاضر دارین یا مدنظر دارین رو بیان کنید

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

لطفا,موقع نظر دادن رشته ی تحصیلی و شغلی که در حال حاضر دارین یا مدنظر دارین رو بیان کنید

سلام, من مهندسی عمران خوندم, در حال حاضر دارم ادامه سرمایه گذاری هایی رو که پدر گرامی انجام دادن و رهاکردن و به عهده من گذاشتن رو دنبال می کنم.

حقیقتش مهندس عمران هیچ وقت بیکار نمیمونه, بنده اگه اراده کنم فردا میتونم برم سر کار و به عنوان مهندس نوآموز کمترین حقوقش حداقل ماهیانه 250 تومن هست. اما خب اگه یه خرده فن و آشنایی با نرم افزار و ... بلد باشم میتونم براحتی کلی پول در بیارم. مزیت رشته ام اینه که شرکت خصوصی فراوونی برای استخدام وجود داره. در ادارات دولتی و همچنین ارتش هم گهگاه اعلانیه هایی مبنی بر استخدام دیدم که بنظرم جالب بود. ضمن اینکه یه مهندس عمران میتونه اگه پول داره بزنه تو کار ساخت وساز و اگر هم پول کافی نداره میتونه با دوستان تعاونی تشکیل بده برای ساخت شهرک, مجتمع و هرچیز دیگه من جمله آزمایشگاه عمران.

مهندس عمران اگه تحصیلاتش رو ادامه بده میتونه بصورت استاد دانشگاه در داخل یا خارج از کشور براحتی تدریس بکنه و پول دربیاره. همچنین بدلیل جهانی بودن این رشته امکان فعالیت یا تدریس و یا تحصیل و تحقیق به همراه حقوق و مزایا برای مهندسین درسخون فراهم هست.

از دیگر زمینه های شغلی مهندسی عمران تاسیس شرکت پیمانکاری و شرکت در مناقصه های دولتی و خصوصی هست که میشه پول خوبی به جیب زد. البته توصیه میکنم مهندس عمرانی که میخواد مدیریت یک شرکت پیمانکاری رو به عهده بگیره بهتره برای کارشناسی ارشد مهندسی مدیریت و ساخت که یکی از گرایش های مهندسی عمران هست رو بخونه. ضمن اینکه مهندسین عمران میتونن به عنوان ناظر و یا مشاور کارفرما در شرکت ها مشغول بکار بشوند.

تمامی زمینه های شغلی بالا همت خود فرد مهندس رو می طلبه و بدون تلاش یک رویا بیش نیستند.

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که دانشجوی مهندسی معماریم...خیلی هم به آینده شغلیم امیدوارم...
اگه بخوام ادامه بدم و ارشد قبول شم راحت میتونم برم استاد شم و درس بدم..
اگه نشد یه دفتر مهندسی میشه راه انداخت و زد تو کار ساخت و ساز..
اگرم بازارش کساد باشه میشه تو بخش دکوراسیون داخلی فعالیت و طراحی کرد..(واسه طراحی پول خوبی میدن...)
بازم نه؟ آموزش نرم افزارهای این رشته به صورت تخصصی...
دیگه آخرش کارای دانشجوهای تنبلو واسشون انجام بدیم...

rainy girl

عضو جدید
سلام
من رشتم مدیریت بازرگانیه همه میگن واسه این رشته کار زیاده اما من خیلی امید ندارم ،دوست دارم در آینده کارمند بانک بشم

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرمندم واقعا من ازهر پستی نقل قول می گیرم می نویسه : internal error
واقعا کلافه شدم

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
lars-manson:
با توجه به گفته هات شرایط کاری برای مهندسین عمران همیشه محیاست. اما آیا واقعا شرکت خصوصی چشم و گوش بسته همه ی عمرانی ها رو جذب می کنه؟ من که بعید می دونم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
lars-manson:
با توجه به گفته هات شرایط کاری برای مهندسین عمران همیشه محیاست. اما آیا واقعا شرکت خصوصی چشم و گوش بسته همه ی عمرانی ها رو جذب می کنه؟ من که بعید می دونم

بله, حقیقت اینه که همیشه محیاست. اما خب بالاخره باید یه چیز بلد باشی. خب البته خیلی چیزا موثره واسه کارگرفتن اما بنظرم خود فرد و اون ارائه ای که ازخودش میده میتونه بهترین تبلیغ واسه کارگرفتن باشه.

درضمن دادا, بنظرم کار گرفتن مثه خواستگاری رفتن میمونه , همونطور که هرچی بیشتر پول داشته باشی دختر خوشگل تر میتونی بگیری , هر چی فن و دانشت هم بیشتر باشه کار با حقوق بهتر میتونی بگیری:D

maryy jo0n

عضو جدید

سلام...
من کامپيوتر دارم ميخونم..و بعد از ليسانس انشالله ميخوام براي ارشد هوش مصنويي بخونم...
من خيلي اميدوارم چون ميدونم هم رشته ام رشته خوبي هست هم الان همه چيز مکانيزه و مدرن شده ديگه کمتر کسي از روشهاي سنتي استفاده ميکنه..من هيجاي هيجام اگه کار نتونم پيدا کنم ميتونم که تو اموزشگاها تدريس کنم...

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
island: در مورد معماری من فکر می کنم بیشتر به هنر و استعداد فرد مربوطه و یه ذره با بقیه رشته ها تفاوت داره! اما دکوراسیون داخلی اشباع نشده؟ استاد داشنگاه شدنم نیاز به عبور از صافی های مختلف داره

Shahram.OTF

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارشناسی نفت میخونم
خدا رو شکر بد نیست خوب هم نیست ...در حال حاضر و میگم
انشاالله ارشد هم همینو ادامه میدم....اگه شد تاریخ باستان هم میخونم
الان اینده شغلی درستی نداره نفت تا 2سال دیگه هم خداکریمه ...دوست ندارم از الان فکرش کنم به جاش میچسبم به درس ارواح خودم....

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
*Chakavak* :
در مورد رشته ی شما من شنیدم قبولی تو ارشد سخت تر از رشته های دیگست چون دانشگاه های کمی تو ایران این رشته رو واسه ارشد دارن,به خاطر این اکثرا باید با مدرک لیسانس مشغول به کار شن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
marry joon:

خوب منم حرفم اینه,برای اینکه بتونین تدریس کنین,باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید!

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رشتم حسابداریه همه میگن رشته خوبیه کار زیاده...
من خودم قصد دارم ارشدم رو بگیرم بعد برم دنبال کار...
البته ارشد برای رشته ما خیلی سخت دانشجو میگیره :cry:

elaheh-98

عضو جدید
اگه کارتو بلد باشی و یه چشمه بیای براشون حتما شغلای خوبی بهت پیشنهاد میکنن مثه الانه من...دی

paeeizan

اخراجی موقت
من لیسانس کامپیوتر
.
.
.
کارم هم مهندس ایمنی هواپیما تو یک فرودگاه بین المللی .... اصلا ربطی به کامپیوتر نداره ..... حرصم میخوره اینهمه درس خوندم ....الانم دارم فوق میخونم ....

Parsi.Eng

عضو جدید
من مهندس مکانیک کار تقریبا هست ولی میخوام ارشد بخونم, کلا درس بخونم بیکار نباشم :D