برای آنها که به تناسخ معتقدند!!!جالبه ببینید

EECi

مدیر بازنشسته
نظریه تناسخ کی رد شده ؟ با کدوم دلیل و برهان علمی یا دینی؟ ممنون میشم بگیددلایلتون از کجا آوردید ....
نظریه تناسخ هنوز نه تایید شده و نه رد شده ...بررسی اون توسط دانشمندا هنوز ادامه داره و تا اونجا که من می دونم تمام کسایی که متا فیزیک کار کردن یا به قولی با مسایل ماورایی کار می کنن در حال بررسی اون هستند .....من توی قرآن هم جایی ندیدم که به رد تناسخ یا دفاع از اون بپردازه ....
فرضیه تناسخ هزاران سال پیش به وسیله ادیان الهی رد شده است
مهم ترین دلیلش معاد است
اگر فردی به معاد اعتقاد داشته باشد ، اعتقاد به تناسخ ، اعتقاد به کثرت در واحد است که از نظر عقلی پذیرفته نیست
و در قران هم ایاتی در رد این فرضیه وجود دارد( مثل سوره ای که می فرماید( مومنون ایه 99-100)
کد:
[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="class: QuranFarsi, width: 49%"]تا آنگاه كه مرگ يكى از ايشان فرا رسد مى‏گويد پروردگارا مرا بازگردانيد [COLOR=#176200](۹۹)[/COLOR]
شايد من در آنچه وانهاده‏ام كار نيكى انجام دهم نه چنين است اين سخنى است كه او گوينده آن است و پشاپيش آنان برزخى است تا روزى كه برانگيخته خواهند شد [COLOR=#176200](۱۰۰)[/COLOR][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
احادیثی هم در مورد رد این فرضیه وجود دارد ...

بصورت کلی تناسخ راه نجاتی بوده برای فرار از اعتقاد به اخرت یعنی معاد و بهشت و جهنم

و اما دلایل زیاد دیگری نیز می توان اورد
مثل جمعیت انسان ها از ابتدا تا امروز و حل مسئله تناسخ در این مورد
یا عدم سازگاری با عقل که چگونه اشرف مخلوقات باید در یک گیاه نسخ پیدا کند؟ با وجود شرارت بی نهایت. این چه کمکی به عدالت می کند؟و...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتش که من در شهر ولز در سال 1750 متولد شدم..نوشته بود من مردم!!!!:biggrin:
به سفر و تحقیق علاقه داری ولی من از تحقیق متنفرم...
درس من را به تسخیر حسادت و خشم و....
:surprised::surprised: