به تناسخ معتقدی؟چرا؟

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
یوهوووووووووو....کسی نیست!!! لطفا نظرات کپی پیستی نذارید میخوام بیشتر نظرات خودتونو بدونم

hamidelahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر منظورت از زاییده شدن پس از مرگ همون زنده شدنه انسانها در قیامت باشه اره درسته.
اما اگر منظورت اینه که روحه انسان پس از مرگ در قالبه جسم یه انسانه دیگر بوجود بیاد، نه این ممکن نیست چون اینطوری نمیتوان اعماله انسانو تو قیامت سنجش کرد و از طرفی خدا در هر جسمی از روحه خودش میدمه و پس از خلقه چند انسان دیگه لازم نیست در وجود اونها روح بدمد چون روح در گردش از یک جسم به جسم دیگریست و دلایل دیگری که میشه اورد تا این موضوع رو رد کرد.

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چون اطلاعات کاملی در موردش ندارم نمی تونم اون رو تایید یا رد کنم اما در کل خیلی برام جالبه و یه جورایی شبیه چیزیه که خودم فکر می کردم !

Yu_Mi

عضو جدید
اگر منظورت از زاییده شدن پس از مرگ همون زنده شدنه انسانها در قیامت باشه اره درسته.
اما اگر منظورت اینه که روحه انسان پس از مرگ در قالبه جسم یه انسانه دیگر بوجود بیاد، نه این ممکن نیست چون اینطوری نمیتوان اعماله انسانو تو قیامت سنجش کرد و از طرفی خدا در هر جسمی از روحه خودش میدمه و پس از خلقه چند انسان دیگه لازم نیست در وجود اونها روح بدمد چون روح در گردش از یک جسم به جسم دیگریست و دلایل دیگری که میشه اورد تا این موضوع رو رد کرد.

من ندارم ، زیاد چون اطلاعات ندارم و ....:confused:

ولی اینی که شما میگی نیست.
تناسخ رو اینجور ی تفسیر میکنند

خدا روح آفریده بعد این روحها در قالب جسم ها به این دنیا میان
بعد به میزانی که تو مدت عمرشون کار های خوب انجام بدند به کمال میرسند
بعد از مرگ شخص روح که ثابته دوباره در غالب یه جسم دیگه به زمین میاد تا ادامه بده سیر کمالشو

اینقدر این چرخه تکرار میشه تا روح به کمال برسه و بتونه به قرب و این حرفا برسه
مثلا روح پیامبرا و اماما الان به اون کمال رسیده و دیگه روحشون به دنیا نمیاد
یا خیلی ها ی دیگه

نمیدونم
من اینجوری شنیدم:surprised:

خیام هم اعتقاد داشته گویا

hosseinb

عضو جدید
کاربر ممتاز

بعد از مرگ شخص روح که ثابته دوباره در غالب یه جسم دیگه به زمین میاد تا ادامه بده سیر کمالشو

یا خیلی ها ی دیگه

نمیدونم

یه کتابی در این رابطه هست به نام : استادان بسیار ، زندگی های بسیار از دکتر برایان ال .وایس
در همین رابطه هست

این اقای دکتر یه بیماری داشته بعد از همه جور دوا درمون می خواد با هیپنوتیزم درمانش کنه
که بعد از چند وقت به این نتیجه که میلاد گفت میرسه
تازه شروع کردم به خوندنش
نصفه خوندم
جالبه
اگه علاقه دارید بخونینش
:d

strange

اخراجی موقت

یا خیلی ها ی دیگه

نمیدونم

قربان منظور شما اینه که روح اون شخص میاد بر جسم یکی دیگه غلبه میکنه؟

Yu_Mi

عضو جدید
یه کتابی در این رابطه هست به نام : استادان بسیار ، زندگی های بسیار از دکتر برایان ال .وایس
در همین رابطه هست

این اقای دکتر یه بیماری داشته بعد از همه جور دوا درمون می خواد با هیپنوتیزم درمانش کنه
که بعد از چند وقت به این نتیجه که میلاد گفت میرسه
تازه شروع کردم به خوندنش
نصفه خوندم
جالبه
اگه علاقه دارید بخونینش

آها
راستی
یه کتاب سفر روح هست
مایکل نیوتون نوشته

هموون هیپنوتیزم و اینا میکرده آدما رو
بعد از زندگی قبلیشون میگفتند
معلوم شده که روح ها قبلا تو این دنیا زندگی کردند

سفر روح

hosseinb

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها
راستی
یه کتاب سفر روح هست
مایکل نیوتون نوشته

هموون هیپنوتیزم و اینا میکرده آدما رو
بعد از زندگی قبلیشون میگفتند
معلوم شده که روح ها قبلا تو این دنیا زندگی کردند

سفر روح
افرین

اخرین صفحه این کتاب ، کتاب سفر روح رو معرفی کرده که دنباله این کتابه :d

آخرین ویرایش:

strange

اخراجی موقت

اتفاقه دیگه
میفته

نباید بیفته آقا جان نباید بیفته.مردم میان این پست ها رو مطالعه میکنن.زشته بابا.تازه پررو بعدشم میگه کنار هم هستند.من نمیدونم کیبورد این ... حرف ف رو نداره؟

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی میمیری انرژیت ازاد میشه و بعید نیست تو چیز دیگه مثل گل آدم یا چیزه دیگه ای وارد بشه.........

hamidelahi

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا خیلی ها ی دیگه

نمیدونم

حالا اگه این روح اومد تو جسمه یه انسانه بدسرشت و نتونست به کمال برسه اونوقت چی میشه؟
همین روند ادامه پیدا میکنه تا این روح سرگردان اینقدر تو جسمه انسانهای خوب بره تا کامل بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:
همونطور که میدونید تو آخرت جسم و جان هر دو با هم مجازات یا پاداش داده میشوند که بیشتر جان منظوره نه جسم.حالا اگه این روح هم تو جسم خلافکار بود هم جسم روحانی تکلیف چیه؟؟؟چطوری محجازات میشه؟؟؟؟
وقتی میمیری انرژیت ازاد میشه و بعید نیست تو چیز دیگه مثل گل آدم یا چیزه دیگه ای وارد بشه.........

شایدم به مبدا خودش برگرده و همونجا بمونه

Yu_Mi

عضو جدید
از دوستان کسی هست بتونه تناسخ رو رد کنه ؟
بدون دلایل اسلامی !
بله کسی هست.

:mad:
با این آی دی فعالیت نکن
روح کپی رایت داره

(روح جون خدایی این من نیستما :cry:)
حالا اگه این روح اومد تو جسمه یه انسانه بدسرشت و نتونست به کمال برسه اونوقت چی میشه؟
همین روند ادامه پیدا میکنه تا این روح سرگردان اینقدر تو جسمه انسانهای خوب بره تا کامل بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:
همونطور که میدونید تو آخرت جسم و جان هر دو با هم مجازات یا پاداش داده میشوند که بیشتر جان منظوره نه جسم.حالا اگه این روح هم تو جسم خلافکار بود هم جسم روحانی تکلیف چیه؟؟؟چطوری محجازات میشه؟؟؟؟

تو آخرت جسم و روح عذاب میبینند؟:eek:
جسم که تو زمین خاک میشه کرما میخورنش
چجور ی میخواد عذاب ببینه؟

آره دیگه
تا به تکامل برسه میاد هینجوری
مثلا بعضی روحها از زمان آدم تا حالا دارن میان:smile:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
تناسخ همونطور که دوستمون yu-miگفت یعنی بعد از مرگ روح انسان در کالبد دیگه ای زنده میشهدر واقع کالبد جدیدی برای رو آفریده میشه و همینطور بی حساب و کتاب نیست که توی هر کالبدی که دلش خواست زنده بشه .تازه از ابتدا هم به صورت روح نیست اول گیاهه بعد حیوان و بعد به روح انسانی تبدیل میشه در هر کدوم ازین مقاطع اگر در چرخه طبیعی به درستی به وظایفش عمل کنه یه پله بالا تر میره و تکمیل میشه روح انسان در زندگی باید دوره هایی رو بگذرونه و درسهایی رو بگیره اگر در طول زندگی 70-80 ساله درساشو پاس کرد در زندگی بعدی یه پله بالاتر قرار میگیره و درسهای جدیدی سر راهش قرار میگیره و همه اینها در جهت تکامل روح و در نهایت پیوستن به روح الهیه .وقتی تکامل روح صورت گرفت که خیلی خیلی طول میکشه قسمتی از روح الهی میشه ...البته این نظریه برای کسانیه به وجود روح معتقند و همینطور به وجود منشائ الهی یا روح الهی.به نظر خود من تنها نظریه ای که میتونه عدالتو تایید کنه همین نظریه است تو اگر در زندگی در جهت اهداف الهی حرکت کردی در زندگی بعدی آرام تر وبهتر زندگی خواهی کرد و اگر چرخه رو به هم ریختی در زندگی بعدیت دچار مشکل خواهی شد

Yu_Mi

عضو جدید
بعد هم این مسئله که مثلا یه بچه معلول به دنیا میاد و یکی تو فقر به دنیا میاد و میگن بی عدالتی هست رو با تناسخ میتونن جواب بدن
میگن روح که میره اون دنیا برای زندگی بعدیش که میخواد بیاد خودش انتخاب میکنه که چجور زندگی داشته باشه
هر چقدر تو سختی و مشقت باشه و دوم بیاره و از خداش دور نشه بیشتر پاداش داره و زودتر به کمال میرسه

من نمیگما،اونا میگن:surprised:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته روح خودش انتخاب نمیکنه که چطور زندگی داشته باشه قبلا هم گفتم همش بستگی به سطح آگاهیش داره آگاهیش در هر سطحی که باشه معلوم میکنه که زندگی بعدی برای به دست آوردن آگاهی بیشتر چه تجربیاتی رو باید داشته باشه و در چه شرایطی قرار بگیره

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از استارتر بحث جالبیه .:gol:
من اطلاعاتم در این مورد زیاد نیست اما چند سال پیش کتابی خوندم بنام تنها عشق حقیقت دارد و بس نویسندش یادم نیست اما یک روانپزشک بود که با هیپنوتیزم کردن افراد وجود تناسخ رو اثبات کرده بود در این بین افرادی رو که هیپنوتیزم میکرده چند تاشون با هم خاطرات مشترک داشتن توصیه میکنم بخونید خیلی جالبه

primrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بهیچ وجه اعتقادی به تناسخ ندارم . اینجوری همه چی میره زیر علامت سوال .مهمترینش عدل خداست!!!!!

primrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا عدالت خدا رو اینجور یثابت میکنند:surprised:

کجاش میره زیر سوال؟

تا چه جوری به عدل و حکمتش نگاه کنی!!! (یعنی جدا هیچ راه دیگه ای برای اثبات عدل خدا غیر از تناسخ نیست -عجب)

Yu_Mi

عضو جدید
تا چه جوری به عدل و حکمتش نگاه کنی!!! (یعنی جدا هیچ راه دیگه ای برای اثبات عدل خدا غیر از تناسخ نیست -عجب)

من همچین حرفی زدم؟:surprised:
عجب:eek:

شما گفتی میره زیر سوال من گفتم کجاش میره زیر سوال؟

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از استارتر بحث جالبیه .:gol:
من اطلاعاتم در این مورد زیاد نیست اما چند سال پیش کتابی خوندم بنام تنها عشق حقیقت دارد و بس نویسندش یادم نیست اما یک روانپزشک بود که با هیپنوتیزم کردن افراد وجود تناسخ رو اثبات کرده بود در این بین افرادی رو که هیپنوتیزم میکرده چند تاشون با هم خاطرات مشترک داشتن توصیه میکنم بخونید خیلی جالبه
:gol:

دوست من میشه بگی عدل خدا درین موارد چطور اثبات میشه؟ چرا بعضی بچه ها از بدو تولد معلولن؟چرا بعضیها در افریقا به دنیا میان بعضی ها در اروپا یا آسیا؟چرا یه عده تمام عمر فقیرن یا توی خانواده پر مشکل به دنیا میان و بعضیها توی خانواده ثروتمند یا آروم و متعادل؟چرا یه عده مرد به دنیا میان یه عده زن؟و خیلی چیزای دیگه.....

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکر نمیکنم با اثبات تناسخ عدل خدا زیر سوال بره با اثبات تناسخ هم عدل خدا داره اجرا میشه و گردونه طبیعیشو طی میکنه مثالش اینکه فردی که خودکشی میکنه روحش هرگز به این دنیا برنمیگرده