بحث:چگونگی ورود روح به جنین

ashkan 261

کاربر فعال
بسم الله الرحمن الرحیم
اقرا بسم ربک الذی خلق ، خلق ال انسان من علق

سلام _________

یکی از فکر هایی که همیشه ذهن من رو به خودش معطوف میکنه ، چگونگی حلول روح در جنین داخل رحم مادر است . ضمن اینکه نظرات دوستان رو میپرسم چند نکته هم ذکر میکنم .

حدود 1400 سال گزشته ، در کتاب مسلمان ها سوره ای با نام علق قرار گرفت ، همانا ما انسان را از علق آفریدیم
علق به معنی خون آویزان ، زالو شکل است ، اما در ان دوره هنوز علم پزشکی قادر به پایخ به این نکته نبود که منظور قرآن از علق چه هست ، امروزه میدانیم که اسپرم پس از ورود به تخمک و چسبیدن به دیواره ی رحم ، آویزان میشود و در این مدت تبدیل به گوشت میگردد ، قرآن میتوانست ازین موضوع به عنوان الدم المنقبضه یاد کنه اما هم اکنون با دانستن شکل اسپرم ها میفهمیم که مناسبترین وازه و علمی ترین وازه علق است .

قاعدتا مرحله ی ورود روح به بدن جنین نیز باید ذکر گردد که در آیه 5 سوره حج چنین میخوانیم :

ثمّ من علقه ثم من مضغة مخلقه و غیرمخلقه لنبین لكم

مضغه به معنی گوشت جویده شده هست و در شمای علمی چنین استنباط میگردد ، پس از لقاح 6 روز طول میکشه تا نطفه در رحم صورت بگیره ، و بعد شش روز به صورت علق یعنی حلقه و اویزان شده در میاد و تا 14 روز ادامه پیدا میکنه و از شروع هفته سوم حاملگی اینها شبیه به گوشت جویده شده در میان .
که تا سه ماه ادامه پیدا میکنه و در این دوران اشکال گوناگونی به خود میگیره ، و در قرآن بنام
مخلقه و غیرمخلقه یاد میشود .

یکی از علمی ترین آیات قرآن بیان میکنه که :
فخلقنا المضغه عظاماً فكونا العظام لحماً

یعنی استخوان را به وسیله مضغه پوشاندیم ، و به این معناست که استخوان زود تر از گوشت برای جنین شکل میگیره .
مزودرم ، ساختار اولیه استخوان و غضروف ها است ، که زود تر از اندودرم و اکتودرم شکل میگیرد ، و منظور این ایه شریفه دلالت بر همین موضوع داره .

اگر بخواهیم ، از ابتدا سخن قران رو در چگونگی شکل گیری روح بیان کنیم ، صد در صد دوستانی که تابحال قران رو نخوندن و میگن ما قبولش نداریم ، مخالفت میکنن ، پس لازمه با بیان نکات بالا ، گوشزد کنیم که قرآن صد در صد علمی بیان میکنه . و همگی پس از 1400 سال اثباط شده .

چگونگی ورود روح به جنین :

نمیتوان گفت که در زمان لقاح جنین یک موجود مرده است ، قطعا در همون زمان هم جنین دارای جان هست اما جان گیاه مانند ، پس از گزشت سه ماه و ورود به ماه چهارم حاملگی حرکت جنین صورت میگیرد که قرآن اون رو به عنوان شروع کار قلب و سیستم عصبی میدونه ، اگر بخوایمز بگیم اولین حرکت به معنی ورود روح به بدن است ، آیا درسته ؟
علوم بیولوژیکی هم نمیتونن زمان دقیق برای شروع به کار قلب و حرکت نوزاد اعلام کنند ، و قران این مرحله رو شروح زندگی حیوانی انسان میدونه ، ولی انسان دارای عقل و تفکر هست که در اینجا ، قران بیان میکنه همانطور که آدم و حوا به زمین فرستاده شدند ( من در یک تاپیک گفتم ، آدم حوا حتمان اینطور نیستن که از اسمون سقوط کنن ، ممکنه روح به بدن موجودات تکامل یافته *انسان* وارد شده باشه ) در بدن انسان هم خداوند اینگونه بیان میکنه که از روح خود در او دمیدیم .

از نظر شما روح چگونه وارد بدن جنین میشود ؟
و دخترو پسر بودن نوزاد چگونه ایجاد میشه ؟

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت داروی انفولانزای نوع آ را هم یه آیه براش بده;)
سلام آیات قران خیلی آدم رو به فکر میندازه.واقعا دستت درد نکنه.لطفا با هر چی میخوایین شوخی کنین با قران و آیه هاش شوخی نکنین.

mehrshad53

اخراجی موقت
سلام آیات قران خیلی آدم رو به فکر میندازه.واقعا دستت درد نکنه.لطفا با هر چی میخوایین شوخی کنین با قران و آیه هاش شوخی نکنین.

اونایی دارن باهاش شوخی میکنن که میشینن از توش پزشکی و نجوم و ریاضی و فیزیک و نانو و اینا را کشف میکنن ولی اونجاش که گفته دروغ نگین را کاری ندارن.

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی دارن باهاش شوخی میکنن که میشینن از توش پزشکی و نجوم و ریاضی و فیزیک و نانو و اینا را کشف میکنن ولی اونجاش که گفته دروغ نگین را کاری ندارن.
متاسفم.اینا شوخی نیست .کسی هم که اینا رو از قران استخراج میکنه کارش شوخی کردن نیست کارش آگاهی دادن به من و امثال منه.

mehrshad53

اخراجی موقت
متاسفم.اینا شوخی نیست .کسی هم که اینا رو از قران استخراج میکنه کارش شوخی کردن نیست کارش آگاهی دادن به من و امثال منه.

پس منتظر نشو که دانشمند کافر عمرش را بذاره و یه چیز را کشف کنه و بعد براش ایه پیدا کنی.
اگه مردی یه چیزی ازش پیدا کن که که قبلا پیدا نشده;)

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال بپرسم منو که مثل طالبی قاچم نمی کنید.؟:(
مصریان زمان فرعون خیلی پیش از عربا تو پزشکی و حتی زایمان زن و....... مطلب می دونستن... حتی تو تاریخ داریم که ژولیوس سزار اولین کسی تو تاریخ بود که به روش سزارین و به دست پزشکان حاذق مصری به دنیا اومد....
حالا فکر نمی کنید مطلبی که بیشتر از همه جلو چشم بود دیگه نمیشه بهش گفت معجزه علمی....:redface:
همه ما می دونیم که تو گذشته زنای زیادی سر زا ازبین می رفتن .... حتی سقط چنین تو همون مراحل اولیه بارداری هم خیلی اتفاق می افته ....
با این حساب بازم میشه...:redface:
توروخدا بهم دیگه نپریم بیاییم منطقی بحث کنیم باشه... درضمن اون چاقو رو بزار زمین:cry:

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خودم مربوطه!
باشه امیدوارم خودت رو بیشتر بشناسی من فقط خدا و قرانشو قبول دارم با اون چیزایی که تو قران اومده.منم دلم از خیلی چیزای مملکت و صاحب هاش پره خواستم بدونی فکر من با فکر اونا یکی نیست

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
مصریان زمان فرعون خیلی پیش از عربا تو پزشکی و حتی زایمان زن و....... مطلب می دونستن... حتی تو تاریخ داریم که ژولیوس سزار اولین کسی تو تاریخ بود که به روش سزارین و به دست پزشکان حاذق مصری به دنیا اومد....
حالا فکر نمی کنید مطلبی که بیشتر از همه جلو چشم بود دیگه نمیشه بهش گفت معجزه علمی....:redface:
همه ما می دونیم که تو گذشته زنای زیادی سر زا ازبین می رفتن .... حتی سقط چنین تو همون مراحل اولیه بارداری هم خیلی اتفاق می افته ....
توروخدا بهم دیگه نپریم بیاییم منطقی بحث کنیم باشه... درضمن اون چاقو رو بزار زمین:cry:

من نمیگم عرب ها کشف کردن.میگم این چیزا رو قبل اینکه من و تو کشف کنیم خدا میدونسته و در قران واقعی نه قران دست کاری شدش واسه ما فرستاده

ashkan 261

کاربر فعال

در مورد این هم ، علم بیلوژی با سزارین و پزشکی باستان فرق داره ، میکروسکوپ ها و رادیو گراف های کنونی تو هیچ دوره از تاریخ نبوده ، بحث هایی هم که از قران ذکر شد ، در سطح سزارین و سقط جنین نبود .

سزارین اون موقع با الات چه فرقی داره ؟ یا سقط جنین ....
اون موقع الان سونوگراف هم نمیتونه تعییر کنه خیلی مباحث رو .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ashkan 261

کاربر فعال
من نمیگم عرب ها کشف کردن.میگم این چیزا رو قبل اینکه من و تو کشف کنیم خدا میدونسته و در قران واقعی نه قران دست کاری شدش واسه ما فرستاده

شما ایه ی دستکاری شده بیار ، بعد در موردش صحبت کن .

ashkan 261

کاربر فعال
صدر اسلام هم آیه ای دستکاری نشده ، چه کسی دستکاری کرده ؟
چه زمانی ؟ بنا به چه سند و مدرکی میگید ؟

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره قران که سینه به سینه نقل شده همه که مثل حضرت علی (ع) پاک نبودن.خیلی از مسلمونای منافق هم وجود داشته که خواستن قران رو تحریف کنن بخصوص بعد از فوت پیامبر.

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد این هم ، علم بیلوژی با سزارین و پزشکی باستان فرق داره ، میکروسکوپ ها و رادیو گراف های کنونی تو هیچ دوره از تاریخ نبوده ، بحث هایی هم که از قران ذکر شد ، در سطح سزارین و سقط جنین نبود .

سزارین اون موقع با الات چه فرقی داره ؟ یا سقط جنین ....
اون موقع الان سونوگراف هم نمیتونه تعییر کنه خیلی مباحث رو .
خب تموم این چیزایی که گفتی هیچ کدومش درحد میکروسکوپی و سونوگرافی نیس... حتی با یه نمونه آزمایشی مثل خرگوش یا موش و...هم میشد تو هر دوره ای مراحل رشد جنین رو مشاهده کرد...درضمن من اصلا نگفتم قرآن دستکاری شده بلکه کامل کامل هم دست نخورده رسیده دست ما.....
حالا چرا فحش میدی.... با فحش می خوای دین رو تبلیغ کنی...:surprised:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی خیلی مایلم درباره حروف رمز داری که تو قران هست بدونم.مثل الم و ... اگه مطلب داری واسم بفرست

ashkan 261

کاربر فعال
برادر من ، ثابت میکنیم که قران دستکاری نشده ، حروف رمز رو هم میگیم ، همشون که یه هو نمیشه ، اسیا به نوبت

خدمت شما دوست دیگر ، عزیز برادر ، اندازه اسپرمو شما توصیف کن ، تا به میکروسکوپ برسیم ، من در مورد رشد گیاهی ، رشد حیوانی ، رشد معنوی نشوتم ، شما با خرگوش مقایسه میکنی ؟

این همه غضروف و استخوانو علق و لم یلد ولم یولد گفتم ، شما میگی خرگوش ؟ خوب خرگوش هم مثل انسان ، ما بحثمون سر روح هست ، عنوان تاپیک هم روح هست ، فطرت هست ....

من نخواستم اسلام رو تبلیغ کنم ، منبعی بهتر از قران پیدا نکردم ، آخوند هم نیستم که بخوام ابلاغیه ی اسلامی صادر کنم همین فحش هارو به آقای خامنه ای هم میدم ، لطفا بحث علمی بفرمایید

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
کاربران عزیز لطفا رعایت ادب فراموش نشه..کسی برای کسی شاخ شونه نکشه..اگر کسی عقیده ای داره میتونه با کلمات محترمانه بیانش کنه و به عقاید دیگران هم احترام بگذاره..
با تشکر از همکاری همه دوستان

archi_arch

مدیر بازنشسته
ارام پست من بی ادبی نداشت!چرا پاکیدیش؟:w00:
پستارو من پاک کردم فروغ جان چون بحث رو از موضوع اصلیش دور میکرد
اومدم پست بزنم و بگم که دیدم ارام زودتر پست زده و تذکر داده.
مریم مهربونه.مثل تو خشن نیست.تو همش پاچه میگیری.چرا تو کار اون دخالت میکنی؟اون به ما کاری نداره:دی
از قضا اینبار کار خودم بود!!
همچین زیادم امیدوار نباش!! :lol:

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
پستارو من پاک کردم فروغ جان چون بحث رو از موضوع اصلیش دور میکرد
اومدم پست بزنم و بگم که دیدم ارام زودتر پست زده و تذکر داده.

از قضا اینبار کار خودم بود!!
همچین زیادم امیدوار نباش!! :lol:
آرام میشه بیای

ashkan 261

کاربر فعال
من ازین بحث یه نتیجه گرفتم

هیچ کس براش مهم نیست که روح چگونه وارد بدن میشه ، کلی پست انحرافی داده شد و پاک شد ، حتی یک نفر هم به این موضوع فکر نکرد و حرفی نزد .

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خیلی دوست دارم بدونم چه جوری روح وارد بدن میشه خواهش میکنم هر کس میدونه بیاد بگه بچه ها

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ازین بحث یه نتیجه گرفتم

هیچ کس براش مهم نیست که روح چگونه وارد بدن میشه ، کلی پست انحرافی داده شد و پاک شد ، حتی یک نفر هم به این موضوع فکر نکرد و حرفی نزد .

منم خیلی دوست دارم بدونم چه جوری روح وارد بدن میشه خواهش میکنم هر کس میدونه بیاد بگه بچه ها

اگه روحی در کار نباشه چی؟

بالا