بحث پیرامون روشهای ساخت قطعات مختلف صنعتی

wrya88

عضو جدید
سلام
درمورد روش های مختلف تولید ساچمه های فلزی مطلب میخواستم. اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم دراختیار بذاره.

سلام
این وبلاگ منه میتونی فیلم خط تولید بلبرینگ رو دانلود کنی
در اواسط فیلم ساخت ساچمه رو هم نشون میده
wrya88.blogfa.com

کمالc

عضو جدید
سلام دوست عزیز یکی از روشهای تولید انبوه پیچ و مهره .با دستگاه رولینگ میتوان انواع پیچهای میلیمتری و اینچی را به تولید انبوه رساند و اما در مورد مهره بهترین راه اینکه شاخه 6پر با اره نواری برش داده و با دستگاه تراش سایز و پخ زده میشه و با دریل ستونی که قبلا فیکسچر سوراخکاری اماده شده سوراخ میشه و روی دریل دیگه قلاویز کاری میکنند و بعد با دستگاه پرس شمارهای مربوطه رو روش حک میکنن و اگر نیاز به سخت کاری داشته باشه اونا رو سخت کاری میکنن.موفق باشی کمالc

کمالc

عضو جدید
سلام دوست عزیز میتونی ببری به یه تراشکاری اما قبل از رفتن سه نظام و مته مربوطش (hsse) تهیه کن.کمالc

کمالc

عضو جدید
سلام دوست عزیز یادمون باشه که دستگاه تراش فقط گرد تراش نیست بلکه میشه قطعات نا منظم رو با استفاده از فیکسچر تراشید و در ضمن میشه با دستگاه تراش معمولی فرز کاری هم کرد .موفق باشی کمال c

UmadaM

عضو جدید
مهندسین کسی اطلاعاتی در خصوص ace forming داره؟ دقیقا چه فرایندی برای بالا بردن استحکام به وزن انجام میدن؟ اصلا کسی اسم این پروسه ی تولیدی رو شنیده؟

hd2010

عضو جدید
براي كلاس طراحي قالب هاي صنعتي از بزرگواران خواهشمند است اگر نقشه قالبي با اتوكد يا كتيا دارن ارسال كنند قالبش هم فرقي نميكنه فقط تا حد امكان ساده باشه كه فهمش براي دانشجويان امكان پذير باشه

براي كلاس نقشه 2 هم نياز به نقشه تركيبي با اتوكد داريم اگه داريد بفرستيد

نقشه دستي قالب و تركيبي رو خودم دارم ولي چون كه ميدونم نقشه كشي با دست چه پدري از ادم درمياره ميخوام كلا با كد و كتيا بهشون اموزش بدم

با تشكر

-->ali<--

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه مهندسین عزیز من میخوام مکانیزم زدن سوراخ چهار گوش را طراحی کنم نمیدونم سیستم لنگش ازاده یا تو یه مسیر خاص حرکت میکنه البته احتمال میدم ازاده چون احتیاج به شابلون داره اگه کسی بدونه بگه ممنون میشم

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان
من نیاز به اطلاعات جامعی درمورد سقف کاذب اتومبیلها و آفتابگیر دارم(متریال مورد استفاده و نحوه ساخت و ...). ممنون میشم اگه منبعی یا مطلبی در اختیارم بگذارید.

me_tarii

عضو جدید
سلام.اون عزیزی که ترم یک ساخت و تولید درس میخونه بهش تبریک میگم چون رشته خیلی خوبی انتخاب کرده.نرم افزارای ساخت و تولید سه دسته هستن. CAD/CAM/CAEشما کافیه از هر دسته یک نرم افزار و حرفه ای کار کنین. نر م افزا های CADبرای طراحی و مدلینگ استفاده میشن که من بهتون CATIAرو معرفی میکنم.نرم افزارایCAMبرای ساخت استفاده میشن که بهتونPOWER MILL پیشنهاد میدم.نرم افزارای CAEبرای انالیز استفاده میشن که میتونیansysیاabaqusرو یاد بگیری.البته کاربرد این سه دسته خیلی بیشتر از این حرفاست ولی برای شما در همین حد کافیه.

zrobla

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسین عزیز من میخوام مکانیزم زدن سوراخ چهار گوش را طراحی کنم نمیدونم سیستم لنگش ازاده یا تو یه مسیر خاص حرکت میکنه البته احتمال میدم ازاده چون احتیاج به شابلون داره اگه کسی بدونه بگه ممنون میشم

Salam
systeme kangesh tooye ye shabloon harekat mikone
shablon ham be badaneye drill fix mishe

kaleske.gham

عضو جدید
در خواست کمک و راهنمایی...!

در خواست کمک و راهنمایی...!

سلام به همه ی دوستان عزیز

بنده نیاز به یک جک پنوماتیک (قطر 300 میلیمیتر و طول کورس 200 میلیمتر) دارم

امروز برای خرید جستجو کردم هر دونه جک با این ابعاد یک میلیون و پانصد و پنجاه بودش

حال تصمیم گرفتم خودم این جک رو بسازم نیاز به یک نقشه مهندسی دارم

و مقداری کمک که برای ساختش باید به چه نکاتی توجه کنم ( مثلا انتخاب دستگاه و ... )

متشکرم

امید رضاپور

عضو جدید
سلام.دوست عزیز.
برای طراحی از نرم افزارهای autocad/catia/solid work/macanical و ... میتونید استفاده کنید .نرم افزار solid work پرکاربرد و در حین حال یادگیریش سادست نسبت به catia ولی در بسیاری از شرکت ها از catia استفاده میشه بدلیل بعضی از مزیت های این نرم افزار.
بنابراین یادگیری catia بیشتر توصیه میشود.

feranko

عضو جدید
تولید لوله بدون درز به روش شکل دهی

تولید لوله بدون درز به روش شکل دهی

سلام دوستان
من یه مقاله در مورد تولید لوله های بدون درز به روش شکل دهی میخواستم
ممنون میشم کمکم کنید

ad.morfi

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مقاله در مورد تولید لوله های بدون درز به روش شکل دهی میخواستم
ممنون میشم کمکم کنید

مقاله رو باید بخری هر چی گشتم پیدا نشد

خلاصه مقاله
[SIZE=+0]يازدهمين كنفرانس ملي مهندسي ساخت و توليد ايران[/SIZE] (1389)

شبيه سازي فرآيند توليد لوله هاي بدون درز به روش پيلگر گرم
نويسند‌گان:
سيدجواد جندقي - دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك دانشگاه صنايع و معادن ايران
عباس رهي - استاديار، دانشكده مهندسي و فناوري هاي نوين، دانشگاه صنايع و معادن ايران
عبدالحسين جلالي - استاديار، دانشكده مهندسي و فناوري هاي نوين، دانشگاه صنايع و معادن ايران
تاجداري - استاديار دانشكده مهندسي و فناوريهاي نوين
[SIZE=+0]
خلاصه مقاله:

[/SIZE]
[SIZE=+0]براي توليد لولههاي بدون درز از فرآيندهاي مختلفي استفاده مي شود. يكي از روشهاي مقرون به صرفه جهت توليد لولههاي بدون درز، روش پيلگر گرم ميباشد. اين روش در شركت هاي لوله سازي، از جمله شركت لوله سازي اسفراين استفاده ميشود. در اين مقاله فرآيند توليد لولههاي بدون درز به روش پيلگرگرم توسط نرم افزار المان محدودAbaqus) شبيه سازي شده و مورد مطالعه قرار گرفته شدهاست. در اين مطالعه فرآيند توليد لولههاي بدون درز به روش پيلگر گرم، در دما ( 1100 ) درجه سانتيگراد شبيه سازي شده است. بر اثر اين فرآيند بيلت سوراخ شده (شل) از درون استند پيلگر گذشته و تبديل به لوله مي شود. با توجه به دماي اوليه بيلت، تغييرات دما در سطوح مختلف شل و كرنش هاي ايجاد شده در اين سطوح، در راستاي طولي آن مورد بررسي قرار گرفته شده است.

كلمات كليدي:
پيلگرگرم، لولههاي بدوندرز، المان محدود
[/SIZE]

jetly

عضو جدید
سلام..روزبه خير..همگي خسته نباشيد..يه سوال...يه قطعه با مقطع مربع با جنس برنج و 3%سرب رو ميخوام از هر وجه 5ميل براده برداري كنم طوري كه براده ها پرت نشه و قابل فروش باشه...ميخوام يه جيك و فيكسر هم براش طراحي كنم ..نظر خودم روش فرزكاري يك مرحله اي با جيك و فيكسچر هيدروليكيه نظر شما چيه؟

ad.morfi

عضو جدید
سلام..روزبه خير..همگي خسته نباشيد..يه سوال...يه قطعه با مقطع مربع با جنس برنج و 3%سرب رو ميخوام از هر وجه 5ميل براده برداري كنم طوري كه براده ها پرت نشه و قابل فروش باشه...ميخوام يه جيك و فيكسر هم براش طراحي كنم ..نظر خودم روش فرزكاري يك مرحله اي با جيك و فيكسچر هيدروليكيه نظر شما چيه؟

والا من یه جا کارآموزی رفته بود اصلا از جیک و فیکسچر استفاده نمی کرد دور قطعه رو با ورق فلزی نازک می گرفتن بعد از خاموش کردن اون رو جمع می کردن!

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز

بنده نیاز به یک جک پنوماتیک (قطر 300 میلیمیتر و طول کورس 200 میلیمتر) دارم

امروز برای خرید جستجو کردم هر دونه جک با این ابعاد یک میلیون و پانصد و پنجاه بودش

حال تصمیم گرفتم خودم این جک رو بسازم نیاز به یک نقشه مهندسی دارم

و مقداری کمک که برای ساختش باید به چه نکاتی توجه کنم ( مثلا انتخاب دستگاه و ... )

متشکرم
با سلام
جک مورد نظر شما قطر 30 سانتی متر داره و مسلماً با دستگاه تراش معمولی قادر به ساخت نخواهید بود. بنابراین به نظر می رسه آماده بخرید بهتر باشه ...

aliraz2005

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
در مورد روش تولید پیچ گوشتی و آچار آلن دنبال اطلاعات می گردم ممنون میشم که راهنمایی ام کنید .

f.dvz.industrial

عضو جدید
سلام. درباره ی لوله های بدون درز بهتره که از بین روشهای تولید دنبال اکستروژن بگردی. فکر کنم چیزی که میخوای رو اونجا پیدا کنی.

f.dvz.industrial

عضو جدید
برو دنبال فورج و سرکوبی. به سرکوبی، کله زنی هم میگن. (upsetting) (forge)
ضمنا آقای عبداله ولی نژاد هم در این باره کتاب دارن. اگر اشتباه نکنم اسم این کتاب باید اصول شکل دهی فلزات باشه. جلد سورمه ای و سفید هم داره. انقلاب حتما گیر میاد.:D

iust2699

عضو جدید
تحقیق وپروژه ای در مورد روش های ساخت رینگ ماشین_آلیاژهای مورد استفاده_ ریخته گری و روش ریخته گری_ قالب ریخته گری نیازمندم
واقعیت امر هرچه گشتم پیدا نکردم یعنی پیدا کردم ولی مطالب کلی ونه چندان علمی
از شما خواهشمندم در صورتی که اطلاعات ویا کتاب و یا مقاله ای ویا سایتی در مورد این مبحث دارید از ما دریغ نفرمایید
متشکرم

Reza_NA

عضو جدید
آقا من می خوام یک دریچه هوا بسازم که شامل چند تا مخروط ناقص و استوانه هست. فکر می کنم بشه با شکلدهی به ورق این هارو ساخت.
حالا می خوم ببینم جایی هست که این چیزارو بروم بسازه؟ یا این که اصلا باید برای ساختش به کجا مراجعه کنم.
من رشته اصلیم عمرانه و نقشه کشی صنعتی بلدم. نقشه کد کفایت می کنه یا این که باید از نرم افزار خاصی استفاده کنم. آخه بلد نیستم که چه جوری ضخامت ورقو توی طراحی منظور کنم. اصلا احتیاج هست؟

kazem moosavian

عضو جدید
سلام دوستان میخواستم ببینم کسی در مورد روش ساخت این پمپ.کاربردش و جنس و غیرش اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه.با تشکر

Picture1.jpg

ssb

عضو جدید
سلام دوستان عزيز من يك درخواست دارم اميدوارم كه اين بار جواب بگيرم چون توي سايت هر چه در خواست دادم هيچ جوابي از شما ها نگرفتم:(:(
من نياز به نقشه هاي ساخت يك قطعه دارم به همراه روش هاي توليد اجزاي ان وجنس انها
سلام اگه چیزی پیدا کردید لطفا برای منم بفرستیدbehnam2007_sb@yahoo.com

mostafa_beh

عضو جدید
سلام . من یه سری اطلاعات در مورد روش های تولید بلبرینگ میخواستم. کسی میتونه کمکم کنه؟

TRITON1360

عضو جدید
ضمن سلام به دوستان می خواستم از دوستان کسی در مورد نرم افزار سوپر فورج و تعدادی از قعات خودرو که به روش فورج تولید می شوند اطلاعات داره برای من بی زحمت ارسال کند.باتشکر.triton_1981@yahoo.com