بحث پیرامون روشهای ساخت قطعات مختلف صنعتی

tsp.co

عضو جدید
سلام دوستان!
قصد داریم تو این تاپیک در باره روشهای مختلف ساخت قطعات مختلف صنعتی مثل ماشینکاریهای مختلف- انواع روشهای ریخته گری و... با هم بحث کنیم و از مزایا و معایبشون بگیم و اینکه هر کدوم برای تولید چه محصولی مناسب هستن!

منتظر نظراتون هستم!

mehhey

عضو جدید
ساخت تولید

ساخت تولید

سلام دوستان!
قصد داریم تو این تاپیک در باره روشهای مختلف ساخت قطعات مختلف صنعتی مثل ماشینکاریهای مختلف- انواع روشهای ریخته گری و... با هم بحث کنیم و از مزایا و معایبشون بگیم و اینکه هر کدوم برای تولید چه محصولی مناسب هستن!

منتظر نظراتون هستم!
سلام دوستان من سال اول رشته ساخت تولید هستم.از شما میخواهم که نرمافزار این رشته خوب را به من معرفی کنید
mahdi59mnf@gmail.com

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام دوستان من سال اول رشته ساخت تولید هستم.از شما میخواهم که نرمافزار این رشته خوب را به من معرفی کنید
mahdi59mnf@gmail.com

نرم افزار که خیلی زیاده : کتیا- سالید ورک- مکانیکال دسکتاپ و...
یه سر به تالار نرم افزارمون بزنید خودتون حجم عظیم کارها رو می بینید!
موفق باشید!;)

zarghami1

عضو جدید
آخه عزیز من چه بحثی!
اگه سوال داری بپرس!
اگه اطلاعاتی هم داری بده!

اون عزیزمون که که نرم افزار میخواست بگه برا کدوم کار ....! بعد میشه یه چیزایی گفت!

ولی مختصر:

نرم افزار ها تو مکانیک 3تا کاربرد دارن: (البته 3تا از اون اصلی هاشه! cae & ca)

1. CAD: computer aided dising
2. CAM: computer aided manufactor
3. capp: computer aided prosess planing

1. یعنی همون طراحی به کمک کامپوتر! برنامه های مهمشم : catia, solid work, mechanical, &...
2.اینم یعنی ساخت به کمک کامپوتر! برنامه های مهمش: power mile, master cam, catia!

3.این اخریش هم خودم نمیدونم یعنی چی! یه جور مدیریت تو پرسه ساخته! همه یه جیز تفسیر میکنن! اطلاعاتم دقیق نیست، اگه بود میگفتم!

خلاصه اینم از نرم افزار ها!

حالا شما ببین تو کدم قسمت میخوای فعالیت کنی برو دنباش!;)

البته واسه یه دانشجوی تزم اولی این خرفا زوده! کارهای مهم تر از نرم افزار داری!

البته دوستان وارد تر از من خیلی زیادن! از اونا کمک بگیر

merina

عضو جدید
سلام دوستان عزيز من يك درخواست دارم اميدوارم كه اين بار جواب بگيرم چون توي سايت هر چه در خواست دادم هيچ جوابي از شما ها نگرفتم:(:(
من نياز به نقشه هاي ساخت يك قطعه دارم به همراه روش هاي توليد اجزاي ان وجنس انها

merina

عضو جدید
سلام دوستان!

منتظر نظراتون هستم!
دوست عزيز شما كمك ميكنيد درخواستم از طريق تاپيك قبلي اعلام كردم

چه قطعه ای میخای؟ من یه نقشه میتونم بهت برسونم اگه خواستی میتونم برات فکس کنم.09127418422

سانترا

عضو جدید
مقاله

مقاله

سلام.
در مورد نحوه ساخت لوله های بدون درز مقاله می خواستم. کسی یه همچین مقاله ای داره؟

m_alizadeh

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

این تایپک رو که دیدم گفتم شاید جالب باشه که این سایت رو معرفی کنم.
در این سایت یه کتاب در مورد انواع ماشین ابزار تولیدی هست اگر تمایل داشتین به لینک زیر سر بزنین.
http://science-haddad.blogfa.com/

sita

عضو جدید
از دوستان عزيز روش كامل توليد اين مجموعه چرخ ساده را برام بگيد كه به بهترين اونها چند هديه الكترونيكي اهدا خواهد شد .
(پروژه طراحي اجزا 2 و كتاب مترولوژي فور اينجينير و ...)

ضمنا اين مربوط به درس cad/cam ميشه ولي (نقشه كتيا) اون رو آماده كردم و فقط مونده cam اون لطفا هر چه زودتر جواب را بديد و فقط تا 2-3 هفه ديگه ميخوام بعد از اون فايدهاي نداره

روش توليد +انتخاب ابزارها+دستگاه توليدي+انتخاب مواد + تلرانس ها و....

جواب هاي خود را به ايميل jmohammade@gmail.com بفرستيد .

http://sis3gp.persiangig.com/charkh.jpg

green_eyes

عضو جدید
سلام من درباره تولید سینک ظرفشویی اطلاعات میخاستم.اگه لطف کنین ممنون میشم

m.a.m

عضو جدید
آقا چه عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصلا شاخ در آوردم دیدم این تاپیک رو،اصل ساخت و تولید همینه از اون اول باید راه اندازی میشد.ببخشید ما ایرانی ها بدمون میاد که وقتی اطلاعاتی رو از جایی میگیریم گسترشش بدیم،میترسیم کس دیگه استفاده کنه ازون.من خیلی ممنون میشم شرایطی پیش بیاد که در مورد انواع روشهای ساخت و ساخت انواع قطعات بحث بشه حداقل نظرات بسیاری از مهندسین کل کشور در مورد راحت ترین و ارزانترین روش ساخت بسیاری از قالبها رو میشه شنید و به کار برد.
ممنون میشم اگر این لطف رو در حق ما بکنین

en-gh

عضو جدید
سایت جدید

سایت جدید

سلام دوستان

سایتی که براتون گذاشتم مربوط به انواع قالب ،خم،برش،کشش،دایکاست،تزریق و....حتما یه سری بزنین ضرر نمیکنین............
www.mold.coo.ir

آخرین ویرایش:

lord orange

عضو جدید
سلام من درباره تولید سینک ظرفشویی اطلاعات میخاستم.اگه لطف کنین ممنون میشم
تولید سینک ظرفشویی توسط کشش عمیقه اگر از فرمول هاش اطلاعات میخوای یه کتاب معرفی میکنم بد نیست شکل دهی فلزات دکتر تویسرکانی انتشارات صنعتی اصفهان.
اگرم برای فرایندش میخوای ابتدا ورق رو تولید میکنند بعد توسط پرس ورق رو به حالت کشش عمیق میبرند:smile: البته زیاد اطلاعات ندارم همینقدر میدونستم :redface:.
;)

lord orange

عضو جدید
من میخواستم بدونم پره های توربین چجوری تولید میشه تو ایران که فکر نکنم تولید بشه.
خودم اطلاعاتی دارم مثل متالورژی پودر برش دقیق توسط پرس ولی اطلاعات دقیقتری میخوام داشته باشم.:smile:

tsp.co

عضو جدید
من میخواستم بدونم پره های توربین چجوری تولید میشه تو ایران که فکر نکنم تولید بشه.
خودم اطلاعاتی دارم مثل متالورژی پودر برش دقیق توسط پرس ولی اطلاعات دقیقتری میخوام داشته باشم.:smile:

سلام!
چه نوع توربینی گازیا بخار؟ در هر دوحالت از روش متالورژی پودر تا اونجایی که من می دونم استفاده نمیشه!
نوعش رو مشخص کنید تا بیشتر بحث کنیم!

Mehdi 1987

عضو جدید
سلام دوستان
من اطلاعات تقریبا کاملی راجع به دستگاه وایرکات و چگونگی ساخت قطعات با این روش دارم .
اگه کسی اطلاعات خاصی مد نظرش بود خوشحال می شم در اختیارش قرار بدم .

zarghami1

عضو جدید
سلام دوستان
من اطلاعات تقریبا کاملی راجع به دستگاه وایرکات و چگونگی ساخت قطعات با این روش دارم .

باید جالب باشه! ممنون میشم اگه برام بفرستید! sm.zarghami@yahoo.com

saman-z

عضو جدید
سلام دوستان
سلام گل پسر !!!!!!!!!!!!!
منم پایه دیدنم !!!!!!!!!!!
لطف میکنی واسه منم داری میفرستی!!!!!!!!!!!!!!!!
saman_shark65@yahoo.com

zohre habibi

عضو جدید
پروژه

پروژه

سلام دوستان
سلام ممنون ميشم واسم بفرستين.
اگه روش ديگه اي هم دارين لطف كنين برام بفرستين خيلي بهش نياز دارم

Mehdi 1987

عضو جدید
سلام
وقت همگی به خیر ، به خاطر تأخیر متاسفم . خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم این موضوع واستون جالبه.
حد اکثر تا آخر شب یک سری اطلاعات کلی واستون ارسال می کنم تا بعد بیشتر وارد جزئیات بشیم .

ali shahrood

عضو جدید
سلام دوست خوب خسته نباشی من با دستگاه اسپارک تقریبا آشنا هستم خیلی علاقه دارم در مورد وایر کاتم اطلاعات داشته باشم ممنون میشم اگه مطالب خودتون همراه عکس برام بفرستین
a.alnaghian@yahoo.com
alishahroodra@gmail.com

Mehdi 1987

عضو جدید
سلام به همه
من واقعا شرمندم ، یکم مشغله کاری دارم ، تو اولین فرست یه مطلب خوب تهیه می کنم .

lord orange

عضو جدید
یک نقشه از قالب برش می خواستم که خیلی ساده باشه و بشه اون رو با تجهیزات کارگاهی بسیار ساده ساخت.
فرقی نمیکنه یا حداقل یه سایت بگین که نقشه ها قالب داشته باشه که بتونم ازش ایده بگیرم.
ممنون میشم.:gol:

arian153

عضو جدید
دوستان عزیز سلام : لطفا کمک اگه تا یکشنبه نبرم دیگه نباید برم سر کلاس
کاپوک چیست ؟ کاربرد در مخازن استیلن با فشار بالا که برای راحتتر حل شدن استلن در آستن بهکار می رود .

zarghami1

عضو جدید
یک نقشه از قالب برش می خواستم که خیلی ساده باشه و بشه اون رو با تجهیزات کارگاهی بسیار ساده ساخت.
فرقی نمیکنه یا حداقل یه سایت بگین که نقشه ها قالب داشته باشه که بتونم ازش ایده بگیرم.
ممنون میشم.:gol:

یه سری به این سایت بزن www.iranmold.com
اگه خدا بخواد پیدا میکنی...!

wisdom steering

عضو جدید
as usual

as usual

بازم طبق معمول تاپیک بچه های مکانیک فقط از هم دیگه مشکلاتشونو میپرسن. مگه قرار نشد این تاپیک واسه بحث باشه و اطلاعات رو با هم رد و بدل کنیم. اگه هدف تاپیک این بوده که بدون این هم میشد تو تالار کمک خواست!!!

miss mahshid

عضو جدید
بهترین و پیشرفته ترین نرم افزار catiaاست ولی می تونی در کنارش از mechanical,solid work,auto cad هم کمک بگیری