بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

ea_mecs

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
مي خواستم بدونم هوا فضاي مالك اشتر گرايش مهندسي فضايي ارزش رفتن رو داره يا بهتره براي سال بعد بخونم؟( با توجه به اينكه اين دانشگاه تحريمه و من مي خوام براي ادامه تحصيلات به خارج برم! اصلاً اين قضيه تاثير داره يا نه؟)
و براي يكي كه مدركش مكانيك بوده چه جور رشته ايه؟
با تشكر
دوست عزیز ، بستگی به این داره که کدوم کشور رو برای ادامه تحصیل انتخاب خواهی کرد . اگه هدفتون آمریکای شمالی ( کانادا + آمریکا ) باشه که صد در صد به مشکل بر می خوری . البته مشکل گرفتن پذیرش وجود نداره ، بلکه مشکل زمانی یه که شما می خواین ویزا بگیرین. در کل روی یه تعداد دانشگاه و رشته های خاص خیلی حساس اند . حتی بعضی از دانشجویان خود مکانیک هم با مشکل مواجه شده اند و بهشون ویزا داده نشده . حالا چه برسد به مهندسی هوافضا اون هم تو مالک اشتر !!! کشور های اروپایی هم کم کم پیشرو آمریکا شده اند و به این رشته ها پذیرش نمی دن. در مورد کشور های آسیایی مثل مالزی و یا استرالیا خبری ندارم.

am2mk

عضو جدید
سلام

سلام

با سلام خسته نباشید خدمت همه بچه ها
امیدوارم موفق باشین

hamed775

عضو جدید
دوست عزیز ، بستگی به این داره که کدوم کشور رو برای ادامه تحصیل انتخاب خواهی کرد . اگه هدفتون آمریکای شمالی ( کانادا + آمریکا ) باشه که صد در صد به مشکل بر می خوری . البته مشکل گرفتن پذیرش وجود نداره ، بلکه مشکل زمانی یه که شما می خواین ویزا بگیرین. در کل روی یه تعداد دانشگاه و رشته های خاص خیلی حساس اند . حتی بعضی از دانشجویان خود مکانیک هم با مشکل مواجه شده اند و بهشون ویزا داده نشده . حالا چه برسد به مهندسی هوافضا اون هم تو مالک اشتر !!! کشور های اروپایی هم کم کم پیشرو آمریکا شده اند و به این رشته ها پذیرش نمی دن. در مورد کشور های آسیایی مثل مالزی و یا استرالیا خبری ندارم.
همونطور که دوستمون گفت رشته-پایان نامه +دانشگاه میتونه واست دردسر ساز بشه نه الزاما دانشگاه.چون یکی از دوستان با ارشد مخابرات مالک رفت امریکا.
اگه واقعا تصمیمت به رفتنه به نظرم ریسک نکن.دانشگاه ازاد بری شاید بهتر باشه.یکی از دوستام با مدرک ازاد شهرری داره میره سوئد.البته مقاله داشت.

mohammadkarami

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان اطلاع نداره که صنعتی اصفهان خوابگاه در اختیار دانشجو های دوره شبانه قرار می ده یا نه؟
من شبانه تبدیل صنعتی اصفهان آوردم. 

*Essi*

اخراجی موقت
سلام
کسی از دوستان اطلاع نداره که صنعتی اصفهان خوابگاه در اختیار دانشجو های دوره شبانه قرار می ده یا نه؟
من شبانه تبدیل صنعتی اصفهان آوردم.

هیچ دانشگاهی به بچه های شبانه ، خوابگاه نمیدهد.

خوابگاه فقط مخصوص روزانه ها بوده و تازه آن هم با یک سری شرایط.

سپهررادمهر

عضو جدید
اگه کسی میتونه راهنمایی کنه:
واسه ثبت نام ازمونهای ازمایشی سازمان سنجش چون شهرستانی هستم فقط اینترنتی میشه ثبت نام کرد برای ثبت نام اینترنتی موقع پرداخت اینترنتی نود هزار تومان میگه دو روش هست یا بانک پارسیان یا خرید کارتهای معتبر از مراکز معتبر در مورد روش اول من بانک ملت حساب داشتم که نمیدونم چرا نمیشد(حتما باید بانک پارسیان حساب باز کنیم؟!!) در مورد روش دوم هم این مراکز معتبر و این کارتهای معتبر منظورش چیه؟ از کجا باید بخریم؟من حتی کافی نت هم رفتم اونجا هم نتونستن کار ثبت نام من را درست کنن!!:(

pm1

عضو جدید
سلام.
امروز رفتم کتاب های پارسه که با آزمونهاش میدن رو گرفتم .چند تا از کتاباش خیلی خیلی حجم بالاست ! مثلا ریاضی 1 > 670 صفحه
معادلات و ریاضی مهندسی هم حدود 500، 600 صفحه
سیالات هم اینجوریه.
حالا میخوام بدونم سال های پیش هم اینجوری بوده ،یعنی اینقدر زیاد بوده؟
با توجه به حجم زیاد آیا صلاح هست از روشون خوند؟؟

mjyazdani

عضو جدید
سلام كسي از رتبه هاي قبولي مالك اشتر تهران خبر داره (روزانه)
مخصوصا طراحي خودرو نظامي با گرايش سازه بدنه
من رتبم 1200 شده بود ولي مصاحبه نرفتم مي خاستم ببينم برم دنبالش يا نه؟
ممنون

rika2

عضو جدید
سلام.
امروز رفتم کتاب های پارسه که با آزمونهاش میدن رو گرفتم .چند تا از کتاباش خیلی خیلی حجم بالاست ! مثلا ریاضی 1 > 670 صفحه
معادلات و ریاضی مهندسی هم حدود 500، 600 صفحه
سیالات هم اینجوریه.
حالا میخوام بدونم سال های پیش هم اینجوری بوده ،یعنی اینقدر زیاد بوده؟
با توجه به حجم زیاد آیا صلاح هست از روشون خوند؟؟

من کتابهای چند سال قبل ریاضی معتقدی رو داشتم، امسال که از پارسه کتابهای ریاضی رو گرفتم خوف کردم!!!

فکرکنم این کتابهای جدید بیشتر بدرد امتحانهای دانشگاه بخوره نه کنکور!!!!!

• Like
واکنش ها: pm1

1356216

عضو جدید
سلام كسي از رتبه هاي قبولي مالك اشتر تهران خبر داره (روزانه)
مخصوصا طراحي خودرو نظامي با گرايش سازه بدنه
من رتبم 1200 شده بود ولي مصاحبه نرفتم مي خاستم ببينم برم دنبالش يا نه؟
ممنون

د رچه گرايشي رتبت 1200 شده ؟ يعني امسال با اين رتبه قبول نشدي؟!!!!!!!

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره رفیق درسته همینه که شما میگید من با رنگ قرمز بود و جدا از رنگ هم کدی که قبول شدم روزانه بود ;)

آقا برا من مشكلي پيش اومده خواهشا اگه كسي ميتونه جواب بده .
من تو نتايجم با رنگ قرمز نوشته شده بود ولي كد قبوليم مربوط به شبانه هست ولي وقتي رفتم تو سايت دانشگاهي كه قبول شدم تا ثبت نام اوليه رو انجام بدم منو براي روزانه زدنده بودند. كجا اشتباه شده؟ پول بريزم يا نه؟

*Essi*

اخراجی موقت
من تو نتايجم با رنگ قرمز نوشته شده بود ولي كد قبوليم مربوط به شبانه هست ولي وقتي رفتم تو سايت دانشگاهي كه قبول شدم تا ثبت نام اوليه رو انجام بدم منو براي روزانه زدنده بودند. كجا اشتباه شده؟ پول بريزم يا نه؟

آقا چکار به رنگ و.... داری.

مهم کد رشته قبولی شماست که از طرف سازمان سنجش اعلام شده.

تو دفترچه یا فرم انتخاب رشته ات نگاه کن،ببین کد مربوط به چه رشته ای و روزانه یا شبانه است.

1356216

عضو جدید

دوست عزيزم دوست من هم امسال دانشگاه شبانه اروميه قبول شد اصلا به رنگ قرمز و... بستگي نداره مال اونم با رنگ قرمز بود اصلا قبولي تمام افراد چه روزانه و شبانه و مجازي و غير انتفاعي و پيام نور با رنگ قرمز بود سازمان سنجش كه بيكار نيست براي هر كدوم از قبوليها يه رنگي در نظر بگيرد پس ترديد به د لت راه نده چون ملاك اصلي قبولي هر فرد كد قبولي اونه نه رنگ تيم پيروزي ونه رنگ تيم استقلال و نه رنگ نفت ابادان و......

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزيزم دوست من هم امسال دانشگاه شبانه اروميه قبول شد اصلا به رنگ قرمز و... بستگي نداره مال اونم با رنگ قرمز بود اصلا قبولي تمام افراد چه روزانه و شبانه و مجازي و غير انتفاعي و پيام نور با رنگ قرمز بود سازمان سنجش كه بيكار نيست براي هر كدوم از قبوليها يه رنگي در نظر بگيرد پس ترديد به د لت راه نده چون ملاك اصلي قبولي هر فرد كد قبولي اونه نه رنگ تيم پيروزي ونه رنگ تيم استقلال و نه رنگ نفت ابادان و......
حرف شما كاملا درسته ولي اينكه تو سايت دانشگامون منو روزانه زده ولي كد قبوليم شبانه هست منو به شك انداخته.

rattling_boy

عضو جدید
سلام.... دیگه الان شما باید دست ما رو بگیری استاد... فکر کنم بهترین راه برای درس خوندن ( با این وضعیت دانشگاه نجف آباد که 4و5 شنبه کلاس داره ) همین کار کردن تو فنی و حرفه ای هست .. که احتمالا بشه کلاسا رو طوری بر داری که به درس و دانشگاهم برسی..... اما من ... تو یه شرکت پیمانکاری کار میکردم .. پروژه ای که داشتیم ... تجهیزات هیدرومکانیکال بود ....( دریچه های فلزی سد ).. پروژه تموم شد .. شرکت پروژه جدید نگرفت ... دست ما هم موند تو حنا ... دنبال کار بودم .... یه شرکتی نیرو میخواست ... دقیقا زمینه کاری من ....گفتن بری بندر عباس ... واسه نظارت رو پیمانکارشون ... قرار شده بعده 15 شهریور برم ..اما اینجا دنبال کارم ... اگه معلمی قبول شم که اونجا نمیرم ...

سلام. دقیقا با نظرت موافق هستم. امیدوارم که شما هم قبول بشی تا انشاالله هم همکار بشیم و هم، هم دانشگاهی:victory:

mjyazdani

عضو جدید
د رچه گرايشي رتبت 1200 شده ؟ يعني امسال با اين رتبه قبول نشدي؟!!!!!!!

رتبه هام اينا بود
2000ساخت
1600طراحي
2200سيالات
1500 بيو مكانيك
1800سيستم محركه
800سيستم تعليق
1200سازه بدنه

اسمم هم تو گرايش سازه بدنه برا مصاحبه داده بودن

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کدام دانشگاه هستید؟

به نظر من بهترین کار تماس گرفتن با شماره راهنمایی آن دانشگاه است.

دانشگاه رجاييرتبم 230 شد. آخه گفتن موقع ثبت نام حضوري بايد اشكالات رو پيگيري كنيد. اون موقع هم اگه شبانه باشم فيش واريز پول رو ازم ميخوان

ea_mecs

عضو جدید
اگه کسی میتونه راهنمایی کنه:
واسه ثبت نام ازمونهای ازمایشی سازمان سنجش چون شهرستانی هستم فقط اینترنتی میشه ثبت نام کرد برای ثبت نام اینترنتی موقع پرداخت اینترنتی نود هزار تومان میگه دو روش هست یا بانک پارسیان یا خرید کارتهای معتبر از مراکز معتبر در مورد روش اول من بانک ملت حساب داشتم که نمیدونم چرا نمیشد(حتما باید بانک پارسیان حساب باز کنیم؟!!) در مورد روش دوم هم این مراکز معتبر و این کارتهای معتبر منظورش چیه؟ از کجا باید بخریم؟من حتی کافی نت هم رفتم اونجا هم نتونستن کار ثبت نام من را درست کنن!!:(

من هم همین مشکل رو داشتم. تو سایت خطا میداد که امکان عملیات بانکی وجود نداره . از دوستانی که تونستن تو آزمون های سنجش ثبت نام کنند ، لطفا در مورد پروسه ثبت نام توضیح بدن . 16 ام شهریور آخرین مهلت ثبت نامه !
در مورد مراکز معتبری که گفته ، تو سایت توضیح داده شده . گفته که اونهایی که می خوان از این روش ثبت نام کنند ، باید تا تاریخ 28/5/89 هزینه رو به یه شماره حسابی که گفته واریز کنند و .... . پس در نتیجه زمان این نوع ثبت نام تموم شده . الان فقط با کارتهای عضو شبکه شتاب امکان ثبت نام وجود داره .

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
دانشگاه رجاييرتبم 230 شد. آخه گفتن موقع ثبت نام حضوري بايد اشكالات رو پيگيري كنيد. اون موقع هم اگه شبانه باشم فيش واريز پول رو ازم ميخوان

ثبت نام همه رشته ها که شنبه صبح شروع نمیشه.
زمانبندی داره،اگر شنبه صبح زنگ بزنی حتما بهت درستش را میگویند.

البته رتبه 230 بیشتر به روزانه میخوره،انتخاب چندمت بوده شبانه رجایی!!!

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ثبت نام همه رشته ها که شنبه صبح شروع نمیشه.
زمانبندی داره،اگر شنبه صبح زنگ بزنی حتما بهت درستش را میگویند.

البته رتبه 230 بیشتر به روزانه میخوره،انتخاب چندمت بوده شبانه رجایی!!!

من ساخت و توليدم. اول روزانه هاي تهران رو زدم بعدشم شبانه.

1356216

عضو جدید

من يه سوال دارم ايا شما دبير فني مكانيك هستيد ؟ چون در دفترچه انتخاب رشته براي دانشگاه رجايي (روزانه) مختص فرهنگيان اموزش و پرورش نوشته . يعني سهميه ازاد نميتونه روزانه اون دانشگاه قبول بشه . اگر شما دبير رسمي يا پيماني اموزش وپرورش باشيد اون وقت احتمال فبولي روزانه شما دور از ذهن نيست

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من يه سوال دارم ايا شما دبير فني مكانيك هستيد ؟ چون در دفترچه انتخاب رشته براي دانشگاه رجايي (روزانه) مختص فرهنگيان اموزش و پرورش نوشته . يعني سهميه ازاد نميتونه روزانه اون دانشگاه قبول بشه . اگر شما دبير رسمي يا پيماني اموزش وپرورش باشيد اون وقت احتمال فبولي روزانه شما دور از ذهن نيست
نه من سهميه آزاد هستم

1356216

عضو جدید
پس يه سر به دفترچه بزن و شرايط دانشگاه رجايي رو نگاه كن مطمئن باش با سهميه ازاد فقط شبانه قبول ميشي

بالا