دکترا 93 - تبدیل انرژی - بحث پیرامون درصد ها، تخمین رتبه و سوالات

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mhn10624

عضو جدید
سلام. در این تاپیک بچه های تبدیل انرژی بیان و در مورد تخمین درصد ها و سوالات و تخمین رتبه صحبت کنند. من از خودم شروع می کنم.
با کلید سازمان سنجش که بررسی کردم اینطوری شد :
تخصصی 37
زبان 37
استعداد 22

پارسال میدونم بچه ها با تخصصی 42 و زبان 40 و استعداد 30 رتبه حدود 40 آورده بودن. ولی نظر خودم اینه که امسال چون سوالات تخصصی به نسبت خیلی آسون بودن، میانگین تخصصی بالا میره و با این درصدها که من زدم رتبه بالای صد باید انتظار داشته باشم متاسفانه ...
نظر شما چیه

eebrahimif

عضو جدید
درسته که سوالات از پارسال اسونتر بود ولی سوال گمراه کننده هم کم نداشت- من تخصصی 53 و استعداد 48 زدم ، زبان رو هم سفید گذاشتم. به نظرتون رتبم چند میشه

mhn10624

عضو جدید
درسته که سوالات از پارسال اسونتر بود ولی سوال گمراه کننده هم کم نداشت- من تخصصی 53 و استعداد 48 زدم ، زبان رو هم سفید گذاشتم. به نظرتون رتبم چند میشه

تخصصی خوب زدی
به نظر من تو رنج 50 -60 میاری ایشاالله ...

سوال 47 درک مطلب که بدجور غلط زده شده- سوال 52 هم فکر می کنم غلط باشه
چطوری میشه اعتراض فرستاد؟ هنوز لینک اعتراض کامل باز نشده !! به نظرم 50 گزینه 3، 51 گزینه 1 و 52 گزینه 4 و 53 گزینه 3 صحیح هست، خیلیارو دیدم اینارو زدن، عجب غلطی کردم رفتم درک مطلب رو زدم، درست هام ور هم پروند وقتم رو هم به باد داد.

mhn10624

عضو جدید
خیلی گزینه ها و ایضاً جواب ها نزدیک و عجیب بوده ... منم تو همین تست های متن فارسی 4 تا غلط دارم از 7 تا که زدم !!!! وحشتناکه ولی فکر نمی کنم اعتراض اثر داشته باشه ... همینه احتمالاً که هست !!!! :(

دوستان نظرتون در مورد این اعتراض به استعداد و زبان چی هست؟
من اینو فرستادم اگر موافقید شما هم بخشی از آنرا بفرستید :

دفترچه F405 استعداد تحصیلی و زبان عمومی گروه فنی-مهندسی

سئوال 50- متن به هیچ وجه یک تعریف جامع از طراحی صنعتی که شامل تاریخچه، صنایع مورد استفاده از خودرو تا ساختمان و.... را نشان نمیدهد بلکه صرفا طراحی صنعتی را از دیدگاه فرهنگ بشری بررسی میکند و تاثیر خلاقیت بشر بر آن یعنی گزینه 3

سئوال 51- گزینه 1 با متن ناهمخوانی دارد و پاسخ صحیح میباشد، زیرا متن درباره ارتباط بشر و طراحی صنعتی است.

سئوال 52- بین گزینه های 2 و 4 هیچ فرقی نیست، هردو یک مفهوم را میرسانند و هردو صحیح هستند.

سئوال 53- به وضوح در خط 54 بر تاثیر خلاقیت اشاره شده و با توجه به نقش پر رنگ خلاقیت در طراحی صنعتی پاراگراف بعدی به گزینه 3 به مراتب نزدیک تر میباشد.

سئوال 87- گزینه های 1 و 2 و 3 هرسه میتوانند صحیح باشند چون همه دلالت بر صفاتی انسانی دارند که بحث کردن با آنها سخت است.

سئوال 93- Demonstrative proof و Conclusive proof دو اصطلاح پر کاربرد در زبان انگلیسی بوده و در متن های بسیاری هم ا دو ترکیب به کار میروند، گزینه های 1 و 2 هردو صحیح هستند.

mhn10624

عضو جدید
با 51 و 52 موافقم .... از کجا باید اعتراض گذاشت
یکی از سوالات ترمو هم مشکل داشت فکر کنم .... برای گاز ایده آل مگر ضریب تراکم پذیری 1/T نیست؟

با 51 و 52 موافقم .... از کجا باید اعتراض گذاشت
یکی از سوالات ترمو هم مشکل داشت فکر کنم .... برای گاز ایده آل مگر ضریب تراکم پذیری 1/T نیست؟

سایت sanjesh.org بخش درخواست ها بالا سمت چپ، اول عضو میشین، بعد آزمون دکتری و نوع دفترچه رو در قسمت درخواست جدید مینویسین و اعتراض هارو مینویسین.

تا 29 اسفند 92 هم بیشتر فرصت برای اعتراض نیست.

mhn10624

عضو جدید
سلام . به نظر شما ظرفیت ها امسال کم می شه یا زیاد ؟ چند برابر برای مصاحبه معرفی می کنن؟

سه تا؟ پارسال 5 تا بود یا همون 3 تا بود؟

پارسال 5 تا بود، امسال سه تا.
پارسال خیلیا الکی میزدن و دعوت میشدن و نمیرفتن.
این بود که یکسری ظرفیتا خالی موند و بعدا دانشگاه ها از خودشون برداشتن مثل شریف که همه رو استعداد درخشان برداشت.

حداقل اینجوری باعث میشه طرف هرچی خواست نزنه جایی بزنه که هم رتبه و هم شانس قبولیشو در نظر بگیره.

mhn10624

عضو جدید
لطفا دوستان درصد ها و رتبه رو بگن که تجربه بشه واسه سال های بعد !!!!!
زبان 48 - استعداد 25 - تخصصی 39 - رتبه 75
جایی میارم واسه مصاحبه؟

SHOHRE63

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
من رشتم مکانیک نیست

اگه امکان داره منابع رو بهم معرفی کنید(لطفن فقط یک منبع باشه )
و همچنین سرفصل های مکانیک سیالات و ترمودینامیک واسه امتحان دکتری مکانیک گرایش تبدیل انرژی رو بگید
و اینکه کمک درسی چه کتابایی رو پیشنهاد می کنید
ممنون میشم

:)

آخرین ویرایش:

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
من رشتم مکانیک نیست

اگه امکان داره منابع رو بهم معرفی کنید(لطفن فقط یک منبع باشه )
و همچنین سرفصل های مکانیک سیالات و ترمودینامیک واسه امتحان دکتری مکانیک گرایش تبدیل انرژی رو بگید
و اینکه کمک درسی چه کتابایی رو پیشنهاد می کنید
ممنون میشم

:)
درود
ریاضیات مهندسی مدرسان شریف
مکانیک سیالات کتاب مانسون و مکانیک سیالات پیشرفته کوری و وایت رو باید بخونید.کتاب تستی خوب خاصی موجود نیست
ترمودینامیک ون وایلن و senger and boles و البته اگر گیر بیارید جزوه ترمودینامیک آماری دکتر صفاراول پلی تکنیک
استعداد و زبان هم منابع زیاده!

SHOHRE63

عضو جدید
درود
ریاضیات مهندسی مدرسان شریف
مکانیک سیالات کتاب مانسون و مکانیک سیالات پیشرفته کوری و وایت رو باید بخونید.کتاب تستی خوب خاصی موجود نیست
ترمودینامیک ون وایلن و senger and boles و البته اگر گیر بیارید جزوه ترمودینامیک آماری دکتر صفاراول پلی تکنیک
استعداد و زبان هم منابع زیاده!
لطف کردید :)
به نطرتون مانسون و ون وایلن کفایت می کنه ؟؟؟
ممنون میشم سرفصل ها رو هم بگید
واسه سالات و ترمو مدرسان شریف هم خوبه ؟؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطف کردید :)
به نطرتون مانسون و ون وایلن کفایت می کنه ؟؟؟
ممنون میشم سرفصل ها رو هم بگید
واسه سالات و ترمو مدرسان شریف هم خوبه ؟؟

ببینید چون شما از رشته دیگه میاید باید خیلی قوی کار کنید.مانسون و ون وایلن در سطح لیسانس هستن.برای این باید بخونید که از پایه شروع کرده باشید.میتونید از کتابای پارسه دکتر صادقی و دکتر کوثری به جای اینخا استفاده کنین چون تقریبا چکیده ی همین کتابا هستن ولی اگر زمان بزارین و همینا رو بخونین بهتر هست.سطح پیشرفته ی این دو درس که مربوط به فوق لیسانس هست رو حتما باید بخونید حتی فرض محال ازشون سوال نیاد،چون کاری که توی دکتری انجام میدید بیسش همین کتابها هستن و ضمنا توی مصاحبه هم به شما کمک میکنه باید مسلط باشید.فراموش نکنید 70% قبولی دکتری مصاحبه ست و علاوه بر سابقه ی ریسرچ شما اطلاعات مکانیکیتون رو هم میسنجن!! کتابای دکترای مدرسا رو ندیدم و نمی تونم نظر بدم ولی احتمالا برای تست زنی بدردبخور باشن.موفق باشید

آخرین ویرایش:

SHOHRE63

عضو جدید
ببینید چون شما از رشته دیگه میاید باید خیلی قوی کار کنید.مانسون و ون وایلن در سطح لیسانس هستن.برای این باید بخونید که از پایه شروع کرده باشید.میتونید از کتابای پارسه دکتر صادقی و دکتر کوثری به جای اینخا استفاده کنین چون تقریبا چکیده ی همین کتابا هستن ولی اگر زمان بزارین و همینا رو بخونین بهتر هست.سطح پیشرفته ی این دو درس که مربوط به فوق لیسانس هست رو حتما باید بخونید حتی فرض محال ازشون سوال نیاد،چون کاری که توی دکتری انجام میدید بیسش همین کتابها هستن و ضمنا توی مصاحبه هم به شما کمک میکنه باید مسلط باشید.فراموش نکنید 70% قبولی دکتری مصاحبه ست و علاوه بر سابقه ی ریسرچ شما اطلاعات مکانیکیتون رو هم میسنجن!! کتابای دکترای مدرسا رو ندیدم و نمی تونم نظر بدم ولی احتمالا برای تست زنی بدردبخور باشن.موفق باشید

ممنون :gol:

mech.mech

عضو جدید
بچه ها کسی اینجا میدونه واسه مهندسی مکانیک درس ریاضی مهندسی، کدوم مباحث مهم تره و کدوم حذفه واسه کنکور دکترا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا