بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

eng.esmail

اخراجی موقت
اخه عزيز من ازاد چيش مثل سراسري هست كه سوالاش باشه

عيب نداره در عوض رياضي رو خيلي خوب زدي
منم رياضي رو 60تا زدم ولي برام تعجب بود كه شما 80زدي
به اميد موفقيت
راست میگی:w05:
تازه من ساعت 11:10 پا شدم از سر جلسه
یعنی 50 دقیقه وقت داشتم
ولی بی خیال:w02:

mohsentaj

عضو جدید
salam ba darsadhaye
riazi 28
sayalat35
dinamic15
jamedat30
mohasebat40
zaban 40
mishe tabdil energy takstan ghabool shod

lotfan yekh javab bede

HAMINY

عضو جدید
سلام.ضمن تبریک به همه قبولی ها.
می خواستم بدونم با 1900 تبدیل به شبانه شهرستان میشه امیدوار بود یا نه.
ممنون می اگه کسی می دونه بهم کمک کنه.

mahan57

مدیر بازنشسته
به نظر من باید یه سری تمرین از یه منبع خاصی مشخص کنیم که همه بهش دسترسی داشته باشن. بعد یه مدت زمانی برای حل اونها در نظر بگیریم.
بعد از اون بیایم و در مورد روش حل و .... با هم تبادل افکار کنیم!
البته باید در مورد خود تمرین ها هم یه فکری بکنیم.
یعنی تمرین آبکی حل نکنیم. یعنی طوری باشه که وقتمون الکی تلف نشه..

من فکر کنم بهترین منبع سوالهای سالهای قبل باشه!
فکر کنم بشه تو اینترنت هم پیداشون کرد!
سعی می کنم یه سرچی بکنم تا پبداشون کنم. شما هم سعیتون رو بکنید! اگه تو اینترنت نشد حتما بصورت کتاب هستش! اگه کسی می دونه معرفی کنه تا تهیش کنیم!
ممنونم!

.asghar.

عضو جدید

coriolis

عضو جدید
اصغر آقا درصدهایم طبق درخواستتون بصورت ذیل است :
زبان سفید
ریاضی 36.67
سیالات 60.00
جامدات 9.80
دینامیک 31.58
تبدیل 572
طراحی 864

reza_13542003

عضو جدید
من يه سوال دارم
من مي خوام ساخت شركت كنم حالا سوالات رياضي كل رشته هاي مكانيك مشترك هست يا نه ؟؟؟(چون ما رياضي مهندسي نخونديم)

senatormehran

عضو جدید
من يه سوال دارم
من مي خوام ساخت شركت كنم حالا سوالات رياضي كل رشته هاي مكانيك مشترك هست يا نه ؟؟؟(چون ما رياضي مهندسي نخونديم)

سلام
سوال های ریاضی بین تمامی گرایش های مکانیک مشترک هستند که شامل درس های
ریاضی 1 و2 ، معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی میشه.

1356216

عضو جدید
با رتبه 1394 تبديل انرژي و درصدهاي
رياضي 28
سيالات 61.61
جامدات 11.11
لطفا با توجه به اين رتبه مرا در انتخاب شهرهاي احتمال قبولي راهنمايي فرماييد

mahboube84

عضو جدید
[FONT=&quot]نظر من[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]

[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]زبان خارجه[/FONT][FONT=&quot] :[/FONT]
[FONT=&quot]منبع خاصی نداره باید پایه زبان خودتون قوی باشه... در صورتی که زبانتون خیلی خوبه تستهای زبان را بزنید در غیر این صورت ارزش نداره براشون وقت بذارید[/FONT]​

[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]ریاضی : برای ریاضی حتما جزوات پارسه را تهیه کنید اگر یک دلیل برای اینکه بتوانم از پارسه دفاع کنم وجود داشته باشد، آن یک دلیل جزوات ریاضی پارسه است که واقعا خوب و جامع هستند ( در صورتی که می خواهید از تابستان شروع کنید و وقت کافی دارید توصیه می کنم کتابهای ریاضی پارسه را تهیه کنید که کامل تر از جزوات پارسه هستند این کتابها را در هیچ کتاب فروشی نمی توانید پیدا کنید! فقط دفاتر نمایندگی پارسه آنها را می فروشند)[/FONT]
[FONT=&quot]جزوات پارسه تست ریاضی ندارند برای تست زدن می توانید از کتابهای راهیان ارشد یا کتابهای ریاضی دکتر نیکوکار استفاده کنید[/FONT]​

[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]جامدات[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]
[FONT=&quot]الف) استاتیک: من جلد اول کتابهای مکانیک راهیان ارشد رو خوندم و راضی هم بودم[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]​

[FONT=&quot]ب) طراحی اجزا: برای این درس هم از کتاب جلد اول مکانیک راهیان ارشد و کتاب طراحی اجزا مدرسان شریف استفاده کردم. به نظرم هر دو تا کتاب کمبودهایی داشتند ولی در کل کتاب مدرسان به نظرم بهتر اومد[/FONT]​

[FONT=&quot]ج) مقاومت مصالح : برای مقاومت مصالح توصیه می کنم فقط و فقط و فقط[/FONT][FONT=&quot]!!! [/FONT][FONT=&quot]کتاب مقاومت مصالح پوران پژوهش تالیف دکتر حسن نائی رو بخونید این کتاب فوق العاده و خارج از حد توصیف من است! خواندن هر کتاب و جزوه دیگری به جز این کتاب ظلم به خودتان است[/FONT][FONT=&quot]![/FONT]​

[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]سیالات[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]​

[FONT=&quot]الف) سیالات 1 و 2 : من کتاب سیالات راهیان ارشد تالیف بهزاد خداکرمی رو پیشنهاد می کنم جزوه نسبتا کامل و خوبی داره و تستهای کنکور رو هم آورده اما این کتاب دو مدل مختلف داره یک مدلش سیالات جامع 2 جلدی است که تستهای کلیه رشته هایی که مکانیک سیالات دارند آورده (مکانیک و شیمی و عمران و...) و حجمش نسبتا زیاده و مدل دیگرش جلد هشتم از مجموعه مکانیک راهیان ارشده که جزوه اش دقیقا همون جزوه نوع دو جلدی کتابه منتها فقط تستهای مکانیک سالهای قبل رو داره و مال بقیه رشته ها رو نیاورده انتخاب با خود شماست اگر وقت زیادی دارید و می خواهید تستهای سیالات سایر رشته ها را هم ببینید کتاب دو جلدی را تهیه کنید در غیر اینصورت کتاب یک جلدی کفایت می کند[/FONT]​

[FONT=&quot]ب) ترمودینامیک 1 و 2 و ج) انتقال حرارت: در اینجا دو انتخاب وجود دارد اگر در پارسه شرکت می کنید و جزوات پارسه را دارید برای این دو درس من فکر می کنم جزوات پارسه کفایت می کنند پارسه برای ترمودینامیک و انتقال حرارت جزوات قابل قبولی ارائه کرده است. اما در صورتی که می خواهید کتاب تهیه کنید برای ترمودینامیک و انتقال حرارت من کتابهای راهیان ارشد را پیشنهاد می کنم منتها حجم این کتابها بالاست و فرصت زیادی برای مطالعه می طلبند[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]در ضمن این کتابها تستهای تمام رشته ها را آورده اند[/FONT]​

[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]دینامیک[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]​

[FONT=&quot]الف) دینامیک و ب) ارتعاشات: برای این دو درس من کتاب دینامیک و ارتعاشات پوران پژوهش تالیف دکتر جباری را پیشنهاد می کنم این کتاب واقعا کتاب جامع و بسیار خوبی است و حتما توصیه می کنم آن را تهیه کنید[/FONT]​

[FONT=&quot]ج) دینامیک ماشین : بهترین کتابی که من برای دینامیک ماشین دیدم کتاب پوران پژوهش تالیف دکتر عباس راستگو است که واقعا کتاب بسیار خوب و جامعی است با تهیه این کتاب از سایر منابع برای دینامیک ماشین بی نیاز می شوید[/FONT]​

[FONT=&quot]د) کنترل : برای کنترل من کتاب کنترل تالیف آریاز برادرانی از انتشارات آزاده را پیشنهاد می کنم. توضیحات این کتاب فوق العاده و بی نظیر است اما تستهای مکانیک در آن زیاد نیامده است و بیشتر تستهای کنترل مربوط به مهندسی برق آمده که البته تستهای کنترل برق به طور کلی خیلی مشکل تر از تستهای مکانیک هستند و نیز در بعضی از مباحث کنترل در مهندسی برق برای مکانیک سوالی مطرح نمی شود توصیه می کنم در کنار این کتاب تستهای کنترل مکانیک سالهای قبل را نیز داشته باشید (برای این منظور می توانید از کتاب کنترل راهیان ارشد استفاده کنید)[/FONT]​
سلام
ممنون از راهنماییتون خیلی کامل بود
راستی من رشتم مکانیک نیست ولی خیلی علاقه دارم به مکانیک امسال هم ارشد مکانیک دادم ولی با اینکه خونده بودم حتی مجاز هم نشدم!
راهنماییم کنین چطور میتونم خودمو قوی کنم مرسی

mahboube84

عضو جدید
سلام به همه بچه‌هاي گل مكانيك
من امسال رتبه 73 تبديل آوردم
چند تا توصيه كلي بهتون ميكنم؛اگر سواليم داشته باشيد در خدمتم
اول اينكه هيچ عجله‌اي واسه تموم كردن درسا نداشته باشيد
درسارو تدريجي جولو ببريد،بيشتر از 2هفته‌ام يه درسو كنار نذاريد
دوم اينكه نيازي نيست حتما همه درسارو بخونيد، فقط روي چيزايي كه مي‌خونيد كاملا تسلط پيدا كنيد
قبل از اينكه خوندن يه درسو شروع كنيد ميزان اهميت فصلاي مختلفرو از روي تعداد تستايي كه توي سراسري داره مشخص كنيد كه بدونيد رو كدوم فصل بيشتر وقت بذاريد
وقت زياديم واسه استاتيك نذاريد

سلام
تبریک میگم بهتون;)
خوب از کجا میشه فهمید چه فصلی از کتابا مهمترن؟
مرسی

rattling_boy

عضو جدید
1 سؤال داشتم . آیا درصد زبان بالای 90 رویاست ؟
من احتمالآ در کنکور سال آینده شرکت کنم . من هیچ مدرک زبانی ندارم . اما مترجم متون عادی هستم . در ضمن با سایتهای ورزشی هم کار کردم . متن تخصصی مکانیک هم کم و بیش کار میکنم . میخوام برم واسه بالای 90 . امیدی هست ؟

کی گفته رویاست؟!!؟

البته ممکنه تو کنکور آزاد یه کم رویا باشه (چون همیشه جواب ها با اون چیزی که تو مطمئنی فرق داره):redface: ولی تو دولتی هیچه رویا نیست. به قول hasanpogc خواستن توانستن است;):redface:

*Essi*

اخراجی موقت
خوب از کجا میشه فهمید چه فصلی از کتابا مهمترن؟
مرسی

نمیشه گفت چه فصل هایی مهمترن.
چون هرسال از یک قسمتهایی سوال میدن و سوالات اصلا قابل پیش بینی نیست.
مثلا دوست ما گفت استاتیک را نخونید.
اما چون من استاتیک را در دوران دانشگاه از کتاب مریام خوب خوانده بودم،امسال از 6 تا سوال استاتیک 4 تاشو جواب دادم و تازه اونی هم که جواب ندادم سوال غلط بود و حذف شد!!!
شما با توجه به توانایی های خودتان، دروس را بخوانید و کمتر یا بیشتر وقت بگذارید.

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام بچه ها
اميدوارم همتون موفق باشيد. واسه سال بعد
من امسال 230 ساخت شدم. خيلي خوشحالم. بچه ها تلاش كنيد حتما موفق ميشيد. فقط پشتكارداشته باشيد. من هركمكي از دستم بربياد واستون انجام ميدم.

تبریک میگم
میشه درصداتو بگی

negar_1986

عضو جدید
سلام
تا اونجایی که یادمه شما هم از آغاز شروع به کارمون برای خوندن ارشد تو این انجمن عضو بودین و مطلب می نوشتین، اون وقتا که آقای Ehsan که رتبه 70 پارسال بودن و آقای آریایی تمام تجربیاتشونو می گفتن شما هم حضور داشتین
من هم بودم و از اون مطالب استفاده می کردم، اما حالا که نتیجه ها اومده شما بسیار بسیار موفق بودین و من به هیچوجه این شرایطو ندارم. می خواستم اگر زحمتی نباشه بدونم رمز موفقیتتونو چی میدونین؟ شما سال دومتون بود؟ چند ساعت درس میخوندین؟ منابعتون چی بودن؟ و اگر هر نکته ای به ذهنتون میرسه بی زحمت عنوان کنید.
ضمن تبریک براتون آرزوی موفقیت دارم

اگر بقیه دوستان هم نکته ای به ذهنشون میرسه ممنون میشم اگر ارائه کنن
هرچند میدونم همه درگیر انتخاب رشته هستن
همگی موفق باشید:gol:

به همه کسایی که رتبه هایی آوردن که قبول میشن تبریک میگم...
چون تو پیام های شخصی راجع به درصدام و اینکه چه منابعی استفاده می کردم می پرسن اینجا تو یه پیام کامل می نویسم
درصدای من:
زبان 6.6
ریاضی 31.67
سیالات 66.67
جامدات 58.82
ارتعاشات 24.56
معدل اعلام شده 16.48 مؤثر 17.38
رتبه طراحی 49 و رتبه تبدیل 64
منم منابعی رو که همه بچه ها میگن می خوندم ولی در کنارش جزوه های دست نویس پارسه رو هم می خوندم .این جزوه ها فایل صوتی داشتن ...هم گوش می کردم هم می خوندم... باعث می شد خیلی مفهوما کامل برام جا بیفته ...سیالات ها و ترمودینامیک و انتقال حرارت این جزوه ها خیلی عالی بود ....برای درس های سیالات اول این جزوه هارو می خوندم بعد کتاب های راهیان ارشد رو و در نهایت تست می زدم ...برای درس های گروه ارتعاشات...اول اینکه درس دینامیک رو تصمیم گرفتم نخونم و سر جلسه هم تست نزدم ازش ...در مورد ارتعاشات هم فقط کتاب پوران پژوهش رو خوندم و اصلا ارتعاشاتم قوی نبود ...اماکنترل رو خیلی خوب خوندم واسه کنترل هم کتاب راهیان ارشد و هم آریاز برادرانی رو داشتم ...بعضی مبحثارو کتاب راهیان ارشد خیلی خوب گفته مثلا معیار پایداری روث....اما کتاب آریاز برادرانی هم خیلی عالیه ...هم تست های مکانیکشو می خوندم و هم برق اما کلاً امسال کنترل سخت بود و نمی شد زد بعضیاشو...در مورد دینامیک ماشین از همون جزوه های پارسه با فایل صوتی استفاده می کردم که خیلی عالی بود ...کتاب پوران پژوهش دینامیک ماشین یک درصدم به درد نمی خوره البته به نظر من....
درمورد ریاضی فقط معتقدی ...کتاب هاش تو انقلاب هست.کتاب فروشی فلاح...هر درس دو جلده..جلد اول درس و جلد دوم تست های کنکور های سال قبل...کتاب های خیلی خوبیه حجمشم خوبه .
برای درس های جامداتی مقاومت که معلومه کتاب پوران پژوهش...استاتیک هم که نخوندم ولی مثل اینکه امسال پوران پژوهش چاپ می کنه واحتمال زیاد باید کتاب خوبی باشه...طراحی اجزا رو از روی جزوه پارسه می خوندم کتاب مدرسان شریف هم برای تست استفاده می کردم ....جزوه طراحی پارسه هم چند فصل طراحی یکش خیلی خوبه ولی تو طراحی دو معمولیه... خیلی هم خوب نیس ولی در کل مرجع بهتری براش نمی شناسم...
من آزمون شرکت نمی کردم ...فقط سه دوره آزمون سنجش شرکت کردم که فقط یه دورشو سر جلسه رفتم...به نظر من اصلاً آزمون مهم نیست ...البته هرکی باید به مدل خودش نگاه کنه شاید واسه من اینطور بود...
من ورودی 83 هستم ولی امسال اولین مرتبه هست که کنکور میدم سال های قبل آزمایشی هم شرکت نکردم...:smile:

smsman

عضو جدید
منم برای سال آینده شرکت میکنم . اگر امکانش هست هر کس منبع معتبر و بهتر از درسهای مختلف گیر آورده به بقیه هم اعلام کنه . امیدوارم تمام دوستان شرکت کننده در این تاپیک سال آینده توی تاپیک قبول شدگان کنکور ارشد 90 شرکت کنند !

javadarbabi

عضو جدید
به نظرتون قبولم ؟

به نظرتون قبولم ؟

با سلام
بچه ها به نظرتون من با درصد های زیر تبدیل انرژی تهران جنوب قبول میشم ؟

ریاضی 15%
زبان 60%
حرارت و سیالات 65%
جامدات 15%
دینامیک 10%
محاسبات 55%

:cry::(:confused::surprised::que:

mohsentaj

عضو جدید
کی گفته رویاست؟!!؟

البته ممکنه تو کنکور آزاد یه کم رویا باشه (چون همیشه جواب ها با اون چیزی که تو مطمئنی فرق داره):redface: ولی تو دولتی هیچه رویا نیست. به قول hasanpogc خواستن توانستن است;):redface:
salam ba darsadhaye
riazi 28
sayalat35
dinamic15
jamedat30
mohasebat40
zaban 40

lotfan yekh javab bede
lotfan
yekh javab bede

alzizou

عضو جدید
سلام

بین 3 تا دانشگاه تهران ، شریف و امیرکبیر برای طراحی کاربردی کدمشون رو پیشنهاد می کنید ؟ با دلیل.

1356216

عضو جدید
من از باجه پستي دفترچه را خريدم ظرفيتها را شمردم به شرح زير
گرايش 1:ساخت 192 نفر
گرايش2: طراحي (با تمام شاخه ها) 682 نفر
گرايش 3:تبديل (با تمام شاخه ها) 668 نفر
گرايشهاي 4تا 7 154 نفر
جمعا 1696 نفر

mosy_m2006

عضو جدید
آقا کسی میدونه که معدل تو رتبه تاثیر گذاشته یا تو مرحله بعدی تاثیر میذاره؟
کسی میدونه تو گرایش تبدیل و طراحی دانشگاه های تهران به چه ترتیبی بهتره؟
بابا اگه کسی چیزی میدونه لطفا دریغ نکنه.....

.asghar.

عضو جدید
سلام ،
بچه ها ممنون از نظراتتون
یکی از بچه هامون رتبش حدود 1460 طراحی شده و شدیدا دپرسه
لطف کنید بگید شبانه کرمان و همدان می آره؟
نه
ولي براي شبانه زاهدان شانس بالايي داره
کرمان خوابگاه نميده غذاشم بده
زاهدان فقط اسمش بد در رفته

coriolis

عضو جدید
در پاسخ به درخواست اصغر دوست داشتنی

در پاسخ به درخواست اصغر دوست داشتنی

5670 شده .

hasanpogc

عضو جدید
salam ba darsadhaye
riazi 28
sayalat35
dinamic15
jamedat30
mohasebat40
zaban 40

lotfan yekh javab bede
lotfan
yekh javab bede

[/QUOTE
سلام دوست عزيز
پارسال با اين درصدها ميشد قبول شد اما امسال بستگي به بچه هاي ديگه داره در ضمن امسال ظرفيت ها رو هم بردن بالا
حتما قبولي

sayal205

عضو جدید
سلام به همه دوستان مکانیکی کلی خوشحال شدم وقتی دیدم دوستانی که چندماه رو با زحمت بسیار درس خوندن نتیجه های خوب خوب گرفتن.به همه تبریک میگم .انشا الله روزی اون دوستانی باشه که رتبشون خوب نشده.
منم با وجودی که کار مرکردم و 4 سال از فارغ التحصیلیم میگذره اما رتبم 1330 شده تبدیل و 1550 طراحی.
کسی میدونه احتمال قبولیم هست یا نه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
موفق پیروز و سربلند باشید

بالا