بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hamin913

عضو جدید
سلام .
مرسی بابت پستاتون.راستی شما هم واسه کنکور اماده میشین؟
چه خبر از دکتر میرزایی؟
بازم اونجاست ؟یکی از دوستان پارسال مصاحبشو تو tv دیده بود . می گفت قراره رئیس دانشگاه علم و صنعت شه حقیقت داره؟

لطفا بحث هایی که برای دیگران مفید نیست در این تاپیک قرار ندهید و در پیام خصوصی یا صفحه شخصی افراد قرار دهید این موضوع دیگه خیلی شلوغ شده به نظر من باید این تاپیک بسته بشه که کسی نتونه پست ارسال کنه و بحث های اضافی حذف بشه

vahidsiasia86

عضو جدید
اگه سیالات رو بخوام از رو کتاب دو جلدی راهیان بخونم ، کدوم فصل هاش جزو سر فصل های مکانیک نیست؟؟؟؟؟؟؟؟ چون به نظرم یه سری قسمت هاش واسه مکانیکی ها نیست.
در ضمن،تست های سیالات کدوم رشته به رشته مکانیک نزدیک تره؟؟؟؟
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

port of call

عضو جدید
لطفا بحث هایی که برای دیگران مفید نیست در این تاپیک قرار ندهید و در پیام خصوصی یا صفحه شخصی افراد قرار دهید این موضوع دیگه خیلی شلوغ شده به نظر من باید این تاپیک بسته بشه که کسی نتونه پست ارسال کنه و بحث های اضافی حذف بشه
حق با شماست کوتاهی از طرف من بود(البته لحنتون جالب نبود)
درباره قسمت اخر پستتون باید بگم که این تاپیک خیلی وقته از اونی که باید می بود منحرف شده.
تو فکر ایجاد یه تاپیک هستم که دوستانی که تو کنکور ازمایشی(ودیگر دوستان) شرکت می کنند بیان اونجا ونتایج رو بررسی کنیم .منتظرم یه هفته بگذره چون فکر کنم کسایی هستن که هنوز تو کنکورا ثبت نام نکردن.
بعد تاپیک رو می زنیم(فکر کنم مفید باشه)
مرسی.

arash-gh

عضو جدید
با سلام

سلام دوستان.
یه پیشنهاد دیگه هم دارم.
واسه ارتعاشات کتاب ارتعاشات مکانیکی ستو هم خیلی خوبه.راستش میبینم که تست کنکور زیاد ازش اومده.تا بعد;)

ممنون از راهنماییتون. :gol:

سلام .
چه خبر از دکتر میرزایی؟
بازم اونجاست ؟یکی از دوستان پارسال مصاحبشو تو tv دیده بود . می گفت قراره رئیس دانشگاه علم و صنعت شه حقیقت داره؟

بلی حقیقت داره.ایشون الان رییس دانشگاه علم و صنعتن.

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

شما میتونین با کتاب تک جلدی مقایسه کنید و جاهایی رو که لازمه بخونین.

hamin913

عضو جدید
حق با شماست کوتاهی از طرف من بود(البته لحنتون جالب نبود)
درباره قسمت اخر پستتون باید بگم که این تاپیک خیلی وقته از اونی که باید می بود منحرف شده.
تو فکر ایجاد یه تاپیک هستم که دوستانی که تو کنکور ازمایشی(ودیگر دوستان) شرکت می کنند بیان اونجا ونتایج رو بررسی کنیم .منتظرم یه هفته بگذره چون فکر کنم کسایی هستن که هنوز تو کنکورا ثبت نام نکردن.
بعد تاپیک رو می زنیم(فکر کنم مفید باشه)
مرسی.
منظورم فقط شما نبودید این تاپیک قبلا خیلی خوب بود بحث های اضافی نبود اما حالا بحث ها خیلی فرعی شده از مدیر تالار مکانیک هم خواستم که بحثهای اضافی را پاک کنند که ایشون هم این کار را نکردند به نظر من اگر این تاپیک بسته بشه کسانی که تازه این تاپیک را می بینند بهتر می تونند ازش استفاده کنند.

hamin913

عضو جدید
با سلام

ممنون از راهنماییتون. :gol:

بلی حقیقت داره.ایشون الان رییس دانشگاه علم و صنعتن.

شما میتونین با کتاب تک جلدی مقایسه کنید و جاهایی رو که لازمه بخونین.

بحث کتاب سیالات دیگه خیلی طولانی شده کتاب سیالا راهیان کتاب یک جلدی بسیار مفیده فقط بحثهای مکانیک را داره از اون استفاده کنید

jamal212

عضو جدید
سلام .
مرسی بابت پستاتون.راستی شما هم واسه کنکور اماده میشین؟
چه خبر از دکتر میرزایی؟
سلام دوست عزیز.
بله من هم دارم واسه ارشد امسال میخونم.
من که این تابستون تومو شدم. تا جایی که من خبر داشته باشم دکتر میرزایی هنوز هم اونجاست. خبر ندارم که میخواد بره تهران یا نه؟الان که رییس دانشگاه صنعتی ارومیه است.
دکتر میرزایی واقعا هم با سواد هستن و هم یه استاد با حال.:D

crane

عضو جدید
1.بچه ها قراره بعده خوندن پوران پژوهش بتونیم(یعنی این قابلیتو پیدا کنیم) به سوالات اخر هر فصل ارتعاشات که حل ندارن جواب بدیم؟یا تمرینای اخر کتاب کتاب خاصیه ؟
2.کتاب سینجل ترمو بعضی قسمتهاش اصلا تو ون وایلن اشاره نشده اونارو که لازم نیست بخونیم؟( مثلا برج خنک کن).
3.شمس هم توربو ماشین نداره ولی وایت داره .ماله خداکرمی هم داره.مگه سازمان سنجش کتابهای خاصی رو به عنوان مرجع معرفی نمیکند.مثلا شمس برا سیالات و یا ون وایلن برا ترمو...پس...؟
4.برا هر سوال غلطی که میزنیم یه نمرهی منفی تعلق میگیره؟
5.انتقال از انتقال جرم که سوال نمیاد؟
لطفا یکی جواب بده

hamin913

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
بله من هم دارم واسه ارشد امسال میخونم.
من که این تابستون تومو شدم. تا جایی که من خبر داشته باشم دکتر میرزایی هنوز هم اونجاست. خبر ندارم که میخواد بره تهران یا نه؟الان که رییس دانشگاه صنعتی ارومیه است.
دکتر میرزایی واقعا هم با سواد هستن و هم یه استاد با حال.:D
چند بار باید تو این تاپیک اعلام بشه لطفا سوالهای خصوصی خود را اینجا نپرسید

eng.esmail

اخراجی موقت
چند بار باید تو این تاپیک اعلام بشه لطفا سوالهای خصوصی خود را اینجا نپرسید
من هم موافقم
روز های اول اینجا خیلی مفید بود..
هر وقت میومدم یه نکته جدید داشت
ولی الان من هر شب میام هیچی دستگیرم نمیشه و پست نمیدم و میرم!!!!
آخه بحث منحرف شده
مثلا همین کتاب سیالات در بیش از 10 پست توضیح داده شده ولی هنوز پرسیده میشه
لطفا مراعات کسی که برای بار اول میاد اینجا رو بکنید...
تعداد صفحه که زیاد بشه کسی حال خوندن نداره

پس لطفا اول پستا رو بخونید بعدش پست بدید..
بیشتر سوالای اخیر جواب داده شده اند...

امیدوارم که منظورم رو گرفته باشید

موفق باشید

inmo

عضو جدید
سلام پیشاپیش اگه سوالم تکراریه ببخشید آخه نمی شه کل بحثارو خوند که!
کسی ضریب درسارو تو گرایشای مختلف داره؟
می شه بذاره اینجا!:cry:

khoshdel

عضو جدید
منبع سئوالات ارشد

منبع سئوالات ارشد

با سلام و آرزوي موفقيت دوست عزيز كدام كتاب و انتشارات را براي تهيه سئوالات سالهاي قبل توصيه مينمايد با تشكر

با سلام مجدد
من قبلا توی پست شماره 10 همین بحث نظرم رو در مورد منابع مورد نیاز کامل گفتم (به صورت نقل قول همین بالا آوردمش که حتما بخونیدش!) اما یه چیزهای دیگه هم هست که حیفم اومد نگم...
باور کنید کنکور کارشناسی ارشد آن قدر ها هم که فکر می کنید مشکل نیست (اگر کسی سال پیش همین موقع این حرف را به من می زد باور نمی کردم! ) فقط آن را با امتحانات دانشگاه مقایسه نکنید...

1- توصیه جدی من به شما این است: هیچ درسی را از روی کتاب اصلی (Text book) نخوانید!!!
باور کنید تلف کردن عمر است! یکی از دوستان من که این کار را کرد و با اینکه بسیار از من مستعد تر بود پشت کنکور ماندگار شد! همان منابعی را که در پست 10 (نقل قول همین بالا) ذکر کردم تهیه کنید و با دقت بخوانید مطمئن باشید نتیجه ای که شایستگی آن را دارید به دست خواهید آورد (البته به شرطی که ادامه مطلبم را بخوانید)

2- درس خواندن به بهترین شکل تنها 30 تا 40 درصد از پروسه موفقیت در کنکور است. بقیه آن را تست زدن تشکیل می دهد. (بدون درس خواندن شانس قبولی دارید!!! اما بدون تست زدن هیچ شانسی ندارید!)

3- برخلاف ادعا (یا بهتر بگویم جوک! ) سازمان سنجش که سوالات کنکور مفهومی هستند من به شما عرض می کنم که به هیچ وجه اینطور نیست... در هر درس بیش از نیمی از سوالات تکراری هستند و سوالات مشابه آنها با کمی تغییر در سالهای قبل آمده است حتی دیده شده که یک سوال بدون هیچ تغییری در سالهای بعد هم می آید (نمونه اش یکی از سوالات کنترل امسال) اگر شما بتوانید به همان نیمی از سوالات هم جواب بدهید به رتبه دلخواهتان می رسید (جواب دادن نیمی از سوالات هر درس یعنی رتبه زیر 50 ! مگر شما از کنکور چه می خواهید؟! )

4- یا در تابستان هیچ درسی نخوانید یا فقط ریاضی بخوانید و تست بزنید ... خواندن بقیه دروس هیچ فایده ای ندارد بعد از مهر ماه وقت کافی برای خواندن آنها دارید

5- حتما در یک کنکور آزمایشی شرکت کنید . پارسه و ماهان و سنجش و ... خیلی فرقی نمی کند در کدامیک شرکت می کنید... هدف فقط این است که تا چند ماه مانده به کنکور در جو کنکور باشید

شاد و پیروز باشید

مهدی آریایی[/quote]

am2mk

عضو جدید
سوال

سوال

رشته:مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید
تعداد سوالات:180
زمان:4ساعت(240دقیقه)
دروس برحب واحد موثر:

زبان تخصصی:1واحد
حرارت و سیالات(ترمودینامیک،انتقال حرارت،مکانیک سیالات):1واحد
دینامیک و ارتعاشات(دینامیک،ارتعاشات،دینامیک ماشین،کنترل):1واحد
ریاضیات(ریاضی 2 . معادلات و ریاضی مهندسی):2واحد
جامدات(استاتیک،مقومت،طاحی اجزاء):2واحد
دروس تخصصی(ماشین ابزار،قالب پرسی،علم مواد،ماشین کنترل عددی،سیستم اندازه گیری،تولید مخصوص،هیدرولیک،نئوماتیک و مدیریت تولید):4واحد
.
البته درمورد اولویت بهتره که اون دروسی که ضرایب بالاتری رو دارن انتخاب کنی!(تعداد واحد/تعداد دروس زیر مجموعه)
متاسفانه من سال دومم.اطلاعاتم تا این حد بود!:gol:

اینجا(کلیک کنید) می تونید اطلاعات کافی(تعداد سوال،زمان و رتبه سالهای قبل و ... رو پیدا کنید)
ممنون
اين 4 ساعت براي ساخت و توليده فقط يا كلا كنكور مكانيك 4 ساعته؟ منطقي اين هست كه كنكور مكانيك 4 ساعت باشه نه؟

yapoo

عضو جدید
واسه تبدیل ضریبا اینجوریه:

زبان 1
ریاضی 2
سیالات 3
جامدات 2
دینامیک2

واسه جامدات :

زبان1
ریاضی 2
سیالات2
جامدات3
دینامیک2

ساخت وتولیدم که کلا تعطیلن و درسای خودشونو جواب بدن بسهشونه!

در ضمن در تایید حرفای دوستم توصیه میکنم اصلا از روی کتاب مرجع درسیتون در س نخونید. به سوالای سالای قبل به شدت توجه کنید حتی مال رشته های دیگه.مثلا تو سیلات میتونید تست های مهندسی شیمی نفت و عمرانو بزنید تو کنترل برق و کامپیوترو هوافضا و مهندسی شیمی.جامدات عمران جز چند بخش زیاد اهمیت خاصی نداره. ریاضیم که بین همه ی رشته های مهندسی مشترکه تقریبا.در ضمن اگر میخواید تویه موسسه اسم بنویسید فقط پارسه سرش به تنش میارزه بقیشون بیخودن البته امسال برای اولین بار خود سازمان سنجش آزمون برگزار میکنه حواستون بهش باشه.یه توصیه یکاملا دوستانه و مهم بهتون میکنم تمام تلاشتونو بکنید که حداقل 09% درسارو تا اول دی ماه توم کنید واز وسط دی تا روز قبل آزمون همش تست بزنید و کنکورای سالای قبلو تو زمان معین شده یخودش بزنید ورفع اشکال و مرور کنید.توصیه ی دیگم اینه که حتما همه ی درسارو باهم جلو ببرید . از همون اول مرور منظم داشته باشید.
با آرزوی موفقیت برای همه ی شما بخصوص دانشجوهای بوعلی

jamal212

عضو جدید
سلام دوستان.
یه سئوال داشتم.اینکه بخش توربوماشین ها از سیالات واسه ارشد میاد؟بخونم یا نه؟:cool:

hrb

عضو جدید
سلام

دوستان کسی از تعداد شرکت کننده های آزمون های ماهان خبر داره ؟

پارسه که پارسال حدودا 2200 نفری بودند .

hrb

عضو جدید
سلام دوستان.
یه سئوال داشتم.اینکه بخش توربوماشین ها از سیالات واسه ارشد میاد؟بخونم یا نه؟:cool:

سلام
در کنکور سراسری که از این مبحث سوال به ندرت دیده شده (یک نگاه به کتاب تست سیالات2 راهیان بنداز کلا 5 تا سوال داره که همشو با مباحث قبلی مطالعه شده میشه جواب داد)
ولی در کنکور دانشگاه آزاد سوال میاد ..

shahram-mechanic

عضو جدید
سلام
خواستم بدونم ضرایب و منابع ارشد مکاترونیک دانشگاه آزاد89,مشابه ضرایب و منابع ارشدمکاترونیک سراسری89 هستش یا اینکه مثل سال های قبله(یعنی انتخاب 3 درس از.........)
مرسی
منتظر جوابم

am2mk

عضو جدید
سلام بر دوستان
تعداد سوالات هر درس در كنكور ارشد 20 تا هست ؟ (به جز زبان كه 30 تا هست)
و زمان كنكور مكانيك 4 ساعته؟ آيا اين تعداد و زمان تغيير نميكنن؟ هر سال همينه يا عوض ميشه؟

hasanpogc

عضو جدید
بچه ها كتاب ارتعاشات دكتر جباري ا ز انتشارات پوران پژوهش همون كتاب كه جلد ابي رنگ داره وبا ديناميك با هم هستن يا كتاب ديگه اي ه
لطفا راهنمائي كنيد

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان
تعداد سوالات هر درس در كنكور ارشد 20 تا هست ؟ (به جز زبان كه 30 تا هست)
و زمان كنكور مكانيك 4 ساعته؟ آيا اين تعداد و زمان تغيير نميكنن؟ هر سال همينه يا عوض ميشه؟
هر سال همیجوریه،البته اگر مسولامون شب کنکور کابوس نبیننو لایحه تصویب نکنن!(قضیه بومی سازی کنکور87!):whistle:
ممنون
اين 4 ساعت براي ساخت و توليده فقط يا كلا كنكور مكانيك 4 ساعته؟ منطقي اين هست كه كنكور مكانيك 4 ساعت باشه نه؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=1465&pictureid=5429
فکر کنم جواب سوالتونو گرفته باشید!:gol:

yapoo

عضو جدید
سلام

دوستان کسی از تعداد شرکت کننده های آزمون های ماهان خبر داره ؟

پارسه که پارسال حدودا 2200 نفری بودند .

پارسال آخرین آزمون جامع ماهان 3600نفر شرکت کننده داشت . در اقی آزمونهای جامه حدود 2500نفر.البته شخصا پارسه رو توصیه میکنم

crane

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
بچه ها من این ترم درس کنترل دارم .اگه فقط این کتاب انتشارات ازاده رو بخونم کافیه؟از اول تمامی مفاهیمو گفته؟لطفا کسایی که این کتابو خوندن راهنماییم کنن.ممنونم.

بالا