بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

jamal212

عضو جدید
سلام.معذرت میخوام ولی این چه جوری دانلود میشه.من که هر کاری کردم نشد.

jamal212

عضو جدید
سلام دوستان.لطفا اگه کسی یه جزوه کنکوری از مکانیک سیالات که خوب باشه برام بذاره ممنون میشم.

vahidsiasia86

عضو جدید
حاجی نزنش.گناه داره،عین من تازه وارده!
درضمن.کسی سوالات ارشد سالای قبلو داره؟
من هرجا رفتم یه pdfگذاشتن واسه دانلود.وقتی بازش میکنم می بینم با دوربین 2مگا پیکسل گرفته شده!
کسی با کیفیتشو داره؟
ای بابا کی زد؟؟؟ من جوابشو دادم فقط.بد برداشت نکن.

tanha60

عضو جدید
ببخشید این کدوم 50 درصد پارسه است؟ آزمونهای پارسه که هنوز شروع نشدن؟! مربوط به طرح مشاوره ش میشه؟ چیز بدرد بخوری هست؟

مربوط به طرح مشاوره میشه.درسته.همه تستاش جون دار نیست ولی توش تستایی پیدا میشه که جایی ندیدید و نکته های جالبی داره.حتما به دردتون میخوره;)
(منو وادار کرد به جزوه هام یه نگاهی بندازم)

am2mk

عضو جدید
سلام دوستان.لطفا اگه کسی یه جزوه کنکوری از مکانیک سیالات که خوب باشه برام بذاره ممنون میشم.

سلام
به شما پيشنهاد ميكنم كتاب تك جلدي بهزاد خداكرمي از انتشارات راهيان ارشد رو تهيه كنيد.
هم توضيحاتش كامله و هم تستاش خوب و كافي هست.
در ضمن من خيلي دنبال جزوه كنكور براي دانلود بودم همه سايتارو گشتم اينجا هم همينطور.
گشتم نبود نگرد كه نيست :D

am2mk

عضو جدید
چند سوال

چند سوال

1- زمان كنكور مكانيك چند ساعته دقيقا؟ 3 يا 4؟؟:razz:
2- اگر قرار باشه يه نفر از بين همه فصول و همه درسا يه بخشاييشو كلا بيخيال شه شما كجاهارو پيشنهاد ميكنيد؟(دوستان با تجربه لطفا بگن)
3- قرار بود بچه ها فصل ها رو ارزش بندي كنن خيلي فكر خوبي بود چي شد؟؟

با تشكر فراوان. :smile:

tanha60

عضو جدید
ممنون،دستت طلا. . .:gol::victory::gol:
میدونم دارم پُر رویی می کنم
امّا می شه مال ساختم بذاری؟آخه ساختم!:whistle:

داداش گلم جزوه های ساخت و تولیدو ندارم.جزوه های پارسه رو هم به صورت فایل ندارم که واسه دانلود بزارم.در ضمن جزوه هایی که اینجا میزارم اول خودم محک میزنم بعد براتون میزارم.این جزوه ها وکتابهای مرجع وحتی کتابهای تالیفی نکته وتست هر چقدر هم که خوب باشن به تنهایی مفید نیستن.حتما باید با هم مطالعه شن.شرمندتم من هم کنکوریم ودر روز شاید 15 دقیقه تا نیم ساعت وقتم آزاده.سعی میکنم گاه گداری براتون از این جزوه های به درد بخور بزارم.

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش گلم جزوه های ساخت و تولیدو ندارم.جزوه های پارسه رو هم به صورت فایل ندارم که واسه دانلود بزارم.در ضمن جزوه هایی که اینجا میزارم اول خودم محک میزنم بعد براتون میزارم.این جزوه ها وکتابهای مرجع وحتی کتابهای تالیفی نکته وتست هر چقدر هم که خوب باشن به تنهایی مفید نیستن.حتما باید با هم مطالعه شن.شرمندتم من هم کنکوریم ودر روز شاید 15 دقیقه تا نیم ساعت وقتم آزاده.سعی میکنم گاه گداری براتون از این جزوه های به درد بخور بزارم.
قُربانُم!
حاجی دمت گرم.من ترم 3اَم ولی دوست دارم از الان شروع کنم.
ما هم برات دعا می کنیم تا هر چی خدا مصلحت بدونه،بهش برسی. . .:gol::gol:

jamal212

عضو جدید
سلام دوستان.
امروز یه سری به کتابخونه دانشگاه رفتم.یک کتابی پیدا کردم که شب وقتی سئوالهاشو دیدم نزدیک بود شاخ دربیارم.
این کتاب اسمش ""پرسش و پاسخ مسایل مریام"" واسه درس استاتیک.
البته این کتابی که من پیدا کردم خیلی قدیمیه.مال سال 77 .
ولی جالب اینجاست که من بررسی کردم که از هر کنکور کارشناسی ارشد تا حالا حداقل 2 سوال یا بیشتر استاتیک دقیقا و بدون هیچ تغییری از این کتاب اومده.
امیدوارم که بنوتید پیدا کنید.

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
امروز یه سری به کتابخونه دانشگاه رفتم.یک کتابی پیدا کردم که شب وقتی سئوالهاشو دیدم نزدیک بود شاخ دربیارم.
این کتاب اسمش ""پرسش و پاسخ مسایل مریام"" واسه درس استاتیک.
البته این کتابی که من پیدا کردم خیلی قدیمیه.مال سال 77 .
ولی جالب اینجاست که من بررسی کردم که از هر کنکور کارشناسی ارشد تا حالا حداقل 2 سوال یا بیشتر استاتیک دقیقا و بدون هیچ تغییری از این کتاب اومده.
امیدوارم که بنوتید پیدا کنید.
خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون.میشه مشخصات کلی کتابو بنویسید؟
مثلاً:نام نویسنده.ویرایش چندم.ترجمه توسط.اولین انتشار.ناشر

am2mk

عضو جدید
؟؟؟؟؟

؟؟؟؟؟

2- اگر قرار باشه يه نفر از بين همه فصول و همه درسا يه بخشاييشو كلا بيخيال شه شما كجاهارو پيشنهاد ميكنيد؟(دوستان با تجربه لطفا بگن)
هم اينا و يه سوال ديگه

اگه قرار باشه درسي رو بزاريم واسه 20 روز مونده به كنكور كه براي اولين و آخرين بار بخونيم كدوم درس بهتره؟
آخه امتحانات ترم من حدودا 5 يا 6 بهمن تموم ميشه

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم اينا و يه سوال ديگه

اگه قرار باشه درسي رو بزاريم واسه 20 روز مونده به كنكور كه براي اولين و آخرين بار بخونيم كدوم درس بهتره؟
آخه امتحانات ترم من حدودا 5 يا 6 بهمن تموم ميشه
رشته:مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید
تعداد سوالات:180
زمان:4ساعت(240دقیقه)
دروس برحب واحد موثر:

زبان تخصصی:1واحد
حرارت و سیالات(ترمودینامیک،انتقال حرارت،مکانیک سیالات):1واحد
دینامیک و ارتعاشات(دینامیک،ارتعاشات،دینامیک ماشین،کنترل):1واحد
ریاضیات(ریاضی 2 . معادلات و ریاضی مهندسی):2واحد
جامدات(استاتیک،مقومت،طاحی اجزاء):2واحد
دروس تخصصی(ماشین ابزار،قالب پرسی،علم مواد،ماشین کنترل عددی،سیستم اندازه گیری،تولید مخصوص،هیدرولیک،نئوماتیک و مدیریت تولید):4واحد
.
البته درمورد اولویت بهتره که اون دروسی که ضرایب بالاتری رو دارن انتخاب کنی!(تعداد واحد/تعداد دروس زیر مجموعه)
متاسفانه من سال دومم.اطلاعاتم تا این حد بود!:gol:

اینجا(کلیک کنید) می تونید اطلاعات کافی(تعداد سوال،زمان و رتبه سالهای قبل و ... رو پیدا کنید)

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز انشاالله بعد از کنکورتون و آن موقع که سرتون خلوت شد به فکر ما هم باشید و منابع رو به ما برسونید.
متشکرم

vahidsiasia86

عضو جدید
اگه سیالات رو بخوام از رو کتاب دو جلدی راهیان بخونم ، کدوم فصل هاش جزو سر فصل های مکانیک نیست؟؟؟؟؟؟؟؟ چون به نظرم یه سری قسمت هاش واسه مکانیکی ها نیست.
در ضمن،تست های سیالات کدوم رشته به رشته مکانیک نزدیک تره؟؟؟؟

gha3dak3

عضو جدید
اگه سیالات رو بخوام از رو کتاب دو جلدی راهیان بخونم ، کدوم فصل هاش جزو سر فصل های مکانیک نیست؟؟؟؟؟؟؟؟ چون به نظرم یه سری قسمت هاش واسه مکانیکی ها نیست.
در ضمن،تست های سیالات کدوم رشته به رشته مکانیک نزدیک تره؟؟؟؟

با سلام
من تقریبا تمام پست های این تاپیک رو دیدم و شاهد بودم که دوستانی که اینجا عضو هستند با همه ی وجودشون سعی در انتقال اطلاعات و تجاربشون به دیگران داشتند و برای من یکی از خاطرات زیبای سال کنکورم چک کردن همین تاپیک و شنیدن حرفهای اعضای عزیز و دلسوز اون بوده. مخصوصا دوستانی مثل آقای آریایی و آقای احسان که سال قبل کنکور داده بودن و تمام تجربیاتشون رو بی کم و کاست به دیگران منتقل کردن و خدارو شکر که همون طور که انتظار میرفت خودشون از موفقت ترین افراد کنکور 88 بودن.
ضمن تشکر مجدد از این دو عزیز و با علم به اینکه کلاسهای اونها در مقطع جدید تحصیلیشون کم کم شروع میشه و کمتر وقت آزاد خواهند داشت میخواستم ازشون خواهش کنم که به چند سوال بنده پاسخ بدن :
1. آیا هردوی این عزیزان در آزمون های پارسه شرکت میکردن؟
2. اگر شرکت می کردن بیزحمت برنامه ای رو که بین هردو آزمون (بازه های دوهفته ای بین آزمونها) داشتند و اینکه چطور به همه سرفصل ها می رسیدن و چطور تست می زدن و نحوه تخصیص وقتشون برای هردرس چطور بوده برامون بگن بینهایت ممنون میشم

mahdi_aryayi

عضو جدید
با سلام
من تقریبا تمام پست های این تاپیک رو دیدم و شاهد بودم که دوستانی که اینجا عضو هستند با همه ی وجودشون سعی در انتقال اطلاعات و تجاربشون به دیگران داشتند و برای من یکی از خاطرات زیبای سال کنکورم چک کردن همین تاپیک و شنیدن حرفهای اعضای عزیز و دلسوز اون بوده. مخصوصا دوستانی مثل آقای آریایی و آقای احسان که سال قبل کنکور داده بودن و تمام تجربیاتشون رو بی کم و کاست به دیگران منتقل کردن و خدارو شکر که همون طور که انتظار میرفت خودشون از موفقت ترین افراد کنکور 88 بودن.
ضمن تشکر مجدد از این دو عزیز و با علم به اینکه کلاسهای اونها در مقطع جدید تحصیلیشون کم کم شروع میشه و کمتر وقت آزاد خواهند داشت میخواستم ازشون خواهش کنم که به چند سوال بنده پاسخ بدن :
1. آیا هردوی این عزیزان در آزمون های پارسه شرکت میکردن؟
2. اگر شرکت می کردن بیزحمت برنامه ای رو که بین هردو آزمون (بازه های دوهفته ای بین آزمونها) داشتند و اینکه چطور به همه سرفصل ها می رسیدن و چطور تست می زدن و نحوه تخصیص وقتشون برای هردرس چطور بوده برامون بگن بینهایت ممنون میشم

با سلام خدمت شما
و تشکر از محبت شما دوست عزیز
باید خدمتتون عرض کنم متاسفانه حدس شما درست است بنده از این به بعد کمتر فرصت دارم که به سایت سر بزنم و به سوالات دوستان پاسخ بدم اگر دقت کرده باشید در این اواخر هم مراجعه ام به سایت کم شده و احتمالا از این به بعد این میزان کم تر هم می شود و نمی توانم آن طور که لازم است در خدمت دوستان باشم... امیدوارم بنده را عفو بفرمایید
اما در مورد سوالات شما
1- بله بنده در آزمون های پارسه شرکت می کردم
2- سوال دوم شما در واقع خودش چندین سوال است که اگر بخواهم قدم به قدم پاسخ بدهم در مورد برنامه درس خواندن من بین آزمونها باید خدمتتان عرض کنم تمام سعی من بر این بود که برنامه ام مطابق با گامهای 25 درصدی پارسه باشد اما همیشه موفق نبودم هم به دلیل اینکه همزمان با مطالعه برای کنکور باید به دانشگاه می رفتم هم به دلیل بعضی تنبلی ها و کوتاهی هایی که خودم داشتم! بنابراین بعضی وقتها به سرفصل ها نمی رسیدم و همانهایی را که خوانده بودم فقط جواب می دادم. شیوه من برای تست زدن اینگونه بود که بعد از مطالعه هر فصل از هر درسی تستهای آن را می زدم... و بعد برای مرور هم به کتابها و جزوات مستقیما مراجعه نمی کردم بلکه اول تستهای آن درسها را می زدم و بعد از تصحیح تستها فقط آن قسمت هایی را از منابع مرور می کردم که در پاسخ دادن به تستهایش مشکل داشتم فکر می کنم این روش خیلی در صرفه جویی در وقت موثر است
در مورد تخصیص وقت به هر درس باید عرض کنم اصلا یک روند مشخص و منظمی نداشت بیشتر بر اساس تصمیمات لحظه ای بود مثلا در لحظه تصمیم می گرفتم که الان سیالات بخوانم یا دینامیک بخوانم و ... یک بار مثلا با ترمو شروع می کردم بار دیگر با کنترل و در مورد من هیچ روند منظمی در این مورد وجود نداشت. و اینکه آیا به همه سرفصل ها می رسیدم یا نه همانطور که در بالا عرض کردم بعضی وقتها می رسیدم و بعضی وقتها نمی رسیدم
و آن زمانهایی که نمی رسیدم سعی می کردم در آزمونهای مرور 50 درصدی آن بخشها را جبران کنم امیدوارم تا آنجایی که لازم است جواب شما را داده باشم
تا دفعه بعد که معلوم نیست چه زمانی باشد برای همه عزیزان آرزوی موفقیت می کنم

port of call

عضو جدید
سلام دوستان.
یه پیشنهاد دیگه هم دارم.
واسه ارتعاشات کتاب ارتعاشات مکانیکی ستو هم خیلی خوبه.راستش میبینم که تست کنکور زیاد ازش اومده.تا بعد;)

سلام .
مرسی بابت پستاتون.راستی شما هم واسه کنکور اماده میشین؟
چه خبر از دکتر میرزایی؟
بازم اونجاست ؟یکی از دوستان پارسال مصاحبشو تو tv دیده بود . می گفت قراره رئیس دانشگاه علم و صنعت شه حقیقت داره؟

متوکل

عضو جدید
نمونه سوالات دکتری

نمونه سوالات دکتری

سلام
میتونی به سایت دانشگاه امیرکبیر قسمت تحصیلات تکمیلی مراجعه کنی هم نمونه سوالات ریاضی داره وهم زبان:)

بالا