بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hojat heidari

عضو جدید
به نظر شما پارسه بهتره یا ماهان
سلام.
من خودم ماهان امتحان دادم.چون که از نحوه برنامه ریزی مطالعاتیش بیشتر خوشم آمد.هر چندخود آزمونهای ماهان در موفقیتم خیلی تاثیر نداشت اما به نظرم نسبت به بچه هایی که پارسه نوشتند پیشرفت بهتر و منظم تری داشتم.
اما باید دقت کنید که از همه مهم تر تلاش خودت و منابع خوبی که میخونید است.
موفق باشید.
heidari_iut@yhoo.com

tanha60

عضو جدید
سلام بچه ها:
امروز آزمون 25% اول پارسه رو دادم واز زندگی نا امید شدم.همه ی سوالا ونکاتشو بلد بودم بدون استثنا.اول خیلی خوشحال شدم ولی وقتی خواستم جواب بدم نکات و فراموش کردم.باورتون میشه.نکته هایی که دو دقیقه قبل همه ش رو بلد بودم.استرسم برای یه آزمون آزمایشی کار دستم داد.خیلی ناراحت بودم.وقتی رسیدم خونه از ناراحتی خابیدم تا همین الان.الان که سوالارو نگاه کردم همه رو حل کردم وبا توجه به جوابا بالای 80 زدم.بچه ها یه راه کاری بدین.این آزمون آزمایشی بود ولی سر کنکور اصلی اگه انقدر استرس داشته باشم چی کار باید بکنم.با شرایط سختی دارم درس میخونم اگه نتیجه نگیرم یا مثل آزمون امروز سر جلسه به 20 تا سوال فقط جواب بدم چی ؟کمکم کنید اگر تجربه ای دارید.
من دور دومو شروع کردم ولی میخوام دوباره 25%درصد اولو بخونم وبعد 25%درصد ددومو.وبیشتر هم نمیخونم .اگر وقت داشتم دوباره 50 درصد اولو میخونم .قراره آزمون بدیم تا روحیه بگیریم نه روحیهمونو از دست بدیم!!!!!!!!!!!!!!!
خلاصه کمکککککککککککککککککککککک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

Alireza1213

عضو جدید
دانشگاه گیلان
تعریف از خود نباشه افتضاح!!! معدل کل : 15.70​
:que:من ترم 5 طراحی هستم دانشگاه آزاد به نظر شما چگونه برنامه ریزی کنم تا رتبه ام زیر1000شود واز کی شروع کنم این ترم ارتعاشات وطراحی 1 دارم برای کسب نمره خوب چه منابعی را پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

milad_flower2

عضو جدید
آزمون پارسه

آزمون پارسه

امروز اولین آزمون پارسه رو دادیم . سوالات اصلا استاندارد نبودند و شبیه کنکور نبودند!!! من که نا امید شدم!!! تا ببینیم جوابش چی میشه!! شاید همه بد دادند!!!!!!!

dictatore_bozorg

عضو جدید
سلام بچه ها:
امروز آزمون 25% اول پارسه رو دادم واز زندگی نا امید شدم.همه ی سوالا ونکاتشو بلد بودم بدون استثنا.اول خیلی خوشحال شدم ولی وقتی خواستم جواب بدم نکات و فراموش کردم.باورتون میشه.نکته هایی که دو دقیقه قبل همه ش رو بلد بودم.استرسم برای یه آزمون آزمایشی کار دستم داد.خیلی ناراحت بودم.وقتی رسیدم خونه از ناراحتی خابیدم تا همین الان.الان که سوالارو نگاه کردم همه رو حل کردم وبا توجه به جوابا بالای 80 زدم.بچه ها یه راه کاری بدین.این آزمون آزمایشی بود ولی سر کنکور اصلی اگه انقدر استرس داشته باشم چی کار باید بکنم.با شرایط سختی دارم درس میخونم اگه نتیجه نگیرم یا مثل آزمون امروز سر جلسه به 20 تا سوال فقط جواب بدم چی ؟کمکم کنید اگر تجربه ای دارید.
من دور دومو شروع کردم ولی میخوام دوباره 25%درصد اولو بخونم وبعد 25%درصد ددومو.وبیشتر هم نمیخونم .اگر وقت داشتم دوباره 50 درصد اولو میخونم .قراره آزمون بدیم تا روحیه بگیریم نه روحیهمونو از دست بدیم!!!!!!!!!!!!!!!
خلاصه کمکککککککککککککککککککککک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بابا دمت گرم ميگي بالاي 80 زدي و بعد ناراحتي ;)
نگران نباش هرچند استرس بد هست اما يكم بودنش باعث ميشه تمركز بيشتري پيدا كني(اينو تو تلويزيون شنيدم)
ايشالا موفق باشي
آدم تلاش بكنه نتيجشو ميبينه پس همينطور كه تا الان پيش رفتي ادامه بده مطمئن باش موفق ميشي:gol:

4532mr

عضو
مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون سلام
میخواستم در مورد رشته مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون اطلاعاتی کسب کنم.
اینکه تقریبا چند نفر شرکت میکنن؟
چند نفر قبول میشن؟
فقط از مکانیک و برق شرکت میکنن یا از بقیه رشته ها هم شرکت میکنن؟
ممنون میشم کمکم کنید

coriolis

عضو جدید
اشتباهات ازمون

اشتباهات ازمون

الان رفتم و پاسخنامه رو دانلود کردم ، هنوز نرفتم و کامل بررسی نکردم اما سوال 90 که می شه(2/1)^5*(50) و اشتباه نوشته در ضمن طراح سوالات استاتیک هم گویا علاقۀ وافری به متفاوت بودن داره آخه توی سوال 84 کی از قردادی عکس معمول استفاده می کنه من که توی جانسون و مریام دقیقا عکس این قرارداد رو دیدم .

آخرین ویرایش:

dictatore_bozorg

عضو جدید
به نظر من هم پاسخ سوالاي 55و56و73و58 اشتباه هست
مثلا سوال 58 طبق اون چيزي كه تو كتاب راهيان گفته فشار حباب از فرمول (delta P=(4*sigma)/r ) بدست مياد اما حل پارسه ميگه فرمول delta P=(4*sigma)/d هست يعتي به جاي شعاع قطر گذاشته
در سوال 73 هم مگه مركز جرم ربع دايره (4r/3pi) نيست؟ پس چرا (2r/3pi) نوشته؟

آخرین ویرایش:

hamin913

عضو جدید
سوال 66هم گزینه 1 درسته
که اشتباها نوشه گزینه 2
اما خودش درست حلش کرده

آخرین ویرایش:

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم 5 منابع طبیعی هستم میتونم کنکور ارشد 89 شرکت کنم؟ زمان توضیع دفترچه و برگزاری ازمون کی هست؟

dictatore_bozorg

عضو جدید
من ترم 5 منابع طبیعی هستم میتونم کنکور ارشد 89 شرکت کنم؟ زمان توضیع دفترچه و برگزاری ازمون کی هست؟
بري سايت سنجش فكر كنم اطلاعات بهتري بدست بياري
در مورد شركت كردنت هم تا جايي كه من ميدونم ارشد محدوديتي نداره
ولي اگه قبول بشي چون هنوز مهر بعدي در مقطع ليسانس واحد داري نمي توني بري ارشد

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بري سايت سنجش فكر كنم اطلاعات بهتري بدست بياري
در مورد شركت كردنت هم تا جايي كه من ميدونم ارشد محدوديتي نداره
ولي اگه قبول بشي چون هنوز مهر بعدي در مقطع ليسانس واحد داري نمي توني بري ارشد

ممنون از راهنماییتون

am2mk

عضو جدید
سلام
بچه ها كنكور كارشناسي ارشد (تحصيلات تكميلي) از الان ميشه كارتشو از سنجش گرفت
من ميخوام كنكور مكانيك و هوا فضا بدم بايد دو تا كارت بگيرم؟ كسي تا حالا گرفته؟ چه جوريه سيستمش؟

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها كنكور كارشناسي ارشد (تحصيلات تكميلي) از الان ميشه كارتشو از سنجش گرفت
من ميخوام كنكور مكانيك و هوا فضا بدم بايد دو تا كارت بگيرم؟ كسي تا حالا گرفته؟ چه جوريه سيستمش؟

شما باید 2 تا کارت بگیرید. بعبارتی هزینتون برای ثبت نام 2 برابر میشه.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز

چیزی که شما میگی در مورد مرکز جرم نیم دایره صدق میکنه نه ربع دایره.
در مورد ربع دایره هم مرکز جرمو درست نوشته.

آخرین ویرایش:

milad_flower2

عضو جدید
!!!!؟!

!!!!؟!

چیزی که شما میگی در مورد مرکز جرم دایره و نیم دایره صدق میکنه نه ربع دایره.
در مورد ربع دایره هم مرکز جرمو درست نوشته.
این سوالایی که میشه که دیگه معلومه !!!!! کلی امیدوار شدم !!! مرکز جرم چه ربع دایره چه نیم دایره اگر توپر باشد 4r/3p و اگر توخالی باشد 2r/p می باشد که در سوال پارسه توخالی بوده و درست هم جواب داده !!!!

hamin913

عضو جدید
به نظر من هم پاسخ سوالاي 55و56و73و58 اشتباه هست
مثلا سوال 58 طبق اون چيزي كه تو كتاب راهيان گفته فشار حباب از فرمول (delta P=(4*sigma)/r ) بدست مياد اما حل پارسه ميگه فرمول delta P=(4*sigma)/d هست يعتي به جاي شعاع قطر گذاشته

سوال 55 اشتباه هست که گزینه 1 صحیح می باشد
سوال 56 درسته چون جرم مایع را داده اگر جرم کل 1.2 بود گزینه 3 درست بود اما حالا گزینه 1 صحیح می باشد
سوال 73 هم درسته چون مرکز طول هست و 2r/pi می باشد اگر یک سطح بود 4r/3pi می شد
ضمنا سوال 66 گزینه 1 صحیح می باشد که گزینه 2 را زده در صورتی که در پاسخ تشریحی هم درست حل شده.

آخرین ویرایش:

coriolis

عضو جدید
کارنامۀ آزمون

کارنامۀ آزمون

الان کارناممو گرفتم ،
نتیجه بهیچ وجه جالب نیست :
گرایش نمره علمی

تبدیل 30.5
طراحی 34

آخرین ویرایش:

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا ما هم دیروز اولین آزمون ماهانو دایم بد نبود. کسی اینجا نیست که ماهانی باشه؟

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا درصدا و رتبه های خودتونو بزارید.
رتبه های اولم درصداشونو بذارید

rattling_boy

عضو جدید
سلام
یک سری کارنامه نمونه در سایت نصیر موجود هست که اینجا براتون میزارم ;)

اینا که همشون ساخت و تولید رو صفر زدن!!!!؟!!!!!!!

عجب ملتی هستن اینا که ضرایب دروس محاسباتیشون اینقد بالا هستش:razz:

vahidsiasia86

عضو جدید
سوال 55 اشتباه هست که گزینه 1 صحیح می باشد
سوال 56 درسته چون جرم مایع را داده اگر جرم کل 1.2 بود گزینه 3 درست بود اما حالا گزینه 1 صحیح می باشد
سوال 73 هم درسته چون مرکز طول هست و 2r/pi می باشد اگر یک سطح بود 4r/3pi می شد
ضمنا سوال 66 گزینه 1 صحیح می باشد که گزینه 2 را زده در صورتی که در پاسخ تشریحی هم درست حل شده.

دوستان من دو تا سوال داشتم :
چرا 55 گزینه 3 نمی شه؟؟؟
به نظرتون سوال 37 جوابش غلط نیست؟؟ آخه راستای بیشترین کاهش رو خواسته و تو جواب جهت بیشترین افزایش رو بدست آورده.

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام
الان کارنامم رو دیدم
پارسه
ولی خیلی نامفهومه!!
نه رتبه ای زده نه چیزی
...!!!!

dictatore_bozorg

عضو جدید
دوستان من دو تا سوال داشتم :
چرا 55 گزینه 3 نمی شه؟؟؟
به نظرتون سوال 37 جوابش غلط نیست؟؟ آخه راستای بیشترین کاهش رو خواسته و تو جواب جهت بیشترین افزایش رو بدست آورده.

سلام
در مورد سوال 55 بايد بگم گزينه صحيح بدون هيچ جاي شكي 3 هست و پارسه اشتباه جواب داده:gol:

vahidsiasia86

عضو جدید
دوستان !
یه نکته ای که به چشم می خورد تو اعلام نتایج پارسه معدل اعمال شده بود که رتبه ها رو کمی تغییر میده.
دقت کنید معدل درست خودتون اعمال شده باشه تا نتایج واقعی تر باشه.
چون واسه یکی از دوستام 12 اعمال شده بود. حالا یا اون اول ثبت نام معدلش رو نزده بوده یا اینکه تو پورتال مشاوره قسمت پارسه من اطلاعاتش رو کامل نکرده بوده.
یه چیز دیگه که امروز دیدم. رتبه ام تو پارسه نسبت به دیروز تغییر کرده!!!!!!!!!! دلیلش رو نمیدونم. واسه چند تا از دوستام هم که خبر دارم همینطوره!!!!

آخرین ویرایش:
بالا