بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

ram_call17

عضو جدید
با سلام به همه دوستان،کسی اطلاع داره غیر انتفاعی های مکانیک تو کدوم شهرا هستن؟
البته غیر انتفاعی امام رضا رو میدونم که تو مشهده ولی غیر اون دیگه تو چه شهرایی هست؟
در ضمن اگه از رنج رتبه قبولی تو همچین جاهایی هم اطلاع دارید لطف کنید زودتر بگید تا ثبتنام تموم نشده .غیرانتفاعی دلچسب من که نیست ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه;)

اگه جواب گرفتی واسه منم بزار ببینم مرسی.

rika2

عضو جدید
فرض ساختی نیستین:
ریاضی 1و2 و معادلات آقاسی و حتما به سایت استاد سر بزن و ...
ریاضی مهندسی کریمی از نصیر به سایت استاد سربزن
استاتیک: مریام
مقاومت: نایی(پوران) اگه وقت داری جانستون هم...
دینامیک(مریام)
ارتعاشات:ستو /رائو/ تامسون
کنترل: اوگاتا/تاریخ مصرف آریاز هم کنکور پارسال بود
ترمو: ون وایلن متنش رو خوندم و چند نمونه مسئله عالیه
انتقال: اینکروپرا متنش رو خوندم و چند نمونه مسئله عالیه ولی بسیار فرار
طراحی اجزا و دینامیک ماشین فعلا نمی دونم
سیالات هم یعنی مصیبت
خلاصه نوشتم براتون باز هم اگه سوالی داشتین در خدمتم

دوست عزيز:gol: اين مراجعي كه گفتيد زمان خوندنش اول تابستونه نه الآن!!!

به نظرم آقاي اسي ميتونه بهتر كمكمون كنه!!!;)

alimec

عضو جدید
کنترل آریاز تاریخ مصرفش کنکور پارسال بود یعنی چی؟یعنی این کتاب دیگه به درد نمیخوره؟چرا؟شنیدم کتاب خوب والبته حجیمی هست
اوگاتا آدم رو پیر میکنه!فکر نمیکنم حداقل در این درس سراغ مرجع رفتن کار آسونی باشه
اون سایت ها که اشاره کردین رو هم بی زحمت لینک بدید
خب من با توجه به تجربیات دوستان گفتم فکر کنم آقا اسی بودن که اشاره کردن به اینکه سوالات کنترل تا کنکور 88 روتین بود و کسی که آریاز می خوند مشکلی نداشت منتها پارسال ورق برگشت و... من کنترل رو هنوز شروع نکردم ولی بعد از اینکه یه دور اوگاتا رو خوندم سراغ آریاز هم می رم:surprised: ولی اون وقت آریاز میشه هلو
بستگی داره هدفت چی باشه و.... من که حاضرم برای هدفم پیر بشم جفت چشمام یه شماره بره بالا(تا الان که بالا نرفت) قسمتی از موهای سرم سفید بشه و...
قسمتی از مقدمه کتاب کنترل تالیف دکتر آریاز برادرانی:
... نکته ی قابل توجه اینکه بر خلاف آزمون کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد بدون تسلط واقعی به مطالب هرگز نمی توان با ابداع روش های تستی به جواب درست رسید....
در ادامه دکتر به داوطلبان ارشد توصیه می کنه که:
"1-متون کتاب های مرجع معرفی شده را با دقت خوانده و بررسی کنید.(در ص اول مقدمه دکتر چند کتاب مرجع رو معرفی کرد اوگاتا و...)
2- ادامه تحصیل و زبان...
3- زبان و...
4- تا حد امکان مسایل آخر هر فصل و مسائل حل شده آن را به خوبی فرا گرفته و به نکات آن توجه کنید. دقت کنید طراحان سوال ....
5-(تازه رسید به کتاب خودش:surprised:)نکات و متن درسی هر فصل از این کتاب را چندین بار و هر بار با دقت بیشتری بخوانید....
6-در صورت مواجه شدن با کوچک ترین مشکلی آنقدر موضوع را پیگیر یکنید تا بر طرف شود.
در نهایت به یاد داشته باشید که فراگیری اساسی و اصولی هر مبحث تخصصی در طول زمان و در نتیجه تکرار و پشتکار به دست می آید و انتظار یک نتیجه عالی در کوتاه مدت منطقی نیست.
....
آریاز برادرانی
نوامبر 2007
سانتاکلارا - کالیفرنیا:surprised:

سایت استاد آقاسی
سایت استاد کریمی غلط نامه رو حتما بگیر

alimec

عضو جدید
دوست عزيز:gol: اين مراجعي كه گفتيد زمان خوندنش اول تابستونه نه الآن!!!

به نظرم آقاي اسي ميتونه بهتر كمكمون كنه!!!;)

شما هم مگه الان شروع کردین؟
فعلا:
منبع مطلب زیر مدیریت زمان
قانون پارکینسون- Parkinson's Law: این قانون توسط پارکینسون که یکی از مدرسان علم مدیریت است در سال 1958در کتاب Parkinson's Law: The Persuit of Progress نوشته شده است .البته قانون پارکینسون بصورت خاص ٬به عنوان یکی از قوانین مدیریت زمان در جایی نیامده است ولی به نظر من این قانون در بحث مدیریت زمان بسیار کارایی دارد ٬حتی می توانم بگویم مهمترین قانون مدیریت زمان قانون پارکینسون است توضیحات زیر را بخوانید تا متوجه منظور من بشوید.
قانون پارکینسون می گوید کار طوری گسترش می یابد که زمان داده شده را پر کند یا به عبارتی می گوید کار به اندازه ی زمانی که برای انجام آن وجود دارد ادامه می یابد.یک مثال برای درک بهتر:
قانون پارکینسون می گوید اگر برای انجام پروژه ای یک هفته وقت لازم باشد و به شما برای انجام دادن همان پروژه دو هفته وقت بدهند شما به اندازه ی دو هفته برایش وقت صرف می کنید یعنی شما پروژه را در پایان آن دو هفته به اتمام می رسانید گرچه یک هفته کافی بود.(نگوییدنه. اینگونه نیست؟!)
اگر متوجه قانون پارکینسون نشدید قانون و مثال را دوباره بخوانید و با همدیگر مقایسه کنید.
البته قانون پارکینسون توجیه بسیار مناسبی می تواند باشد برای افراد تنبل و برخی از مدیران!

84313

عضو جدید
من تابستون فارغ التحصیل شدم و دفترچه خدمتم رو هم فرستادم و تاریخ اعزامم یک اسفند هست. میخواستم بدونم برای تبت نام ارشد قسمت کد نظام وظیفه رو باید چی بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سپهررادمهر

عضو جدید
.از بعضی دوستان یه کم گله مندم من از اول تابستون دنبال جزوه طراحی اجزا شریعت پناهی هستم:(:( چطور یه نفر اصفهانی پیدا نشد این جزوه را داشته باشه؟!!:((یه فتوکپی میگرفتم همونروز بهش پس میدادم):(

narges khatun

عضو جدید
سلام.بچه ها لطفا هرکی حل مسائل انتقال حرارت اینکروپرا رو داره تو تاپیک بذاره.نمی تونم دانلودش کنم.مرسی.فقط عجله دارم!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها لطفا هرکی حل مسائل انتقال حرارت اینکروپرا رو داره تو تاپیک بذاره.نمی تونم دانلودش کنم.مرسی.فقط عجله دارم!
نرگس خانم شما هم که همیشه عجله دارید.دختر اینقدر عجول نباش.آروم....یه نفس عمیق...حالا دانلود کن

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در سایت آقا ی کریمی چرا من نمیتونم سوالات رو دانلود کنم؟

alimec

عضو جدید
در سایت آقا ی کریمی چرا من نمیتونم سوالات رو دانلود کنم؟
کدوم سوالات؟ مکانیک که پاک شد فک کنم
دوستان یه سری به http://mahan.ac.ir/moshaver/?task=forum&sub=10 بزنید مشاوره ماهان قسمت مکانیکه
در همین لینک خواندم:"ايکه بدوني بهترين­هاي کنکور چطور و چقدر پيشرفت کردند ( راستي ، ريزدرصدهاي 3 نفر اول رو مي­توني داخل کارنامه­ات ببيني!)..."
دوستانی که آزمون اول ماهان شرکت کردن:همینطور بود؟
در همین لینک خواندم:
"در یک نگاه :
آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 1389 یک آزمون به صورت فرمولی در تمامی دروس طرح شده بود و استفاده از فرمول ها نقش بسیار زیادی را بر خلاف آزمون سال گذشته داشته است ."

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
ارتعاشات

ارتعاشات

اول سلام
الان حدود سه ماه نیم به کنکور ارشد زمان باقی مونده
میخوام یه اقدامی بکنم بهتره بگم اقدام بکنیم در مورد درس ارتعاشات که حدود 5 سوال ازش تو ارشد می آد اما چه اقدامی؟:
خیلی خلاصه بگم: تاپیک رفع اشکال باکس دینامیک و ... رو فعال تر کنیم.(البته منظور و اقدام من صرفا برای ارتعاشات هست)
اشکالات خود رو در این تاپیک مطرح کنید من تا حدی که بتونم جواب میدم ولی نکته ی مهم اینه که می خوام برم دانشگاه و اشکالات خودم را با استادم در میون بذارم پس چه بهتره که اشکالات شما رو (مثلا 40 تا)+اشکالات خودم تقدیم استاد کنم.
ولی ولی:
از ساخت و تولید و تبدیل که نمی خوانند این درس را(اگر می خوانید که فبها پس علی علی )/ حتی دوستان جامدات و سیالاتی که روی این درس نمی خوانن سرمایه گذاری کنن انتظاری نیست
من تا 3 آذر 89 در این اقدام شرکت می کنم.
هر هفته هم یکی دو بار می تونم پیش استاد برم
اگر کمتر از 40 اشکال طرح بشه من که ناراحت میشم و اقدام نمی کنم
این اقدام برای من هم مفیده برای شما هم/ اگر کسی هست که می تونه مثل من از استادش کمک بگیره که فبهاالمراد
کتاب های ارتعاشاتی که من دارم : رائو ستو تامسون جباری=>برای ارجاع دادن و راحتی کار گفتم
برنامه ریزی و...لطفا بی خیال شید هر طور راحتین بخونید الان حدود سه ماه نیم به کنکور ارشد زمان باقی مونده خلاص/ معدل هم بی خیال:surprised:
وقت نداریم نمی تونیم اینترنت زغالی داریم الان نمی خوام ارتعاشات بخونما و... همه رو بی خیال شید من هم برای اینکه معتاد نشم به اینترنت دیگه ای دی اس ال ندارم و... بعضی ها فقط می آن اطلاعات می گیرن و می رن درست نیست یه واکنشی یه ...
این کار ما باعث ایجاد انگیزه می شه/ دوره می کنیم / چندین مغز و...
یه دوستی بود فکر کنم اسمش فرهنگ بود و احتمالا آواتارش عکس دکتر شریعتی. مطالب خوبی می نوشتن الان کجان؟
دیگه بیشتر از این ننویسم و شما رو خسته نکن یا علی

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول سلام
الان حدود سه ماه نیم به کنکور ارشد زمان باقی مونده
میخوام یه اقدامی بکنم بهتره بگم اقدام بکنیم در مورد درس ارتعاشات که حدود 5 سوال ازش تو ارشد می آد اما چه اقدامی؟:
خیلی خلاصه بگم: تاپیک رفع اشکال باکس دینامیک و ... رو فعال تر کنیم.(البته منظور و اقدام من صرفا برای ارتعاشات هست)
اشکالات خود رو در این تاپیک مطرح کنید من تا حدی که بتونم جواب میدم ولی نکته ی مهم اینه که می خوام برم دانشگاه و اشکالات خودم را با استادم در میون بذارم پس چه بهتره که اشکالات شما رو (مثلا 40 تا)+اشکالات خودم تقدیم استاد کنم.
ولی ولی:
از ساخت و تولید و تبدیل که نمی خوانند این درس را(اگر می خوانید که فبها پس علی علی )/ حتی دوستان جامدات و سیالاتی که روی این درس نمی خوانن سرمایه گذاری کنن انتظاری نیست
من تا 3 آذر 89 در این اقدام شرکت می کنم.
هر هفته هم یکی دو بار می تونم پیش استاد برم
اگر کمتر از 40 اشکال طرح بشه من که ناراحت میشم و اقدام نمی کنم
این اقدام برای من هم مفیده برای شما هم/ اگر کسی هست که می تونه مثل من از استادش کمک بگیره که فبهاالمراد
کتاب های ارتعاشاتی که من دارم : رائو ستو تامسون جباری=>برای ارجاع دادن و راحتی کار گفتم
برنامه ریزی و...لطفا بی خیال شید هر طور راحتین بخونید الان حدود سه ماه نیم به کنکور ارشد زمان باقی مونده خلاص/ معدل هم بی خیال:surprised:
وقت نداریم نمی تونیم اینترنت زغالی داریم الان نمی خوام ارتعاشات بخونما و... همه رو بی خیال شید من هم برای اینکه معتاد نشم به اینترنت دیگه ای دی اس ال ندارم و... بعضی ها فقط می آن اطلاعات می گیرن و می رن درست نیست یه واکنشی یه ...
این کار ما باعث ایجاد انگیزه می شه/ دوره می کنیم / چندین مغز و...
یه دوستی بود فکر کنم اسمش فرهنگ بود و احتمالا آواتارش عکس دکتر شریعتی. مطالب خوبی می نوشتن الان کجان؟
دیگه بیشتر از این ننویسم و شما رو خسته نکن یا علی
سلام.خیلی خوبه.من هم ستو +جباری +رائو رو دارم و اتفاقا چند روز هست ارتعاشات رو شروع کردم.
ولی ای کاش واسه سبالات هم بچه ها همکاری میکردند.

سپهررادمهر

عضو جدید
.از بعضی دوستان یه کم گله مندم من از اول تابستون دنبال جزوه طراحی اجزا شریعت پناهی هستم:(:( چطور یه نفر اصفهانی پیدا نشد این جزوه را داشته باشه؟!!:((یه فتوکپی میگرفتم همونروز بهش پس میدادم):(

واسه جزوه شریعت پناهی از همشهری ها که کسی پیدا نشد....ولی یکی از دوستان بسیار گل اهوازی زحمت این کار را قبول و قراره از اهواز جزوه را پست کنن جا داره از ایشون بسیار سپاسگزاری کنم و تبریک بگم به خاطر این کار زیبا و خداپسندانه.:gol::gol::gol:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه جزوه شریعت پناهی از همشهری ها که کسی پیدا نشد....ولی یکی از دوستان بسیار گل اهوازی زحمت این کار را قبول و قراره از اهواز جزوه را پست کنن جا داره از ایشون بسیار سپاسگزاری کنم و تبریک بگم به خاطر این کار زیبا و خداپسندانه.:gol::gol::gol:
خوش بحالتون یکی پیدا شد.من که دیگه از خوندن طراحی منصرف شدم.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست طرح درس.pdf
دوستان این رو از سایت ماهان پی دی اف کردم.بنظرم مفیده داشته باشیم.
جالبه در مراجعش،نام کتابهای پوران رو هم آورده.کسی دینامیک دکتر نیکخواه بهرامی رو مطالعه کرده؟در چه سبکیه؟

Risko

عضو جدید
من تابستون فارغ التحصیل شدم و دفترچه خدمتم رو هم فرستادم و تاریخ اعزامم یک اسفند هست. میخواستم بدونم برای تبت نام ارشد قسمت کد نظام وظیفه رو باید چی بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کد 4 .....

alimec

عضو جدید
سلام.خیلی خوبه.من هم ستو +جباری +رائو رو دارم و اتفاقا چند روز هست ارتعاشات رو شروع کردم.
ولی ای کاش واسه سبالات هم بچه ها همکاری میکردند.
منم سلام
خوبه متشکرم.
در مورد سیالات هم یه فکرهایی دارم ببینم می تونم از استادی که یه سال(شاید هم بیشتر) طراح سوال کنکور بود کمک بگیرم یا نه/ سیالات رو با ایشون داشتم اون زمان خیلی از مانسون حرف می زد ...

am2mk

عضو جدید
سلام بچه ها همین که تو سایت سنجش کد رهگیری و شماره پرونده داد ثبت نام کامل شده دیگه نه؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم سلام
خوبه متشکرم.
در مورد سیالات هم یه فکرهایی دارم ببینم می تونم از استادی که یه سال(شاید هم بیشتر) طراح سوال کنکور بود کمک بگیرم یا نه/ سیالات رو با ایشون داشتم اون زمان خیلی از مانسون حرف می زد ...
مانسون که من اصلا ترجمش رو ندیدم.فعلا دارم استریتر میخونم ولی اگر واقعا ایشون تایید کردند میشه بعضی از سوالاتش رو مشخص کنیم و حلش کنیم.
من تازه تصمیم گرفتم که در 3تا از آزمونهای 100 در100 ماهان و یا سنجش شرکت کنم.ولی فکر کنم مهلت ثبت نام ماهان تموم شده نه؟

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
مانسون که من اصلا ترجمش رو ندیدم.فعلا دارم استریتر میخونم ولی اگر واقعا ایشون تایید کردند میشه بعضی از سوالاتش رو مشخص کنیم و حلش کنیم.
من تازه تصمیم گرفتم که در 3تا از آزمونهای 100 در100 ماهان و یا سنجش شرکت کنم.ولی فکر کنم مهلت ثبت نام ماهان تموم شده نه؟
من تصمیم خودم رو گرفتم مانسون رو خریدم ترجمه دکتر بهر فیروزآبادی
شما هم اگه قصد خرید دارید:
http://www.naranjestan.ir/index.php?categoryID=47&show_all
در مورد ماهان نمی دونم من که از آزمون 3 پارسه شرکت می کنم و مسئولش گفت بعده آزمون دوم بیا برای ثبت نام

Risko

عضو جدید
Fluid چرا پارسه شرکت نمی کنی ؟؟ بهتره ها !
نظرتون در مورد این کتاب مانسون چی هست ؟؟
بخرمش ؟؟

Risko

عضو جدید
منم سلام
خوبه متشکرم.
دوست عزیز این استادتون دیگه طراح سوال نیستن ؟؟

Risko

عضو جدید
منم سلام
خوبه متشکرم.
راستی از کتاب مانسون که خریدین راضی هستین ؟؟
منظورم از روانی و شیوایی در ترجمه هست ....

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
Fluid چرا پارسه شرکت نمی کنی ؟؟ بهتره ها !
نظرتون در مورد این کتاب مانسون چی هست ؟؟
بخرمش ؟؟
شنیدم که سال گذشته ماهان استاندارد تر بوده ولی الان،فکر کنم تاریخ ثبت نامش تموم شده.پارسه تا کی مهلت داره؟
مانسون هم اول دارم دانلود میکنم.سوالاتش رو با آزمون سراسری چک میکنم و بعد تصمیم میگیرم.

Hossein_b5717

عضو جدید
ولی الان،فکر کنم تاریخ ثبت نامش تموم شده.پارسه تا کی مهلت داره؟

فکر نمیکنم محدودیت مهلت بزارن برای ثبت نام، با این پولایی که میگیرن :razz:
پارسال یه بنده خدایی میگفت بعد از آزمون سوم پارسه خواستم ثبت نام کنم گفتن باید پوله 8 تا آزمون رو بدی :biggrin:

Hossein_b5717

عضو جدید
ماهان الان میتونید ثبت نام کنید
پارسال همون بنده خدا که گفتم آخرای آذر 3 تا آزمون جامع ماهان رو ثبت نام کرد
من خودم هم احتمال زیاد 3 تا آزمون ماهان رو ثبت نام میکنم
جامعه آماری ماهان تو آزمونای جامعش از پارسه بیشتر میشه
چون حتی بخوای فقط آزمونای جامعش رو شرکت کنی هم قیمت آزمونا را نمیبره بالا :smile:
ولی پارسه این طور نیست و اگر کسی بخواد فقط آزمونای آخر رو بنویسه خیلی باید پول بده :mad:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماهان الان میتونید ثبت نام کنید
پارسال همون بنده خدا که گفتم آخرای آذر 3 تا آزمون جامع ماهان رو ثبت نام کرد
من خودم هم احتمال زیاد 3 تا آزمون ماهان رو ثبت نام میکنم
جامعه آماری ماهان تو آزمونای جامعش از پارسه بیشتر میشه
چون حتی بخوای فقط آزمونای جامعش رو شرکت کنی هم قیمت آزمونا را نمیبره بالا :smile:
ولی پارسه این طور نیست و اگر کسی بخواد فقط آزمونای آخر رو بنویسه خیلی باید پول بده :mad:
چه خوب.اطلاعات ثبت نامی ماهان رو هر وقت خواستید ثبت نام کنبد لطفا اینجا هم قرار دهید.من جایی پیدا نکردم.

بالا