بحث وگفتگو :معیار های انتخاب شریک زندگی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir.s.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
به طور 100 درصد با این مورد مخالفم، به نظر من ظاهر انسان ناپایدار ترین ملاک برای انتخاب همسره، چون به یک باد بنده و هیچ وقت نمیشه به حد کمال زیبایی رسید، مطمئناً اگر مثلاً برای یه پسری یه خانم جذاب باشه و عاشقش بشه، به طور قطع و یقین میتونم یگم خوشگلتر از اون خانم هم وجود خواهد داشت و اگر ملاک اولمون ظاهر باشه، دلسرد میشیم از زیبایی خانم خودمون...
ضمن اینکه همه اینها یعد از یه مدتی که از عشق و حرارت اولیه ازدواج گذشت عادی میشه و دو طرف تازه چشمشون باز میشه که نه همین لباس زیباست نشان آدمیت...
اون چیزی که دو نفرو کنار هم نگه میداره ظاهر نیست، همدلی و درک متقابل و مسولیت پذیری و محبته...

بالارفتن آمار طلاق به خاطر بی ارزش شدن و تنزل ملاکهای انتخاب همسره و قرار گرفتن عقلها توی چشمهاست...

عشق هایی کز پی رنگی بُود
عشق نبود، عاقبت ننگی بُود

ملاک های من اینهاست
صداقت
صداقت
صداقت
ایمان
هم سطح بودن از نظر نحوه خرج کردن و کلاً از نظر اقتصادی
قابلیت پذیرش تفاوتها
داشتن درک متقابل و فهمیدن احساسات و مشکلات طرف مقابل (یعنی سیب زمینی نباشه، یا به عبارت دیگه هوش هیجانیش بالا باشه)
صبور بودن
منظور دوستان اینه که فردی که قراره یک عمر باهاش زندگی کنن,اول باید حداقل یه ظاهری داشته باشه که به دلشون بشینه.نه اینکه مثل الان بشه و بخاطر یه خال کوچیک,دماغ و...سریع به جراحی پلاستیک برن.همین قیافه ای که خدا آفریده بهترینش هست و همه قبولش دارن.بعدش میشه رفت سراغ ملاک های بعدی که مهمتر هستن.:gol::gol::gol:
(((تشکر)))

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

خوب وقت ان رسید که یک جمع بندی کلی مطالب ونظرات را انجام دهیم

به عقیده اکثر دوستان

ملاک های ازدواج
اعتقادات
شخصیت
تحصیلات
خانواده وکلاهم کفو بودن

مهم ترین ملاک ها می باشد

ودرکنار ان جلوه ظاهری فرد هم مورد ارزشیابی قرار میگیرد حال برای بعضی افراد این مورد در وهله اول به چشم میاید برای برخی هم مهم نیست وملاک های نام برده شده مهم تر است

چه بسا بهتر این است که همه ملاکها را در نظر بگیریم وفقط روی یک ملاک تمرکزنکنیم وبا تفکر اینکه ملاک های فرعی مثل زیبایی ومنزلت مالی واز این امثال روزی از دست میرودبحث یک عمر زندگی را فقط با این ملاک ها بررسی نکنیم

ازتمام دوستان که در این بحث شرکت کردند نهایت سپاسگذاری دارم
منتظر نظرات شما برای ایجاد بحث های جدید هستیم

موفق باشین در پناه حق

وضعیت
موضوع بسته شده است.