بحث درباره نظریه تکامل

"sarah"

عضو جدید
سلام دوستان
راستش من یه مدتی هست که درگیر نظریه تکاملم
سوالایی برام پیش اومده
مثل این که واقعا ما از بوزینه جهش یافته شدیم و به انسان تبدیل شدیم؟
لطفا اعتقادی با مسئله برخورد نکنین
بحث علمیش می گه انسان 99 درصد شبیه بوزینه است
پس چطور با این همه شباهت یهو از آب و خاک درست شده باشه؟
خود قرآن هم صریح یکی از اینهارو تایید یا تکذیب نکرده
این نظریه تا قبل انسان تقریبا مورد قبوله اما در مورد انسان...؟!

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام علیکم
اگر اشتباه نکنم نظریه تکامل همان نظریه داروین است
خب اگر خدا را خالق جهان بدانیم، میدانیم خالق باید با شعور باشد
وقتی خالق باشعوری وجود دارد که موجودی بیافریند که اشرف مخلوقات باشد
پس حتما باید به صورت ویژه باشد

حال چرا این نظریه اشکال دارد؟
چون دقیقا روی ضعف خالق برای خلق انسان دست گذاشته
اینکه انسان قبلا بوزینه بوده
ایا این را میشود باور کرد؟
چطور این بوزینه تبدیل به انسان شده؟

و شعور و قدرت فهم درک را....
مگر تعقل و تفکر چیزی است که از میمون به وجود اید؟

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوالایی برام پیش اومده

اولا تاپیک مربوطه با تمام اطلاعات در سایت وجود داره.
دوما در تمام نظرسنجی ها در جهان بالای 97 درصد از دانشمندان جهان به فرگشت یا تکامل اعتقاد دارند و جز علم هست و دیگه حتی در موردش بحث نمیشه و یک چیز بدیهی هست .
طوری که الان با همین علم هزاران دارو ساخته شده و پایه علم زیست شناسی هست.
در ظمن ما از یک نسل مشترک با شامپانزه هستیم .نه اینکه از اون ها بوجود امده باشیم.
و این تصور شما اشتباه هست.در واقع اگر نمادین بگم.گونه انسان پسر عمو های شامپانزه ها هست.
اگر سوالی داشتی در خدمت هستم

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوما در تمام نظرسنجی ها در جهان بالای 97 درصد از دانشمندان جهان به فرگشت یا تکامل اعتقاد دارند و جز علم هست و دیگه حتی در موردش بحث نمیشه و یک چیز بدیهی هست .

NCSE is pleased to announce a new section of its website that provides information on polls and surveys relevant to the creationism/evolution controversy. You’ve seen the alarming statistics:
Evolution is accepted by 97% of scientists in the United States, but by only 61% of the public.
Among thirty-two countries surveyed, the United States was next-to-last for its public acceptance of evolution.
One out of eight high school biology teachers in the United States presents creationism as scientifically credible.

Now you can find it all in a single spot — NCSE’s coverage and links to external resources — organized in the categories of general polls, international polls, polls on creationism, polls on evolution, polls on religion, and scientist, student, and teacher polls.
متن کامل:http://skepticalteacher.wordpress.co...nismevolution/
http://ncse.com/news/2010/03/polling...roversy-005388

در ظمن ما از یک نسل مشترک با شامپانزه هستیم .نه اینکه از اون ها بوجود امده باشیم.
و این تصور شما اشتباه هست.در واقع اگر نمادین بگم.گونه انسان پسر عمو های شامپانزه ها هست.

Nearly all scientists (97%) say humans and other living things have evolved over time," while only 61% of the public agrees, according to a new report (PDF, p. 37) from the Pew Research Center for the People & the Press. Asked which comes closer to their view, "Humans and other living things have evolved over time" or "Humans and other living things have existed in their present form since the beginning of time," 97% of scientists responding chose the former option, as opposed to only 2% choosing the latter option; 61% of the public responding chose the former option, as opposed to 31% choosing the latter option.

Those who chose the former option were also asked whether they preferred "Humans and other living things have evolved due to natural processes such as natural selection" or "A supreme being guided the evolution of living things for the purpose of creating humans and other life in the form it exists today." Among scientists, 87% preferred the former option and 8% preferred the latter option; among the public, 32% preferred the former option and 22% preferred the latter option. Members of the public were also asked whether scientists generally agree that humans evolved over time; 60% said yes, 28% said no.

"Views on evolution vary substantially within the general public," the report observed (p. 38), "particularly by religion and attendance at religious services." For example, among white evangelical Protestants responding, a majority, 57%, agreed that humans existed in their present form since the beginning of time, and among those respondents attending religious services weekly or more often, a near-majority, 49%, agreed. In contrast, among the religiously unaffiliated responding, 60% agreed that humans evolved due to natural processes. Also correlated with acceptance of evolution were youth and education.

The questions about evolution were part of a larger project, conducted by the Pew Research Center and the American Association for the Advancement of Science, investigating the public's attitude toward science and comparing it to the attitude of scientists. The report relied on three surveys, two conducted by telephone among members of the general public in the United States in April, May, and June 2009, and one conducted on-line among members of the AAAS in May and June 2009. The broader significance of the project's results are summarized in the Pew Research Center's overview report, issued on July 9, 2009.
http://ncse.com/news/2009/07/views-e...entists-004904

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوالایی برام پیش اومده

فکر کنم چندین ماه پیش در مورد این بحث شد و آخرشم ...

ولی چرا می خوای فقط علمی به قضیه نگاه کنی مگه علم ما آدمها بی عیب و نقص ؟

آيه 20 سوره روم و اشاره به آفرينش و موادّ اوليه انسان نخستين كه مهم‏ترين نعمت و موهبت الهي به انسان است، مي‏باشد. چنانكه مي‏فرمايد:"وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَكُمْ مِنْ تُرابٍ ثُمَّ إِذا أَنْتُمْ بَشَرٌ تَنْتَشِرُونَ". يكي از نشانه‏هاي او اين است كه شما را از خاك آفريد و سپس شما انسان هایی شديد كه در روي زمين پراكنده شدید

اِبتدعَ ما خلقَ بِلا مِثالٍ و لا تعبٍ و لا نصَبٍ و كُلّ صانِعِ شَي‏ءٍ فَمِن شَي‏ءٍ صنَعَ و اللّهُ لا مِن شي‏ءٍ صنع ما خلقَ". خدا هرچه آفريده، ابتكاري و بدون سابقه بوده، نقشه‏اي از پيش در ميان نبوده .خداوند متعال در مورد خلقت اوليّه انسان در آيات متعددي با لفظ "تراب" و "طين" تعبير آورده و بيان فرموده است كه انسان را ابتداءً از خاك آفريده است.

mike2

عضو جدید
تو همون تاپیکی که سکولار آدرس داده ، یه کتاب هست به زبون فارسی ، دانلود کن و بخون تا با مبانی این نظریه آشنا بشی و دیگه حداقل این تصور غلط رو نداشته باشی که انسان از میمون به وجود اومده و یا چرا میمون ها الان تکامل پیدا نمی کنند.

راستش اگه تکامل ( فر گشت ) وجود نداشت به ظاهر بد هم نمی شد . حداقل بیماری مهلکی به نام سرطان دیگه وجود نداشت. اما .....

به قول ریست شناسان تکاملی:

If You Do Not Believe In Evolution , You Do Not Believe In Cancer​

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا همین چن ساعت پیش داشتیم تو خونه در همین مورد بحث میکردیم...جالب اینه هممون از معلمای دبیرستانمون پرسیده بودیم همشونم جواب سر بالا داده بودن که مگه قرآن بر عقل بشر برتری نداره پس دهنتو ببند!!!!!

Savant

کاربر بیش فعال
به دلایل قرآنی ثابت میشود که تکامل امری لازم است . انسان همیشه در حال تکامل بوده و هست . اگر انسان وقتی خلق شد کاملترین انسانها بود باید دین تمام و کمال بر حضرت آدم عرضه میشد اما میبینیم که بر حسب زمان دین هم تکامل میابد پس چطور بپذیریم که انسان تکامل نیافته است ؟ دیگه خودتون استدلال کنید البته دلایل دیگه ای هم هست که اگه به طور کامل به دست آوردم تقدیم میکنم . نمیخوام ناقص باشه.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوالایی برام پیش اومده

اگه ميخواي واقعا" به جواب درست برسي بايد اعتقاداتي كه بهت قبولوندن رو بريزي دور ! در غير اين صورت اصلا" به اين چيزا فك نكن بچسب به همون اعتقاداتت !!!

"sarah"

عضو جدید
سلام علیکم
اگر اشتباه نکنم نظریه تکامل همان نظریه داروین است
خب اگر خدا را خالق جهان بدانیم، میدانیم خالق باید با شعور باشد
وقتی خالق باشعوری وجود دارد که موجودی بیافریند که اشرف مخلوقات باشد
پس حتما باید به صورت ویژه باشد

حال چرا این نظریه اشکال دارد؟
چون دقیقا روی ضعف خالق برای خلق انسان دست گذاشته
اینکه انسان قبلا بوزینه بوده
ایا این را میشود باور کرد؟
چطور این بوزینه تبدیل به انسان شده؟

و شعور و قدرت فهم درک را....
مگر تعقل و تفکر چیزی است که از میمون به وجود اید؟

اولا این نظریه خالق رو انکار نمی کنه
چطور بوزینه به انسان تبدیل شده؟
همونطوری که یک گیاه به دوزیستان و خزندگان و ... تبدیل شده
تکامل در عقل هم شکل گرفته
و انسان دارای فهم و درک می شه
و این چیزی نیست که از میمون بیاد
چیزیه که در سیر تکاملی بوجود اومده

کجا جزو علمه؟
اولا هنوز نظریه اس
ثانیا یه نظریه وقتی علمی می شه که بتونه پیش بینی کنه
منم نگفتم از اونها بوجود اومدیم
منظور من اینه ما هم جزو شاخه درختی هستیم که جانداران دیگه مثل شامپانزه هم شاخه ای از اونو دربر می گیرن
پسر عمو ؟؟؟
نظریه رو خوندین شما بفهمین زمان بین تکاملها چقدره که اینو می گین؟

فکر کنم چندین ماه پیش در مورد این بحث شد و آخرشم ...

ولی چرا می خوای فقط علمی به قضیه نگاه کنی مگه علم ما آدمها بی عیب و نقص ؟

آيه 20 سوره روم و اشاره به آفرينش و موادّ اوليه انسان نخستين كه مهم‏ترين نعمت و موهبت الهي به انسان است، مي‏باشد. چنانكه مي‏فرمايد:"وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَكُمْ مِنْ تُرابٍ ثُمَّ إِذا أَنْتُمْ بَشَرٌ تَنْتَشِرُونَ". يكي از نشانه‏هاي او اين است كه شما را از خاك آفريد و سپس شما انسان هایی شديد كه در روي زمين پراكنده شدید

اِبتدعَ ما خلقَ بِلا مِثالٍ و لا تعبٍ و لا نصَبٍ و كُلّ صانِعِ شَي‏ءٍ فَمِن شَي‏ءٍ صنَعَ و اللّهُ لا مِن شي‏ءٍ صنع ما خلقَ". خدا هرچه آفريده، ابتكاري و بدون سابقه بوده، نقشه‏اي از پيش در ميان نبوده .خداوند متعال در مورد خلقت اوليّه انسان در آيات متعددي با لفظ "تراب" و "طين" تعبير آورده و بيان فرموده است كه انسان را ابتداءً از خاك آفريده است.

خود قرآن فقط این آیه هارو نداره که فقط این آیه هارو میبینین
در تفسیر قرآن می فهمین نظریه میانه ای داره
مگه ما چیزی که الان از قرآن برداشت می کنیم چند صد سال قبل هم این برداشتو می کردن؟
برداشت ها متفاوته

تو همون تاپیکی که سکولار آدرس داده ، یه کتاب هست به زبون فارسی ، دانلود کن و بخون تا با مبانی این نظریه آشنا بشی و دیگه حداقل این تصور غلط رو نداشته باشی که انسان از میمون به وجود اومده و یا چرا میمون ها الان تکامل پیدا نمی کنند.

راستش اگه تکامل ( فر گشت ) وجود نداشت به ظاهر بد هم نمی شد . حداقل بیماری مهلکی به نام سرطان دیگه وجود نداشت. اما .....

به قول ریست شناسان تکاملی:

If You Do Not Believe In Evolution , You Do Not Believe In Cancer​

من مطالعه داشتم
با استادهای فیزیولوژی هم صحبت کردم
اگه شما هم سرچی کنین این مطلبو میبینین که حلقه گمشده بین انسان و میمون رو کشف کردن
نه اینکه انسان از میمون بوجود اومده باشه

دقیقا همین چن ساعت پیش داشتیم تو خونه در همین مورد بحث میکردیم...جالب اینه هممون از معلمای دبیرستانمون پرسیده بودیم همشونم جواب سر بالا داده بودن که مگه قرآن بر عقل بشر برتری نداره پس دهنتو ببند!!!!!

قرآن برتری داره اما نباید که همینطوری قبول کنین
بعضیا ذهنیت خودشونو به قرآن ربط میدن بدون اینکه مطالعه داشته باشن و بفهمن قرآن هم یه همچین نظری نداره

اگه ميخواي واقعا" به جواب درست برسي بايد اعتقاداتي كه بهت قبولوندن رو بريزي دور ! در غير اين صورت اصلا" به اين چيزا فك نكن بچسب به همون اعتقاداتت !!!

این نظریه هیچ تناقظی با اعتقادات نداره ابن که گفتم در این مسائل وارد نشین به خاطر داغ کردنای مخالفای این نظریه است

• Like
واکنش ها: Sarp

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همین که به حضرت نوح اعتقاد داشته باشیم واینکه حضرت نوح کشتی بزرگی ساخت و در سوطش دمید و همه موجودات یک جفت به ان کشتی رفتند و بعد اب همه دنیا رو فرا گرفت خودش کلی از قضیا رو روشن میکنه. من نمیدانم چرا خدا جور دیگه ایی سزای کافارن رو نداد. یعنی بلا قحطی بود. حالا این کشتی چقدر عظمت داشته که اینهمه موجود درش جا گرفتند بماند

"sarah"

عضو جدید
همین که به حضرت نوح اعتقاد داشته باشیم واینکه حضرت نوح کشتی بزرگی ساخت و در سوطش دمید و همه موجودات یک جفت به ان کشتی رفتند و بعد اب همه دنیا رو فرا گرفت خودش کلی از قضیا رو روشن میکنه. من نمیدانم چرا خدا جور دیگه ایی سزای کافارن رو نداد. یعنی بلا قحطی بود. حالا این کشتی چقدر عظمت داشته که اینهمه موجود درش جا گرفتند بماند

این بحث به زمان انسانهای اولیه برمی گرده

mike2

عضو جدید
sarah گفت:
من مطالعه داشتم
با استادهای فیزیولوژی هم صحبت کردم
اگه شما هم سرچی کنین این مطلبو میبینین که حلقه گمشده بین انسان و میمون رو کشف کردن
نه اینکه انسان از میمون بوجود اومده باشه

اگه منظورتون از حلقه گمشده (Missing Link) آیدا یا داروینوس هست که اثبات شده که اون جد مستقیم انسان ها نیست.

منابع بیشتر برای مطالعه:

Darwinus

و البته اصلا هم مهم نیست که این حلقه گمشده پیدا بشه و یا نشه . شواهد و مدارک به اندازه کافی موجود هست.

کجا جزو علمه؟
اولا هنوز نظریه اس
ثانیا یه نظریه وقتی علمی می شه که بتونه پیش بینی کنه

پسر عمو ؟؟؟

شما هم بهتره تعریف دقیق مفهومی به نام نظریه علمی رو یاد بگیرید تا خیال نکنید نظریه یعنی مشتی خیالات و اوهام و بدون وجود هیچ گونه برهان و دلیل علمی.
تعریفتون از علم هم جالب بود.

"sarah"

عضو جدید
اگه منظورتون از حلقه گمشده (Missing Link) آیدا یا داروینوس هست که اثبات شده که اون جد مستقیم انسان ها نیست.

منابع بیشتر برای مطالعه:

Darwinus

و البته اصلا هم مهم نیست که این حلقه گمشده پیدا بشه و یا نشه . شواهد و مدارک به اندازه کافی موجود هست.

شما هم بهتره تعریف دقیق مفهومی به نام نظریه علمی رو یاد بگیرید تا خیال نکنید نظریه یعنی مشتی خیالات و اوهام و بدون وجود هیچ گونه برهان و دلیل علمی.
تعریفتون از علم هم جالب بود.

هرکسی خونده باشه این موضوعو به روز خونده
همون لمور هم نشون میده تو این فاصله تغییرات زیادی بوده که هنوز کشف نشدن
من کی گفتم نظریه خیالو اوهامه
نظریه وقتی علمیه که بتونه پیش بینی هم بکنه

Savant

کاربر بیش فعال
من به نتایج جالبی دست یافتم که در اینجا بعضاً از آن بحث شد.
اول اینکه این نظریه نیست بلکه فرضیه است چرا ؟ چون نظریه وقتی نظریه میشه که اثبات شده باشه و به صورت قانون در اومده باشه درحالی که طبق گفته خود موافقین این فرضیه الان 97 % دانشمندان آن را قبول دارند و اگر قانون بود مطمئنا باید 100% آن را قبول میداشتند .
دوم اینکه حلقه گمشده کجا رفت ؟میگن اثبات شده حلقه گمشده جد مستقیم انسانها نیست. معنی این حرف را بیشتر توضیح دهید چون میگن بین انسان و میمون یک حلقه گم شده واگر قرار باشه این جد انسانها نباشه پس میمون هم جد انسانها نیست.
دُم میمون چی شد؟ و اینها به کنار الان اتفاقاٌ علم ژنتیک ثابت میکنه که اساسا چنین چیزی محال است ! تفاوتهای ژنتیکی انسان و میمون زمین تا آسمان است ! چطور یک جهش یا حتی چندین جهش باعث این همه تفاوت میشه ؟

بعد از خلق علم ژنتیک ، این فرضیه باطل شد و مُرد . اما چرا اکنون باز زنده شده دلیل آن همین کومونیستها هستند که برای علمی جلوه دادن مطالب خود مجبور شدند این فرضیه را زنده کنند.

سوم اینکه ما اعتقاد داریم که خلقت کل هستی و نه تنها انسان در مسیر تکاملی است. .خداوند در قرآن میفرماید : " وقتی او را راست قامت کردیم از روح خود در او دمیدیم " پس معلوم میشود که موجوداتی که نیای انسان هستند به صورت خمیده بودند ولی این سوای این است که بگوییم انسان از نژاد میمون است !

برای درک بهتر تحقیقات تکمیلی را انجام داده و نظر نهایی خود را اعلام میکنم.

آخرین ویرایش:
  • Like

Alejandro

عضو جدید
سلام دوستان
سوالایی برام پیش اومده

دوست عزیز
به همین سادگی هم نیست اون نظریه
که بگه ما بوزینه بودیم یهو تکامل یافتیم شدیم انسان
دلیلش هم این که 99 درصد شبیهیم

چند وقت مطالعه کردین فقط همین ها رو فهمیدین؟
بهتره بی خیالش شین پس
مطالعه نکنینی سنگین تره

یا اینکه قصدتون توهین به پیروان این نظریه هست و میخواین خرابش کنین که این بحثش جداست

Savant

کاربر بیش فعال

دوست عزیز
به همین سادگی هم نیست اون نظریه
که بگه ما بوزینه بودیم یهو تکامل یافتیم شدیم انسان
دلیلش هم این که 99 درصد شبیهیم

چند وقت مطالعه کردین فقط همین ها رو فهمیدین؟
بهتره بی خیالش شین پس
مطالعه نکنینی سنگین تره

یا اینکه قصدتون توهین به پیروان این نظریه هست و میخواین خرابش کنین که این بحثش جداست

دوست عزیز شاید شما 99% شبیه باشین ولی من زمین تا آسمان متفاوتم !!!
این بنده خدا داره بحث میکنه ؛ اگر مخالف شما باشه یعنی توهین کرده ؟!

Savant

کاربر بیش فعال
یه وقت از دستم ناراحت نشی ! ولی استدلالت اشتباهه چون خودت هم ابا داری از اینکه به میمون شبیه باشی !

Alejandro

عضو جدید

من منظورتونو نفهمیدم
من نظر خودم رو درباره این نظریه نگفتم هنوز!

مثلا دست ندارین؟
معده ندارین؟
زبون ندارین؟
پا ندارین؟
مغز ندارین؟
و ...
من اینا رو دارم میگم شبیه هستم
شما فرق داری مشکل من نیست

من به مخالف بودن یا نبودنش کار ندارم
گفتم میخواد بحث کنه اول تحقیق کنه
حداقل یه بار ویکی پدیا رو بخونه!
بعد شروع کنه بحث رو

با اطلاعات ناقص اومده
همون اطلاعاتی که مخالف های این نظریه برای توهین کردن و کوچیک کردن این نظریه میگند

لحنشون بد بود
آخر تاپیک میخواند به این تنیجه برسند که تکامل وجود نداره

Sarp

مدیر بازنشسته
مثلا دست ندارین؟
معده ندارین؟
زبون ندارین؟
پا ندارین؟
مغز ندارین؟
و ...
من اینا رو دارم میگم شبیه هستم
شما فرق داری مشکل من نیست
اخوی منظور از 99 درصد تشابه دست و پا و دم و شاخ نیست
منظور از نظر ژنی هست :D

تکامل هنوز هم در حد یه فرضیه علمی نیست !
چون از ویژگی‌های یک فرضیه علمی محروم است
یک فرضیه علمی از نظر منطقی نظریه‌ای کلی است که نظمی تکراری و همیشگی رو بیان می‌کنه
بر وفق آن هم پیش بینی پدیده ا‌یی و هم تفسیر آن میسر است !!
ثالثاً نادرستی یک قانون علمی را می‌توان به تجربه دریافت ، یعنی ابطال پذیر است !
پس قضایای جزئی و واقعیت خارجی که مثلاً کره خورشید یک کره داغ است و هم چنین گزاره‌های تجربه ناپذیر از قانون و نظریه علمی خارج هستند و این فرضیه که بر انتخاب اصلح و طبیعی استوار است دارای چنین حالتی است!!!

این نظریه هنوز به تایید نهایی نرسیده !
امروزه دیرینه شناسان و جنین شناسان کاملاً با ترانسفورمیسم مخالف هستند و شخصیتهای علمی معتبری مثل ریچارد اوون دیرین شناس و چارلز ارسنت بیر و جرج بیوارت جانور شناسان انگلیسی و لویی آگاسر جنین شناس از مخالفان سر سخت فرضیه ترانسفورمیسم هستند.;)

آخرین ویرایش:

Alejandro

عضو جدید

میدونم برادر
در جواب اوشون گفتم که گفت "شما عبا داری که شبیه میمون باشی و من زمین تا آسمون با میمون متفاوت هستم"

خواستم بگم زیاد هم تفاوت نداریم :)

منم اطلاعاتم کمه درباره این نظریه
برای همین بحثی نمیکنم...چون نمیتونم
فقط گفتم که بقیه هم همینطور باشند.

• Like

Savant

کاربر بیش فعال
دوست من وقتی شما میگی انسان 99% شبیه میمونه یعنی 99% خصوصیاتش با میمون یکسانه در حالی که انسان زمین تا آسمان با میمون متفاوته . درسته قبول دارم که در بین تمام حیوانات میمون شبیه ترین به انسانه ( از نظر ظاهری ) ولی نباید بگی 99% شبیه انسانه !
به هر حال بنده اگر توهینی به شما کردم عذر میخوام . و اینکه اِبا با عبا فرق میکنه و فکر میکنم منظور بنده را خوب نگرفتی . شایدم من اشتباه کنم و منظور این پست شما را خوب نگرفتم .
خوب من به نتیجه رسیدم که در پست بعدی میگذارم.

آخرین ویرایش:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به نتایج جالبی دست یافتم که در اینجا بعضاً از آن بحث شد.
اول اینکه این نظریه نیست بلکه فرضیه است چرا ؟ چون نظریه وقتی نظریه میشه که اثبات شده باشه و به صورت قانون در اومده باشه درحالی که طبق گفته خود موافقین این فرضیه الان 97 % دانشمندان آن را قبول دارند و اگر قانون بود مطمئنا باید 100% آن را قبول میداشتند .
دوم اینکه حلقه گمشده کجا رفت ؟میگن اثبات شده حلقه گمشده جد مستقیم انسانها نیست. معنی این حرف را بیشتر توضیح دهید چون میگن بین انسان و میمون یک حلقه گم شده واگر قرار باشه این جد انسانها نباشه پس میمون هم جد انسانها نیست.
دُم میمون چی شد؟ و اینها به کنار الان اتفاقاٌ علم ژنتیک ثابت میکنه که اساسا چنین چیزی محال است ! تفاوتهای ژنتیکی انسان و میمون زمین تا آسمان است ! چطور یک جهش یا حتی چندین جهش باعث این همه تفاوت میشه ؟

بعد از خلق علم ژنتیک ، این فرضیه باطل شد و مُرد . اما چرا اکنون باز زنده شده دلیل آن همین کومونیستها هستند که برای علمی جلوه دادن مطالب خود مجبور شدند این فرضیه را زنده کنند.

سوم اینکه ما اعتقاد داریم که خلقت کل هستی و نه تنها انسان در مسیر تکاملی است. .خداوند در قرآن میفرماید : " وقتی او را راست قامت کردیم از روح خود در او دمیدیم " پس معلوم میشود که موجوداتی که نیای انسان هستند به صورت خمیده بودند ولی این سوای این است که بگوییم انسان از نژاد میمون است !

برای درک بهتر تحقیقات تکمیلی را انجام داده و نظر نهایی خود را اعلام میکنم.

با توجه به اینکه فرگشت مذهب را زیر سوال میبره.و تعصب هنوز وجود داره..97 درصد دانشمندان ان را قبول دارند .
یعنی 97 درصد دانشمندان دنیا گاو هستند .نمیفهمند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ادم شاخ در میاره.
این نظریه هیچ وقت نمرده.همین الانش تو 99 درصد دانشگاه ومدارس جهان جز کتب درسی هست.
چرا با استفاده از کلمات و دانش کم خودتون به همین راحتی نتیجه گیری میکنید.
به جان خودم پروفوسر یک علم به همین راحتی نتیجه گیری نمیکنه:D
اصلا کوچکترین دانشی داری که منظور از حلقه گمشده چی هست.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی نمیگه ما از شامپانزه ها بوجود امدیم.این را 1000 بار گفتند.بلکه اجداد مشترک داریم.

یعنی تو یک نظرسنجی 400 هزار نفره که انجام شد.فقط 700 دانشمند جواب نه دادند.
یعنی این 400 هزار نفر نمیفهمند .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هزاران دارو از طریق همین علم بوجود امده. چطور میخواهید منکر این بشید.
اون قضیه دم میمون که خیلی خنده دار بود.
عزیز من برای هزارمین بار میگم که ما از میمون ها بوجود نیومدیم .بلکه اجداد مشترک داریم.

Savant

کاربر بیش فعال
داروین میگه انسان از نیای میمونه در حالی که برخی مطالب رو در نظر نگرفته که در اسلام به اون اشاره شده و مایه تمایز انسان و حیوان است که توضیح میدم .

اول از همه پیشنهاد میکنم دو کتاب زیر را تهیه کرده و مطالعه کنید : سیر فلسفه در ایران تالیف اقبال لاهوری و ترجمه دکتر آریانپور . در بخشی از این کتاب در باره ابن مسکویه بحث میکنه که این دانشمند مسلمان قرنها پیش از داروین نظریه تکامل را ارائه داده اما به شیوه ای که مغایرتی با تفاوتهای موجود بین انسان و حیوان نباشه و انسان را حیوان ناطق به حساب نیارن .

کتاب دیگر " خلقت انسان " تالیف دکتر یدالله صحابی .

حالا از نظر قرآن پیداش هستی را بررسی میکنیم ( به صورت اجمالی ) :

قرآن میفرماید هستی را در 6 دوران خلق کرده تا به مرحله پیدایش حیات میرسیم :
دوران اول : در این دوران هستی به صورت دود بوده . دانشمندان میگن به صورت گاز بوده در حالی که تعبیر دود صحیح تره چون دود با خود گرما نیز دارد ولی گاز نه .
دوران دوم : اجزای این دود از هم فاصله میگیرن و انشقاق پیدا میکنه . بعد از این ازا متراکم شده و کرات و... به وجود میان.
دوران دیگر یعنی سوم تا ششم هم پشت سر گذاشته شده تا به دوران حیات روی زمین میرسیم :
قرآن میفرماید تمام موجودات از آب آفریده شده اند . اینکه تمام موجودات از آب آفریده شده اند به این معنا نیست که دفعتا از آب آفریده شدند مثلا فیل یه دفعه از آب به وجود اومده بلکه تدریجاً پس از پیدایش آب ، موجودات ریز در آب به وجود آمده و موجودات دیگر کم کم از این موجودات تکامل یافتن . که بقیه ماجرا رو خودتون میدونید.
با توجه به دو آیه در میابیم که نیای انسان همانا موجودی بوده سوای میمون امروزی و بسیار درنده و خونریز و گوشتخوار و گیاهخوار . آیه ای که خداوند در سوره بقره میفرماید " وقتی پروردگارت به ملائک گفت من در زمین خلیفه ای قرار خواهم داد ملائک گفتند چگونه چنین میکنی در حالی که او در زمین فساد میکند و خون میریزد " از این آیه مشخص میشود که موجودی که قبل از انسان بوده چنین موجودی بوده : خونریز و تباه کننده . یعنی از تمام موجودات بیشتر تباهی میکرده و خون میریخته که این به دلیل کاملتر بودن اونه . در واقع شیر زمان خودش بوده . چطور الان میگیم شیر سلطان حیوانات او وقت هم اون موجود سلطان موجودات زمین بوده اما بسی خطرناک تر و درنده تر از شیر امروزی .
و در آیه دیگر در باره نحوه به وجود آمدن انسان از این موجود چنین میفرماید : " وقتی او را راست قامت کردیم و از روح خود در او دمیدیم "
در اینجا تفاوت اساسی بین انسان و حیوان ایجاد میشود و آن موجود خون ریز دیگر نمیماند و انسان به وجود میآید و بر اساس قرآن اول از همه یک زن و یک مرد بدین شکل آفریده شدند و به آنها اسم آدم و حوا اطلاق میکند . پس تا اینجا مشخص شد که نیای انسان هم مانند سایر جانداران از لحاظ جسمی در حال تکامل بوده تا اینکه انسان به وجود آمده. با به وجود آمدن انسان یک خصلت استثنایی او را از سایر موجودات متمایز کرد. اما حیوانات تماماً یک خصلت دارند وبه صورت تنازعی تکامل یافته اند و آن نیای انسان هم از این قاعده مستثنا نبوده چون اساسا انسان نبوده . مثلا میمون اگرچه با کرم خاکی تفاوتهایش از زمین تا آسمان است اما از جهات مختلف همان موجودات تنازعی هستند و فقط با نیروی غریزه زندگی میکنند . ذات میمون میمون است و ذات کرم خاکی کرم خاکی و دارای هیچ تکاملی از لحاظ خصال چند بعدی نیستند.
نیای قبل از انسان هم همان بود بدون خصال چند گانه و دوبعدی . یعنی اگر این موجود قبل از انسان اگر کامل بوده فقط از لحاظ جسمی کاملتر بوده و سرور عالم حیوانات و او انسان نبوده.و از لحاظ درندگی و تباهی که در زمین میکرد سردسته تمام حیوانات بوده و بیشتر از همه فساد و تباهی و خونریزی میکرد. خداوند ستون فقرات او را راست کرده و او را راست قامت نمود و بعد از اینکه شکل نهایی خود را گرفت با دمیدن روح در او ، او را تبدیل به انسان کرد . در واقع انسان به زندان تن نزول کرد .

پس ناصحیح است بگوییم انسان از نیای حیوانات است . بلکه تنها جسم است که تکامل یافته و انسان را اگر فقط جسم بدانیم سخنی بس گزاف گفته ایم چگونه میتوان چنین تفاوت عظیمی را بین انسان و حیوانات توجیه کرد ؟ مغز بزرگتر ؟ خیر . روح .
اما خود انسان نیز در حال تکامل است به دلیل اینکه از آدم تا خاتم دین در حال تکامل بوده و برنامه زندگی بشر پیشرفت کرده .

آخرین ویرایش:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز

تکامل هنوز هم در حد یه فرضیه علمی نیست !
چون از ویژگی‌های یک فرضیه علمی محروم است

یک فرضیه علمی از نظر منطقی نظریه‌ای کلی است که نظمی تکراری و همیشگی رو بیان می‌کنه
بر وفق آن هم پیش بینی پدیده ا‌یی و هم تفسیر آن میسر است !!
ثالثاً نادرستی یک قانون علمی را می‌توان به تجربه دریافت ، یعنی ابطال پذیر است !
پس قضایای جزئی و واقعیت خارجی که مثلاً کره خورشید یک کره داغ است و هم چنین گزاره‌های تجربه ناپذیر از قانون و نظریه علمی خارج هستند و این فرضیه که بر انتخاب اصلح و طبیعی استوار است دارای چنین حالتی است!!!

این نظریه هنوز به تایید نهایی نرسیده !
امروزه دیرینه شناسان و جنین شناسان کاملاً با ترانسفورمیسم مخالف هستند و شخصیتهای علمی معتبری مثل ریچارد اوون دیرین شناس و چارلز ارسنت بیر و جرج بیوارت جانور شناسان انگلیسی و لویی آگاسر جنین شناس از مخالفان سر سخت فرضیه ترانسفورمیسم هستند.;)

e=mc2 انیشتین هم الان کسانی هستند که منکرش هستند.
یک سوال دارم ازت دارم.
ایا قبول داری که بیش از 97 درصد دانشمندان جهان بهش اعتقاد دارند یا نه؟؟

یعنی چیزی که تو اکثر دانشگاه و مدارس جهان تدریس میشه و پایه علم زیست شناسی هست حتی یک فرضیه علمی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میتونم بپرسم این اطلاعات را شما از کجا میارید.

و سوال اخرم
ایا به نظرتون اکثریت دانشمندان جهان الاغ هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
از این نظرات نتیجه گیری میکنیم که اکثریت دانشمندان جهان الاغ هستند

بالا